Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Weber

Firma
 • Posty

  31
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralny

O Eksperci Weber

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. O tym jak poprawnie wykonać ściany wewnętrzne piszemy tu: https://www.pl.weber/prace-wykonczeniowe-na-scianach-wewnetrznych Zapraszamy do lektury i do kontaktu. Pozdrawiamy serdecznie!
 2. Dzień dobry, przede wszystkim trzeba usunąć pozostałość wylewki. Następnie całość zagruntować weber.prim start – pierwsze gruntowanie 2:1 (grunt:woda) drugie gruntowanie bez rozcieńczenia. https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/preparaty-gruntujace/weberprim-start Ewentualnie zagruntować weber.floor 4716 w rozcieńczeniu 1:5 i 1:3. Trzeba też wcześniej sprawdzić nasiąkliwość podłoża po zagruntowaniu wcześniej użytym gruntem. https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/preparaty-gruntujace/weberfloor-4716 Jeśli chłonność podłoża będzie niska, to gruntować trzeba tylko 1 raz (weber.prim start bez rozcieńczenia lub weber.floor 4716 w rozcieńczeniu 1:3) Jako wylewkę samopoziomującą trzeba zastosować weber.floor 4310 lub weber RENOFLOOR (dostępny w sieci Castorama) – grubość min. 8 mm ze względu na ogrzewanie podłogowe i przyklejaną deskę barlinecką. https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310 Pozdrawiamy!
 3. Dzień dobry, polecamy krótki artykuł poradnikowy na temat prac wykończeniowych tynkami wewnętrznymi. https://www.pl.weber/prace-wykonczeniowe-na-scianach-wewnetrznych Znajdzie Pan tu instrukcję krok po kroku jak przygotować powierzchnię i który tynk zastosować. Pozdrawiamy!
 4. Eksperci Weber

  Kafle pod wanna ?

  Dzień dobry, jeśli chce Pan bez kładzenia płytek ceramicznych zapewnić szczelność powierzchni (czego same płytki nie gwarantują), to polecamy pomalować po prostu powierzchnię pod wanną folią w płynie weber.tec 822: https://www.pl.weber/hydroizolacje/srodki-uszczelniajace/webertec-822 Będzie miał Pan porządnie wykonaną hydroizolację łazienki, przygotowaną już pod ewentualną, przyszłą okładzinę z płytek ceramicznych. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
 5. Dzień dobry, dokładną instrukcję naprawy podłoża i układania posadzki w garażu znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jak-naprawic-stara-popekana-posadzke-w-domu-lub-garazu https://www.pl.weber/garaz-przydomowy W skrócie: frezujemy istniejącą posadzkę, potem stabilizujemy podłoże (spękania i rysy), następnie gruntujemy i układamy podkład podłogowy, np. zbrojony włóknem weber.floor 4310. Jest to świetny produkt, który również wykorzystuje się w posadzkach przemysłowych. Grubość układania w tym przypadku to 2-50 mm. W przypadku układania płytek, należy wybierać płytki mrozoodporne, w wysokiej klasie antypoślizgowości i odporności na ścieranie. Przed położeniem płytek zaleca się wykonanie izolacji podpłytkowej, chroniącej jastrych przed wnikaniem wody i innych cieczy. Izolację wykonuje się z mikrozaprawy uszczelniającej weber.tec 824 lub weber.tec Superflex D2. Wszystkie połączenia ze ścianami oraz dylatacje przeciwskurczowe należy dodatkowo zabezpieczyć taśmami uszczelniającymi. Jeśli natomiast chciałby Pan uzyskać posadzkę żywiczną, może Pan posiłkować się instrukcją krok po kroku: https://www.pl.weber/garaz-przydomowy gdzie, jako alternatywę dla posadzki betonowej, przygotowaliśmy instrukcję wykonania powłoki żywicznej. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
 6. Dzień dobry, jastrych spadkowy może Pan wykonać z produktu np. webermix beton B30 lub B50 lub weberfloor RAPID. Nowy podkład układamy z ok. 1,5 -2% spadkiem (na zewnątrz tarasu). Dokładny układ warstw znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/taras oraz https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacja-balkonow-i-tarasow Pozdrawiamy serdecznie!
 7. Dzień dobry, polecamy uzupełnić styrodur, przyklejając go na polecany wcześniej webertec bitumal. Nie degraduje on styropianu. https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-bitumal W takiej sytuacji najlepszym sposobem byłaby przebudowa cokołu - na warstwie stryoduru należałoby wykonać odpowiednią wyprawę tynkarską. Pozdrawiamy!
 8. Dzień dobry, dokładne etapy wykonania posadzki w garażu może Pan obejrzeć na stronie: https://www.pl.weber/garaz-przydomowy Podaliśmy również alternatywę w postaci wykonania posadzki z żywicy. Zachęcamy do lektury. Pozdrawiamy serdecznie
 9. Dzień dobry, tak, jak zostało to napisane wyżej, odnośnie folii kubełkowej – to nie jest hydroizolacja. Prawdopodobnie przyczyna leży po stronie braku hydroizolacji. Punktem wyjścia jest niestety odkopanie fundamentów. Rekomendujemy zastosowanie hydroizolacji takiej jak np. webertec bitumal: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-bitumal a jeśli warunki gruntowo-wodne są trudniejsze, to weber.tec Supeflex 10: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-superflex-10 Pozdrawiamy!
 10. Dzień dobry, rekomendowane rozwiązanie: posadzka w łazience na płytach OSB: - płyn gruntujący weber.prim kwarc (z piaskiem kwarcowym): https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/preparaty-gruntujace/weberprim-kwarc - siatka podłogowa z włókna szklanego weber.floor 4945: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/akcesoria/weberfloor-4945 - wylewka samopoziomująca (rekomendujemy min. 20 mm ze względu na drgania) - weber.floor 4310: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310 - folia uszczelniająca w płynie, weber.tec 822: https://www.pl.weber/hydroizolacje/srodki-uszczelniajace/webertec-822 - połączenia ściana / podłoga oraz narożniki trzeba uszczelnić taśmą i narożnikami uszczelniającymi (mankietami), - następnie elastyczny klej do płytek weber ZP414, polecany do stref mokrych, na balkony i tarasy: https://www.pl.weber/ukladanie-plytek/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414 Aplikację folii jest na filmie na naszym kanale na YouTube. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.
 11. Dzień dobry, jeśli chodzi o wylewkę samopoziomującą, to rekomendujemy weber.floor POZIOM lub weber.floor RAPID: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-poziom https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-rapid Co do wyrównania pod płytki, to przy małych nierównościach podłoża może Pan zastosować klej elastyczny weber ZP414, który można aplikować w warstwie 2-15 mm, zatem jest on też wykorzystywany w miejscach, gdzie występują nierówności do grubości zastosowania kleju. https://www.pl.weber/ukladanie-plytek/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414 Jeśli zamierza Pan wyrównywać ściany, to możemy też polecić tynk wewnętrzny, np. weber IP INTER: https://www.pl.weber/tynki-cementowo-wapienne/zaprawy-tynkarskie/weber-ip-inter W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
 12. Dzień dobry, sprzedaż odbywa się poprzez sieć dystrybutorów. Najbliższego znajdzie Pan na stronie: https://www.netweber.pl/serwisy/znajdz-dystrybutora.html Może Pan się też skontaktować z jednym z naszych doradców ds. inwestycji podłogowych. Listę znajdzie Pan na stronie: https://www.netweber.pl/serwisy/przedstawiciele-handlowi.html?tx_webercasestudiescategory_pi1[v_level]=65&tx_webercasestudiescategory_pi1[v_level1]=162 Niestety, bez wiedzy na odnośnie miejsca Pańskiej inwestycji, nie jesteśmy w stanie podać konkretnego kontaktu. Pozdrawiamy!
 13. Eksperci Weber

  Taras fuszerka

  Dzień dobry, naszym zdaniem należałoby to skuć i wylać poprawnie odpowiedni jastrych spadkowy. Przykładowo pokazujemy w załączonym przekroju, jak powinien wyglądać poprawnie wykonany taras w systemie Weber. https://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/systemy/hydroizolacja-balkonow-i-tarasow.html W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy hydroizolacje-2018-06-ochrona-tarasu.pdf
 14. Dzień dobry, możemy polecić kompletny system na takie rozwiązanie: - (opcjonalnie) warstwę hydroizolacji weber.tec EP10 -> https://www.netweber.pl/systemy-podlogowe/produkty/zywice-epoksydowe/webertec-ep-10.html webe.tec EP10 zabezpieczy jastrych anhydrytowy przed oddziaływaniem wody, która może się dostać np. przez fugę, - elastyczny klej do płytek, o zmniejszonym pyleniu, do płytek wielkoformatowych, na ogrzewanie podłogowe: weber ZP414 -> https://www.netweber.pl/ukladanie-plytek/produkty/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414.html Przed przyklejaniem płytek w systemach ogrzewania podłogowego, należy wygrzać podłoże, włączyć instalację grzewczą na 24 godziny, po czym wyłączyć i odczekać do ostygnięcia. Wilgotność jastrychów anhydrytowych nie powinna przekraczać 0,5% wagowo. Dokładne informacje na temat aplikacji weber ZP414 znajdzie Pan na stronie produktu. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy
 15. Dzień dobry, najlepiej zapytać o to wykonawców, którzy takimi pracami się zajmują. Może pomogą Panu obliczenia zużycia takiego jastrychu? Możemy podać na przykładzie jastrychu cementowego np. weber.floor FLOW (https://www.netweber.pl/systemy-podlogowe/produkty/jastrychy-cementowe/weberfloor-flow.html). W przypadku 90 m2 i grubości 60 mm, będzie to ok. 422 opakowań 25 kg (zużycie ok 1.95 kg/m2 na każdy mm grubości). Proszę też pamiętać, że jastrychu anhydrytowego nie można stosować wszędzie. Więcej informacji o jastrychach znajdzie Pan na stronie: http://media.netweber.pl/informacje-prasowe/artykul/podloga-dobra-na-wszystko-czesc-1-cieplo-cieplej-goraco-czyli-o-podlodze-z-systemem-o/ Pozdrawiamy serdecznie!
×