Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

adam_mk

Uczestnik
 • Posty

  1 405
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  46

adam_mk last won the day on kwietnia 29

adam_mk had the most liked content!

Reputacja

222 Dobry doradca

O adam_mk

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  659

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zaproponuj mu, pisemnie, że rozwiążesz ten problem i podeślesz mu fakturkę za wykonane prace, a jak się nie zgodzi to zaproś go do sądu w sprawie odszkodowania za straty mienia, do których doprowadza jego niedbałość. Adam M.
 2. Nie rozwiązujesz żadnego problemu. Nie szukasz rozwiązania. Bawią Cię brednie na jakiś temat. Nudzisz się? Zawracasz dupę ludziom, co usiłują Ci pomóc, ale Ty pomocy nie potrzebujesz, tylko UWAGI. To zboczenie ma nazwę, ale nawet nie chce mi się jej szukać. Dla mnie - EOT. Adam M.
 3. Jak Cię lobię tak Ci napiszę - pepszysz jak potłuczony. Nie myl ceramiki poryzowanej z tym czeskim wynalazkiem! To są różne sprawy. Kwas fosforowy pijasz czasem, jak pijasz Colę czy Pepsi. (popularnie zwane odrdzewiaczem) Pomerdało Ci się z kwasem FLUOROWODOROWYM, co rozpuszcza szyby i piasek... Adam M. Krótko i na temat... Mam w dupie to w co wierzysz a w co nie. Twoje mniemanologie dalekie od poznanej fizyki też mnie nie interesują. Zbuduj SWOJE laboratorium, opracuj SWOJE metody badawcze, znajdź SWOJE teorie, udowodnij je i ogłoś świa
 4. Wygrałeś! Odpuszczam... NIC nie wiesz, w nic nie wierzysz... TWOJE prawo! To nie ja buduję. Rób jak uważasz, ale uważaj jak robisz. Coś jednak zbudujesz. A w ostateczności... omne trinum perfectum Adam M.
 5. Odpuść ogólniki i tabele. Wygoogluj czeskie badania. To co powyżej opisuje co się dzieje w szybie zespolonej! Adam M.
 6. Nie miej do mnie pretensji... Zadziałaj jak duży chłopiec i pogoogluj! Znajdziesz wszystko, co potrzebne. Nie chcesz - to nie wierz i rozwiąż ten SWÓJ problem po swojemu. Konkretów mało, bo ja tego nie sprzedaję. (Pompę ciepła Ci mogę sprzedać. Gruntową). Wiem o tym i wiem, ze działa dobrze i to od wielu lat! Tam nie występuje ruch powietrza... Adam M.
 7. Pierwsi byli Czesi. Zasypali pustaka perlitem (HELUZ) i odbadali wszechstronnie. Pokazali, ze przewodnictwo cieplne w pionie (góra-dół) spada bardzo mocno w porównaniu ze zwykłym, pustym pustakiem. Adam M.
 8. http://www.gdp.pwr.edu.pl/pliki/foze/2.pdf Poczytaj. Szczególnie dokładnie poczytaj wzory - jak chcesz to zrozumieć. Albo.... Uwierz. Adam M.
 9. Normalnie rozumieć. Wiesz co to Halny? Jaki ma współczynnik? Bo tu podali dla powietrza W BEZRUCHU. JAK chcesz utrzymać powietrze w bezruchu w pustce takiego pustaka? Siłą woli? Adam M.
 10. WIESZ co piszesz czy tylko MNIEMASZ? REKUPERACJA = ODZYSK energii ze strugi usuwanej do wprowadzanej. Chodzi o zmniejszenie kosztu ogrzewania... WENTYLACJA NAWIEWNO-WYWIEWNA, ZRÓWNOWAŻONA. Wentyluje (czyli kontroluje wilgotność wnętrz) tak, ze ilość powietrza nawiewanego jest RÓWNA ilości usuwanego. NIE MA ani nadciśnienia, ani podciśnienia w tych strefach/pomieszczeniach. Masz strefy/pomieszczenia dzielone drzwiami dymoszczelnymi (hermetycznymi). Nie ma żadnych przeszkód dla stosowania tam wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. W tej strefie
 11. Napiszę Ci tutaj kilka prostych prawd, których jeszcze nie znasz... Jeżeli na budowaniu się nie znasz - to się poznaj, lub płać spore frycowe. Poznawanie czegokolwiek idzie POWOLI. Nawet najmądrzejszych rad nie jesteś w stanie zrozumieć, jak brakuje Ci wiadomości podstawowych, DLATEGO poznawanie idzie powoli. A co do tego domku... Zastosuj albo FIZYKĘ albo chciejstwa. Albo będzie tanio albo drogo. Jak zbudujesz domek, który nie potrzebuje pobierać dużo energii, to ogrzejesz go jedną świeczką. Wtedy wszystko jedno, jaki nośnik energii
 12. Różnie z tym jest. Można policzyć w kilku i wyniki uśrednić. Izodom to murowaniec, choć trochę klocki lego, ale spełniłby założenia. Adam M.
 13. Coś sobie przypomniałem... Poczytaj. https://brokerbudowydomow.pl/szalunek-tracony-izodom-faq/ Adam M. No, faktycznie. Nie zauważyłem. A.M.
×
×
 • Utwórz nowe...