Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  477
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  5

Reputacja

53 Neutralny

O Parkiet Komplex

 • Ranga
  Profesjonalista

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  597
 1. Panele czy parkiet?

  Sądzę, że problem jest w świadomości lub jej braku w temacie właściwości poszczególnych rodzajów posadzek. Każdy rodzaj posadzki, poza ceną, ma szereg różnych właściwości -wygląd, łatwość w użytkowaniu, komfort w dotyku itd. Jeżeli wybór jest świadomy to nie ma o czym dyskutować, jeżeli ktoś błądzi w gąszczu informacji marketingowych, to warto sprowadzić go na ziemię mówiąc co z czego wynika i czy będzie mu to odpowiadać.
 2. Schody drewninane zewnętrzne

  Potrzebne są trzy informacje: - jaki rodzaj drewna? - jaki sposób jego zabezpieczenia - impregnacyjne czy powierzchniowe? - w jakim są teraz stanie - parę fotek.
 3. Malowanie podłogi drenianej na biało

  Proponują typowe szlifowanie podłogi ( cykliniarka + polerka z uszczelnieniem- wypełnieniem ubytków) po czym można zastosować wspomniany lakier zgodnie z kartą techniczną: z http://194.100.44.55/tseloste.nsf/($All)/1CF3C96CAB698619C2257B5000466969/$File/TEKNOFLOOR AQUA.pdf?OpenElement Powodzenia.
 4. Blat drewniany wybielony - olej, bejca?

  Proponuję nr 1 opcja "a".
 5. Podłoga w pokoju dziecięcym - panel czy deska

  To co widzimy na zdjęciach nie wynika ze sposobu pokrycia czy impregnacji. Powyższe wynika z oświetlenia - tu skupione, tam rozproszone, oraz ze struktury i barwy drewna - tu monolityczna, tam wyrazista. W efekcie te same wady są mniej lub bardziej widoczne. Warto wiedzieć, że nie ma sposobów idealnych, każdy ma swoje wady i zalety. Elementy olejowane są tańsze w zakupie a droższe w eksploatacji w porównaniu do lakierowanych. Posadzki olejowane dają milszy komfort w dotyku względem posadzek lakierowanych. Posadzki olejowane pozwalają na ich wybarwienie z podkreśleniem struktury drewna, natomiast przy lakierowaniu stosuje się bejce, które tłumią jego rysunek. Posadzki olejowane są mało odporne na niektóre płyny, będące w codziennym użytku domowym. Lakierowane są tu znacznie lepsze. Posadzki olejowane są narażone na zaplamienia strukturalne - głębokie, posadzki lakierowane bardziej powierzchniowe. Przy dzisiejszych posadzkach z elementów z mikrofazą trudność naprawy mniej wynika z rodzaju pokrycia - bardziej z głębokości uszkodzenia, kto twierdzi inaczej powinien poszperać np. na youtube.
 6. parkiet w salonie

  Drewno egzotyczne - pojęcie bardzo ogólne, posiadające cechy przewartościowania produktu. Tak naprawdę - każdy rodzaj "egzotyków" posiada swoje walory i słabości, w pełnej gamie właściwości drewna.
 7. ogrzewanie panelowe na podczerwień

  Ten sposób ogrzewania jest wygodny ale ta energia jest najdroższa, więc zrób wszystko aby jak najmniej jej uciekało na zewnątrz - ocieplenie, uszczelnienie, okna, wentylacja.
 8. Czy podłogi drewniane można układać na każdej "posadzce" - moja odpowiedź nie na każdej, aczkolwiek na znacznej większości można. Wiele zależy od funkcji podłogi - klasyczna, grzewcza czy chłodząca oraz od rodzaju drewnianych elementów. Temat bardzo, bardzo szeroki. Autor artykułu przedstawił podstawowe zależności i właściwości posadzek drewnianych, co wystarczy dla zobrazowania tematu dla przeciętnego użytkownika. Po szczegóły trzeba iść do fachowca, który na miejscu podpowie co, jak i dlaczego. To, że drewno słabo przewodzi ciepło, to prawda. Pozostaje pytanie - czy jego możliwości w tym przewodzeniu będą spójne ze słabą przenikalnością ciepła przez ściany, okna, dach czy wentylację w konkretnym budynku i w jakim układzie temperatur zamknie się bilans cieplny. P.S. Parkiet czy deski same w sobie są posadzką, natomiast układa się je na wylewce, jastrychu czy podkładzie. - ot, taki szczegół termonologiczny.
 9. Proponuję trzymać się projektu, to zawsze pewniejsze od propozycji majstra, w niczym nie ujmując jego profesji.
 10. Podłoga w pokoju dziecięcym - panel czy deska

  Osobiście nie przeceniałbym impregnacji podłogi olejami szczególnie z barwnikami. Przyjrzyj się z bliska zachwalanej przez Ciebie podłodze olejowanej. Są tam plamki po rozlanych kwaśnych cieczach, są ślady wynikające z niestarannej konserwacji, widać również zarysowania na podłodze. Ot, taki urok podłóg olejowanych, co nie oznacza, że podłogi lakierowane są odporne na wszystko. Każdy sposób ma swoje wady i zalety, ważne jest to czego kto oczekuje - ciepła w dotyku, naturalności w wyglądzie, trwałości w użytkowaniu itd.
 11. Układanie paneli - krok po kroku

  Powinieneś wiedzieć, że drewno cyklicznie zmienia swoją wilgotność i jeśli nie jest "ujarzmione" to pracuje min. z efektami akustycznymi podczas chodzenia po podłodze.
 12. Układanie paneli - krok po kroku

  Posadzek z litego drewna, tym bardziej dużych elementów, nie zaleca się układać w formie pływającej.
 13. (Dot. wypowiedzi kol Zenka) W karcie technicznej jest wskaźnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego Δ LW – ważony wskaźnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego przez podłogę, po ułożeniu jej na stropie. Produkty tego typu innych producentów mają podobnie. Innych wskaźników dot. akustyki tam nie znalazłem.
 14. Zadam pytanie o celowość stosowania styropianu tłumiącego w przypadku podłogi na gruncie? Kolejna rzecz w temacie akustyki styropianu, to im bardziej twardy styropian tym gorsze właściwości akustyczne, przy czym jest to istotne w przypadku podłóg na stropach.