Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

shuter

Uczestnik
 • Posty

  21
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralny

O shuter

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Chcę zrobić ogrzewanie podłogowe, a mam w projekcie przewidziane kaloryfery. Chciałbym zlecić zrobienie projektu podłogówki do mojego domu, żebym mógł to solidnie wykonać. Widziałem jakieś strony i ogłoszenia w internecie, na których mogą wykonać taki projekt i potrzebują do tego tylko rzutu budynku i kilku innych informacji. Czy polecicie jakąś sprawdzoną stronę, gdzie zrobią taki projekt online?
 2. Dzięki, chciałem zapytać o jeszcze jedną rzecz - czy warto dopłacać do profili aluminiowych zamiast PCV. Do drewnianych nie jestem przekonany, bo są za bardzo podatne na zmiany wilgoci i po czasie mogą się wypaczać. Z tego co się orientowałem to aluminiowe chyba najlepiej znoszą temperatury i zmiany wilgotności.
 3. Witam, Mam mieć kilka okien w wymiarze 180x150 i chciałbym żeby były one jednoskrzydłowe i uchylne, ale z tego co czytałem to maksymalny wymiar okien jednoskrzydłowych rozwierno-uchylnych to 150x150. Wystarczyłoby żeby te większe okna były tylko uchylne, nie muszą się otwierać. Czy da się wyprodukować takie okno i czy nie będzie się wypaczać / wykrzywiać?
 4. Czy przykrycie folią wieńca byłoby dobrym pomysłem, żeby ściany nie zaciągały wody od góry?
 5. Cześć, Mam zbudowane ściany nośne z betonu komórkowego Solbet 24 oraz wylany wieniec i w sumie na tym etapie kończy się moja budowa w tym roku. W przyszłym roku planuję zrobić strop i dach. Strop będzie drewniany. Chciałem zapytać czy powinienem zabezpieczać w jakiś sposób ściany lub płytę fundamentową zanim zrobię dach, bo będzie to teraz stało cały rok. Dom parterowy, bez piwnicy. Czy w zimę coś może stać się ze ścianami jeśli będą mokre i chwyci je mróz? Pozdrawiam
 6. Witam, buduję domek 85m pow. użytkowej, parterowy na rzucie prostokąta z dachem dwuspadowym 30 stopni o prostej konstrukcji. Przede mną etap ścian nośnych, który planuję zrealizować na wiosnę. Mam już kupiony beton komórkowy i chciałbym zapytać się co będzie mnie jeszcze dużo kosztować na tym etapie żebym nie był zaskoczony w trakcie. Stal, beton na wieńce i trzpienie, klej do murowania, nadproża? Wydaje mi się, że chyba to beton komórkowy jest największym wydatkiem na tym etapie czy może coś jeszcze o czym mogłem zapomnieć? Stali zużyje na to +/- 550kg (w tym fi16, fi12, fi6).
 7. A to się tyczy danego elementu te 2% czy łącznie wszystkiego w konstrukcji?
 8. Dziękuję za zainteresowanie tematem
 9. @animus Zostawiłbyś tak jak jest czy prostowałbyś od razu gdyby to było u Ciebie?
 10. Dzięki, pytam na forum bo chciałem zasięgnąć opinii osób niezależnych co sądzą o takich odstępstwach. To pierwsza budowa i jestem dość jestem ostrożny. Trochę nie dopilnowałem wykonawcy. Kierownik twierdził, że jest ok i wyrówna się na pierwszych warstwach.
 11. Witam, mam krótkie pytanie odnośnie różnicy wysokości ścian fundamentowych. Ściana z bloczka 6 warstw. Licząc od najwyższego narożnika pozostałe trzy są niżej kolejno o 1,4cm / 2,5cm / 4cm. Sprawdzone niwelatorem. Przekątne różnią się o 2cm. Dwie ściany są dłuższe o 2cm względem projektu. Czy jest się czym martwić? Murarz to wyrówna na pierwszych warstwach czy powinienem zrobić wieniec i wyrównać na wylewce? Trochę nie podoba mi się, że po zalaniu betonem będzie spadek dochodzący do 4cm. Pozdrawiam
 12. Panowie, uważam że temat tego wątku został już dawno wyczerpany i nie powinniście marnować więcej swojego czasu ani nerwów. Dyskusja przestała być merytoryczna. Uprzejmie proszę moderatora o zamknięcie tematu jeżeli jest takowa możliwość.
 13. Panowie spokojnie, dyskusja stała się za bardzo burzliwa. Myślę, że najwięcej dowiem się u źródła czyli w ENEA, aczkolwiek na ten moment mam inne zmartwienia czyli takie, żeby dopiąć wszystkich formalności i jak najszybciej w ogóle zacząć tę budowę. Dopowiem wam więcej szczegółów: Kupiłem działkę od poprzedniego właściciela, który zrobił na niej przyłącze energetyczne. Raczej to ENEA wykonała je za darmo (skrzynka sąsiednia była przy drodze na działce obok więc drogo nie wyszło), a on w określonym czasie miał założyć tam licznik. W międzyczasie sprzedał mi działkę i przepuścił termin z licznik
 14. 9kW i mam też siłę w skrzynce bo tak chciałem. Za samo utrzymanie płacę coś około 150-170zł na dwa miesiące bo jeszcze nic nie korzystam z prądu. Mam umowę "kompleksową" tak ją nazywają w ENEA
×
×
 • Utwórz nowe...