Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Weber

Firma
 • Posty

  123
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  7

Eksperci Weber last won the day on marca 19

Eksperci Weber had the most liked content!

Reputacja

21 Neutralny

O Eksperci Weber

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Krótki artykuł o tym, jak pielęgnować jastrychy i masy samopoziomujące. https://www.pl.weber/blog/podlogi-i-posadzki/pielegnacja-jastrychu-betonowego-w-trakcie-upalow Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe i jastrychy, to zachęcamy do zapoznania się z kompendium wiedzy na ten temat: https://www.pl.weber/ogrzewanie-podlogowe-kompendium-wiedzy Zapraszamy do kontaktu!
 2. Dzień dobry, naszym zdaniem, jedynym skutecznym rozwiązaniem byłoby pozbycie się obecnej okładziny i zastosowanie płyt takich jak np. Rigips GLASROC X Ocean (https://www.rigips.pl/plyty-glasroc-x-ocean-125). Do tego, w przypadku np. odpływów liniowych, rekomendujemy hydroizolację mineralną np. webertec Superflex D3. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 Zachęcamy do kontaktu.
 3. Dzień dobry, keramzyt + szpryc wydaje się dobrym pomysłem. Rekomendujemy tu drobną frakcję. Co do ciężaru, to może Pan wykorzystać układ - styropian, co najmniej EPS 100 i na to 2,5 - 3 cm płynnego jastrychu wzmocnionego włóknami weber.floor 4310 + siatka z włókna szklanego weber.floor 4945. Więcej informacji o produkcie znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310 Ciężar weber.floor 4310 to ok. 1,7 kg/m2/mm, czyli przy 2,5 cm grubości uzyskuje Pan ok. 43 kg/m2 przy wytrzymałości na ściskanie > 25 MPa i, co ważne, wysokiej wytrzymałości na zginanie klasy F7. Zachęcamy do kontaktu!
 4. Jeśli nie chce Pan wylewki, tylko płyty, to może Pana zainteresuje rozwiązanie suchego jastrychu z płyt włóknowo-gipsowych np. Rigips Rigidur: https://www.rigips.pl/systemy/podlogi Rozwiązania rekomendowane zatem to: - EPS 100 + jastrych weber.floor 4310 lub weber Renofloor - waga przy 2,5 cm grubości to ok. 43 kg/m2 przy wysokiej wytrzymałości (>25 MPa) i sztywności podłoża, - system podłogowy Rigips Rigidur - podstawowa wersja 20 mm to ok. 25 kg/m2. Zachęcamy do kontaktu.
 5. Dzień dobry, można wykorzystać do tej pracy, jako rozwiązanie, płynny jastrych weber.floor 4310 lub weber Renofloor. Na izolacjach ze styropianu można układać wspomniany jastrych na grubość już od ok. 25-30 mm. Proszę pamiętać, aby użyć styropianu co najmniej EPS 100. Ma Pan zatem cienki, wypoziomowany jastrych pod panele laminowane lub winylowe. Konieczne też byłoby zbrojenie wylewki siatką z włókna szklanego weber.floor 4945 z zakładem ok. 10 cm. Dodatkowo tą samą siatką należałoby też wzmocnić wszelkie narożniki. Układamy siatkę na folii i wylewamy jastrych. Wysokie wytrzymałości na zginanie i na ściskanie przy cienkiej warstwie to niewątpliwie zalety weber.floor 4310. Więcej o produkcie dowie się Pan ze strony: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310 Zachęcamy do kontaktu
 6. Dzień dobry, mamy wrażenie, że uszczelnianie jedynie miejsca odpływu niewiele da. Hydroizolacja powinna być pod całą powierzchnią narażoną na wodę i wywinięta na ścianę min. 10 cm, oczywiście z taśmami uszczelniającymi w newralgicznych miejscach, jak np. styk podłoga ściana. Można próbować uszczelniać hydroizolacją mineralną np. webertec Superflex D3 (przy takim obciążeniu wodą jaki występuje przy odpływie liniowym rekomendujemy hydroizolację mineralną tzw. szlam mineralny), ale woda jest takim żywiołem, że znajdzie drogę... Więcej o produkcie dowie się Pan ze strony: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 Pozdrawiamy!
 7. Dzień dobry, rozwiązaniem na to jest hydroizolacja mineralna (tzw. szlam mineralny). Rekomendujemy do tej pracy dwuskładnikową hydroizolację webertec Superflex D3. Można ją nakładać wałkiem, pędzlem lub pacą. Packą stalową wyjdzie gładko - można ją dodatkowo wygładzić a'la gładź i to będzie dobre rozwiązanie pod legary. Dwie warstwy takiej hydroizolacji powinny wystarczyć. Pod same legary należy też położyć folię, która będzie stanowiła warstwę poślizgową - mikroruchy legarów nie zniszczą hydroizolacji. Hydroizolacja mineralna w porównaniu do papy: prosta aplikacja, nie wymaga ognia, nie wydziela zapachów. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 Pozdrawiamy!
 8. Dzień dobry, masa weber.floor 4310 wiąże dosyć szybko i można układać płytki po ok. 7-11 dniach. Jeszcze szybszą pracę zapewnia weber.floor 4320 z technologią Self Drying. Wiąże on wodę chemicznie, płytki można układać już na drugi dzień (w zależności od warunków w pomieszczeniu). Rekordzista to weberfloor 4025, ale można go aplikować do 1 cm grubości. Pozdrawiamy!
 9. Najlepiej zalać bruzdy gotową wylewką betonową np. weber.floor 1000 czy webermix beton B30. Na całość, po związaniu wylewki i zagruntowaniu, można zastosować samopoziomujący podkład podłogowy wzmocniony włóknami np. weber.floor 4310 lub weber Renofloor. W miejscach bruzd, warto wcześniej położyć zbrojenie z siatki z włókna szklanego np. weber.floor 4945. Kładziemy siatkę i wylewamy masę samopoziomującą. Będzie to stanowiło dodatkowe zbrojenie. Można też zastosować inny samopoziom, ale wówczas rekomendujemy jeszcze wykonanie hydroizolacji podpłytkowej webertec Superflex D3, która może skompensować ew. rysy z podłoża. W tych miejscach, gdzie są bruzdy, gres może po prostu popękać, a zastosowanie płynnego jastrychu weber.floor 4310 lub weber Renofloor może znacząco zmniejszyć to ryzyko. Więcej informacji o produktach znajdzie Pan na stronie: - weber.floor 1000 - https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000 - weber.floor 4310 - https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310 - weber Renofloor - https://www.pl.weber/produkty-diy/produkty-podlogowe-diy/weber-renofloor-wylewka-na-trudne-podloza Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube, gdzie znajdzie Pan filmy instruktażowe z aplikacji produktów Weber: https://go.pl.weber/YouTube W AppStore i Google Play znajdzie Pan aplikację Weber Budowa, dzięki której można uzyskać więcej informacji o produktach Weber skanując opakowania lub mieć szybki dostęp do dokumentacji. Jeśli jest Pan wykonawcą, zachęcamy do rejestracji w programie Liga Ekspertów https://liga-ekspertow.pl
 10. A co będzie na wierzchu, panele winylowe, deska drewniana, wykładzina, parkiet klejony? To ma kluczowe znaczenie do wyboru podkładu podłogowego.
 11. Dzień dobry, czy mógłby Pan określić jakie warstwy będą jeszcze aplikowane na tę powierzchnię? Co będzie wykończeniem finalnym? Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie znając dalsze warstwy podłogowe. Pozdrawiamy!
 12. Dzień dobry, polecamy elastyczny klej niepylący weber ZP414. Skoro podłoga nie jest równa, jego szeroki zakres grubości 2-15 mm z pewnością pomoże. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/ukladanie-plytek/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414 Polecamy również hydroizolacje podpłytkowe Weber. Porady co do wyboru produktów znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/lazienka Jeśli jest Pan wykonawcą, zachęcamy do dołączenia do programu Liga Ekspertów: https://liga-ekspertow.pl
 13. Dzień dobry, rekomendujemy oczyścić dokładnie fundament, większe nierówności (do 60 mm) wyrównać zaprawą naprawczą webercem plan 60, mniejsze (do 10 mm) webercem plan 10. Następnie na całości wykonać hydroizolację mineralną webertec Superflex D3 - można aplikować w prosty sposób wałkiem, pędzlem lub pacą stalową, zalecamy dwie warstwy. O produktach dowie się Pan więcej ze stron: - webercem plan 10 i 60: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product?rendered_item=webercem - webertec Superflex D3: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 Zachęcamy do kontaktu!
 14. Dzień dobry, jeśli chodzi płytę balkonową, to można to wykończyć tynkiem, jak opisał p. Aleksander, ale też takim rozwiązaniem może być system weberep duo - czyli warstwa antykorozyjna i sczepna: webrep KB duo oraz warstwa naprawcza i wygładzająca do betonu weberep R4 duo. System weberep duo rekomendujemy do naprawy schodów. Więcej informacji można znaleźć na stronie: weberep KB duo >https://www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-kb-duo weberep R4 duo >https://www.pl.weber/naprawa-betonu/weberep-r4-duo Pozdrawiamy!
 15. Dzień dobry, należałoby najpierw wykonać przeponę poziomą (hydroizolację wtórną) - za pomocą preparatu weber.tec 940 E lub weber.tec 941. Więcej informacji o produktach można uzyskać ze strony: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/renowacja-murow-60 Następnie można aplikować hydroizolację mineralną na ścianach np. webertec Superflex D3 i tynki renowacyjne - weber.san 950, weber.san 952 lub weber.san 953, które tu polecane są dlatego, że mogą występować zasolenia w takiej ścianie. Więcej informacji o produktach do renowacji ścian znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/renowacja-murow Instrukcję iniekcji (hydroizolacji wtórnej) można zobaczyć na: https://www.pl.weber/renowacja-murow/osuszanie-scian-renowacja-wilgotnej-piwnicy-hydroizolacja-iniekcyjna Zachęcamy do kontaktu.
×
×
 • Utwórz nowe...