Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

pawellukasz

Uczestnik
 • Posty

  39
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez pawellukasz

 1. Odwołałem robotę, zaczną w marcu. Wg długoterminowej prognozy już nie będzie w ciągu dnia +5 stopni przez szereg dni w miejscu gdzie stoi dom. Doczytałem w specyfikacji kleju, że musi być min. 5 st. więc nie ma o czym gadać. Producent zrobił testy zanim dopuścił coś na rynek. Dzięki za rady.
 2. Dzięki za odpowiedzi. Z racji, że ekipa chce wchodzić za niedługo z robotą i ocieplać dom, zastanawiam się czy to dobry pomysł zaczynać to robić w połowie grudnia i czy czasem nie lepiej poczekać do wiosny. W sklepie powiedziano mi, że klej do przyklejania styropianu do ścian można używać przy temp. na minusie (parę stopni) bo są jego zimowe odmiany. Natomiast klej do siatki powinien być nakładany przy temp. w ciągu dnia ok. + 5 stopni, zaś spadek temp. poniżej zera w ciągu nocy nie ma znaczenia. Jakie są Wasze opinie?
 3. Przybliżony rozkład ścian w piwnicy (na czerwono): Co do ocieplenia fundamentów (czy też nie) to spotkałem się z taką opinią, że jak się ociepli ściany, a fundamenty nie, to jest to tak jakby w zimie wyjść na zewnątrz w futrze i czapce, ale w sandałach. Swoją drogą widziałem kiedyś duży budynek administracyjny, który w celu ocieplenia fundamentów miał całą ścianę odkopaną. No ale dzięki za słuszne uwagi. Trzeba przemyśleć temat.
 4. Czy wiem?...pewnie do końca nie wiem. Dlatego piszę tutaj. Myślałem, żeby odkopywać po jednej ścianie na raz.Zrobić robotę, zasypać... i kolejną ścianę.
 5. Dzięki za odp. Oprócz ścian, w przyszłym roku chcę odkopać dookoła fundamenty i je ocieplić styrodurem. Przed ich ociepleniem trzeba najpierw wyczyścić ściany fundamentowe, żeby można było jakieś zabezpieczenie przeciwilgociowe położyć. U tu się tak zastanawiam jak to dobrze zrobić. Bo żeby usunąć ze ściany resztki ziemi, trzeba by myjką pod ciśnieniem przejechać, a to chyba nie wskazane, żeby woda pod fundament weszła. A czyszczenie mechaniczne (szczotką drucianą, czy jakąś inną...) to kawał roboty.
 6. Których producentów materiałów polecacie?
 7. Mam już "ekipę" do ocieplenia. Widziałem kilka domów przez nich ocieplonych i jest ok. Produkty jakie mi polecono, abym kupił to: - Greenpast lub, - Mapej lub, - Caparol Z kolei odradzono Ceresit. Mówimy o kleju do styropianu, siatce, kleju do siatki, gruncie. Jeśli chodzi o styropian to Organika albo Austrotherm. Tak mi polecono. Materiał mam kupić sam, więc nie widzę w tym chęci sprzedaży konkretnego produktu. Trzeba pojeździć i popytać o ceny.
 8. Ok, dzięki za odpowiedź. Chyba w tym kierunku to pójdzie. Dom jest w małopolsce, k. Krakowa.
 9. No właśnie to ten mostek chodzi. Otrzymałem ofertę na ocieplanie: cena wykonania budynku na cały systemie Caparol (tynk silikonowy) styropian Termo Organika 26000zł. jeśli chodzi o wcinki tzw Bonia cena z materiałem 20zł mb. Natomiast jeśli chodzi o samą robociznę cena elewacji 8700, bonia 12zł mb
 10. Witam, Jaki jest ratunek w przypadku, gdy podczas wiercenia studni głębinowej natrafi się na warstwę wody pod ciśnieniem? Co się w takich przypadkach robi? Szybko wyciągnąć żerdzie wiertnicy, wsadzić rurę z zaworem??? Czy jak? Tutaj przykład takiego wiercenia? https://www.youtube.com/watch?v=tdH5JNouhZw
 11. Cena tak jak napisalem 22 tys vs 31 tys. Duża różnica. Znalazłem materiał dot. okien Veka. http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=15&t=21088 i tam jest napisane: (...) .. ale ... właśnie "ALE" ... mamy dwie oferty w których ta VEKA pasuje do naszego budżetu: 1. robione przez VETREX 2. robione przez PETECKI dalej (...) Vetrex robi okna na profilu Veka od x lat i tylko na tym profilu, natomias Petecki Veke ma stosunkowo niedawno w ofercie. Robi też na innych profilach okna.
 12. Ok. Dodam tylko, że różnica w cenie między jednym producentem, a drugim (w zasadzie producentem i dostawcą łącznie) wynosi niemal 10 tys. zł. Oknoplast jest tyle droższy dla zestawu okien dla całego domu. No ale to podobno mercedes wśród okien.
 13. Dla jednego i drugiego modelu okien parametr U = 0,5 Oknoplast: współczynnik Lt = 74% Dla veka - brak danych.
 14. Witam, Które z okien: 1. winergetic premium oknoplastu 2. veka softline 82 są lepsze? które byście polecili? Po kilku propozycjach i wycenach tych dwóch dostawców wchodzi w grę. Obie propozycje to okna 3 szybowe.
 15. Ja to rozumiem, dzięki za radę. Chodziło mi jednak o to czy nie wystarczy pojedyncza siatka z drutu fi 6.
 16. Tak dokładnie: strop nośny, ocieplenie i nowa płyta do zrobienia w miejsce tej poniżej. Ta płyta, którą trzeba wylać na nowo musi być zazbrojona. Poprzednia nie była i wyglądała w dniu demontażu tak: Łatwo się to demontowało, beton odchodził płatami, a pod spodem był mokry piasek z trocinami. Drut chciałem podgiąć, żeby na wystającym "okapie" ten drut nie był w połowie wysokości, ale lekko powyżej. (tego okapu to jakieś 15 cm). A co do dawania siatki, siatka o śr. drutu 6 mm i oczkach 15x15cm to za mało??? Mam problem z dostaniem siatki o większej śr. drutu. Problem bo potrzebuje 4 arkusze. Za mało jak na lokalny skład budowlany.
 17. Bo ta nowa wylana płyta i tak leży na istniejącym stropie, nie będzie przenosić większych obciążeń.
 18. I chyba zrezygnuje z tego. Oczywiście wycinać trzeba by też na górze...ale to już nieważne. Co do ocieplenia płyty to chyba znajdzie się miejsce..ta płyta jest już zerwana. Miała grubość od 7 do 10 cm. Na stropie były wysypane trociny z piaskiem (tak, to nie pomyłka) i na tym wylana ta widoczna na zdj. płyta. Tych trocin z piaskiem było ok 5 cm...więc można by dać tyle ocieplenia, płyta z lekkim spadem, więc może 4 cm z brzegu płyty? I chyba ze styroduru, bo jest twardy. Zastanawiam się nad zbrojeniem...bo są gotowe siatki o wymiarach 120 x 240 cm z drutu fi 6 lekko żebrowanego z rozstawem "oczek" 15 x 15 cm. Tylko czy fi 6 to nie jest mało? Mógłbym jeszcze wzdłuż i w poprzek z większym rozstawem (np co 0,5m) dołożyć drut żebrowany fi 8, na tę siatkę fi6. Na samej płycie w części wewnętrznej (ok 90% powierzchni) siatka bliżej dołu płyty, a w częściach gdzie płyta wystaje jako okap uzbrojenie podgiąć tak, żeby było w górnej części płyty. Byłoby tak???
 19. Jeszcze jedna sprawa ws ocieplenia. Na poniższych zdj. zamieściłem miejsce, w którym mam zamiar wyciąć otwór - szczelinę o grubości ocieplenia. Chodzi o to, żeby uniknąć ocieplenia ścianki (pod balkonem) dookoła na zewnątrz, tylko tak jak poniżej: Ocieplenia dookoła będzie źle wyglądało, ze względu na dużą łączną grubość ścianki i 2 warstw ocieplenia. A tak, to odejdzie jedna warstwa ocieplenia i lepszy efekt optyczny. Warto to robić?
 20. Ok, a co do wylania nowej płyty na tarasie (jest zdj. na początku) to min. jakiej grubości powinna być?
 21. dzięki za odp.. a czemu ten najlepszy?
 22. A co byście doradzili ws. rodzaju tynku. Akrylowy, silikonowy czy sylikatowy? Czy jeszcze jakiś inny?
 23. Przyjechał...Wykonawca ocieplenia, a raczej jeden z wielu na rynku. Popatrzył na dom, wszystko ok.... Co do ocieplenia to tam gdzie nie ma okien, będzie 15 cm...ale od południa i północy budynku, z oknami, będzie 12cm, bo dom ma ścianę trójwarstwową (z pustką powietrzną, i kiepskimi fugami w cegle - stąd zimny) i okna są już i tak dość schowane. Od północy będzie styropian grafitowy, od południa biały. Tyle w temacie ocieplenia ścian.
×
×
 • Utwórz nowe...