Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  489
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  6

Reputacja

61 Neutralny

O Parkiet Komplex

 • Ranga
  Profesjonalista

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  609
 1. Wilgotność w mieszkaniu

  Jeszcze raz powtórzę - wyolbrzymiasz problem - mieszkasz na parterze, przy lesie a pora jest wilgotna. Ale jeśli już, to w podanym układzie cieplno - wilgotnościowym, w mieszkaniu masz średnio o kilkanaście procent większą zawartości wilgoci niż na zewnątrz, stąd wietrzenie posłuży zmniejszeniu zawartości wilgoci w pomieszczeniu.
 2. Wilgotność w mieszkaniu

  Jeśli w takich warunkach otoczenia, chcesz w sypialni zmniejszyć wilgotność wraz z obniżeniem temperatury, to musisz zainstalować osuszacz. Tu pamiętaj o ograniczeniu wietrzenia do niezbędnego minimum zapewniającego czystość powietrza. P.S. W pierwszym poście napisałeś, że w sypialni jest nieco niższa temperatura niż w dużym pokoju.
 3. Wilgotność w mieszkaniu

  Sądzę, że wyolbrzymiasz problem. Po pierwsze - ten rok jest bardzo mokry, stąd też zawartość wilgoci w powietrzu jest bardzo duża. Po drugie budynek przy ścianie lasu - "akwenie" wilgoci. W takich okolicach wilgotność jest zawsze wyższa. Przy rozważaniu różnic wilgotności w pomieszczeniach, weź pod uwagę ich układ względem stron świata oraz przeszklenie. W pomieszczeniach przeszklonych od południa i zachodu jest zawsze niższa wilgotność. Pamiętaj, że każde schłodzenie pomieszczeń podwyższa wilgotność względną powietrza. Póki co staraj się ogrzewać wnętrza, szczególnie nocą, a wilgotność na pewno spadnie. Zakładam, że budynek jest nowy, stąd bardzo podatny na zmiany wilgotności otoczenia. W następnych latach, kiedy odda pozostałości wilgoci budowlanej, uzyska właściwości pewnej samoregulacji w zakresie wilgotności, co obniży pułap i zmniejszy wahania RH.
 4. Moim zdaniem, w temacie podłogówki występuje wiele zależności, których nie można generalizować. Dywan może leżeć na podłogówce kiedy posadzka jest ceramiczna i średnia temperatura zimowa. W przypadku większych mrozów może zabraknąć ciepła dla utrzymania temperatury w pomieszczeniach. Natomiast jeżeli posadzka na podłogówce jest z drewna, to dywan tylko w okresie niegrzewczym. Podczas grzania dywan powoduje przegrzewanie posadzki drewnianej z możliwością jej uszkodzenia. Kurz przy podłogówce w większości gromadzi się na posadzce. Tu pewien wpływ ma rodzaj posadzki i jej pokrycie, gdzie występuje mniejsze lub większe przyciąganie kurzu (elektrostatyka). Temat szeroki i obecnie bardziej marketingowy niż rzeczywisty. Swoboda w aranżacji występuje tylko przy ogrzewaniu wodnym, przy foliach i matach grzewczych nie jest tak łatwo. Parkiet w posadzce można, nawet gruby - tylko trzeba wiedzieć gdzie i jaki lepiej posłuży. Cieńszy służy lepszej przenikalności ciepła i bezwładności cieplnej, grubszy służy lepiej ogrzewaniu akumulacyjnemu oraz daje lepszy komfort cieplny w okresie niegrzewczym. Sztuką jest znajomość szczegółów z możliwością ich praktycznego zastosowania.
 5. Podłoga MFP na Legarach - porady

  Ok. płyty w miejscu ich łączenia ( ok.3 mm luzu) przytwierdź wkrętami do beleczki poprzecznej, co usztywni płytę podkładową.
 6. Podłoga MFP na Legarach - porady

  Pod łączeniami płyt, biegnącymi w poprzek legara, zainstaluj łaty (listwy) - rodzaj i wielkość płyty w tym przypadku tracą na znaczeniu. Zamocuj je przy użyciu łączników kątowych. Chcesz ułożyć płytki, więc sztywność podkładu jest tu bardzo ważna.
 7. Podłogi dla alergików (i nie tylko)

  Zastanawiam się, która posadzka jest lepsza dla alergików i nie tylko: - przyciągająca kurz, przez co jest go mniej w powietrzu - mniej go wdychamy, chociaż denerwuje nas jego widok na podłodze. - nie przyciągająca kurzu przez co nasz układ oddechowy robi za odkurzacz.
 8. Problem z warstwą ocieplenia przed wylewką

  Spotykam budynki gdzie jest 50 cm izolacji styropianu, co moim zdaniem jest przesadą, tym bardziej że ocieplenie ściany fundamentowej jest dużo, dużo skromniejsze - to tak na marginesie. Dwa rozwiązania podane powyżej, moim zdaniem są dobre, jedynym uzupełnieniem, przy grubszej warstwie izolacji jest zbrojenie wylewki siatką stalową. Ponadto - masa betonu wylewki (zakł. 30m2) to około 5000 kg , więc izolacja ułoży się dosyć skutecznie a późniejsze odciążenia (wilgoć z osuszania), czy obciążenia ( posadzka+wyposażenie wraz z użytkownikami) nie będzie miało istotnego wpływu na zmianę poziomu powierzchni podłogi.
 9. Podłoga MFP na Legarach - porady

  Folia 0,3 jest ok. jeśli może być uszkodzona, to daj 2x. Folia bezpośrednio pod MFP. Dylatacja musi być i należy ją przykryć listwą przyścienną - cokolikiem. Tak 2 cm przestrzeni na izolacją. Możesz dać paski pianki na legary pod płytę. Płyta tylko na pióro-wpust.
 10. Podłoga MFP na Legarach - porady

  Folia 0,3 jest ok. jeśli może być uszkodzona, to daj 2x. Folia bezpośrednio pod MFP. Dylatacja musi być i należy ją przykryć listwą przyścienną - cokolikiem.
 11. Podłoga MFP na Legarach - porady

  Dobrze planujesz, natomiast w temacie pytań: - wełna będzie równie dobra jak styropian w zakresie ocieplenia ale w temacie wygłuszenia wełna jest lepsza - łączenia wyłącznie na legarach. MFP ma jednakową wytrzymałość w każdym kierunku, bez względu czy jest przycięta czy nie - najpierw gk, później izolacja (wełna lub styropian) dalej folia PE i płyta MFP - w kuchni zadbaj o wentylację, natomiast konstrukcję podłogi przed napływem wilgoci zabezpieczy folia PE 0,5 mm, zgodnie z zasadami, instalowana po cieplejszej stronie przegrody. - płytki niewielkich rozmiarów instaluj na elastycznej spoinie.
 12. Proste, łatwe w wykonaniu i w pełni skuteczne rozwiazanie.
 13. Panele czy parkiet?

  Sądzę, że problem jest w świadomości lub jej braku w temacie właściwości poszczególnych rodzajów posadzek. Każdy rodzaj posadzki, poza ceną, ma szereg różnych właściwości -wygląd, łatwość w użytkowaniu, komfort w dotyku itd. Jeżeli wybór jest świadomy to nie ma o czym dyskutować, jeżeli ktoś błądzi w gąszczu informacji marketingowych, to warto sprowadzić go na ziemię mówiąc co z czego wynika i czy będzie mu to odpowiadać.
 14. Schody drewninane zewnętrzne

  Potrzebne są trzy informacje: - jaki rodzaj drewna? - jaki sposób jego zabezpieczenia - impregnacyjne czy powierzchniowe? - w jakim są teraz stanie - parę fotek.
 15. Malowanie podłogi drenianej na biało

  Proponują typowe szlifowanie podłogi ( cykliniarka + polerka z uszczelnieniem- wypełnieniem ubytków) po czym można zastosować wspomniany lakier zgodnie z kartą techniczną: z http://194.100.44.55/tseloste.nsf/($All)/1CF3C96CAB698619C2257B5000466969/$File/TEKNOFLOOR AQUA.pdf?OpenElement Powodzenia.