Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

adam_mk

Uczestnik
 • Posty

  1133
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  38

adam_mk last won the day on listopada 7 2016

adam_mk had the most liked content!

Reputacja

185 Dobry doradca

O adam_mk

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  524
 1. Podatek katastralny?

  "bo opór społeczny byłby zbyt duży." Ciekawe... Tak duży jak frekwencja w wyborach? Adam M.
 2. ekologiczne oświetlenie

  Mówi, mówi! Mało czytasz... Wszystko można spieprzyć - wtedy masz rację! Adam M.
 3. " im mniej dom będzie potrzebował tej energii tym będą niższe rachunki za ogrzewanie." Im mniejsze będą rachunki za ogrzewanie tym większe będą za chłodzenie. Adam M.
 4. Lepiej nie będzie, bo... lepiej to już było! W PRLu państwo dotowało ten nasz węgiel w naszej elektrowni, aby nasz obywatel miał, co mu potrzeba. Teraz nie mamy naszych elektrowni a i węgiel diabli wiedzą czy jest jeszcze nasz. Zresztą... Teraz węgiel jest BE. Cacy jest panel fotowoltaiczny (ale my go nie produkujemy). Coś trzeba zrobić, aby naiwni za niego KOMUŚ zapłacili. Banki pomogą! (nie są nasze). Jak się z góry zapłaci za prąd pobrany w ciągu kilkunastu lat - to fotowoltaika jest ok. No, jak tyle wytrzyma... Adam M.
 5. Jak walczyć z pleśnią?

  Najbardziej szkodliwe to jest nieznajomość problemu i mechanizmów nim rządzących. Brak wiedzy - krótko mówiąc! Aby wstawić poprawnie plastikowe okna na miejsce nieszczelnych należy w tych szczelnych powycinac po kawałku uszczelki. Wtedy jest DOBRZE. - Czyli unieszczelnić te szczelne? - TAK!!! To, po co wymieniać? No jak to po co? A CO producent i jego marketing maja z nimi zrobić? ZJEŚĆ? Okna wymienia się wtedy, jak się stare rozlecą. Adam M.
 6. Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł! Tu trzeba działać na bazie wiedzy o problemie, jego przyczynach. Specjalistą może zostać każdy, kto włoży w to trochę starań. Nie święci garnki lepią! A NIKT nie rodzi się specjalistą. W żadnej dziedzinie! Adam M.
 7. "W naszej ofercie odnajdą Państwo szeroki wybór wspomnianych produktów, które zapewnią większą wentylację i nie dopuszczą do powrotu wilgoci, grzybów i pleśni. " Znaczy - malujemy a środek sam wykonuje/naprawia wentylację obiektu? Bez ekipy? Grzybek to oznaka braku wentylacji i niedogrzania chałupy. Samym mazidłem się tego nie poprawi. Szkoda... Adam M.
 8. Właśnie się zorientowałem, ze czas się na Jeśkę określić... Dopiszcie mnie. Od piątku. Adam M.
 9. Którędy Was wlokło?! Wiesz która godzina? Już się obawiałem że ze trzy popasy po drodze zrobiliście... Ale dobrze, ze wszystko ok. Adam M.
 10. Jak zawsze - było wspaniale! Dziękuję Redakcji i uczestnikom za podładowanie akumulatorów. Ja już w domciu. Daga jeszcze w drodze... Adam M.
 11. Czy butla gazowa jest bezpieczna???

  Dziecko jesteś? "Ale dlaczego nie można..." Jak nie wiadomo o co chodzi to... wiadomo! 1kg LPG (50/50 propan z butanem) to około 2litry. 11kg butla to literków około 22. 22 litry LPG na stacji paliw to 44złote. Teraz... A butla po około 50zł. A bywa też i odwrotnie... Zależy od tego kiedy cena skoczy i jaki masz zapas w tych butlach. Na tym się nieźle zarabia. Jest też kwestia bezpieczeństwa i nie tylko. Autka nam przecież POZWOLILI samemu gazem napełniać! Adam M.
 12. Czy butla gazowa jest bezpieczna???

  "Widziałem film z pożaru lasu,..." No, to już tylko wyspa bezludna z jedną palemką zostaje... Albo... Cykuta... Adam M.
 13. Czy butla gazowa jest bezpieczna???

  "Po tym filmie, na miejscu użytkownika gazu z butli, poszedłbym do ..." Trzeba by tu wkleić pożar szybu naftowego, wybuch w kopalni, eksplozję w składowisku paliw, katastrofę stacji wysokiego napięcia i kilka innych. Poszedłbyś wtedy sobie do najbliższego lasu, chrustu nazbierał i siadł przy ognisku pod namiotem! - Bo najbezpieczniej!!! Jest takie stare przysłowie pszczół o włościaninie, chronometrze i ekskrementach... "Gówno chłopu - nie zegarek - jak go nakręcić nie umie! Zamiast przejmować się babskimi fobiami należy im te butle zmieniać stosując odpowiednie narzędzia, materiały (uszczelki) i z zachowaniem zasad, wiedzy o tym - co się robi. Uwarunkowania cywilizacyjne mamy takie, że nie do wymiany butli nam dziewczyny są potrzebne! Nie muszą tego robić, znać się na tym, mogą się bać tego, na czym się nie znają - i tak ma być! Adam M.
 14. Czy butla gazowa jest bezpieczna???

  "Ale zmienić butle na pełną to nie dla mnie robota " Same pozytywy! Jak masz chłopa - gonisz go do wymiany. Jak nie masz - poznajesz bliżej tego sympatycznego sąsiada... (jak sympatyczny - nie odmówi, jak burak - nie warto poznawać) Adam M.
 15. Czy butla gazowa jest bezpieczna???

  " Faktycznie tyle się słyszy o tych wybuchach, że lepiej być ostrożnym. W mojej miejscowości jak powstają nowe domy, to już nikt nie podłącza gazu. " A wiesz ile się słyszy o wypadkach na drogach? Lepiej być ostrożnym! Dróg nie budować, autka skasować, z domu nie wychodzić... Tu trzeba odrobiny wiedzy - jak coś działa - a nie asekuracji. Skrzywdzić się można nawet młotkiem. To co? Zrezygnować z posiadania młotka? Adam M.
×