Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

olq03427@disaq.com

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O olq03427@disaq.com

 • Ranga
  Początkujący
 1. @mhtyl Właśnie tak napisałem w pierwszym zdaniu w pierwszym poście. Nie ważne. Powtarzam: Instalacja wygląda tak jak na fotografii z pierwszego posta. Odpływ z umywalki, odejście na pralkę/zmywarkę, syfon (nie butelkowy), redukcja z 40 mm na 50 mm i wpięte do rury kanalizacyjnej. Czy ma ktoś pomysł jak wyeliminować irytujące dźwięki przy wypompowywaniu?
 2. Witam, obecnie wszystko działa wydawałoby się prawidłowo. Nic się nie cofa (to było pytanie czy nie cofałaby się w mojej propozycji), nic nie śmierdzi, woda spływa bez problemów z umywalki w łazience i zlewu w kuchni. W kuchni jest podłączona zmywarka. W łazience podłączona jest pralka. Oba podłączenia są wykonane tak samo. Cała instalacja jest nowa i czysta, cały budynek jest nowy. Wszystko to napisałem w pierwszym poście, proszę o czytanie ze zrozumieniem. Jedyna uciążliwość to hałas wydobywający się z odpływu w zlewie/umywalce przy wylewaniu wody z zmywarki/pralki. Taki odgłos słyszałem wielokrotnie u znajomych. Wydaje mi się, że to naturalny odgłos przy sposobie podłączenia jaki zastosowany jest u mnie (wskazany w pierwszym poście), a ponieważ denerwuje mnie ten dźwięk szukam rozwiązania, które go wyeliminuje. Syfon jest nowy. Rura i cała instalacja kanalizacyjna również. Średnica syfonu 40mm (chyba standard?). Średnica rury kanalizacyjnej 50mm. Klasyczne odprowadzenie o którym piszesz to to które zaproponowałem w pierwszym poście? Woda spływa bez problemu. Szybciej niż nowa bateria jest w stanie wlewać wodę do zlewu/umywalki. Spadek przedstawiam na załączonej fotografii. Odgłosy. Cofania brak. Podłączenie tak jak w fotografii w pierwszym poście. Tam nie ma co źle podłączyć. Pralka w łazience. Zmywarka w kuchni. Obie instalacje takie same (tzn. odejście na pralkę/zmywarkę przed syfonem).
 3. Witaj, dziękuję za odpowiedź. Nowe mieszkanie deweloperskie. Jedna rura kanalizacyjna o średnicy 50mm idzie do prosto do pionu oddalonego o ok.1,5-2m. Przed syfonem jest redukcja na 40mm (syfon jest już 40 mm). Gdzie zamontować zawór napowietrzający (w obecnym układzie czy w proponowanym przeze mnie)? Czy mógłbyś to wskazać na rysunku? Ewentualnie czy tak, jak na załączonym rysnku?
 4. Witam, podczas wypompowywania wody ze zmywarki w kuchni lub z pralki w łazience z odpływów w zlewie/umywalce wydobywają się odgłosy. Zmywarkę/pralkę mam podłączone w klasyczny sposób tzn. przez odejście przed syfonem. Zastanawiam się jak ten dźwięk wyeliminować. Osobny odpływ kanalizacyjny nie wchodzi w grę, trzeba się podpiąć pod już istniejącą kanalizację. Proszę o propozycję / dobre praktyki. Być może są gotowe rozwiązania lub należy dołożyć zawór napowietrzający itp? Mój pomysł jest taki, aby podłączyć zmywarkę/pralkę za syfonem umywalkowym. Mianowicie za syfonem dać trójnik, a do trójnika odpływ pralkowy z zaworem zwrotnym (kulka). Zastanawia mnie czy pomiędzy syfonem umywalkowym a trójnikiem powinien znaleźć się jakiś zawór zwrotny, aby woda nie "cofała" się do syfonu umywalkowego (punkt A na załączonym zdjęciu). Trójnik musi być zamontowany w poziomie (w sensie wylot z trójnika będzie poziomy w obu kierunkach). Odpływ pralkowy zamontowany byłby oczyścicie pionowo (poprawnie). Z góry dzięki.
×
×
 • Utwórz nowe...