Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

matizeusz

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O matizeusz

 • Ranga
  Początkujący
 1. Miałem ostatnio trochę więcej czasu na przejrzenie rzeczy związanych z kominem i jak się okazało wszystkie kanały wentylacyjne są zagospodarowane. Ogólnie komin ma 2 kanały dymne (1 wolny) oraz 5 wentylacyjnych (2 wykorzystane w piwnicy, 1 łazienka na parterze, 1 kuchnia na parterze, 1 łazienka na piętrze). Stąd pojawia się pytanie czy w takiej sytuacji możliwe jest jakiekolwiek inne rozwiązanie zapewniające wentylację w takim pomieszczeniu aby mogło ono pełnić rolę kuchni?
 2. Także jeśli chodzi o sufit to nie muszę nic robić? Żadnego zabezpieczenia itp.?
 3. Czyli rozumiem, że dobrze byłoby namierzyć kominiarza i z nim porozmawiać na ten temat? Ad 2. Jeśli dobrze mi wiadomo pod płytami znajduje się tylko szkielet konstrukcji, do której płyty są przymocowane i wypełnienie wełną. Nie ma jako takiego stropu - pomieszczenie można powiedzieć, że znajduje się na poddaszu. Ad 3. Super, dziękuję za radę. Tak też pewnie zrobię jeśli tylko kanał będzie wolny Ten 1% to już taka moja natura, że pozostawiam sobie margines błędu na jakieś moje niedopatrzenie, ale zanim zacznę działać dowiem się na 100%
 4. Jeszcze w zasadzie się nie zastanawiałem, ale raczej (na 95%) będzie to kuchnia elektryczna.
 5. Witam, W najbliższym czasie zamierzam przerobić pokój na kuchnię w związku z czym mam kilka pytań i niejasności. Pomieszczenie wydaje mi się być umieszczone w dobrej lokalizacji dlatego, że na ścianie pomiędzy nim a łazienką znajduje się komin oraz pion kanalizacyjny. Oczywiście jeśli decyzja zostanie podjęta już na 100% to wtedy zwrócę się do fachowców (w tym np. hydraulika), ale do tego czasu chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej. 1. Jak wygląda sprawa z dostaniem się do kanału wentylacyjnego w kominie? (na 99% jeden z nich jest niezagospodarowany) Do kogo najlepiej się zwrócić w tej kwestii? Czy poza samym wykuciem otworu warto coś jeszcze zrobić? Na co zwracać uwagę przy kuciu oraz jak namierzyć miejsce kucia? W przypadku gdyby jednak nie było możliwości podłączenia się do komina słyszałem coś o otworze w ścianie zewnętrznej i wyprowadzeniu w taki sposób wentylacji. Czy jest to najlepsze rozwiązanie i jak tutaj mniej więcej wygląda postępowanie? 2. Aktualnie w pomieszczeniu znajduje się sufit wykonany ze zwykłych płyt kartonowo-gipsowych. Czy w tym przypadku należy je wymienić czy może wystarczy jakoś zabezpieczyć? 3. Jeszcze pytanie niekoniecznie ściśle związane z kuchnią. Nie wiem jak to fachowo nazwać, ale przy oknie jest dosyć duża nierówność/ubytek na głębokość około 3 cm, wysokość połowy okna oraz schodząca się w stronę okna. Czym najlepiej byłoby to uzupełnić? Wkleić kawałek płyty k-g, nałożyć gipsu budowlanego czy może coś jeszcze innego? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
×
×
 • Utwórz nowe...