Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Weber

Firma
 • Posty

  59
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Eksperci Weber last won the day on czerwca 27

Eksperci Weber had the most liked content!

Reputacja

7 Neutralny

O Eksperci Weber

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry, rekomendujemy tu wykonanie hydroizolacji poziomej z dwuskładnikowej mikrozaprawy uszczelniającej webertec Superflex D3 lub weber.tec Superflex D2. W narożniki powinna być wklejona taśma uszczelniająca weber.tec 838 DB 150. Więcej informacji o hydroizolacji pomieszczeń w gruncie znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/prawidlowa-hydroizolacja-pomieszczen-w-gruncie-piwnice-garaze-pomieszczenia-gospodarcze-kotlownie Pozdrawiamy!
 2. Hydroizolacje mineralne (szlamy hydroizolacyjne), są zazwyczaj aplikowane w cieńszych warstwach niż otwór, który jest na zdjęciu. Nie wiadomo, czy nałożenie takiej grubości nie spowoduje, że popękają. Inną sprawą jest to, że dobrze byłoby, aby był to produkt penetrujący, właśnie taki, jak polecany krem iniekcyjny weber.tec 946. Otwór przed aplikacją produktu należy wyczyścić, przedmuchać i odkurzyć. Pozdrawiamy!
 3. Dzień dobry, pytanie czy zawilgocenie to tylko efekt przeciętej izolacji poziomej i podciągania kapilarnego? Czy poziom izolacji poziomej jest powyżej poziomu terenu? Jeśli tak, to mamy do czynienia tylko z podciąganiem kapilarnym i nieciągłością izolacji poziomej. W takim przypadku zastosowanie weber.tec 946 (hydroizolacja iniekcyjna) załatwi temat. Więcej na stronie (instrukcja krok po kroku): https://www.pl.weber/renowacja-murow/renowacja-wilgotnej-piwnicy-hydroizolacja-iniekcyjna Dodatkowo, po wniknięciu kremu, zalecamy wypełnienie otworu uszczelniaczem poliuretanowym, tak, aby zamknąć ten otwór. Jeśli natomiast izolacja pozioma jest poniżej poziomu terenu, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest odkopanie fundamentów, naprawienie izolacji pionowej przy użyciu masy bitumicznej np. weber.tec 911 a następnie wypełnienie otworu od wewnątrz kremem iniekcyjnym weber.tec 946. Pozdrawiamy serdecznie!
 4. Dzień dobry, można zastosować rozwiązanie z keramzytem izolacyjnym Leca w workach, np: https://leca.pl/rozwiazania/podloga-na-gruncie-do-szybkiego-wykonania-keramzyt-w-workach/ oraz wykonanie jastrychu z użyciem spoiwa weberfloor FIBROCEM: https://www.pl.weber/nowe-szybkie-spoiwo-weber-dla-idealnego-jastrychu-z-mixokreta lub z gotowych mieszanek https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/jastrychy-cementowe-48 Pozdrawiamy i zachęcamy do kontaktu!
 5. Dzień dobry, jeśli chciałby Pan zrobić wylewkę z miksokreta, to rekomendujemy gotowe spoiwo webefloor FIBROCEM. Jest to mocniejsze rozwiązanie. Zawiera już włókna i polimery. Więcej informacji, wraz z filmami, znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-fibrocem Jeśli chodzi o dylatacje obwodowe wokół ścian, komina, wzdłuż murłaty, wokół słupów. Rekomendujemy grubość 1 cm. W osi słupów należy w jastrychu naciąć dylatacje + dylatacje poprzeczne dzielące jastrych na pola prostokątne o proporcji boków 1:1,5. Powierzchnia pola dylatacyjnego nie większa niż 25 m2. Sposób wykonania dylatacji jak na filmie, który tu został opublikowany. Po wykonaniu bezwzględna pielęgnacja jastrychu. Można ją wykonać wg. poradnika > https://www.pl.weber/blog/podlogi-i-posadzki/pielegnacja-jastrychu-betonowego-w-trakcie-upalow Zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
 6. Dzień dobry, właściwości samopoziomujące mają nie tylko wylewki anhydrytowe. Od jakiegoś czasu jest dostępne są produkty weber.floor FLOW i weber.floor RMX FLOW (dodatkowo zbrojony). Są to płynne jastrychy cementowe. Bardzo łatwe w aplikacji, do stosowania w każdym pomieszczeniu - pokoju, kuchni i łazience. Więcej informacji można znaleźć tu: https://www.pl.weber/plynny-jastrych-cementowy-weberfloor-flow W przypadku pytań, jesteśmy do dyspozycji. Pozdrawiamy!
 7. Dzień dobry, możemy zaproponować następujące rozwiązanie: - wyrównanie ścian fundamentowych – webercem plan 10 lub webercem plan 60 (w zależności od głębokości ubytków). Więcej informacji na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product?rendered_item=webercem - iniekcja weber.tec 946 na poziomie chudziaka. Instrukcja krok po kroku: https://www.pl.weber/renowacja-murow/renowacja-wilgotnej-piwnicy-hydroizolacja-iniekcyjna - hydroizolacja webertec Superflex D3 na warstwie chudziaka z wywinięciem na ściany. Więcej o produkcie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 Dalsze warstwy pod posadzkę (również tu polecamy produkty podłogowe Weber). Pozdrawiamy
 8. Dzień dobry, nasza rekomendacja jest następująca: wykucie dobrze nasycić wodą. Do zalania zastosować typowy jastrych np. weber.floor 1000 lub weber.floor RAPID (jastrych błyskawiczny). Więcej o produktach znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000 Pozdrawiamy!
 9. Można w tym przypadku zastosować hydroizolację mineralną (tzw. szlam mineralny) np. weber.tec 824, webertec Superflex D3 lub D2. Rekomendujemy dwie warstwy. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie: weber.tec 824: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-824 webertec Superflex D3: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 Zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy serdecznie!
 10. Dzień dobry, przy wyborze hydroizolacji proszę zwrócić uwagę na zawartość części stałych. W przypadku weber.tec Superflex 10 jest to 90%. Oznacza to, że z każdego 1 mm grubości, po wyschnięciu faktycznie zostanie na ścianie 0,9 mm. weber.tec 920 ma mniejszą zawartość części stałych od weber.tec Superflex 10. Więcej o tym produkcie dowie się Pan ze strony: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-superflex-10 Pozdrawiamy!
 11. Wykończenia posadzką żywiczną są różne - epoksydowe lub poliuretanowe. O różnych posadzkach można przeczytać na stronie: https://www.pl.weber/zywice O tym jak przygotować podłoże oraz jakie posadzki wybrać w zależności od potrzeb można dowiedzieć się z tego artykułu: https://www.pl.weber/posadzki-zywiczne-jak-wykonac Zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy!
 12. Dzień dobry, polecamy rozwiązanie podłogi na gruncie z keramzytem Leca i jednym z jastrychów Weber. Rozwiązanie Leca keramzyt: https://leca.pl/rozwiazania/podloga-na-gruncie-do-szybkiego-wykonania-keramzyt-w-workach/ Jastrychy Weber znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/jastrychy-cementowe-48 Zapraszamy do kontaktu! Pozdrawiamy!
 13. Dzień dobry, rekomendujemy hydroizolację mineralną np. webertec Superflex D3, D2 lub 824: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 Należałoby aplikować warstwę min. 2 mm. Pod sztuczną trawę odradzalibyśmy masę bitumiczną (może się dość mocno uplastyczniać pod wpływem temperatury i nawet „przebijać” przez trawę). Papa będzie przez dość długi czas psuć przyjemność korzystania z balkonu dość specyficznym zapachem (szczególnie w okresie letnim). Dedykowane wyrównanie balkonu to: - warstwa sczepna z weber.rep 751: https://www.pl.weber/naprawa-betonu/weberrep-751 i następnie metodą "mokre na mokre" aplikujemy: - zaprawę naprawczą weber.rep 754: https://www.pl.weber/naprawa-betonu/weberrep-754 - w odróżnieniu od betonu ma mniejsze uziarnienie i ma wysoką odporność na ściskanie (pow. 45 MPa). Można z niej wykonywać spadki (grub. warstwy do 5 cm). Więcej informacji o produktach i rozwiązaniach na balkon znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/balkon-i-loggia Pozdrawiamy!
 14. Dzień dobry, to zależy od wykończenia. Można to zrobić za pomocą taśm uszczelniających zatopionych w hydroizolacji mineralnej webertec Superflex D3 lub D2 (w załączeniu przekrój). Jeśli zdecyduje się Pan na system płynnych membran weber.dry balkon (żywica poliuretanowa), wówczas pełni ona rolę hydroizolacji, jak i warstwy wierzchniej. https://www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon Można to zobaczyć na filmie:
 15. Można też ścianę wykończyć tynkiem modelarskim i pomalować bejcą akrylową. Tu można znaleźć opis krok po kroku: https://www.pl.weber/systemy-ocieplen/beton-architektoniczny-na-scianie-jak-zrobic-imitacje-betonu-architektonicznego Pozdrawiamy!
×
×
 • Utwórz nowe...