Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  539
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  6

Parkiet Komplex last won the day on września 30 2017

Parkiet Komplex had the most liked content!

Reputacja

67 Neutralny

O Parkiet Komplex

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  659
 1. Bez przesady, łazienka to nie łaźnia. W łazience powinna być skuteczna wentylacja i to załatwia temat. Ponadto podwyższona wilgotność jest tam krótkotrwała.
 2. Różnicy temperatur na stronach folii praktycznie nie będzie, natomiast różnica wilgotności przy takim ociepleniu - mało istotna. Oczywiście piszemy o mieszkaniu, nie łaźni.
 3. Ściana ma ocieplenie zewnętrzne - więc spoko - może tak być.
 4. Podstawowa zasada - para wodna, w znacznej większości przypadków, idzie wraz z ciepłem - więc jeśli izolacja to po cieplejszej stronie. Zrobiłeś odwrotnie ale miejmy nadzieje, że temperatura stropu będzie powyżej temperatury roszenia. Wełna między legarem a ścianą może być.
 5. Drewniany blat w kuchni - akcja konserwacja

  Moim zdaniem, olej jest bardzie praktyczny, ponieważ pozwala na bieżącą pielęgnację, okresową konserwację i bezproblemową naprawę po uszkodzeniu powierzchni. Lakier nie wymaga pielęgnacji, konserwacji, ale w przypadku sfatygowania powierzchni lub jej uszkodzenia konieczna jest całościowa renowacja powłoki.
 6. Duża wilgotność stropodach

  Zmienna - stosownie do zmian temperatury i wilgotności zewnętrznej.
 7. Jakie drewno na taras?

  Jakie drewno na taras? Ważne aby było trwałe i ciepłe w dotyku, wszak po tarasie chodzimy na ogół boso. Twarde, gęste i ciemne drewna egzotyczne są zimne o poranku, a parzą wieczorem jeśli są wystawione na działanie słoneczka. Moim zdaniem klasyczny modrzew, w dobrej klasie, jest optymalnym rozwiązaniem.
 8. Duża wilgotność stropodach

  Wilgotność względna jest zawsze pochodną ilości wilgoci i temperatury. W okresie zimnym, wentylowane wnętrze stropodachu, w taki lub inny sposób, wychładza się. Ponieważ w zimnym powietrzu zewnętrznym jest mało wilgoci, a w środku stropodach jest nieco cieplej, to i wilgotność względna jest tam stosunkowo mała. Sytuacja odwraca się, kiedy na zewnątrz robi się cieplej, powietrze zawiera więcej wilgoci a ta idzie wraz z ciepłem, czyli do wnętrza Twojego stropodachu. Wilgotność względna będzie spadać wraz ze wzrostem temperatury wewnątrz stropodachu. To tylko moje zdanie w tym temacie. Przy 90% RH nie ma jeszcze kondensacji ale jest już blisko.
 9. Wygrzewanie jest konieczne, ponieważ beton zawarty w podkładzie grzewczym ma niższą wilgotność od betonu w klasycznym podkładzie (niższa temperatura użytkowa). W tej sytuacji po włączeniu ogrzewania uaktywnimy pewną ilość wody, która może zaszkodzić okładzinie podłogowej, listwom, być zalążkiem grzyba, jeśli taką wylewkę, na stałe przysłonimy folią. Ważne jest aby wylewka uzyskała równomierny rozkład wilgoci, co przekłada się na jej płaskość, szczególnie w narożach czy obrzeżach.
 10. Konfiguracja ogrzewania

  Panel w zależności od rodzaju i grubości podkładu spowalnia przepływ ciepła i to jest fakt. Warto wiedzieć, że dzisiejsze dobrze ocieplone, szczelne budynki kilkakrotnie wolniej oddają ciepło ze swego wnętrza od tych sprzed lat. W tej sytuacji nawet gruba 20 mm podłoga z drewna spokojnie nadąży z przekazywaniem ciepła do pomieszczeń. Aktualne normy dopuszczają na ogrzewanie okładziny o oporze (0,15m2K/W), blisko dwukrotnie wyższym niż przeciętne panele z podkładem. Podsumowując - panel izoluje - jest pojęciem względnym, szczególnie w kontekście kilkukrotnie lepszych izolatorów znajdujących się w konstrukcji budynku. Różnica w kosztach eksploatacji ogrzewania płytki/panele będzie marginalna, szczególnie w odniesieniu do komfortu cieplnego w okresie niegrzewczym.
 11. Konfiguracja ogrzewania

  Oczywiście, że ciepło nie znika, natomiast przenika tam, gdzie mu łatwiej. Pozostaje rozważyć układ "izolacji" płyty grzewczej - z jednej strony płytki lub panele, z drugiej konkretna izolacja np. ze styropianu.
 12. Konfiguracja ogrzewania

  Jaką planujesz/masz izolację pod podłogą i jak zaizolowane będą fundamenty? Te informacje pozwolą na oszacowanie potencjalnych strat energii, Być może okaże się że będą one marginalne.
 13. Jatoba czy dąb

  1 - odchyłki w poziomie do 3mm na odcinku 2m (wg ITB) 2 - jeśli izolacja przeciwwilgociowa to po cieplejszej stronie. 3 - zastosuj normalną piankę niskoprężną i starannie wypełnij przestrzeń między podkładem a legarem. Możesz to zrobić z pewnym okładem.
 14. Jatoba czy dąb

  1 - dobrane grubością lub uzupełniane innym rodzajem podkładek np. sklejki, deszczułek różnej grubości itd. 2 - na klej 0d 0,5 do 1 mm, nie więcej.
 15. Jatoba czy dąb

  1 - Poza OSB może być MFP ( drobniejsza strukturalnie), jednak proponujęOSB. 2 - Daj milimetr wyżej, z czasem może osiąść, a jeżeli nie osiądzie to pozostanie nadmiar do cyklinowania renowacyjnego po latach. 3 - Mocowanie śrubami do stropu usztywnia podłogę ale pogarsza akustykę. Proponuję odpowiednio dobrane - kalibrowane podkładki gumowe a po ustawieniu legarów zapiankowanie podkładek pianką niskoprężną. Legary przed ułożeniem trzeba wyrównać. Powodzenia.
×