Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  567
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  7

Parkiet Komplex last won the day on maja 6

Parkiet Komplex had the most liked content!

Reputacja

71 Neutralny

O Parkiet Komplex

 • Ranga
  Profesjonalista

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  742

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeśli już, to od wykonaj od dołu stropu. Pierwsza wełna, dalej folia paroizolacyjna, podbitka.
 2. Beton porowaty pochłania bardzo duże ilości wody, która zawarta jest w w w/w preparacie. Generalnie powinno się gruntować jeden raz do pełnego nasycenia wylewki ( nie mogą pozostać kałuże na powierzchni). Kolejne warstwy to szkliwo, o którym napisał mhtyl. Warto wiedzieć, że tak duża ilość wody musi odparować, a na przeszkodzie tego będzie stała mocno zwarta i dosyć szczelna wylewka samopoziomująca. W tej sytuacji należy bardzo ostrożnie i bardzo, bardzo powolnie przeprowadzić rozgrzewanie podłogi. Niejednorodne przywarcie wylewki do podkładu wynika z niskiej, niejednorodnej jego wytrzymałości.
 3. Trochę, późno zauważyłem ten post, czyli już "po obiedzie". Nie mniej dla innych może przydać się istotna uwaga techniczna. Jeżeli chcemy zespolić dwa materiały o różnych parametrach wytrzymałości (kruchości) to musimy zastosować warstwę pośrednią elastyczną, co w tym przypadku jest bardzo trudne albo wzmocnić górną warstwę słabej, kruchej wylewki preparatem wzmacniającym. Ja stosuję Uzin P 317 - żywica o niskiej lepkości z dużą zawartości rozpuszczalnika. Produkt ten wnika na kilka mm w słaby porowaty beton, wzmacnia go i jednocześnie uszczelnia, co zabezpiecza przed pochłanianiem wody zarobowej z wylewki samopoziomującej. W wylewce samopoziomującej wody jest jak na lekarstwo, po aptekarsku i każdy gram się liczy. Po takim wzmocnieniu, naprężenia powstałe na styku dwóch materiałów, są podobnie znoszone a tym samym jest mniejsze ryzyko odspojenia. Nie znam produktów Atlasa, więc zakładam, że będzie ok. czego życzę autorowi posta.
 4. Moim zdaniem, przy rozpatrywaniu ocieplenia od wewnątrz należy uwzględnić jego oporność dla przepływu pary wodnej od strony jej napływu, czyli od wewnątrz.
 5. Warto pamiętać, że na wartość izolacji wpływa rodzaj styropianu oraz jej grubość. Całość tworzy pewien opór dla przenikania ciepła, a przy podłogówce ma to istotne znaczenie.
 6. Parkiet Komplex

  szukam pomysłu na drewnianą okładzinę

  Spróbuj różno wymiarowe elementy w 3D. Ponadto gra odcieni wpisana w wystrój wnętrza - nie tylko pomieszcznia.
 7. Parkiet Komplex

  Dlaczego wiosną jest chłodno w ocieplonym domu?

  Ciepło to takie "coś" co idzie od cieplejszego w stronę chłodniejszego. Wiadomo, że wiosną słońce jest niżej, więc jego promienie są bardziej pochłaniane przez ściany niż odbijane. Nieocieplona ściana, południowa lub zachodnia, nagrzana promieniami słonecznymi, czasem grubo ponad 20 st, C, przekazuje ciepło do wnętrza pomieszczenia, stąd jest w nim cieplej. Tu znaczenie ma też rodzaj materiału z jakiego są wykonane ściany zewnętrzne (pojemność cieplna).Ocieplona ściana daje opór w tym względzie.
 8. Sądzę, że nie potrzeba tu eksperta, liczenie jest proste; - dzielisz grubość izolacji w metrach przez lambdę i wychodzi Ci opór cieplny. Jeśli wyjdzie Ci porównywalny opór cieplny, a wszystko na to wskazuje, to przejdź do porównywania cen.
 9. Moim zdaniem - penetracja zależy od rodzaju drewna, gładkości jego powierzchni i wilgotności. Nowe deski, po struganiu warto zwilżyć wodą (otworzyć pory) poczekać aż wyschną i impregnować. W przypadku środka gruntującego, głębokość zależy od jego lepkości. Lepkość spada wraz ze wzrostem temperatury a wzrasta przy możliwości szybkiego wysychania.
 10. Siusiu to amoniak, a od tego drewno ciemnieje.
 11. Prosty sposób - nasycać, najlepiej wcierać pędzlem i przykrywać folią, aby impregnat wsiąkał a nie wysychał i zasklepiał powierzchni, blokując kolejną impregnację. Ważne aby drewno było powietrznosuche. Tyle można na budowie. Praktycznie w każdym tartaku jest kadź z impregnatem, można skorzystać z usług i wiedzy. Sądzę, że nikt znający zagadnienie nie będzie impregnował mokrego drewna bo i po co.
 12. Skoro robiłeś tak jak napisałeś, a wyszło jak widać, to coś tu jest nie tak.... Ponadto regularna plama na kilku deskach świadczy wyraźnie o jakimś błędzie wykonawczym - jakim sam wiesz najlepiej.
 13. Temat ciekawie opisali powyżej eksperci. Ze swej strony odpowiem, że ten grunt robiony jest na ciężkich rozpuszczalnikach, co ogranicza penetrację struktury drewna. Sam modrzew nie jest tak chłonnym materiałem jak sosna. Jednak, moim zdaniem największy problem leży w tym, kiedy drewno pokryjemy delikatną powłoką nie nasycając jego struktury środkami impregnującymi. Cienka powłoka przepuści pewną ilość wody ale jednocześnie hamuje jej wydostanie się po zmianie pogody. Wówczas ciepło i wilgoć przy pomocy istniejących zarodników grzyba czynią spustoszenie w drewnie. Co najważniejsze - drewno powinno być suszone w suszarni powyżej 65oC zo zabija większość organizmów "żywych" a jego wilgotność powinna oscylować między 12 - 18%. Dokładnie.
 14. Parkiet Komplex

  malowanie desek z modrzewia europejskiegp

  Karta techniczna to baza rzeczowych informacji od której trzeba zacząć. Z praktycznej strony mogę polecić ten środek, jako że od kilkunastu lat go stosuję na drewnie z naszego modrzewia. Cyklicznie co dwa lata konserwacja i jest ok.
×