Skocz do zawartości

Arris5

Uczestnik
  • Posty

    12
  • Dołączył

Arris5's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. A co powiecie o takim zestawie, będzie działać prawidłowo? Szukałem polskich producentów. Gorgiel Recta Are 70/45 zawór Vario term UGS0314 Ciekawe czy producent daje wszystkie korki do zaślepienia grzejnika.
  2. Witam serdecznie chciałbym się poradzić odnośnie grzejników łazienkowych tzw. drabinek ,w łazience mam przygotowane dwie rurki powrót i zasilanie obok siebie w odległości 50mm . Podoba mi się grzejnik Terma Dexter rozumiem że można by go było podłączyć za pomocą zaworu termostatycznego jak na zdjęciu, ten zawór to koszt 500 zł możecie polecić inne dobre jakościowo zawory termostatyczne jakie firmy polecacie? Taniej pewnie byłoby przerobić rurki pex ale mamy już płytki, a drzwi obok nie pozwalają zamontować grzejnika z podejściem na środku.
  3. Pompa ogrzewania podłogowego działa ciągle nie jest podłączona do żadnego sterownika (zostanie dołożony w nowym roku wraz z termostatami w pokojach i sterowaniem na rozdzielaczach) Kocioł też nie jest podłączony do sterownika. Pompka działa na najwyższym 3 biegu. Spróbuję zmniejszyć przepływy. Rozumiem żeby zmniejszyć też moc z jaką pracuje pompka?
  4. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zastanawiam się czy czasem cykle włączania kotła są za krótkie. Czy to może być przyczyną? Temperatura na wyjściu kotła to 45 stopni a powrót 38. W przyszłości chce założyć sterownik na pompki oraz w rozdzielaczach podłogówki.
  5. Witam serdecznie posiadam kocioł kondensacyjny immergas victrix tera 24, system pogłogówek około 110 m2 i trzy grzejniki, oczywiście w instalacji znajduje się sprzęgło hydrauliczne i dwie pompki jedna na grzejniki i druga na ogrzewanie podłogowe. kocioł nie jest podłączony do sterownika ani czujnika temp. na zewnątrz posiadam zawór mieszający którym reguluję temperaturę na podłogi. moje pytanie czy to normalne że podłogówka nie grzeje cały czas równomiernie tzn. przez godzinę jest ciepła w całym domu a przez następną zimna? na kotle ustawione jest 50 stopni, na zaworze mieszającym ustawione 30 stopni na podłogówki, dlaczego podłogówka nie utrzymuje cały czas równej temperatury tak jak grzejniki? w rozdzielaczach przepływy na poziomie 2 l pompka podłogówki działa na max mocy, grzejników na najsłabszej
  6. Cześć chciałbym zapytac o szczegóły dotyczące formalności przyłącza wody i kanalizacji do domu. Pierwszy krok to ustalenie warunków przyłącza w ZUK (to już mam) następnie udaje się do projektanta sieci wodociągowych i kanalizacji. Później składam gotowy projekt w miejscowym ZUK? Co dalej czy musze przedłożyć też projekt w Starostwie Powiatowym celem uzgodnienia położenia rur? (jeśli tak ile trwa zgoda) Gdy bede miec już wykonawcę czy w starostwie które wydaje u nas pozwolenia na budowę muszę uzyskac zgodę na wykonanie przyłącza? Ile na to wszytko sie czeka ustawowo? Jak to wyglądało u was? Projekt przyłącza do sieci gazowej składem razem z projekt domu i na oba uzyskałem pozwolenie wtedy było jakoś prościej z wodą widzę jest gorzej jeszcze te ceny wykonawców :/ Pozdrawiam
  7. W pokoju który jest na zdjęciu jest miarę ok. Jaki preparat gruntujący polecacie? Czy zagruntować raz krótko przed położeniem płytek czy np dwa razy teraz na wiosnę i latem przy płytkowaniu? W dwóch pozostałych pokojach da się przy pomocy np łyżki zetrzeć na około 0,5 cm wierzchnią warstwę później jest twardy beton. W tych 2 pokojach musiałbym zetrzeć tą warstwę zagruntować i zastosować wylewkę samopoziomująca? Czy może ona mieć grubość tylko 0,5 cm?
  8. Był glazurnik stwierdził że grunt z Atlasa wystarczy. A że musiałem wykuć część posadzki żeby poprawić odpływ była okazja zobaczyć jak wygląda beton (poniżej zdjęcia) Tarcza do betonu wchodziła bez problemu ale kucie było już dużo trudniejsze. Sam nie wiem czy zlecać te badania.
  9. Póki co pytałem o koszt takich badań. Jest to kwota w granicy 500 zł w laboratorium. Chciałem je zlecić dla swojego spokoju, ale może rzeczywiście to trochę bez sensu. Podpytam jeszcze najpierw znajomego glazurnika co sądzi o jakości posadzki. To prawda kosztów nie brakuje. Plastyfikatora przeciwmrozowego nie używali, dodali za to 2 różne środki przeznaczone do posadzek na ogrzewanie podłogowe, poszukam ich nazwy. Te wykruszenia są tylko w dwóch pokojach które robili na końcu, w pozostałych pomieszczeniach jest ok
  10. Jutro wytnę w posadzce szlifierką kątową fragment (tam gdzie nie ma rurek). Kontaktowałem się z jednym z laboratoriów otrzymałem ofertę w której określają wytrzymałość na ściskanie i zginanie, rozumiem żeby zlecić takie badania? Ciekaw jestem jakie wartości w takim badaniu powinien osiągnąć beton.
  11. Czy da się w jakiś sposób uratować taką posadzkę? Czy tylko skuwanie wchodzi w grę
  12. Cześć chciałbym Was prosić o radę i opinie dot. posadzki na ogrzewaniu podłogowym. Na początku grudnia dałem się namówić na wykonanie posadzki z mixokreta niestety przyszedł mróz nieocieplone poddasze więc w domu w drugiej dobie od wylania temp wynosiła -3. Poniżej przesyłam kilka zdjęć posadzka ma obecnie 2 miesiące. Wiem że to tylko zdjęcia ale proszę o opinię co sądzicie. W dwóch pokojach da się wykruszyć łyżką na głębokość około 0.5 cm wierzchnią warstwę chciałem tam położyć panele. Dodam że posadzka nigdzie nie popękała. Był dodawany plastyfikator "do podłogówek", włókna i siatki. Cement II 32.5 Nie wiem czy zastosować np prosfas do wzmacniania posadzek na tą wierzchnią warstwę. Czy to normalne że pojawiają się takie wierzchnie wykruszenia czy to skutek mrozu? Więcej bym się nie dał namówić na posadzki zimą taka podłoga wytrzyma pewnie mniej niż wykonana latem. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...