Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Weber

Firma
 • Posty

  85
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  7

Eksperci Weber last won the day on marca 19

Eksperci Weber had the most liked content!

Reputacja

19 Neutralny

O Eksperci Weber

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Przy wełnie mineralnej i montażu powierzchniowym polecamy kołek weber.therm SRD-5 z talerzykiem dociskowym. Na wełnie mineralnej lamelowej przy montażu zagłębionym najlepiej stosować łącznik weber.therm SRD-5 z talerzykiem dociskowym i zaślepką. Najlepiej wykorzystać do ocieplenia gotowy system. Przykładowy znajdzie Pan na stronie webertherm WM CLASSIC. Pozdrawiamy!
 2. Dzień dobry, niestety, ale chyba zostaje opcja rozmontowania tego i zabezpieczenia folią w płynie. Polecamy np. weber.tec 822. Ważne jest też, aby spoina pomiędzy wanną a glazurą była dobrze wykonana. Więcej informacji o produkcie znajdzie Pan nas stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/srodki-uszczelniajace/webertec-822 Pod odpływy liniowe rekomendujemy jednak wykorzystanie hydroizolacji mineralnych (tzw. szlamów), jak np. webertec Superflex D3. Pozdrawiamy!
 3. Dzień dobry, możemy zaproponować inne rozwiązanie - 2 warstwy z weber.tec 824 (na łączną grubość ok. 2 mm). Jest to jednoskładnikowa hydroizolacja mineralna (tzw. szlam mineralny). Do tak wykonanej izolacji poziomej można się później bez problemu nawiązać każdym typem izolacji (bo uzyskujemy mineralne podłoże, takie samo jak beton). Więcej informacji znajdzie Pan na: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-824 Aplikacja dużo prostsza i bez używania otwartego ognia, a skuteczność zabezpieczenia dużo większa, bo nie ma miejsc połączeń (zakładów), jakie powstają przy układaniu papy. W przypadku papy to zawsze połączenia są "słabym" punktem tego typu hydroizolacji. Zachęcamy do kontaktu!
 4. Dzień dobry, są i jastrychy samopoziomujące, które układa się na warstwie rozdzielającej, na izolacjach akustycznych, czy na ogrzewanie podłogowe, jak np. weber.floor 4310, czy weber.floor FLOW. A nawet niektóre na płytki ceramiczne. Dużo zależy od samego wykończenia (posadzki) - czy będą to płytki, panele zwykłe lub winylowe czy parkiet klejony. Dla wykończeń "pływających" można stosować praktycznie każdą masę samopoziomującą, ale w przypadku parkietu klejonego, czy deski klejonej, podkład wymaga odpowiedniej wytrzymałości na ścinanie. Myśląc o desce lub parkiecie, należy też pomyśleć od razu o tym, jaki jastrych będziemy układali. Zachęcamy do zadawania pytań, z pewnością znajdziemy rozwiązanie. Pozdrawiamy!
 5. Dzień dobry, optymalne rozwiązanie rekomendowane przez nas, to zastosowanie szlamu mineralnego (hydroizolacji mineralnej) np. weber.tec 824 jako izolacji poziomej pod bloczki fundamentowe a następnie, po wymurowaniu ścian, z tego samego produktu (weber.tec 824) wykonać izolację pionową. Więcej informacji o hydroizolacji mineralnej znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-824 Dla pewności, przed ułożeniem pierwszej warstwy murów na górnej warstwie ścian fundamentowych, rekomendujemy wykonać drugą hydroizolację poziomą też z weber.tec 824. Zachęcamy do kontaktu!
 6. Producent zaprawy deklaruje jej parametry dla określonej jej grubości. Przykładowo, dla weber ZM10 rekomendowana grubość zaprawy to 10-15 mm. https://www.pl.weber/zaprawy-murarskie/zaprawy-murarskie/weber-zm10 Z pewnością też zużycie będzie zdecydowanie większe przy takiej grubości zaprawy. Zachęcamy do kontaktu!
 7. Zagruntować tak. Polecamy preparat weber.prim start lub do kupienia w popularnych marketach weber primo. Prosimy jeszcze pamiętać o warstwie rozdzielającej pomiędzy styropianem a wylewką w postaci np. folii paroizolacyjnej. Pozdrawiamy!
 8. Dzień dobry, najlepiej w takim przypadku wypełnić otwór styropianem podłogowym (np. EPS100) lub XPS do wysokości obecnej izolacji i wypełnić jastrychem. Można to zrobić szybciej np. weberfloor 4045 (hydroizolację można układać po kilku godzinach w zależności od temperatury - jak będzie związany i tylko lekko wilgotny, to można kontynuować pracę, przy niższych temperaturach na drugi dzień) lub weber.floor RAPID - po 4-5 dniach. W przypadku tradycyjnego jastrychu należałoby odczekać ok. tydzień na 1 cm grubości. Pozdrawiamy!
 9. Dzień dobry, jaka jest głębokość tego otworu do wypełnienia (czy to te 5 cm)? Czy to jest domu - pokoju, garażu? Czy występuje ruch kołowy, mebli na kółkach? Jakie planuje Pan zastosować finalne wykończenie (panele, deska)? To nam pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie, natomiast wstępnie można polecić masę szpachlową samopoziomującą weberfloor 4045. Produkt chemicznie wiąże wodę (nie odparowuje), zatem po ok. 3 godz. można prowadzić dalsze prace. Może ten film również pomoże Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiamy
 10. Jeśli chodzi o żywicę na balkon, to polecamy system oparty na żywicach poliuretanowych. System weber.dry balkon stanowi nie tylko warstwę szczelnej hydroizolacji, ale trwałej i atrakcyjnej warstwy wierzchniej. Więcej informacji można uzyskać ze stron: - aplikacja krok po kroku: https://www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon - płynne membrany: https://www.pl.weber/plynne-membrany Zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
 11. Dzień dobry, do tej pracy rekomendujemy następujące rozwiązanie z użyciem zapraw samopoziomujących: - w pierwszej kolejności należy zagruntować podłoże preparatem weber.prim start x2, W zależności od wymagań dotyczących szybkości wiązania produktu można wybrać: - weberfloor 4025 - błyskawiczna masa, po 4-5 godzinach można układać podkład i deskę, - lub weberfloor 4020 - układanie podkładu i deski po 24 godz. Zachęcamy do kontaktu! Pozdrawiamy!
 12. Drobne zabrudzenia - jak sobie z nimi radzić? W przypadku nalotów od kurzu i sadzy lub rdzawych nalotów, należy zastosować preparat weber PC241. weber PC241 przywraca ścianom pierwotny wygląd i zapobiega odkładaniu się uporczywego brudu. Jest to koncentrat, więc jest produktem ekonomicznym, łatwym do aplikacji. Można go używać do zewnętrznych ścian oraz do wnętrz. W przypadku ścian narażonych na porastanie grzybami i pleśnią, również we wnętrzach, stosujemy preparat weber PC243. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.pl.weber/systemy-ocieplen/jak-nalezy-chronic-i-czyscic-elewacje Dodatkowo, elewację można zabezpieczyć preparatem webertec silanosil, który impregnuje tynk. Butelka powinna wystarczyć na ok. 100 m2. Zaimpregnowana powierzchnia jest odporna na wodę, ogranicza to rozwój grzybów i pleśni. https://www.pl.weber/naprawa-betonu/webertec-silanosil
 13. Dzień dobry, izolacja pozioma powinna być wykonana, aby ochronić fundament przed podciąganiem wilgoci. Powinien mieć Pan taki przekrój z opisem również w projekcie budynku. Czym to wykonać? Rekomendujemy hydroizolację mineralną np. weber.tec 824, dwukrotne malowanie powinno idealnie zabezpieczyć bloczki fundamentowe. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-824 Jeśli chodzi o zaprawę do murowania ścian, to korzyścią stosowania gotowych zapraw jest z pewnością jednorodność mieszanki oraz wygoda stosowania. Ma Pan czysto na budowie i pewność, że skład zaprawy będzie stabilny. Pełną ofertę zapraw murarskich można zobaczyć na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/zaprawy-murarskie-54 Prosimy zwrócić uwagę czy producent bloczków, które Pan wybrał, rekomenduje do nich zaprawę cienkowarstwową czy tradycyjną (grubszą) i wówczas dobrać odpowiedni produkt. Zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
 14. Dzień dobry, podstawowe pytania są takie: jaka całkowita grubość układu jest potrzebna? Czy będzie ogrzewanie podłogowe? Styropian miałby tu faktycznie zastosowanie wygłuszające. Czy jest projekt budynku, na którym będzie informacja o ew. izolacji oraz grubości wylewki. Jastrychy są gotowe, wylewane pompą lub z miksokreta. Przykład układu z płynnym jastrychem można znaleźć na stronie: https://www.pl.weber/posadzka Układ na izolacji bez ogrzewania podłogowego: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/podloga-na-styropianie Są również jastrychy tradycyjne, jak i spoiwa do miksokreta: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/jastrychy-cementowe-48 Zachęcamy do kontaktu.
 15. Dzień dobry, możliwości jest kilka w zależności od wysokości "górki" i jej powierzchni (może to być górka 5 cm x 5 cm a może być 1/3 pomieszczenia): 1. można wyrównać pozostałą powierzchnię zaprawą samopoziomującą, tu polecamy weber.floor 4150, który można stosować od 2 mm lub weber.floor 4010 (lub weber.floor 4020 jeśli to panele drewniane), które można stosować od 1 mm grubości. Więcej produktów znajdzie Pani na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/masy-samopoziomujace-47 2. druga opcja to zeszlifowanie ręcznie, szlifierką (kątową, oscylacyjną) jeśli to mała górka, lub mechanicznie, np. Columbusem (można wypożyczyć), dodatkowo warto tu skorzystać z urządzenia podłączanego do odkurzacza, ponieważ może powstać sporo pyłu przy szlifowaniu, 3. trzecia opcja to skucie górki i wylanie takiego samego podkładu samopoziomującego. Zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy serdecznie!
×
×
 • Utwórz nowe...