Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  503
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  6

Parkiet Komplex last won the day on września 30

Parkiet Komplex had the most liked content!

Reputacja

62 Neutralny

O Parkiet Komplex

 • Ranga
  Profesjonalista

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  622
 1. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  Zmieniające się przepisy w zakresie izolacyjności nowych budynków zmniejszają straty ciepła a tym samym istotnie wpływają na obniżenie maksymalnych i średnich temperatur powierzchni podłogi w pomieszczeniach do max 26-27 i średnio 22 -24 oC.
 2. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  Układ temperatura powierzchni podłogi i temperatura powietrza w pomieszczeniu zależy od strat ciepła - im większe straty tym większa różnica w/w temperatur. W tej sytuacji jeśli przy wentylowaniu pominiesz rekuperator to automatycznie zwiększysz omawianą różnicę temperatur i odwrotnie.
 3. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  Pisząc o dzisiejszych budynkach, miałem na uwadze min. rekuperację, która redukuje straty ciepła przy wentylacji. Jednak temperaturę w pomieszczeniach reguluje się grzejnikiem, obojętnie jaki on jest - bardziej lub mniej bezwładny.
 4. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  Co innego temperatura zasilania a co innego temperatura powierzchni podłogi. W dzisiejszych budynkach i średnich zimowych temperaturach zewnętrznych, temperatura powierzchni podłogi jest wyższa o 2 - 3 stopnie względem temperatury powietrza w pomieszczeniu.
 5. Czytaj ze zrozumieniem.
 6. Po co? Trzeba było zrobić jedną, ale skuteczną izolację. Panele połóż kiedy będziesz ogrzewał pomieszczenie. Folia pod panelami, moim zdaniem jest w Twoim przypadku niepotrzebna. Pytanie jak to ma się do zaleceń producenta paneli, który bardzo uogólnia układy izolacyjne.
 7. Rób zgodnie z zasadami. Teraz to tylko wyrzucenie folii....... Rób zgodnie z zasadami. Teraz to tylko usunięcie folii........
 8. Poddasze ma być ogrzewane, ale póki co nie jest. Ponadto paroizolacja po cieplejszej stronie może być nieszczelna. Folia po chłodniejszej stronie "wychwytuje" przenikającą z dołu wilgoć i tu jest problem. Gdyby jej nie było, wilgoć uleciałaby na poddasze a stamtąd wyniosłaby się na zewnątrz.
 9. Folia powinna być po cieplejszej stronie przegrody.
 10. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  Anhydryt względem betonu jest lepszy w przewodzeniu ciepła i ma to znaczenie przy ceramice. Przy oporniejszych posadzkach (drewno, wykładzina itp.) przewodność cieplna podkładu ma marginalne znaczenie, jako że te, oporne posadzki wyznaczają tempo przepływu ciepła. Na pewno, dobrze wykonana podłogówka nie będzie grzała naszych stóp, bo ma niższą temperaturę, natomiast odczucie ciepła jest przyjemniejsze niż przy posadzce nieogrzewanej.
 11. Jatoba czy dąb

  W przypadku funkcjonującej podłogówki cieplejsza będzie posadzka z drewna jatoby, natomiast po wyłączeniu ogrzewania cieplejsza będzie posadzka z drewna dębowego.
 12. Obróbka drewna

  Meblarstwo to najwyższa półka w stolarstwie, tu niezbędna jest wiedza teoretyczna oraz doświadczenie, na początku zdobywane w zakładzie stolarskim. Na rynku funkcjonuje wielu samouków tworzących arcydzieła, ale tu trzeba mieć wrodzone predyspozycje oraz pasję w tworzeniu. Próbuj, poznaj gatunki drzew oraz właściwości drewna, sposoby jego obróbki i do tego kompletuj narzędzia. Pamiętaj - surowiec musi być suchy - to podstawa.
 13. panele w pokojach

  Sam wybór paneli nie załatwi tematu trwałości. Musisz sprawdzić płaskość jastrychu (wylewki) i ewentualnie go naprawić lub zastosować odpowiedni podkład pod panele.
 14. Wilgotność w mieszkaniu

  W Twoim mieszkaniu (usytuowanie, pora) jest normalnie. Masz w nim nieco więcej wilgoci niż na zewnątrz i tak jest we wszystkich zamieszkałych mieszkaniach praktycznie przez cały czas. Wyjątkowo jest odwrotnie. Jak wspomniałem wcześniej, przy podanym przez Ciebie układzie temperaturowo - wilgotnościowym w mieszkaniu masz więcej wilgoci o kilkanaście procent niż na zewnątrz, a w takim układzie wietrzenie zmniejsza ilość wilgoci w mieszkaniu. Aby to zrozumieć, należy rozróżnić wilgotność względną od ilości wilgoci. Zimą będzie 90% wilgotności względnej a wilgoci jako takiej będzie "jak na lekarstwo". Warto wiedzieć, że na wilgotność względną istotnie wpływa zarówno ilość wilgoci w powietrzu jak i jego temperatura.
 15. Wilgotność w mieszkaniu

  Jeszcze raz powtórzę - wyolbrzymiasz problem - mieszkasz na parterze, przy lesie a pora jest wilgotna. Ale jeśli już, to w podanym układzie cieplno - wilgotnościowym, w mieszkaniu masz średnio o kilkanaście procent większą zawartości wilgoci niż na zewnątrz, stąd wietrzenie posłuży zmniejszeniu zawartości wilgoci w pomieszczeniu.
×