Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  553
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  7

Parkiet Komplex last won the day on maja 6

Parkiet Komplex had the most liked content!

Reputacja

69 Neutralny

O Parkiet Komplex

 • Ranga
  Profesjonalista

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  728

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Parkiet Komplex

  malowanie desek z modrzewia europejskiegp

  Karta techniczna to baza rzeczowych informacji od której trzeba zacząć. Z praktycznej strony mogę polecić ten środek, jako że od kilkunastu lat go stosuję na drewnie z naszego modrzewia. Cyklicznie co dwa lata konserwacja i jest ok.
 2. Parkiet Komplex

  Szczelina miedzy panelami i podłoga

  Oswój się z myślą, że będziesz mysiał poprawiać to co niedawno układałeś. Kiedy rozsądek weźmie górę - bierz się za robotę. Jak pisali poprzednicy - dokup, rozbierz i ułóż na nowo - zgodnie z zasadami.
 3. Parkiet Komplex

  Płytki na podłodze w kuchni

  Z jednej strony starasz się "otworzyć" przestrzeń wnętrza mieszkania, z drugiej chcesz dzielić posadzką. Z czego to wynika?
 4. ATLAS POSTAR 10 - to dobre rozwiązanie. Pamiętaj o solidnym oczyszczeniu istniejącej posadzki (zdjęcie luźnych frakcji), następnie zagruntuj w systenie zalecanym przez producenta i zgodnie z opisem na worku przytępuj do pracy. Klasyczny beton, w Twoim przypadku, na pewno się nie sprawdzi.
 5. Jeśli manometr jest sprawny, to masz dobrze odpowietrzoną podłogówkę.
 6. Jeśli chcesz mieć podłogę ciepłą, miłą w dotyku to zrób tak jak radzi przedmówca. Pamiętaj o jednym - dzisiaj koszt waży, ale z czasem o tym zapomnisz, natomiast skrzypiąca podłoga będzie się cały czas przypomninać. W tej sytuacji należy zrobić porządek od podstaw o czym jest we wcześnieszych odpowiedziach.
 7. Parkiet Komplex

  Pompa ciepła - COP obliczenie

  Ilość wody x ciepło właściwe wody x delta t dzielimy przez 3600 (czas w sekundach) = 6238,44 Wh dalej dzielimy przez 2438,3Wh = 2,56
 8. Przyłączam się do odpowiedzi powyżej. W szczególe - sama temperatura -20oC nie szkodzi panelom, natomiast bardzo szkodzą znaczne zmiany temperatury występujące w domkach letniskowych, z efektami jak w odpowiedzi powyżej.
 9. Parkiet Komplex

  cyklinowanie podłogi

  Prosto i rzeczowo.
 10. Parkiet Komplex

  Wykonanie 30 m2 wylewki betonowej - krok po kroku

  Drewnianych podkładek nie musimy wyjmować. Czemu mogły one w istotny sposób szkodzć?
 11. Parkiet Komplex

  Pęknięcia - Podłoga betonowa

  Propunuję klasyczną naprawę tzn, nacięcia poprzeczne w nie klamerki metalowe, a całość wypełnić zywicą epoksydową.
 12. Jeśli Twój dom nie jest narażony na wody gruntowe czy opadowe to możesz dać izolację przeciwwilgociową w postaci dwóch warstw foli PE grubości 0,5 mm. W gorszej sytuacji musisz pomyśleć o hydroizolacji z papy termozgrzewalnej. W obu przypadkach izolacje wywinięte do poziomu powierzchni wylewki.
 13. Parkiet Komplex

  Zbyt cienka szlichta?

  Sprawdź wilgotność- powinno być poniżej 2% CM lub 3% wagowo. Zastosuj grunt jak i klej poliuretanowy i układaj, najlepiej w jodełkę - najbardziej równomierny rozkład naprężeń = trwałość podłogi. Powinno być dobrze.
 14. Parkiet Komplex

  Zbyt cienka szlichta?

  Wytyczne ITB 2014 (normy tworzy PKN) dopuszczają grubość jastrychu 40 mm w pomieszczeniach mieszkalnych (1,5kN/m2). Poza grubością istotna jest wytrzymałość betonu i tu jest problem, ponieważ jeżeli nie ma w projekcie zapisu, że będzie posadzka z parkietu, to dopuszcza się wytrzymałość C12 . Dla parkietu jest to stanowczo za mało. Moim zdaniem wylewka powinna być wykonana zgodnie z projektem i tego musisz wymagać od dewelopera. Jeśli projekt odbiega od Twoich potrzeb to Twój problem i koszt o ile wcześniej tego nie wymagałeś.
 15. Bez przesady, łazienka to nie łaźnia. W łazience powinna być skuteczna wentylacja i to załatwia temat. Ponadto podwyższona wilgotność jest tam krótkotrwała.
×