Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Jakie grzejniki do mieszkania w bloku?

Recommended Posts

Należy najpierw znaleźć powód tego, że grzejniki są „niewydolne”. Może się okazać, że powód leży po stronie innej niż sam grzejnik i jego wymiana nie przyniesie oczekiwanego skutku. 

Jeśli przyczyną okaże się sam grzejnik – inne zostaną wyeliminowane - to najlepiej zacząć od czynności jak najmniej inwazyjnych,  gdyż podjęte działania mogą nie przynieść oczekiwanego efektu. Dlatego zamiast wymiany grzejników w pierwszej kolejności warto np. spróbować wypłukać grzejniki. Użyte w pytaniu określenie „stare” sugeruje, że instalacja jest wykonana z materiałów tradycyjnych - żeliwo, stal. Możliwe, że spadek mocy wynika z niewystarczającego przepływu przez grzejnik. Przyczyną tego może być osad zebrany w dolnej części grzejnika. Po wypłukaniu grzejników przez instalatora może się okazać, że uzyskają one wymaganą moc. Funkcjonalnie grzejniki aluminiowe i stalowe można traktować prawie jako równoważne.

Jeśli wymiana grzejnika okaże się konieczna, to do wymiany w instalacji w układzie tradycyjnym (podłączenia boczne od pionów) z grzejników panelowych nadają się te z podłączeniami bocznymi np. typu Compact. Do wymiany za grzejniki żeliwne o wysokości 600 mm dedykowane są specjalnie grzejniki o takim samym rozstawie podłączeń czyli grzejniki wysokości  h=550 mm np. C22-550-… lub C33-550-…

Jeśli zależy na efekcie wizualnym można zdecydować na grzejniki z płaskim frontem dekoracyjnym np. Plan Compact FC22-550-… lub FC33-550-…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zdecydowaliśmy się z mężem na budowę domu, ale mąż chciał sam wziąć udział w pracach. Tak więc prace wykończeniowe takie jak położenie elewacji zostało już w naszych rekach. Z tego co pamiętam został wybrany taki tynk grafitowy docieplajdom.pl Dom jest niewielki, ale elewacja prezentuje się bardzo elegancko. Tym większa satysfakcja, że mieliśmy spory udział w pracach.
  • Jak to było? POLAK POTRAFI!!! Ale.... Kurrrna ta chata! Jak rzad nie potrafi to... oni nie Polacy?! To kogo my wybieramy, aby nami rządzili? OBCYCH?   Adam M.
  • Gość Jacek Kraków
   Witam serdecznie, czy można poprosić o nazwę firmy lub kontakt do firmy która robiła pale za 30k?
  • To miał być mały dom o prostej nowoczesnej bryle, ukryty za parawanem starych świerków i drzew liściastych. Wyszedł budynek z oryginalnym wielospadowym dachem oraz z elewacją wykończoną drewnem i płaską blachą, wzniesiony na nietypowych palowych fundamentach.
   Pełna treść artykułu pod adresem:
   https://www.budujemydom.pl/reportaze/24875-dom-latawiec-na-palowych-fundamentach
  • Gość PiKo
   Takich bredni na temat technologii szkieletowej i budownictwa jeszcze nie czytałem. "Ocieplenie, chociaż całkiem solidne (łącznie 20 cm w dwóch warstwach – przyp. red.), tak naprawdę niewiele daje." - no i nic dziwnego, zalecana grubość izolacji na dach to min 25 - 30 cm wełny o przyzwoitym współczynniku lambda. Problem z mocowaniem elementów wystroju i półek do płyt GK ? Bzdura. Na rynku dostępne są przeróżne elementy mocujące o różnej nośności. Przecieki i nieszczelności - to wynik partactwa wykonawcy a nie wada technologii. Mała pojemność cieplna domu nie ma nic wspólnego z jego szybkim nagrzewaniem w wyniku działania warunków zewnętrznych (promieni słonecznych). Można za to szybko ogrzać jego wnętrze. Dzięki prawidłowo wykonanej izolacji, dom szkieletowy zachowuje się jak termos. Nie traci ciepła zimą i nie nagrzewa się latem. Widać, że bohater artykułu ma mętne pojęcie o budownictwie, nie rozumie jego podstawowych zasad, a mimo to prowadzi firmę budowlaną. Współczuję klientom.
 • Popularne tematy

×