Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  562
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  7

Parkiet Komplex last won the day on maja 6

Parkiet Komplex had the most liked content!

Reputacja

70 Neutralny

O Parkiet Komplex

 • Ranga
  Profesjonalista

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  737

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Parkiet Komplex

  szukam pomysłu na drewnianą okładzinę

  Spróbuj różno wymiarowe elementy w 3D. Ponadto gra odcieni wpisana w wystrój wnętrza - nie tylko pomieszcznia.
 2. Parkiet Komplex

  Dlaczego wiosną jest chłodno w ocieplonym domu?

  Ciepło to takie "coś" co idzie od cieplejszego w stronę chłodniejszego. Wiadomo, że wiosną słońce jest niżej, więc jego promienie są bardziej pochłaniane przez ściany niż odbijane. Nieocieplona ściana, południowa lub zachodnia, nagrzana promieniami słonecznymi, czasem grubo ponad 20 st, C, przekazuje ciepło do wnętrza pomieszczenia, stąd jest w nim cieplej. Tu znaczenie ma też rodzaj materiału z jakiego są wykonane ściany zewnętrzne (pojemność cieplna).Ocieplona ściana daje opór w tym względzie.
 3. Sądzę, że nie potrzeba tu eksperta, liczenie jest proste; - dzielisz grubość izolacji w metrach przez lambdę i wychodzi Ci opór cieplny. Jeśli wyjdzie Ci porównywalny opór cieplny, a wszystko na to wskazuje, to przejdź do porównywania cen.
 4. Moim zdaniem - penetracja zależy od rodzaju drewna, gładkości jego powierzchni i wilgotności. Nowe deski, po struganiu warto zwilżyć wodą (otworzyć pory) poczekać aż wyschną i impregnować. W przypadku środka gruntującego, głębokość zależy od jego lepkości. Lepkość spada wraz ze wzrostem temperatury a wzrasta przy możliwości szybkiego wysychania.
 5. Siusiu to amoniak, a od tego drewno ciemnieje.
 6. Prosty sposób - nasycać, najlepiej wcierać pędzlem i przykrywać folią, aby impregnat wsiąkał a nie wysychał i zasklepiał powierzchni, blokując kolejną impregnację. Ważne aby drewno było powietrznosuche. Tyle można na budowie. Praktycznie w każdym tartaku jest kadź z impregnatem, można skorzystać z usług i wiedzy. Sądzę, że nikt znający zagadnienie nie będzie impregnował mokrego drewna bo i po co.
 7. Skoro robiłeś tak jak napisałeś, a wyszło jak widać, to coś tu jest nie tak.... Ponadto regularna plama na kilku deskach świadczy wyraźnie o jakimś błędzie wykonawczym - jakim sam wiesz najlepiej.
 8. Temat ciekawie opisali powyżej eksperci. Ze swej strony odpowiem, że ten grunt robiony jest na ciężkich rozpuszczalnikach, co ogranicza penetrację struktury drewna. Sam modrzew nie jest tak chłonnym materiałem jak sosna. Jednak, moim zdaniem największy problem leży w tym, kiedy drewno pokryjemy delikatną powłoką nie nasycając jego struktury środkami impregnującymi. Cienka powłoka przepuści pewną ilość wody ale jednocześnie hamuje jej wydostanie się po zmianie pogody. Wówczas ciepło i wilgoć przy pomocy istniejących zarodników grzyba czynią spustoszenie w drewnie. Co najważniejsze - drewno powinno być suszone w suszarni powyżej 65oC zo zabija większość organizmów "żywych" a jego wilgotność powinna oscylować między 12 - 18%. Dokładnie.
 9. Parkiet Komplex

  malowanie desek z modrzewia europejskiegp

  Karta techniczna to baza rzeczowych informacji od której trzeba zacząć. Z praktycznej strony mogę polecić ten środek, jako że od kilkunastu lat go stosuję na drewnie z naszego modrzewia. Cyklicznie co dwa lata konserwacja i jest ok.
 10. Parkiet Komplex

  Szczelina miedzy panelami i podłoga

  Oswój się z myślą, że będziesz mysiał poprawiać to co niedawno układałeś. Kiedy rozsądek weźmie górę - bierz się za robotę. Jak pisali poprzednicy - dokup, rozbierz i ułóż na nowo - zgodnie z zasadami.
 11. Parkiet Komplex

  Płytki na podłodze w kuchni

  Z jednej strony starasz się "otworzyć" przestrzeń wnętrza mieszkania, z drugiej chcesz dzielić posadzką. Z czego to wynika?
 12. ATLAS POSTAR 10 - to dobre rozwiązanie. Pamiętaj o solidnym oczyszczeniu istniejącej posadzki (zdjęcie luźnych frakcji), następnie zagruntuj w systenie zalecanym przez producenta i zgodnie z opisem na worku przytępuj do pracy. Klasyczny beton, w Twoim przypadku, na pewno się nie sprawdzi.
 13. Jeśli manometr jest sprawny, to masz dobrze odpowietrzoną podłogówkę.
 14. Jeśli chcesz mieć podłogę ciepłą, miłą w dotyku to zrób tak jak radzi przedmówca. Pamiętaj o jednym - dzisiaj koszt waży, ale z czasem o tym zapomnisz, natomiast skrzypiąca podłoga będzie się cały czas przypomninać. W tej sytuacji należy zrobić porządek od podstaw o czym jest we wcześnieszych odpowiedziach.
×