Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Płaska blacha na rąbek stojący - z pokryciem od początku mieliśmy niefart!

Recommended Posts

Panele mocno zawiodły nas pod względem funkcjonalnym. Podczas silnych wiatrów wpadają w wibracje i hałasują do tego stopnia, że przeszkadzają we śnie. Podczas pierwszej wichury w nowym domu mieliśmy z żoną wrażenie, że wiatr zrywa pokrycie, a my odlecimy razem z nim. Nie ubarwiamy - łomot blachy jest okropny i stanowi poważny defekt użytkowy. Ale to nie wszystko... - mówi Konrad, Członek Klubu Budujących Dom, który dach układał w 2011 r.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/dachy-i-rynny/20807-plaska-blacha-na-rabek-stojacy-z-pokryciem-od-poczatku-mielismy-niefart

Gość Lkas
Zastosowaliscie Państwo panele zatrzaskowe z blachy stalowej na łaty. To wyjaśnia te problemy. Pokrycie na rąbek stojący należy wykonywać na pełnym deskowaniu, najlepszy materiał to blacha cynkowo-tytanowa, ma trwałość 80 lat, nie rdzewieje. Pokrycie wykonuje rzemieślnik na budowie, mocowanie systemem haftek stałych i przesuwnych. Nie ma mowy o żadnych drganiach i hałasie. Panele zatrzaskowe to ersatz prawdziwego pokrycia na rąbek stojący.

Gość Bolo
Ze zdjęć i z opisu wynika że główny problem to czynnik ludzki . Dekarze chyba nie mieli pojęcia o montażu tego typu pokrycia. Blacha położona fatalnie. Dach zamiast zdobić szpeci.

Gość SamoRobek
Ten dach wykonywali dekarze? Ze zdjęć wynika, że byli to partacze. Ja kryłem dach na moim domu rąbkiem stojącym samodzielnie i wiem, że nie zrobiłem tego idealnie, ale lepiej niż "fachowcy" u Pana, no i wszystko mam cięte nożycami.
Z tego co widać na zdjęciach, to wg mnie mocno mogą hałasować na wietrze gąsiory, które, nie wiadomo dlaczego, są bardzo rzadko mocowane śrubami i mocno odstają od listew podgąsiorowych. Hałas niekoniecznie musi być skutkiem ułożenia łat, gdyż takie samo rozwiązanie mam na swojej więźbie i nie narzekam na hałas śpiąc pod nieocieplonym jeszcze dachem. Może niech pan spróbuje te gąsiory trochę gęściej zamocować. Ja mam gąsiory mocowane śrubą do listw podgąsiorowych co 25 cm.
Rąbek wybraliśmy z żoną ze względu na możliwość ukrycia większości śrub mocujących pod połacią. Otwory śrub pozostające na wierzchu połaci są po 2 na blachę, niestety ich nie dało się uniknąć, ale znacznie ograniczyło to możliwość powstawania przecieków w dalekiej przyszłości. Ja jestem bardzo zadowolony z rąbka i wszystkim go polecam jako alternatywę dla blachodachówki... po prostu mam inne doświadczenia w tym temacie.

Gość Dekarz-blcharz z Francji
Niestety zastosowanie wezszych paneli rowniez nic nie da Tuz przy rabku blacha bedzie halasowac przy silnych wiatrach gdyz brak rabkow rownoleglych do okapu ktore zapobiegaly tzw furgotaniu We Francji uzywa sie maszyny do wykonywania paneli plaskich na rabek ktore przezlobkowuja panel poprzecznie co 1m od rabka zamykajacego do rabka zamykanego Nestety to sie tylko sprawdza na blachach czarnych powlekanych

Gość Razmes

Już raz wyraźnie napisałem, że prawdopodobnie wina leży po niewiedzy dekarzy. Do tego niby blacha, na którą musieli czekać 2 miesiące... Statkiem z Ameryki płynęła niby??

Gość Marcin
czy panele były układane na stropodachu? bo ja sie nad nimi zastanawiam ale skoro taki minus ma być to nie bardzo, wolał będę zwykłą blachodachówkę.

Gość Rafal

Proszę poczytać o prawdziwym rąbka stojącym wykonywanym całkowicie ręcznie.  Bądź tytan cynk.

Gość dekarz
Blacha trzaska poniewaz pseudo dekarze poprostu nie pokrecili blachy tak jak trzeba . Nie ma znaczenia czy to jest pelne deskowanie czy tylko na latach . Dlugosc i szerokosc blachy tez nie ma znaczenia.

Gość Mam ten sam problem
Czy zrobiliście coś w związku z tym hukiem blachy? Mamy ten sam problem. Estetycznie jest suupeer. Ale wiatr kończy nas i nasze nerwy. Huk jest nie do zniesienia. Dzieci nie śpią w nocy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować