Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

adam_mk

Uczestnik
 • Posty

  1 263
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  47

adam_mk last won the day on grudnia 21 2021

adam_mk had the most liked content!

Reputacja

223 Dobry doradca

O adam_mk

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  662

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Umiecie sobie "zrobić gaz" jakby była potrzeba? Bo "zrobić prąd" da się agregatem, na wypadek "W". Uwolnli ceny prądu i gazu... Prad w góre o 20% a gaz o 50% To tak na razie, bo pójdzie mocniej za jakiś czas. Moze kupić kawałek lasu zamiast PV? Adam M.
 2. Na pytanie - czy warto - kazdy musi odpowiedzieć sobie SAM! Znam jednego własciciela tartaka... Powiedział, ze jemu nie warto nawet scian docieplać! Nie ma co robić z odpadem, bo i tak jest go zbyt wiele jak na jego potrzeby. ALE... Świat teraz jest coraz głupszy i trudniejszy... WSZYSCY dodrukowują pieniadze. Relacja miedzy dolarem, euro czy złotówką stoi (w miare) a wartość spada! To samo jest miedzy różnymi nośnikami ciepła. Relacje cenowe miedzy nimi sa wzgladnie STAŁE. Tylko ceny rosną i rosną... Zyski, zarobki - już nie. O p
 3. Jest na to rada. Grzać i wietrzyć i grzać i wietrzyć i grzać i... tak w kółko. No, można tez Anielska metodą... Zimny wychów. Nie grzać wcale! Utrzymywać temperatury wewnatrz takie jak na zewnatrz. Łazić w futrach... Adam M. Angielską metodą - miało być... A.M.
 4. Zaproponuj mu, pisemnie, że rozwiążesz ten problem i podeślesz mu fakturkę za wykonane prace, a jak się nie zgodzi to zaproś go do sądu w sprawie odszkodowania za straty mienia, do których doprowadza jego niedbałość. Adam M.
 5. Nie rozwiązujesz żadnego problemu. Nie szukasz rozwiązania. Bawią Cię brednie na jakiś temat. Nudzisz się? Zawracasz dupę ludziom, co usiłują Ci pomóc, ale Ty pomocy nie potrzebujesz, tylko UWAGI. To zboczenie ma nazwę, ale nawet nie chce mi się jej szukać. Dla mnie - EOT. Adam M.
 6. Jak Cię lobię tak Ci napiszę - pepszysz jak potłuczony. Nie myl ceramiki poryzowanej z tym czeskim wynalazkiem! To są różne sprawy. Kwas fosforowy pijasz czasem, jak pijasz Colę czy Pepsi. (popularnie zwane odrdzewiaczem) Pomerdało Ci się z kwasem FLUOROWODOROWYM, co rozpuszcza szyby i piasek... Adam M. Krótko i na temat... Mam w dupie to w co wierzysz a w co nie. Twoje mniemanologie dalekie od poznanej fizyki też mnie nie interesują. Zbuduj SWOJE laboratorium, opracuj SWOJE metody badawcze, znajdź SWOJE teorie, udowodnij je i ogłoś świa
 7. Wygrałeś! Odpuszczam... NIC nie wiesz, w nic nie wierzysz... TWOJE prawo! To nie ja buduję. Rób jak uważasz, ale uważaj jak robisz. Coś jednak zbudujesz. A w ostateczności... omne trinum perfectum Adam M.
 8. Odpuść ogólniki i tabele. Wygoogluj czeskie badania. To co powyżej opisuje co się dzieje w szybie zespolonej! Adam M.
 9. Nie miej do mnie pretensji... Zadziałaj jak duży chłopiec i pogoogluj! Znajdziesz wszystko, co potrzebne. Nie chcesz - to nie wierz i rozwiąż ten SWÓJ problem po swojemu. Konkretów mało, bo ja tego nie sprzedaję. (Pompę ciepła Ci mogę sprzedać. Gruntową). Wiem o tym i wiem, ze działa dobrze i to od wielu lat! Tam nie występuje ruch powietrza... Adam M.
 10. Pierwsi byli Czesi. Zasypali pustaka perlitem (HELUZ) i odbadali wszechstronnie. Pokazali, ze przewodnictwo cieplne w pionie (góra-dół) spada bardzo mocno w porównaniu ze zwykłym, pustym pustakiem. Adam M.
 11. http://www.gdp.pwr.edu.pl/pliki/foze/2.pdf Poczytaj. Szczególnie dokładnie poczytaj wzory - jak chcesz to zrozumieć. Albo.... Uwierz. Adam M.
 12. Normalnie rozumieć. Wiesz co to Halny? Jaki ma współczynnik? Bo tu podali dla powietrza W BEZRUCHU. JAK chcesz utrzymać powietrze w bezruchu w pustce takiego pustaka? Siłą woli? Adam M.
 13. WIESZ co piszesz czy tylko MNIEMASZ? REKUPERACJA = ODZYSK energii ze strugi usuwanej do wprowadzanej. Chodzi o zmniejszenie kosztu ogrzewania... WENTYLACJA NAWIEWNO-WYWIEWNA, ZRÓWNOWAŻONA. Wentyluje (czyli kontroluje wilgotność wnętrz) tak, ze ilość powietrza nawiewanego jest RÓWNA ilości usuwanego. NIE MA ani nadciśnienia, ani podciśnienia w tych strefach/pomieszczeniach. Masz strefy/pomieszczenia dzielone drzwiami dymoszczelnymi (hermetycznymi). Nie ma żadnych przeszkód dla stosowania tam wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. W tej strefie
×
×
 • Utwórz nowe...