Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Maratoro

Uczestnik
 • Posty

  102
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Maratoro

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nic z tych rzeczy na 100% nic nie było wszystko sprawdzone 100x
 2. Dzień dobry Po dłuższej przerwie zalaliśmy wieniec i trzpienie wszystko jak narazie wyglada bardzo dobrze poza kilkoma rysami. na całym wieńcu jest ich może 10 z czego jedna wypada na dużym oknie na którym będzie opierał się szczyt dachu ( płatew ). Zalewane było wczoraj ok godz 17 dzisiaj 8 rano zauważyłem rysę rozrobiłem trochę masy pcc i wtarłem dokładnie pędzelkiem w pęknięcie. Dodam ze w poprzednim wieńcu była ta sama sytuacja co znowu poszło nie tak? Temperatura idealna ok 18* bez słońca. Spora wilgotność. Podnieśliśmy szalunki o 1 cm wyżej żeby n
 3. Mój projekt to jest kompletny misz-masz… Błąd na błąd na błędzie, zmiana na zmianie. Mamy budynek 5x11 ( jest to rozbudowa natomiast nie jest powiązana ze starą częścią ) domek z piętrem/poddaszem użytkowym. Lekki strop drewniany, lekki dach. A konstrukcja jak na blok. 15 trzpieni żelbetowych. Byłem na wielu budowach u znajomych i nikt nie miał tak zazbrojonego poddasza. No chyba ze były jakieś mega ciężkie dachy.
 4. I to jest właśnie to o czym mówiłem, kogo nie zapytam to ma inne zdanie na ten temat. Tylko co jest właściwe. Najgorsze jest to ze mam już zrobioną prawie polowe słupów w ten sposób.
 5. mam na myśli takie rozwiązanie. Tutaj akurat jest chyba 6 lub 8 szt ale chodzi o technikę.
 6. Nie widzę tam rysunku zbrojeni trzpienia, a Ja pytam o trzpienie . W jaki sposób mogą powinny być one zakończone. Powinny mieć L ? Jeżeli tak to jakiej długości ? Widziałem dużo możliwości i rozwiązań. Od pozostawionych prostych zbrojeń bez łączeń. Przez L zagięte ku środkowi zbrojenia trzpienia. Po L rozgięte po 50 cm na zewnątrz. Co budowlaniec to inne metody. Nie ukrywam ze w przypadku dokładania L z zakładem po 50 cm zabraknie Mi prętów dlatego tez szukam opcji zamiennej ale jeżeli to nie zda egzaminu to oczywiście wole zamówić kilka szt.
 7. Opiera się dach. Zrobiłem mniej więcej tak jak mówiliście. Dzięki za pomoc. Powiedzcie jeszcze mi proszę. Czy dopuszczalne jest łączenie zbrojenia trzpieni żelbetowych z wieńcem bez L na końcach ? Dostałem taką podpowiedz od „budowlańca” ale szczerze coś mi nie pasuje. Jeżeli L muszą być to czy łączymy zbrojenie trzpienia z dołem zbrojenia wieńca czy z górą ?
 8. Ja mogę mieć wątpliwości ale nie koniecznie słuszne. Wiele osób mi tutaj pomogło podczas budowy i dlatego wolę zapytać bardziej doświadczone osoby. Mam jeszcze pytanie odnośnie starterów trzpieni. Czy zbrojeniem muszę dojeżdżać do samego dołu wieńca jeżeli pręty wystają mi metr czy wystarczy ze dam zakład 50 cm ?
 9. Nie jest to uwzględnione w projekcie, a KB nawet nie chce komentować.
 10. Witajcie poraz kolejny Jesteśmy z naszą budową przed kolejnym etapem prac. Mianowicie wieniec na pietrze. Trafiliśmy na kolejną rzecz która trochę nie daje nam spokoju. Mianowicie zbrojenie wieńco-nadproża nad oknami. ( wieniec będzie nadprożem ) rozpiętość otworu na okna ok 3 m, w środku podparta słupem. I po bokach również słupy. zdj. Nr1 Zbrojenie 4x12 strzemiona co 30 cm wieniec i co 15 słup. ( czy w przypadku wieńco-nadproża to nie za mało ? ) Drugi otwór to ok 190 cm z takimi samymi zbrojeniami. ( zdj nr 2 ) Dodatkowo na środku te
 11. Dziękuje za pomoc Panowie. Powiedzcie Mi jeszcze czy w trzpieniach, a dokładniej w ściankach powinny być strzępie czy nie są one konieczne ?
 12. Nie napisałem żeby jeszcze raz dostać opie…l Sam wiem ze schrzaniłem. Pozostałe pustaki trzymają się mega mocno są klejone na zaprawę w pianie ( jest naprawdę cholernie mocna ) dlatego to rozwiązanie wpadło nam do głowy. Kierownik tez zaakceptował. Kolejna sprawa to napisałeś ze piana to klejenie tylko na dole ale boki (spoiny pionowe) się ładnie trzymają. Klejone były na klej cienkowarstwowy.
 13. Słupy są jeszcze nie wylane dlatego to ostatni dzwonek na naprawę lub zostawienie ( wieniec słupy będą to trzymały w kupie) Tymi Partaczami niestety jesteśmy My wszystko staramy sie robić jak najlepiej i najdokładniej jak sie da. Nie uznaje fuszerki ani druciarstwa. Coś po prostu nie zagrało. Zaprawa z wora Atlas więc proporcje na 100% dobre. Na tej jednej ściance nie zraszalismy pustaków a było bardzo ciepło. Myśle ze to jest przyczyna. Pustak za szybko wciągnął wodę z zaprawy. Rozwiązanie które wydaje się najbardziej słuszne i nie marnujące materi
×
×
 • Utwórz nowe...