Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Arris5

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

Reputacja

0 Neutralny

O Arris5

 • Ranga
  Początkujący
 1. Cześć chciałbym zapytac o szczegóły dotyczące formalności przyłącza wody i kanalizacji do domu. Pierwszy krok to ustalenie warunków przyłącza w ZUK (to już mam) następnie udaje się do projektanta sieci wodociągowych i kanalizacji. Później składam gotowy projekt w miejscowym ZUK? Co dalej czy musze przedłożyć też projekt w Starostwie Powiatowym celem uzgodnienia położenia rur? (jeśli tak ile trwa zgoda) Gdy bede miec już wykonawcę czy w starostwie które wydaje u nas pozwolenia na budowę muszę uzyskac zgodę na wykonanie przyłącza? Ile na to wszytko sie czeka ustawowo? Jak to
 2. W pokoju który jest na zdjęciu jest miarę ok. Jaki preparat gruntujący polecacie? Czy zagruntować raz krótko przed położeniem płytek czy np dwa razy teraz na wiosnę i latem przy płytkowaniu? W dwóch pozostałych pokojach da się przy pomocy np łyżki zetrzeć na około 0,5 cm wierzchnią warstwę później jest twardy beton. W tych 2 pokojach musiałbym zetrzeć tą warstwę zagruntować i zastosować wylewkę samopoziomująca? Czy może ona mieć grubość tylko 0,5 cm?
 3. Był glazurnik stwierdził że grunt z Atlasa wystarczy. A że musiałem wykuć część posadzki żeby poprawić odpływ była okazja zobaczyć jak wygląda beton (poniżej zdjęcia) Tarcza do betonu wchodziła bez problemu ale kucie było już dużo trudniejsze. Sam nie wiem czy zlecać te badania.
 4. Póki co pytałem o koszt takich badań. Jest to kwota w granicy 500 zł w laboratorium. Chciałem je zlecić dla swojego spokoju, ale może rzeczywiście to trochę bez sensu. Podpytam jeszcze najpierw znajomego glazurnika co sądzi o jakości posadzki. To prawda kosztów nie brakuje. Plastyfikatora przeciwmrozowego nie używali, dodali za to 2 różne środki przeznaczone do posadzek na ogrzewanie podłogowe, poszukam ich nazwy. Te wykruszenia są tylko w dwóch pokojach które robili na końcu, w pozostałych pomieszczeniach jest ok
 5. Jutro wytnę w posadzce szlifierką kątową fragment (tam gdzie nie ma rurek). Kontaktowałem się z jednym z laboratoriów otrzymałem ofertę w której określają wytrzymałość na ściskanie i zginanie, rozumiem żeby zlecić takie badania? Ciekaw jestem jakie wartości w takim badaniu powinien osiągnąć beton.
 6. Czy da się w jakiś sposób uratować taką posadzkę? Czy tylko skuwanie wchodzi w grę
 7. Cześć chciałbym Was prosić o radę i opinie dot. posadzki na ogrzewaniu podłogowym. Na początku grudnia dałem się namówić na wykonanie posadzki z mixokreta niestety przyszedł mróz nieocieplone poddasze więc w domu w drugiej dobie od wylania temp wynosiła -3. Poniżej przesyłam kilka zdjęć posadzka ma obecnie 2 miesiące. Wiem że to tylko zdjęcia ale proszę o opinię co sądzicie. W dwóch pokojach da się wykruszyć łyżką na głębokość około 0.5 cm wierzchnią warstwę chciałem tam położyć panele. Dodam że posadzka nigdzie nie popękała. Był dodawany plastyfikator "do podłogówek"
×
×
 • Utwórz nowe...