Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Eksperci Weber

Firma
 • Posty

  152
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  9

Eksperci Weber last won the day on czerwca 21 2021

Eksperci Weber had the most liked content!

Reputacja

23 Neutralny

O Eksperci Weber

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry! Bardzo ważne jest to, w jaki sposób chce Pan wykończyć finalnie podłogę. W zależności od wykończenia (podłoga pływająca czy klejona), można zaproponować odpowiednie rozwiązanie. Dobór wylewki znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/wylewka-samopoziomujaca-krok-po-kroku-jak-zrobic-wylewke-wyrownujaca Zachęcamy również do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. Eksperci Isover Rigips Weber pomogą Panu w doborze rozwiązania. Pozdrawiamy!
 2. Dzień dobry! Rekomendowany układ warstw dachu skośnego to taki, gdzie całość termoizolacji z wełny mineralnej w przegrodzie jest oddzielona od pomieszczenia ogrzewanego warstwą paroizolacji. W przypadku dołożenia termoizolacji bezpośrednio na płyty g-k taki układ będzie zaburzony. Z uwagi na zagadnienia wilgotnościowe należałoby sprawdzić, czy zachodzi ryzyko wystąpienia kondensacji pary wodnej w takim układzie. Najczęściej stosowanym materiałem do izolacji cieplnej poddaszy jest wełna mineralna (np. ISOVER Super-Mata Plus, Super-Mata, Profit-Mata, Uni-Mata).
 3. Dzień dobry, pytanie co chciałby Pan zastosować jako finalne wykończenie. Jest kilka opcji: - płytki, - panele tarasowe, deska tarasowa, - żywica. Jeśli chce Pan zabezpieczyć płytę hydroizolacją dwuskładnikową, to polecamy webertec Superflex D3. Tak zabezpieczona płyta może być pozostawiona tymczasowo bez wykończenia. Dla każdego z tych 3 przypadków wymienionych powyżej, webertec Superflex D3 jest odpowiednim podłożem. W przypadku żywic, należy pamiętać, że podłoże powinno mieć wytrzymałość na odrywanie >1,5 MPa w teście pull-off, zatem wybór hydroizolacji jest tu
 4. Głuche, czyli odspojone tynki na suficie należałoby usunąć, bo jest to jednak zagrożenie. A następnie zalecalibyśmy zamocowanie do stropu okładzinę/sufit podwieszany w systemie suchej zabudowy RIGIPS. Rysy na stykach ścian będą pojawiać się nadal, więc lepiej przeciąć tynki w tych miejscach i wypełnić elastyczną masą akrylową, a niewielkie ubytki tynku na krawędziach uzupełnić gotowymi masami. Odspojenia tynku na ścianach również zalecamy usunąć i w zależności od rodzaju tynku – gipsowy czy cementowo-wapienny – uzupełnić podobnym materiałem. W przypadku zainteresowania produktami i rozwią
 5. Dzień dobry, należałoby uciąć wystające pasy folii równo z płaszczyzną ściany i wyciągnąć na ścianę hydroizolację mineralną, na ok. 5-10 cm powyżej poziomu folii. Na styku ściana - chudziak należałoby wtopić taśmę weber.tec uni 120/70, w narożnikach kształtki narożnikowe. Polecamy do tej pracy hydroizolację mineralną weber.tec 824: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-824 Taśmy do hydroizolacji: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/akcesoria-do-hydroizolacji-64 W przypadku pytań, zachęcamy do
 6. Dzień dobry! Na anhydrytowych podkładach podłogowych, także z zatopionym w nich ogrzewaniem podłogowym można zastosować (do nadlania warstwy, miejscowej naprawy lub wyrównania powierzchni) wszystkie z podłogowych zapraw samopoziomujących (tzw. wylewek) Weber. Dobiera się je w zależności od przeznaczenia, w tym przede wszystkich potrzebnej grubości nadlewanej warstwy, jej końcowej wytrzymałości, oczekiwanej możliwości układania kolejnych warstw podłogowych (płytki, panele, wykładziny, posadzki żywiczne itp.) i ich rodzaju, wymagań. Szczegóły w kartach technicznych wyrobów, ew. chęt
 7. Ustawienie płyt na dystansach i wypełnianie klejem lub pianką, w naszej ocenie nie jest dobrym rozwiązaniem. Rekomendujemy jednak zrobić wylewkę samopoziomującą - jest szybciej i pewniej. W zależności, co ma być wykończeniem finalnym: jeśli podłoga pływająca (panele), to dowolna wylewka, jeśli wykończenie klejone, to weber.floor 4310, weber Renofloor lub weber Optima na trudne podłoża. weber.floor 4150 - do 30 mm - https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4150 weber.floor 4310 https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-
 8. Dzień dobry, dużo zależy od tego, jaka jest konstrukcja podłogi Jeśli jest hydroizolacja pod betonem, to może być wylewka samopoziomująca (instrukcja krok po kroku i dobór) + wykończenie. Jeśli nie ma, to można położyć webertec Superflex D3 (hydroizolacja mineralna) + folia + jastrych (np. weber.floor 1000 lub 1000 PLUS) ale webertec Superflex D3 powinna być połączona z hydroizolacją poziomą ścian, inaczej nie będzie ciągłości. Chętnie byśmy coś doradzili, ale potrzebujemy więcej informacji. Prosimy o kontakt z Biurem Doradztwa Technicznego, tel. 800 163 121.
 9. Dzień dobry, do wyszpachlowania rekomendujemy żywicę epoksydową weber.tec EP 10 z dodatkiem drobnego piasku - 0,1-0,3 mm w proporcji 1:0,4 – 1:0,6 w zależności od temperatury i pożądanej konsystencji. Miejsca nie wyszpachlowane wymagają gruntu z weber.tec EP 10. Do zamknięcia, czyli jako warstwa finalna, polecamy weber.tec EP 39 kolor RAL 9011 grafit (na zamówienie). Więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/posadzki-zywiczne-jak-wykonac Zachęcamy również do obejrzenia filmu z aplikacji żywicy krok po kroku (tu akurat w wersji antypoślizgowej):
 10. Może Pan w takim razie: otwór po ścianie wypełnić jastrychem weberfloor 1000 PLUS lub jastrychem z właściwościami samopoziomującymi (do 5 cm): weber.floor 4310 lub weber Renofloor, 5 cm różnicy między pomieszczeniami można wypełnić też jastrychem weberfloor 1000 PLUS lub samopoziomującymi weber.floor 4310 lub weber Renofloor. Jeśli jest to na styropianie - należy położyć folię i dodatkowo wykonać zbrojenie siatką. Więcej informacji o produktach znajdzie Pan: - weberfloor 1000 PLUS: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000-plus
 11. Jaka jest różnica poziomów? Napisał Pan, że 5 cm jest wyrównane styropianem. Ile zatem ma "dziura" a ile potrzebuje Pan wylewki aby zrównać poziomy?
 12. Dzień dobry, im wyższa wytrzymałość na zginanie, tym cieniej można położyć jastrych. Przy 20 cm styropian powinien być o jak najniższej ściśliwości (EPS200, XPS300), aby cała podłoga "nie siadła". Rekomendujemy jastrych weber.floor RAPID - 6 cm powinno wystarczyć (F7) przy obciążeniu do 200 kg/m2. Więcej informacji o jastrychach Weber można znaleźć na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/jastrychy-cementowe-48 Pozdrawiamy!
 13. Dzień dobry, chętnie pomożemy, z tym, że potrzebujemy więcej szczegółów: co jest do zalania, czy tylko dziura po ścianie, czy też wyrównanie poziomów? Pozdrawiamy!
 14. Dzień dobry, można spróbować wzmocnić za pomocą weber PG212. Do wysycenia. Nawet 2-3 warstwy. Więcej o preparacie można poczytać na stronie: https://www.pl.weber/systemy-ocieplen/preparaty-gruntujace/weber-pg212 Alternatywnie polecilibyśmy wzmocnienie żywicą epoksydową weber.tec EP 19, ale z uwagi na to, że jest tam styropian, nie rekomendujemy takiego rozwiązania. Pozdrawiamy!
 15. Rekomendujemy najpierw wykonanie laminatu, wg. zaleceń postu wyżej, dopiero w kolejnym kroku, wykonaniu nacięć. Do laminatów epoksydowo-szklanych wykorzystuje się żywice epoksydowe. W przypadku pytań, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. https://www.pl.weber/skontaktuj-sie-z-nami Pozdrawiamy!
×
×
 • Utwórz nowe...