Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Weber

Firma
 • Posty

  37
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralny

O Eksperci Weber

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry, z uwagi na to, że jest to budynek dosyć stary, rekomendujemy zastosowanie cienkich warstw ogrzewania, aby nie dociążać stropu. Do zalewania ogrzewania, w tym przypadku, polecamy masę weber.floor 4310 o grubości min. 25 mm, przy czym, nad rurkami powinno być ok. 10 mm grubości. Samopoziomujący podkład podłogowy weber.floor 4310 jest wzmacniany włóknami, o wysokiej wytrzymałości. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310 Pozdrawiamy!
 2. Dzień dobry, Tynk odpadł prawdopodobnie dlatego, że obróbka blacharska (o ile jest) przerdzewiała i woda zawilgaca glif, a mróz powoduje, że woda zamarza i stopniowo ten glif rozsadza. Należałoby zdiagnozować przyczynę usterki. Trudno coś zarekomendować bez wizji lokalnej. Na zdjęciu nie widać czego pierwotnie trzymał się ten glif. Systemy ociepleń Weber znajdzie Pani na stronie: https://www.pl.weber/systemy-ocieplen Pozdrawiamy!
 3. Dzień dobry! Styropian powinien być dostosowany do obciążeń posadzki. Pisze Pan o posadzce przemysłowej. Tego typu konstrukcje zazwyczaj wymagają styropianu EPS 200 lub XPS. Zachęcamy do kontaktu, pomożemy w dobraniu odpowiedniej posadzki przemysłowej. https://www.pl.weber/betonowa-posadzka-przemyslowa Pozdrawiamy
 4. Dzień dobry, ceny usług może Pan sprawdzić na niektórych portalach np. wielkiebudowanie, jak i również z innych źródeł ogólnodostępnych (ogłoszenia). Ale najlepiej zapytać kilka firm wykonawczych w swojej okolicy. Ceny również zależą od jakości zastosowanych materiałów. Proszę pamiętać, że w przypadku hydroizolacji fundamentów, mimo, że czasem produkt jest droższy, to rekompensuje to np. większą ilością części stałych w składzie - nie trzeba aplikować wielu warstw, przykładem jest tu np. weber.tec Superflex 10. Jeśli chodzi o ocieplenie ścian zewnętrznych, to mówimy tu o pełnym systemie (ETICS) czyli: preparat gruntujący, klej do styropianu, warstwa izolacyjna, warstwa szpachlowa i tynk dekoracyjny. np. https://www.pl.weber/systemy-ocieplen/systemy-ocieplen-na-styropianie-bialym-i-grafitowym Tu znajdzie Pan przykładowy kalkulator zużycia produktów podłogowych - wylewki pod ogrzewanie podłogowe: https://www.pl.weber/posadzka Pozdrawiamy!
 5. Dzień dobry, na zdjęciach nie widać dylatacji obwodowych. Jeśli jest wylane na 14 mm to zdecydowanie powinny być. Ich brak zazwyczaj powoduje pęknięcia prostopadłe do ściany. Brak dylatacji i związanie wylewki ze ścianami będzie powodować w przyszłości kolejne spękania. Należy wyciąć wzdłuż ścian fragmenty wylewki, zrobić dylatacje obwodowe i dolać na nowo masę samopoziomującą. Nie została też wykonana dylatacja w progu – z czasem w tym miejscu też pojawi się pękniecie. Inną przyczyna spękań może być zbyt duży skurcz wylewki spowodowany nieodpowiednią recepturą, zbyt dużą ilością wody zarobowej, nieodpowiednim gruntowaniem, zbyt niską wilgotnością w pomieszczeniu. Zagłębienia przy ościeżach i w narożnikach spowodowane są prawdopodobnie nieuszczelnieniem podłoża przed rozpoczęciem wylewania – płynna masa wpłynęła we wszystkie otwory powodując powstanie „lejków”. Jeśli wylewka trzyma się dobrze podłoża, wówczas pęknięcie trzeba zszyć za pomocą żywicy epoksydowej, np. weber.prim 803 - zachęcamy do zapoznania się z instrukcją krok po kroku https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/rozwiazania-systemowe-naprawa-spekan-w-podlozu-obiekty-remontowane Zgodnie z deklarowanymi przez producenta parametrami (C25), wylewka powinna mieć odpowiednie parametry pod żywicę lub mikrocement. Warto jednak sprawdzić wytrzymałość na odrywanie w teście pull-off oraz wilgotność. Wytrzymałość na odrywanie powinna wynosić min. 1,5 MPa. Dopuszczalna wilgotność zależy od rodzaju żywicy, jaka będzie stosowana. Przed położeniem wykończenia powierzchnię należy ześrutować lub przeszlifować mechanicznie grubym papierem ściernym i dokładnie odkurzyć. Pozdrawiamy!
 6. Dzień dobry, pod styropianem powinna być paroizolacja, aby para wodna nie przechodziła z niższych pomieszczeń i się nie wykraplała przy zetknięciu z niższą temperaturą. Położenie foli paroprzepuszczalnej na styropianie mija się z celem – taka folię daje się w dachach aby usuwać wilgoć na zewnątrz. Jeśli w tej chwili skrapla się tam wilgoć to nie polecamy stosowania płyt OSB lub GK, ponieważ pod wpływem wilgoci będą one ulegać zniszczeniu. Aby nie zdejmować płyt styropianowych można zrobić trochę niezgodny system - na styropianie trzeba położyć folię paroizolacyjną i zrobić wylewkę cementową. Folia zabezpieczy przed częściowym przenikaniem wilgoci a jastrych cementowy, nawet jeśli wykropli się wilgoć, nie ulegnie zniszczeniu. Przekrój proponowanego systemu znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/podloga-na-styropianie Pozdrawiamy!
 7. O tym jak poprawnie wykonać ściany wewnętrzne piszemy tu: https://www.pl.weber/prace-wykonczeniowe-na-scianach-wewnetrznych Zapraszamy do lektury i do kontaktu. Pozdrawiamy serdecznie!
 8. Dzień dobry, przede wszystkim trzeba usunąć pozostałość wylewki. Następnie całość zagruntować weber.prim start – pierwsze gruntowanie 2:1 (grunt:woda) drugie gruntowanie bez rozcieńczenia. https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/preparaty-gruntujace/weberprim-start Ewentualnie zagruntować weber.floor 4716 w rozcieńczeniu 1:5 i 1:3. Trzeba też wcześniej sprawdzić nasiąkliwość podłoża po zagruntowaniu wcześniej użytym gruntem. https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/preparaty-gruntujace/weberfloor-4716 Jeśli chłonność podłoża będzie niska, to gruntować trzeba tylko 1 raz (weber.prim start bez rozcieńczenia lub weber.floor 4716 w rozcieńczeniu 1:3) Jako wylewkę samopoziomującą trzeba zastosować weber.floor 4310 lub weber RENOFLOOR (dostępny w sieci Castorama) – grubość min. 8 mm ze względu na ogrzewanie podłogowe i przyklejaną deskę barlinecką. https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310 Pozdrawiamy!
 9. Dzień dobry, polecamy krótki artykuł poradnikowy na temat prac wykończeniowych tynkami wewnętrznymi. https://www.pl.weber/prace-wykonczeniowe-na-scianach-wewnetrznych Znajdzie Pan tu instrukcję krok po kroku jak przygotować powierzchnię i który tynk zastosować. Pozdrawiamy!
 10. Dzień dobry, jeśli chce Pan bez kładzenia płytek ceramicznych zapewnić szczelność powierzchni (czego same płytki nie gwarantują), to polecamy pomalować po prostu powierzchnię pod wanną folią w płynie weber.tec 822: https://www.pl.weber/hydroizolacje/srodki-uszczelniajace/webertec-822 Będzie miał Pan porządnie wykonaną hydroizolację łazienki, przygotowaną już pod ewentualną, przyszłą okładzinę z płytek ceramicznych. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
 11. Dzień dobry, dokładną instrukcję naprawy podłoża i układania posadzki w garażu znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jak-naprawic-stara-popekana-posadzke-w-domu-lub-garazu https://www.pl.weber/garaz-przydomowy W skrócie: frezujemy istniejącą posadzkę, potem stabilizujemy podłoże (spękania i rysy), następnie gruntujemy i układamy podkład podłogowy, np. zbrojony włóknem weber.floor 4310. Jest to świetny produkt, który również wykorzystuje się w posadzkach przemysłowych. Grubość układania w tym przypadku to 2-50 mm. W przypadku układania płytek, należy wybierać płytki mrozoodporne, w wysokiej klasie antypoślizgowości i odporności na ścieranie. Przed położeniem płytek zaleca się wykonanie izolacji podpłytkowej, chroniącej jastrych przed wnikaniem wody i innych cieczy. Izolację wykonuje się z mikrozaprawy uszczelniającej weber.tec 824 lub weber.tec Superflex D2. Wszystkie połączenia ze ścianami oraz dylatacje przeciwskurczowe należy dodatkowo zabezpieczyć taśmami uszczelniającymi. Jeśli natomiast chciałby Pan uzyskać posadzkę żywiczną, może Pan posiłkować się instrukcją krok po kroku: https://www.pl.weber/garaz-przydomowy gdzie, jako alternatywę dla posadzki betonowej, przygotowaliśmy instrukcję wykonania powłoki żywicznej. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
 12. Dzień dobry, jastrych spadkowy może Pan wykonać z produktu np. webermix beton B30 lub B50 lub weberfloor RAPID. Nowy podkład układamy z ok. 1,5 -2% spadkiem (na zewnątrz tarasu). Dokładny układ warstw znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/taras oraz https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacja-balkonow-i-tarasow Pozdrawiamy serdecznie!
 13. Dzień dobry, polecamy uzupełnić styrodur, przyklejając go na polecany wcześniej webertec bitumal. Nie degraduje on styropianu. https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-bitumal W takiej sytuacji najlepszym sposobem byłaby przebudowa cokołu - na warstwie stryoduru należałoby wykonać odpowiednią wyprawę tynkarską. Pozdrawiamy!
 14. Dzień dobry, dokładne etapy wykonania posadzki w garażu może Pan obejrzeć na stronie: https://www.pl.weber/garaz-przydomowy Podaliśmy również alternatywę w postaci wykonania posadzki z żywicy. Zachęcamy do lektury. Pozdrawiamy serdecznie
 15. Dzień dobry, tak, jak zostało to napisane wyżej, odnośnie folii kubełkowej – to nie jest hydroizolacja. Prawdopodobnie przyczyna leży po stronie braku hydroizolacji. Punktem wyjścia jest niestety odkopanie fundamentów. Rekomendujemy zastosowanie hydroizolacji takiej jak np. webertec bitumal: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-bitumal a jeśli warunki gruntowo-wodne są trudniejsze, to weber.tec Supeflex 10: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-superflex-10 Pozdrawiamy!
×
×
 • Utwórz nowe...