Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

pawellukasz

Uczestnik
 • Posty

  39
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O pawellukasz

 • Ranga
  Początkujący
 1. Odwołałem robotę, zaczną w marcu. Wg długoterminowej prognozy już nie będzie w ciągu dnia +5 stopni przez szereg dni w miejscu gdzie stoi dom. Doczytałem w specyfikacji kleju, że musi być min. 5 st. więc nie ma o czym gadać. Producent zrobił testy zanim dopuścił coś na rynek. Dzięki za rady.
 2. Dzięki za odpowiedzi. Z racji, że ekipa chce wchodzić za niedługo z robotą i ocieplać dom, zastanawiam się czy to dobry pomysł zaczynać to robić w połowie grudnia i czy czasem nie lepiej poczekać do wiosny. W sklepie powiedziano mi, że klej do przyklejania styropianu do ścian można używać przy temp. na minusie (parę stopni) bo są jego zimowe odmiany. Natomiast klej do siatki powinien być nakładany przy temp. w ciągu dnia ok. + 5 stopni, zaś spadek temp. poniżej zera w ciągu nocy nie ma znaczenia. Jakie są Wasze opinie?
 3. Przybliżony rozkład ścian w piwnicy (na czerwono): Co do ocieplenia fundamentów (czy też nie) to spotkałem się z taką opinią, że jak się ociepli ściany, a fundamenty nie, to jest to tak jakby w zimie wyjść na zewnątrz w futrze i czapce, ale w sandałach. Swoją drogą widziałem kiedyś duży budynek administracyjny, który w celu ocieplenia fundamentów miał całą ścianę odkopaną. No ale dzięki za słuszne uwagi. Trzeba przemyśleć temat.
 4. Czy wiem?...pewnie do końca nie wiem. Dlatego piszę tutaj. Myślałem, żeby odkopywać po jednej ścianie na raz.Zrobić robotę, zasypać... i kolejną ścianę.
 5. Dzięki za odp. Oprócz ścian, w przyszłym roku chcę odkopać dookoła fundamenty i je ocieplić styrodurem. Przed ich ociepleniem trzeba najpierw wyczyścić ściany fundamentowe, żeby można było jakieś zabezpieczenie przeciwilgociowe położyć. U tu się tak zastanawiam jak to dobrze zrobić. Bo żeby usunąć ze ściany resztki ziemi, trzeba by myjką pod ciśnieniem przejechać, a to chyba nie wskazane, żeby woda pod fundament weszła. A czyszczenie mechaniczne (szczotką drucianą, czy jakąś inną...) to kawał roboty.
 6. Których producentów materiałów polecacie?
 7. Mam już "ekipę" do ocieplenia. Widziałem kilka domów przez nich ocieplonych i jest ok. Produkty jakie mi polecono, abym kupił to: - Greenpast lub, - Mapej lub, - Caparol Z kolei odradzono Ceresit. Mówimy o kleju do styropianu, siatce, kleju do siatki, gruncie. Jeśli chodzi o styropian to Organika albo Austrotherm. Tak mi polecono. Materiał mam kupić sam, więc nie widzę w tym chęci sprzedaży konkretnego produktu. Trzeba pojeździć i popytać o ceny.
 8. Ok, dzięki za odpowiedź. Chyba w tym kierunku to pójdzie. Dom jest w małopolsce, k. Krakowa.
 9. No właśnie to ten mostek chodzi. Otrzymałem ofertę na ocieplanie: cena wykonania budynku na cały systemie Caparol (tynk silikonowy) styropian Termo Organika 26000zł. jeśli chodzi o wcinki tzw Bonia cena z materiałem 20zł mb. Natomiast jeśli chodzi o samą robociznę cena elewacji 8700, bonia 12zł mb
 10. Witam, Jaki jest ratunek w przypadku, gdy podczas wiercenia studni głębinowej natrafi się na warstwę wody pod ciśnieniem? Co się w takich przypadkach robi? Szybko wyciągnąć żerdzie wiertnicy, wsadzić rurę z zaworem??? Czy jak? Tutaj przykład takiego wiercenia? https://www.youtube.com/watch?v=tdH5JNouhZw
 11. Cena tak jak napisalem 22 tys vs 31 tys. Duża różnica. Znalazłem materiał dot. okien Veka. http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=15&t=21088 i tam jest napisane: (...) .. ale ... właśnie "ALE" ... mamy dwie oferty w których ta VEKA pasuje do naszego budżetu: 1. robione przez VETREX 2. robione przez PETECKI dalej (...) Vetrex robi okna na profilu Veka od x lat i tylko na tym profilu, natomias Petecki Veke ma stosunkowo niedawno w ofercie. Robi też na innych profilach okna.
 12. Ok. Dodam tylko, że różnica w cenie między jednym producentem, a drugim (w zasadzie producentem i dostawcą łącznie) wynosi niemal 10 tys. zł. Oknoplast jest tyle droższy dla zestawu okien dla całego domu. No ale to podobno mercedes wśród okien.
 13. Dla jednego i drugiego modelu okien parametr U = 0,5 Oknoplast: współczynnik Lt = 74% Dla veka - brak danych.
×
×
 • Utwórz nowe...