Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Poleci ktoś firmę ze śląska najlepiej działającą na terenie powiatu będzińskiego która jest w  stanie online przedstawić mi propozycję/ aranżację mojej kuchni? Podesłaąłbym mniej więcej rozrysowane jak to ma wyglądać  z wymiarami

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Tris
      To ciekawe rozwiązanie, nie sądziłem, że panele mogą wystarczyć do obsłużenia klimatyzatora. Osobiście, chcę mieć klimę u siebie na Novej Magdalence, bo doskwierają mi upały, a nowy dom traktuję jako nowy, świeży start – wyeliminuję zatem tę niedogodność, na którą narzekam co roku ^^ Przynajmniej w domu będę się czuł dobrze.
    • Czy zależało Ci koniecznie na tych słupach na poddaszu? Wypadają na środku pomieszczeń mając ścianę murowaną można było uniknąć tych słupów. 
    • Gość Dit
      Ja chcę być eko, ale z klimatyzacji nie zrezygnuję. Rozważam opcję montażu u siebie klimatyzacji na Novej Magdalence z dodatkiem paneli fotowoltaicznych, żeby zrównoważyć pobór prądu choć trochę. Natomiast rezygnować z tego luksusu nie chcę, za bardzo doskwierają nam upały, żeby się jeszcze męczyć.
    • Latem instalacja z klimatyzatorami szybko schładza powietrze w pomieszczeniach, reguluje jego wilgotność i filtruje. W okresach aury zimnej i?deszczowej wiele modeli umożliwia też ogrzewanie powietrza. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/13003-kto-potrzebuje-klimatyzacji
    • Korzystając z doświadczeń znajomego Forumowicza, pierwszy sezon ogrzewam z powodzenie cały dom, jako głównym źródłem ciepła klimatyzatorem typu split (dane w stopce). Pomimo iż sezon grzewczy jeszcze się nie zakończył chciałbym stworzyć wątek w celu wymiany doświadczeń na tym polu.  Warto zainwestować w tego typu pompę ciepła z wielu powodów, jest to tanie inwestycyjnie, eksploatacyjnie, można ogrzewać mieszkania również w kamienicach oraz domy w których dotychczas był kopciuch, w nowych domach klimatyzator eliminuje konieczność inwestowania pieniędzy w przestarzałe układy wodne.    Do czasu montażu klimatyzatora ogrzewałem dom 17 lat prądem elektrycznym konwektorami w taryfie g12w , w założeniu pierwotnym klimatyzator o mocy 2,9 kW miał zastąpić konwektor w salonie o mocy 2 kW, W praktyce okazał się o wiele wydajniejszy i zastąpił 3 konwektory na parterze o mocy 4 kW i 3 na poddaszu o mocy łącznej 2 kW do temperatury ok -5*C. Poniżej konwektory są lekko ciepłe.  Według cw dom mam zapotrzebowanie przeciętne na moc grzewczą 2,3 kW maksymalne 4,8kW. Zapotrzebowanie na moc grzewczą 46W/m2. Dobrałem klimatyzator do zapotrzebowania na moc jakie jest potrzebne  w 90% sezonu grzewczego zakładając że w silne mrozy COP jest poniżej 2 więc można grzać konwektorami bo i tak najzimniej jest w nocy przy taryfie g12w /g12 koszty nie będą dobijające. Klimatyzatory dużej mocy nie są tak oszczędne przy niskim obciążeniu jak to wynika z reklamy. Klimatyzator 5kW pobiera minimalnie tyle ile 2,9 kW maksymalnie a to jest zasadnicza różnica w rachunku.      Koszt mojego klimatyzatora wraz z montażem to 2780 zł po odliczeniu ulgi termomodernizacyjnej ok 2350. Czy można mieć tanio pompę ciepła? Nie po prostu trzeba  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...