Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Eksperci Weber

Firma
 • Posty

  145
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  8

Eksperci Weber last won the day on maja 18

Eksperci Weber had the most liked content!

Reputacja

22 Neutralny

O Eksperci Weber

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry, dużo zależy od tego, jaka jest konstrukcja podłogi Jeśli jest hydroizolacja pod betonem, to może być wylewka samopoziomująca (instrukcja krok po kroku i dobór) + wykończenie. Jeśli nie ma, to można położyć webertec Superflex D3 (hydroizolacja mineralna) + folia + jastrych (np. weber.floor 1000 lub 1000 PLUS) ale webertec Superflex D3 powinna być połączona z hydroizolacją poziomą ścian, inaczej nie będzie ciągłości. Chętnie byśmy coś doradzili, ale potrzebujemy więcej informacji. Prosimy o kontakt z Biurem Doradztwa Technicznego, tel. 800 163 121.
 2. Dzień dobry, do wyszpachlowania rekomendujemy żywicę epoksydową weber.tec EP 10 z dodatkiem drobnego piasku - 0,1-0,3 mm w proporcji 1:0,4 – 1:0,6 w zależności od temperatury i pożądanej konsystencji. Miejsca nie wyszpachlowane wymagają gruntu z weber.tec EP 10. Do zamknięcia, czyli jako warstwa finalna, polecamy weber.tec EP 39 kolor RAL 9011 grafit (na zamówienie). Więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/posadzki-zywiczne-jak-wykonac Zachęcamy również do obejrzenia filmu z aplikacji żywicy krok po kroku (tu akurat w wersji antypoślizgowej):
 3. Może Pan w takim razie: otwór po ścianie wypełnić jastrychem weberfloor 1000 PLUS lub jastrychem z właściwościami samopoziomującymi (do 5 cm): weber.floor 4310 lub weber Renofloor, 5 cm różnicy między pomieszczeniami można wypełnić też jastrychem weberfloor 1000 PLUS lub samopoziomującymi weber.floor 4310 lub weber Renofloor. Jeśli jest to na styropianie - należy położyć folię i dodatkowo wykonać zbrojenie siatką. Więcej informacji o produktach znajdzie Pan: - weberfloor 1000 PLUS: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000-plus
 4. Jaka jest różnica poziomów? Napisał Pan, że 5 cm jest wyrównane styropianem. Ile zatem ma "dziura" a ile potrzebuje Pan wylewki aby zrównać poziomy?
 5. Dzień dobry, im wyższa wytrzymałość na zginanie, tym cieniej można położyć jastrych. Przy 20 cm styropian powinien być o jak najniższej ściśliwości (EPS200, XPS300), aby cała podłoga "nie siadła". Rekomendujemy jastrych weber.floor RAPID - 6 cm powinno wystarczyć (F7) przy obciążeniu do 200 kg/m2. Więcej informacji o jastrychach Weber można znaleźć na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/jastrychy-cementowe-48 Pozdrawiamy!
 6. Dzień dobry, chętnie pomożemy, z tym, że potrzebujemy więcej szczegółów: co jest do zalania, czy tylko dziura po ścianie, czy też wyrównanie poziomów? Pozdrawiamy!
 7. Dzień dobry, można spróbować wzmocnić za pomocą weber PG212. Do wysycenia. Nawet 2-3 warstwy. Więcej o preparacie można poczytać na stronie: https://www.pl.weber/systemy-ocieplen/preparaty-gruntujace/weber-pg212 Alternatywnie polecilibyśmy wzmocnienie żywicą epoksydową weber.tec EP 19, ale z uwagi na to, że jest tam styropian, nie rekomendujemy takiego rozwiązania. Pozdrawiamy!
 8. Rekomendujemy najpierw wykonanie laminatu, wg. zaleceń postu wyżej, dopiero w kolejnym kroku, wykonaniu nacięć. Do laminatów epoksydowo-szklanych wykorzystuje się żywice epoksydowe. W przypadku pytań, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego pod nr tel. 800 163 121. https://www.pl.weber/skontaktuj-sie-z-nami Pozdrawiamy!
 9. Dzień dobry, wygląda to tak, jakby nie było dylatacji i pęknięcie poszło od narożnika ściany. Czy pomieszczenie ma kształt litery "L" i czy została zrobiona dylatacja? Jeżeli nie ma dylatacji obwodowych to może pękać dalej. Jeśli dylatacje są, ale ich nie widać na zdjęciu, to jeśli wylewka się trzyma, pęknięcie należy skleić żywicą z laminatem a potem naciąć dylatację w odpowiednim miejscu. Jeśli to jest pomieszczenie w kształcie L to bez dylatacji w tym miejscu będzie pękać. Dokładne wykonanie laminatu, krok po kroku, można zobaczyć na filmie o naprawie posadzki i
 10. Dzień dobry, co będzie wykończeniem finalnym? Czy wylewka została odpowiednio wygrzana, zgodnie z zaleceniami dot. wygrzewania jastrychów na ogrzewaniu podłogowym, czy to się stało przed włączeniem systemu grzewczego? Czy wokół ścian i słupów były wykonywane dylatacje? Nie widać ich na zdjęciach. Czy były robione też dylatacje na samym jastrychu (służą do tego specjalne profile dylatacyjne). Pozdrawiamy!
 11. Nie tylko anhydrytowe wylewki mają płynną, samopoziomującą konsystencję, ale również cementowe. Można tu wyróżnić np.: 1. weber.floor FLOW - płynny jastrych, do 10 cm grubości - https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-flow 2. weber.floor 4310 - płynny podkład podłogowy, wzmocniony włóknami, do grub. 5 cm. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310 W przypadku weber.floor 4310, można zalewać rurki ogrzewania, przy dosyć cienkiej warstwie, ponieważ, w niektórych
 12. Jeśli byłby to element konstrukcji, to można byłoby użyć zapraw PCC np. weberep R4 duo. https://www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-r4-duo Natomiast faktycznie można tu użyć betonu komórkowego. Pozdrawiamy
 13. Inne propozycje to płytki a'la stara cegła lub imitacja betonu architektonicznego. https://www.pl.weber/design-i-dekoracje-wnetrz Pozdrawiamy!
 14. Dzień dobry, najlepiej byłoby zapytać bezpośrednio producenta. Warto dobierać rozwiązania do wykończenia. Nie każda wylewka czy produkt samopoziomujący nadaje się do każdego wykończenia posadzki. Przykładem jest tu na przykład parkiet klejony czy deska. Takie wykończenie wymaga odpowiedniego podkładu. Przykładowe rozwiązania produktów samopoziomujących Weber można znaleźć na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/wylewka-samopoziomujaca-krok-po-kroku-jak-zrobic-wylewke-wyrownujaca Mleczko można zeszlifować zwykłą szlifierką oscy
 15. Dzień dobry, polecamy uzupełnić to miejsce hydroizolacją mineralną, tzw. szlamem mineralnym, np. weber.tec 824. Więcej o produkcie można poczytać na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-824 Jest to prosta w aplikacji, jednoskładnikowa hydroizolacja mineralna. Zachęcamy do kontaktu.
×
×
 • Utwórz nowe...