Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  640
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  8

Parkiet Komplex last won the day on grudnia 4 2018

Parkiet Komplex had the most liked content!

Reputacja

87 Neutralny

O Parkiet Komplex

 • Ranga
  Profesjonalista

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  811

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dokładnie - wiele zależności. Należy sprawdzić gdzie może być więcej wilgoci - pod pomieszczeniem czy w pomieszczeniu, jaki jest układ izolacji (o ile jest) i stosownie do sytuacji, można zamknąć powierzchnię podłogi lub nie, bo zagrzybimy wnętrze podłogi.
 2. Moim zdaniem - styrobeton, dalej suchy jastrych i panele z podkładem.
 3. Tak jak napisali poprzednicy - zdejmij panele wraz listwami a poza tym grzej i często przewietrzaj pomieszczenia. Warto wziąć pod uwagę wilgoć pod podłogą w całym mieszkaniu (kondygnacji).
 4. Postaraj się zachować równomierność w ogrzewaniu i zapewnieniem wewnętrznego ruchu powietrza i umiarkowanej wentylacji. Miejscowe ogrzewanie kozą powoduje uwolnienie wilgoci w miejscach ogrzanych, jednak ta, uwolniona wilgoć osiada w miejscach chłodniejszych, szczególnie tam gdzie jest ograniczony ruch powietrza (naroża pomieszczenia) lub gdzie nawiewa i schładza powierzchnię wpadające powietrze zewnętrzne. Proponuję zainstalować osuszacz, który zbiera wilgoć wydzielając przy okazji ciepło.
 5. Rzeczą naturalną jest, że straty ciepła przy tej samej przegrodzie są wprost proporcjonalnie do różnicy temperatur. Moim zdaniem należy uwzględnić średnioroczną temperaturę w okresie grzewczym, w większości przypadków nieco ponad 0oC.
 6. Oglądając zdjęcia odnoszę wrażenie, że jest to panel z MDF oklejony cienkim fornirem z drewna - to taki teraźniejszy wynalazek. Wygląda jak panel drewniany, bo taką ma powierzchnie grubości ok. 0,5mm, natomiast w konstrukcji podobny jest do klasycznych paneli. Delikatna materia. Naprawa miejscowa - twardy wosk w kolorze drewna układany na gorąco.
 7. Temat ogrzewania można zamknąć w prosty sposób - chcąc aby przy gresie było ciepło w nogi, temperatura powierzchni podłogi powinna być powyżej 26oC, co pozwala uzyskać około 60Wz1m2. Taka moc wystarczy żeby ogrzać każdy budynek w średnich warunkach zewnętrznych, czyli mamy do czynienia z ogrzewaniem podłogowym. Przy słabej izolacji będą duże straty ciepła w dół. Do podgrzewania stóp stosuje się dywaniki elektryczne układane na płytki pod stopy.
 8. Problem ma trzy aspekty: - pierwszy wynikający z braku ocieplenia podłogi, - drugi wynikający z komfortu cieplnego w kontakcie z płytkami ceramicznymi, a nie jest to najprzyjemniejszy materiał w naszych warunkach klimatycznych. Tu trzeba wziąć pod uwagę własne odczucie w tym względzie. - trzeci aspekt łączący dwa poprzednie. Co w tej sytuacji? Po pierwsze sprawdzić jakie są izolacje podłogi - termo i paro czy hydro zależnie od posadowienia i uwarunkowań gruntowych. To jest podstawa, jeśli nie ma odpowiednich izolacji to wszelkie inne rozwiązania będą połowiczne lub szkodliwe - wilgoć. Po wykonaniu izolacji mamy szereg możliwości stosownie do potrzeb i możliwości. Ogrzewanie podłogowe w przypadku słabych izolacji lub ich braku to nieporozumienie.
 9. Drewno świerka czy sosny ma przy swojej gęstości i strukturze w tym usłojeniu ma stosunkowo duży opór cieplny, przy jednocześnie dużej pojemności cieplnej, co tworzy specyficzny dla większości przyjazny mikroklimat. Oczywiście izolacyjność całego budynku powinna być w pewnej wyższej klasie. Ponadto pojemność wilgoci, pozwalająca regulować mikroklimat wnętrza
 10. To wszystko można policzyć i z własnego doświadczenia zawodowego mogę stwierdzić, że teoria idzie tu w parze z praktyką. Jak to w najprostszy sposób wygląda? Różnica 1 stopnia między powierzchnią podłogi a powietrzem generuje 10W z każdego m2. Jeżeli średnie zapotrzebowanie ciepła wynosi 30W/m2 to przy temperaturze w pomieszczeniu 20oC, temperatura powierzchni podłogi wyniesie 23oC. To tyle na powierzchni. A co pod powierzchnią? To zależy od 2 czynników - mocy grzewczej i oporu cieplnego okładziny posadzkowej. Dla przykładu deska dębowa grubości 17 mm ma opór cieplny ok. 0,1 m2K/W, natomiast średnia moc cieplna, niezbędna dla utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniu wynosi 30 W/m2. Wówczas średnia temperatura podkładu grzewczego na styku z podłogą wyniesie 0,1m2K/W x 30W/m2 + 23oC = 26 (oC). Tyle, aż tyle lub tylko tyle. Oczywiście temperatura zasilania będzie o kilka stopni wyższa od tej średniej na styku, przy czym różnica będzie maleć im gęściej będą ułożone rurki. Tu zasada jest prosta - im więcej mb rurek, tym większa ich powierzchnia, a wiec możliwość przekazywania ciepła do wylewki, co przy tej samej efektywności grzewczej (mocy) pozwala na obniżenie temperatury. Takie jest moje zdanie w tym temacie.
×
×
 • Utwórz nowe...