Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  456
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  5

Reputacja

54 Neutralny

O Parkiet Komplex

 • Ranga
  Profesjonalista

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  576
 1. Wilgotność belek nie może spaść tak szybko - więc jest tu błąd pomiaru. Poza tym należy sprawdzić wilgotność drewna w głębszych warstwach. Moim zdaniem wilgotność rzędu kilkunastu procent jest odpowiednia do zamknięcia konstrukcji dachu. Co z zaczątkami grzyba - należy je wyeliminować po osuszeniu drewna.
 2. Problem może być złożony, przereklamowana powłoka ochronna wkrętów, podczas montażu została uszkodzona powłoka ochronna na łbach wkrętów. Deszczówka o odczynie lekko kwasowym powoduje reakcję ze stalą z efektem jak na załączonych zdjęciach. Trudno z tym walczyć lepiej przymaskować niekorzystne efekty stosując olej barwiący. Wygląda mi to na zanieczyszczenie przed zastosowaniem oleju. Oczyść te miejsca szczotką mosiężną i potraktuj specyfikiem do odszarzania drewna a następnie potraktuj olejem. Jeśli nie będzie poprawy w grę może wchodzić miejscowe zagrzybienie drewna.
 3. Sprawdź czy Twój kompozyt trzeba olejować. Sajkos to dobra firma ale z produktami do drewna.
 4. Jedno cyklinowanie zbiera około 0,5 mm z grubości podłogi. Grubość warstwy użytkowej (przeznaczonej do cyklinowania) to 6 - 10 mm. Cyklinuje się co 10 - 20 lat. Teraz policz sobie ile pokoleń będzie korzystać z podłogi drewnianej.
 5. Jak posadzki winylowe przyciągają kurz, to go nie wdychasz. Ich podstawową wadą jest niski komfort cieplny w dotyku.
 6. Tak sprawdzi się bardzo dobrze, tylko trzymaj się receptury zawartej na opakowaniu lub karcie technicznej.
 7. Dziwi mnie sytuacja, gdzie budujemy dom za kilkaset tysięcy złotych a szukamy niewielkich oszczędności na ogrzewaniu, tym bardziej teraz, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest coraz mniejsze. Moim zdaniem mój dom powinien dać mi komfort w odczuwaniu ciepła, czyli taki komfort jaki mi najbardziej odpowiada. Dopiero później dobieram odpowiedni rodzaj ogrzewania z uwzględnieniem kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych wraz z obsługą. Po za tym wagę ma indywidualne postrzeganie tematu, podobnie jak z wyborem np. samochodu.
 8. J/kgK - jak widzisz akumulacja cieplna zależy nie tylko od temperatury "akumulatora" ale również od jego masy.
 9. Ciepło właściwe betonu od 920 do 1000 J/kgK (zależnie od normy). Wat to J/s. Akumulacja płyty grzewczej wynika z potrzeb cieplnych pomieszczenia. Dalej proste liczenie.
 10. Sądzę, że każdy materiał odbija promienie IR (cieplne, podczerwone), poza idealnie czarnym (teoria). Natomiast skuteczność odbicia jaka jest niezbędna przy promiennikach posiadają materiały, o których wspomniałeś. To tak na marginesie, dla ścisłości zagadnienia.
 11. Szczotkować można gatunki posiadające przyrosty wczesne - miękkie i późne - twarde, takie jak dąb, jesion, sosna. Szczotkowanie kempasu niewiele zmieni jego wygląd - nie warto próbować. Narzędzia, maszyny - szczotkarki ręczne i stacjonarne. Najlepiej wygląda dąb szczotkowany na maszynach stacjonarnych.
 12. Ocena poślizgu - tym się zajmuje ITD Poznaniu i wystawia odpowiednie atesty, certyfikaty, świadectwa. Z praktyki zawodowej mogę powiedzieć, że podłoga olejowana, szczególnie kiedy jest szczotkowana jest mniej śliska od podłogi z grubą, błyszczącą warstwą lakieru. Niebezpieczeństwo poślizgu wzrasta kiedy rozleje się wodę lub inny płyn. Każdy produkt - olej czy lakier posiada opis zastosowania, natomiast wykonawca powinien przedstawić instrukcję użytkowania.
 13. Zgadza się, "kwoki" to typowe promienniki podczerwieni. W mikrofalówce też występuje rodzaj promieniowania elektromagnetycznego tylko o innej długości fali - pomiędzy podczerwienią a falami ultrakrótkimi.