Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kamien13

Uczestnik
 • Posty

  49
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kamien13

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Rzeczywiście, źle oznaczyłem grubość kabla na schemacie, w rzeczywistości jest 1,5mm. W altance planuje podłączać czajnik elektryczny o mocy 3kW.
 2. Jest to dokładnie ten kabel: https://allegro.pl/oferta/kabel-miedziany-ziemny-yky-3x1-5-0-6-1kv-1mb-10709323519?snapshot=MjAyMS0wNi0yNFQxMTo1MTozNi42NTNaO2J1eWVyO2U3NDQ1MDRmYTJhMmVjM2Y5ZDEzYTVmMmIxYTk4NGFmOTU4ZjZkMjM0NTdkMjVjNDJhNmM1ZmNiYmQ2ZWUyZWQ%3D
 3. Witam, mam zamiar w nowo wybudowanej altance podłączyć światło i gniazdo 230V. Do Altany mam już puszczony w ziemi kabel zasilający 3x2,5. Załączam schemat planowanej instalacji dotyczącej montażu jednego gniazda 230V wraz z pojedynczym włącznikiem, proszę o informację czy jest ok?
 4. Nie wiem w jakim położeniu był korek, ponieważ nie kupowałem go i nie montowałem - stąd moje pytanie
 5. Dzień dobry, mam krótkie pytanie - mam zamontowany u siebie na końcu pionu zawór napowietrzający fi 110 taki sam jak w poniższym linku: https://telmak.pl/pl/p/Napowietrzacz-Magnaplast-110/3509?gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHDEnAPKFIAQfIRKMM1pQ9ewqHN_R04vJwENNlx1WH9cENX5NDdSoFhoCJK8QAvD_BwE Proszę o informację czy te "grzybki" powinny być dokręcone czy odkręcone bądź lekko poluzowane? Pytałem kilku osób i słyszę różne opinie
 6. Witam, jestem na etapie wykonywania konstrukcji dachu w mojej altanie. Altana z płaskim dachem (nachylenie 3%). Mam pytanie co do pokrycia dachowego. Chcę je wykonać z papy a dookoła mieć obróbkę blacharską (bez orynnowania). Na dachu pod papę będą przykręcone płyty drewniane (MDF) Proszę o informację w jakiej kolejności i w jaki sposób zamontować obróbkę blacharską, papę podkładową i papę wierzchniego krycia?
 7. A co myślicie o zeszlifowaniu rantów, wypełnieniu tych dziur gipsem, ponownym zeszlifowaniu a następnie pomalowaniu całości, np. W białym kolorze?
 8. Witam, panowie spytam wprost - czy da się coś zrobić z tak wykończoną cegłą? (są to płytki z gipsu).
 9. Tylko mi chodzi o to jak je wykręcić?
 10. Witam, mam problem z rotametrami w rozdzielaczu od podłogówki. Pokrecam nimi w celu zmiany ilości przepływu wody a one w ogóle nie reagują. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć krok po kroku w jaki sposob je wyczyścić czy konieczna jest wymiana? W załączniku przesyłam zdjęcia z dwóch rozdzielaczy. Mam dwa obiegi parter i piętro.
 11. Witam, po pierwszym malowaniu farbą lateksową wyszło kilka mankamentów na ścianie. Czy mogę po zagruntowaniu na farbę lateksowa w kilku miejscach naciągnąć gładź finiszowa, zeszlifowac, zagruntować i pomalować ponownie?
 12. Na opakowaniu było napisane, że po całkowitym utwardzeniu malowalny..
 13. Witam, skończyłem robić sufit podwieszany, w narożnikach zatopiona siatka w gipsie szpachlowym. Po wyschnięciu zagruntowane ściany i sufit, a później zaakrylowane łączenie ściana-sufit. I tu jest problem, po czterech dniach od nałożenia akrylu postanowiłem pomalować pomieszczenie i pęka farba dekoral akrylowa na akrylu w narożnikach. Akryl marki don braven. Farba pęka podczas wysychania w ciągu 2óch godzin, a akryl widać, że nie pęknął. Czy ktoś mi podpowie co zrobiłem źle? Nałożenie drugiej warstwy farby po 4 godzinach nic nie dało.
 14. Witam, podczas obsadzenia i zalania posadzką takiego odpływu liniowego: https://allegro.pl/oferta/waski-liniowy-odplyw-balneo-komplet-70-cm-slim-8071256144?snapshot=MjAyMC0wOS0yNVQxMDowMTo1NC43NTFaO2J1eWVyO2YzMmU0NjNhNTNmNWFjYzY1OTRlYWRjYmY0MDY5NDY0ZDJlYmFjOTc2YWM2NzdkNDc5ZTIzZjhiY2ViZmE3OWY%3D Uszczelka gumowa od syfonu powinna być w jakiś sposób oddzielona od betonowej posadzki czy spokojnie można całość zalać betonem?
×
×
 • Utwórz nowe...