Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Parkiet Komplex

Ekspert budowlany
 • Posty

  658
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  9

Parkiet Komplex last won the day on października 26 2021

Parkiet Komplex had the most liked content!

Reputacja

89 Neutralny

O Parkiet Komplex

 • Ranga
  Profesjonalista

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  834

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Coś w temacie podłóg, być może ktoś będzie tym zainteresowany. Budynki niskoenergetyczne czy pasywne marginalizują ogrzewanie na rzecz chłodzenia. http://www.parkietkomplex.pl/podlogi-chlodzone/
 2. Moim zdaniem, w obecnym układzie warstw wszystko się ułożyło i jest w pewnym porządku wilgotnościowym. Dołożenie wełny nie zakłóci tego porządku wilgotnościowego, natomiast folia paroszczelna może "namieszać".
 3. Moim zdaniem, taka konstrukcja podłogi, sama w sobie nie zapewni najlepszego komfortu. Można ocieplić ale trzeba wentylować - efekt połowiczny. Proponuję zrobić raz a dobrze, w klasycznym wykonaniu. Chudziak, hydro lub paro izolacja, zależnie od uwarunkowań gruntowych, styropian, wylewka i posadzka z paneli z podkładem, można z cieplejszym podkładem.
 4. Napisałem wyraźnie, że za szybko weszli z takimi pracami. Roszenie wilgoci nie występuje tylko przy przemarzaniu, wystarczy chłodniejsza przegroda. Wewnątrz budynku, bardziej dba się o izolacje akustyczne niż termiczne.
 5. Fakt jest taki, że strop jest zimny i takim będzie jeszcze przez jakiś czas. Póki co, grzanie pomieszczeń pogorszy sytuację, ponieważ to grzanie uruchomi wilgoć budowlaną w ogrzewanym pomieszczeniu, a ta wilgoć, z kolei wyrosi się na zimnym suficie. Teraz, tylko i wyłącznie osuszacz, aby zminimalizować ilość wilgoci w pomieszczeniu. Moim zdaniem błąd tkwi w zbyt szybkim wykonaniu sufitu, bez sprawdzenia warunków cieplno-wilgotnościowych.
 6. Moim zdaniem, problem może wynikać nie tyle z niskiej wilgotności, bo jest ona prawidłowa. Gdyby nie było wentylacji to wilgotność samoistnie byłaby wyższa. Problem może być w chemii w materiałach wykończeniowych i indywidualnej wrażliwości na nią. Wydawałoby się paradoksem, ale to wilgoć ułatwia poruszanie się w powietrzu cząsteczek brudnej chemii i szybsze wchłanianie przez jej organizm i im bardziej wilgotne powietrze, tym odczuwalność wyższa. Chciałbym się mylić..........
 7. Zastosowanie wylewki anhydrytowej ma sens w przypadku większych mocy cieplnych podłogi oraz przy posadzkach (warstwach finalnych podłogi) o niskim oporze cieplnym - ceramika, kamień. W sytuacji posadzki z drewna, paneli czy wykładzin dywanowych wylewka o szybszych właściwościach w nagrzewaniu ma marginalne znaczenie, jako że to te, oporniejsze okładziny posadzkowe buforują, regulują, decydują o przepływie ciepła do pomieszczeń.
 8. Przyczyną może być mała moc grzewcza maty względem potrzeb cieplnych pomieszczenia, stąd mata nie może się nagrzać, bo musi szybko oddać otrzymaną energię.
 9. Moim zdaniem, w procesie osuszania nowych budynków występują 3 etapy. Na początku 1 etap - to wietrzenie aby wyrzucić na zewnątrz, lekko przywartą wilgoć, ze świeżych tynków czy wylewek. Później 2 etap - to grzanie i wietrzenie. Ciepło uaktywnia wilgoć we wnętrzu przegród, która na skutek różnicy ciśnienia pary wodnej, wychodzi z tych przegród i nasyca powietrze wewnętrzne. To powietrze trzeba usunąć na zewnątrz. Na końcu 3 etap - to samo grzanie, kiedy wilgotność przegród jest coraz bliżej granicy równowagi. Wietrzenie jest tu niepotrzebne a nawet nieekonomiczne, ponieważ po
 10. Napisałem "może być problematyczne" bo wiem, że jest z tym różnie i każdy przypadek należałoby rozpatrywać indywidualnie.
 11. Drogą prostej dedukcji wszystko da się zrobić. Na powstanie wilgoci na chłodniejszej części ściany, wpływają trzy składowe - ruch ciepła, ruch powietrza i ruch wilgoci. Ciepło idzie w kierunku chłodu, za nim podąż wilgoć. Dochodzą do ściany i ciepło przepływa dalej (chłodna, nieocieplona ściana) natomiast wilgoć ma trochę trudniej i zostaje na ścianie. Problem narasta z czasem z powodu zwiększonej wilgoci i pogorszenia parametrów izolacyjnych. TU ZBAWIENNY JEST RUCH POWIETRZA, PONIEWAŻ W ZNACZNEJ CZĘŚCI ZABIERA WILGOĆ Z CHŁODNIEJSZYCH ŚCIAN, A JEDNOCZEŚNIE NIOSĄC ZE SOBĄ CIEPŁO NIE POWOD
 12. Moim zdaniem, nie powinno być problemu z tytułu temperatury. Problem może wyniknąć z dolewania wody i późniejszego wibrowania, co mogło skutkować usunięciem wody z jednoczesną sedymentacją - wypłyniecie na powierzchnię, wraz z wodą, tego co miało sklejać kruszywo, czyli cementu. W betoniarni zamawia się taki beton jaki jest potrzebny, tam go odpowiednio dozują.
 13. Po pierwsze - zainwestuj w naprawę wentylacji, po drugie - zleć to firmie, która ogarnie całość i weźmie odpowiedzialność za wykonaną robotę. W temacie luster i nieocieplonych ścian, sprawa jest prosta - lustra powinny być zdystansowane względem ściany, z możliwością przepływu powietrza, które omywając chłodną ścianę, ogrzeje ją, a tym samym ograniczy osiadanie i roszenie wilgoci z powietrza, które Ty nasycisz wilgocią prężąc swoje muskuły. Można też ocieplić ściany od środka ale to odmienny temat.
×
×
 • Utwórz nowe...