Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  578
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  8

Parkiet Komplex last won the day on grudnia 4 2018

Parkiet Komplex had the most liked content!

Reputacja

72 Neutralny

O Parkiet Komplex

 • Ranga
  Profesjonalista

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  752

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Parkiet Komplex

  Wpływ grubości parkietu na inne czynniki

  Czy może należy tu zrobić przy drzwiach mały pasek z płytek podłogowych??? Tak to najlepszy pomysł.
 2. Parkiet Komplex

  Jaką macie temperaturę wokół okien?

  Jakie masz ogrzewanie?
 3. Parkiet Komplex

  Wpływ grubości parkietu na inne czynniki

  Najpierw płytki - one stworzą optymalną bazę powierzchni, dalej trzeba kombinować z pozostałymi powierzchniami, jak napisałem powyżej.
 4. Parkiet Komplex

  Wpływ grubości parkietu na inne czynniki

  Po ułożeniu płytek stworzymy bazę dla kolejnego rodzaju posadzki. Różnicę w grubościach (cieńsza kolejna posadzka) należy, na odcinku metra mniej lub więcej, odpowiednio ukształtować, biorąc pod uwagę grubość posiadanych elementów. Można tu wykorzystać listwę metalową z zacięciem głębokości równej grubości tych elementów + spoina. Podczas formowania , z jednej strony zacięcie opieramy na istniejącej posadzce, natomiast druga część listwy opiera się na istniejącej wylewce. Oczywiście do wypełnienia stosujemy masy szpachlowe na bazie cementu. Innym sposobem jest stonowanie grubości parkietu stosownie do potrzeb ale wymaga to zaplecza - szlifierka lub grubościówka.
 5. Parkiet Komplex

  Wpływ grubości parkietu na inne czynniki

  A co z drzwiami i meblami?
 6. Parkiet Komplex

  Wpływ grubości parkietu na inne czynniki

  Mając cieńszy parkiet łatwiej będzie nawiązać do różnych poziomów, bez korygowania mebli czy drzwi, można też będzie nawiązać do poziomu posadzki ceramicznej.
 7. Parkiet Komplex

  Wpływ grubości parkietu na inne czynniki

  Wymień parkiet na cieńszy i po problemie.
 8. Parkiet Komplex

  malowanie desek z modrzewia europejskiegp

  Malowanie - pokrywanie drewna powłoką jest skuteczne przed pochłanianiem lub oddawaniem wilgoci, ale na krótko. Trzeba co rok nakładać nową powłokę, a to przyczynia się do jej łuszczenia, co powoduje że traci ona swoje właściwości ochronne, a poza tym, źle to wygląda. Impregnowanie - nasycanie drewna jest mniej szczelne ale bardziej trwałe. Bardziej równomiernie spowalnia przenikanie wilgoci do wnętrza drewna, co jemu bardziej służy.
 9. Parkiet Komplex

  Czy ściana oddycha?

  Moim zdaniem są tu dwa istotne aspekty tego zagadnienia: 1 - pojemność wilgotnościowa materiału z wewnętrznej strony budynku, co z jednej strony utrudnia osuszenie budynku a z drugiej wpływa na mikro regulację wilgotności w pomieszczeniu. Np. silka odwrotnie z porotermem. 2 - Należy dążyć aby wilgoć wchodząca w ścianę miała większą swobodę jej opuszczeniu po przeciwnej, zewnętrznej stronie. Tu temat rzeka, chociaż zasada ta sama. Przenikanie powietrza przez ścianę - temat marginalny w kontekście wentylacji budynku.
 10. Podstawa to skuteczna termiczna izolacja zewnętrzna, na tyle skuteczna aby podczas mrozów wilgoć z pomieszczenia nie rosiła się na tej części ściany. Ktoś powinien Ci to mądrze policzyć. Inne źródło wilgoci, to podciąganie wilgoci z gruntu. Tu z kolei trzeba ocenić materiał fundamentu i jego możliwości w podciąganiu wilgoci oraz stan izolacji wilgotnościowych, o ile one istnieją. Moim zdaniem, tu na forum, można pisać bardziej o zasadach, a mniej o konkretnych działaniach.
 11. Najpierw trzeba wietrzyć aby usunąć łatwą do usunięcia wilgoć przypowierzchniową, następnie grzać i wietrzyć, aby nagrzać przegrody i wyciągać wilgoć z głębszych warstw, na końcu wystarczy grzać, po to aby usunąć resztę wilgoci głębiej umocowanej. Wietrzenie nie jest tu konieczne, ponieważ wilgoć wydostaje się powoli, a z jej usunięciem poradzi sobie wentylacja budynku. Można wykorzystać naturę, wykorzystując niższą zawartość wilgoci w powietrzu zewnętrznym lub jego wyższą temperaturę. Należy pamiętać, że wilgoć idzie tam, gdzie jest jej mniej, przy czym nie należy jej mylić z wilgotnością względną powietrza. Zastosowanie osuszacza jak najbardziej wskazane, pod warunkiem uszczelnienia budynku. Bardzo pomocne są tu wentylatory, które wspomagają przejmowanie wilgoci z osuszanych ścian, wylewek.
 12. Jeśli już, to od wykonaj od dołu stropu. Pierwsza wełna, dalej folia paroizolacyjna, podbitka.
 13. Beton porowaty pochłania bardzo duże ilości wody, która zawarta jest w w w/w preparacie. Generalnie powinno się gruntować jeden raz do pełnego nasycenia wylewki ( nie mogą pozostać kałuże na powierzchni). Kolejne warstwy to szkliwo, o którym napisał mhtyl. Warto wiedzieć, że tak duża ilość wody musi odparować, a na przeszkodzie tego będzie stała mocno zwarta i dosyć szczelna wylewka samopoziomująca. W tej sytuacji należy bardzo ostrożnie i bardzo, bardzo powolnie przeprowadzić rozgrzewanie podłogi. Niejednorodne przywarcie wylewki do podkładu wynika z niskiej, niejednorodnej jego wytrzymałości.
 14. Trochę, późno zauważyłem ten post, czyli już "po obiedzie". Nie mniej dla innych może przydać się istotna uwaga techniczna. Jeżeli chcemy zespolić dwa materiały o różnych parametrach wytrzymałości (kruchości) to musimy zastosować warstwę pośrednią elastyczną, co w tym przypadku jest bardzo trudne albo wzmocnić górną warstwę słabej, kruchej wylewki preparatem wzmacniającym. Ja stosuję Uzin P 317 - żywica o niskiej lepkości z dużą zawartości rozpuszczalnika. Produkt ten wnika na kilka mm w słaby porowaty beton, wzmacnia go i jednocześnie uszczelnia, co zabezpiecza przed pochłanianiem wody zarobowej z wylewki samopoziomującej. W wylewce samopoziomującej wody jest jak na lekarstwo, po aptekarsku i każdy gram się liczy. Po takim wzmocnieniu, naprężenia powstałe na styku dwóch materiałów, są podobnie znoszone a tym samym jest mniejsze ryzyko odspojenia. Nie znam produktów Atlasa, więc zakładam, że będzie ok. czego życzę autorowi posta.
 15. Moim zdaniem, przy rozpatrywaniu ocieplenia od wewnątrz należy uwzględnić jego oporność dla przepływu pary wodnej od strony jej napływu, czyli od wewnątrz.
×