Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

shuter

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralny

O shuter

 • Ranga
  Początkujący
 1. Panowie, uważam że temat tego wątku został już dawno wyczerpany i nie powinniście marnować więcej swojego czasu ani nerwów. Dyskusja przestała być merytoryczna. Uprzejmie proszę moderatora o zamknięcie tematu jeżeli jest takowa możliwość.
 2. Panowie spokojnie, dyskusja stała się za bardzo burzliwa. Myślę, że najwięcej dowiem się u źródła czyli w ENEA, aczkolwiek na ten moment mam inne zmartwienia czyli takie, żeby dopiąć wszystkich formalności i jak najszybciej w ogóle zacząć tę budowę. Dopowiem wam więcej szczegółów: Kupiłem działkę od poprzedniego właściciela, który zrobił na niej przyłącze energetyczne. Raczej to ENEA wykonała je za darmo (skrzynka sąsiednia była przy drodze na działce obok więc drogo nie wyszło), a on w określonym czasie miał założyć tam licznik. W międzyczasie sprzedał mi działkę i przepuścił termin z licznikiem. W ENEA dowiedziałem się, że jak nie założę licznika to poprzedni właściciel będzie musiał zapłacić karę kilka tys. zł za niewywiązanie się z umowy. Poszłem mu na rękę i założyłem licznik bo i tak chciałem się budować więc prąd potrzebny. W ENEA powiedziałem co i jak, że chcę rozpocząć budowę itp. i od razu z automatu dostałem taryfę C11 ze standardową mocą przyłączeniową 9kW na czas budowy. Ot, taka historia.
 3. 9kW i mam też siłę w skrzynce bo tak chciałem. Za samo utrzymanie płacę coś około 150-170zł na dwa miesiące bo jeszcze nic nie korzystam z prądu. Mam umowę "kompleksową" tak ją nazywają w ENEA
 4. Dzięki za zainteresowanie wątkiem. Ta taryfa C11 rzeczywiście dość drogo nas kosztuje. Kiedy dostanę już PnB to bardziej zainteresuje się tematem odnośnie zmiany taryfy, a na ten moment WZ i PnB to jest dla mnie priorytet. Odchodząc od tematu zapytam was jeszcze: Czy musieliście do wniosku o PnB dołączać wniosek o wydanie pozwolenia na zjazd z drogi publicznej? Czytałem, że po nowelizacji prawa budowlanego w kwestii uproszczenia przepisów zniesiono obowiązek wnioskowania o to.
 5. Dzięki wielkie teraz wszystko stało się jaśniejsze
 6. Na przeciwko i z lewej strony sąsiedzi się już pobudowali i są to domy różne tj. jeden ma dach dwuspadowy i 2 kondygnacje a inny parterówka i dach czterospadowy, więc jestem dobrej myśli co do tego WZ Ja kupiłem projekt na parterówkę 83 metry pow. użytkowej z dachem dwuspadowym. Sugerowałem się prostotą i potencjalną ceną budowy. Działki są w tym miejscu bezpośrednio przylegające do drogi asfaltowej, a kanalizacja i prąd idą przy drodze, więc z tym też nie było problemów. Dzięki za odpowiedzi, a co do projektu i wniosku o WZ to dziwne to dla mnie było, że mam podać we wniosku takie dane jak kąt nachylenia dachu, wysokość budynku, powierzchnia zabudowy bez posiadania projektu. Dlatego wcześniej nabyłem projekt. Na mapki ze starostwa muszę czekać niestety 2 tygodnie. Czyli jak je odbiorę to z nimi do geodety, żeby naniósł budynek tak? I wtedy jak dostanę już decyzję o WZ to mogę robić adaptację i szukać kierownika budowy? Bo z tego co piszecie to najpierw powinienem zrobić adaptację do działki, ale co mi to da jeśli np. nie dostanę WZ?
 7. Dziękuję za odpowiedź. Działkę kupiłem już uzbrojoną, mam na niej studzienkę kanalizacyjną i drugą z przyłączem wody. Wszystko mam zapisane w akcie notarialnym. Mam założony licznik wody i płaciłem już pierwszy rachunek za zużycie 1m. Mam też licznik prądowy w skrzynce energetycznej z ENEI i taryfę budowlaną C11. Dla działki raczej nie ma przewidzianego MPZP, ponieważ w urzędzie gminy od razu dostałem wniosek o wydanie warunków zabudowy do wypełnienia. Projekt już kupiłem. Przyłącza są zgodne na 100% jeżeli chodzi o kwestie prawne bo przetyk po drogą robiła gmina. Działka płaska 15 arów z dostępem do drogi asfaltowej gminnej po obu stronach. Mapę muszę dołączyć w dwóch egzemplarzach jako załącznik do wniosku. Było napisane "mapa zasadnicza w skali 1:500 lub 1:000"
 8. Witam, Jestem na etapie zbierania dokumentacji do pozwolenia na budowę. Na razie czekam na mapy zasadnicze ze starostwa do wniosku o warunki zabudowy dla mojej działki. Mam również przyłącze energetyczne, wodę oraz kanalizację na działce i podpisane umowy z energetyką i wodociągami. Wiem, że w następnej kolejności będę musiał zlecić geodecie naniesienie budynku na mapę (czyli sporządzenie mapy do celów projektowych?). Mam pytanie odnośnie dalszych formalności. Czy muszę pisać wniosek o warunki techniczne przyłączy do energetyki i wodociągów, jeżeli już mam wszystko podłączone i mam umowy z nimi czy pominąć ten etap i po prostu dołączyć do wniosku jako załączniki kopie tych umów? Czy moglibyście również opisać mi pokrótce jakie dalsze kroki powinienem podjąć jeżeli chodzi o formalności? Adaptacja, kierownik budowy czy co? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
×
×
 • Utwórz nowe...