Skocz do zawartości

zamiana szamba na oczyszczalnię ścieków


Recommended Posts

Witam

mam następujący problem, w pozwoleniu na budowę mam wpisane szambo, w mpzp jest wpis o możliwości zainstalowania szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Za namową gościa który zajmował się tematem podsypki ściągnięciem humusu i wykopem pod fundament (czyli koparkowym) zdecydowałem się na oczyszczalnię ze zbiornika na szambo (zamiast plastikowego). Zbiornik jest dwukomorowy, jest już drenaż, studzienka itd. Czy ktoś z forum robił podobną zmianę? Od czego zacząć załatwianie papierów, być może da się to w miarę szybko załatwić, czy jest to bardzo skomplikowane. Może ktoś wcale nie zgłaszał tej zmiany?

 

Serdecznie pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

 

Zgłoś się do firmy HABA, oni ogarniają dokumentację do takich przypadków. Mają też własny patent Retrofit - to są gotowe bebechy do zainstalowania w szambie, żeby przerobić je na bezwonną oczyszczalnię biologiczną. Trzeba tylko sprawdzić jak z dostępnością. Pozdrawiam

 

Dnia 30.01.2023 o 13:46, Hubi78 napisał:

Witam

mam następujący problem, w pozwoleniu na budowę mam wpisane szambo, w mpzp jest wpis o możliwości zainstalowania szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Za namową gościa który zajmował się tematem podsypki ściągnięciem humusu i wykopem pod fundament (czyli koparkowym) zdecydowałem się na oczyszczalnię ze zbiornika na szambo (zamiast plastikowego). Zbiornik jest dwukomorowy, jest już drenaż, studzienka itd. Czy ktoś z forum robił podobną zmianę? Od czego zacząć załatwianie papierów, być może da się to w miarę szybko załatwić, czy jest to bardzo skomplikowane. Może ktoś wcale nie zgłaszał tej zmiany?

 

Serdecznie pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...