Skocz do zawartości

pawelwch

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

pawelwch's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Chciałem zapytać skąd mógłbym pozyskać: - opis techniczny przydomowej oczyszczalni ścieków do wybranego modelu, wraz ze wskazaniem wydajności na dobę oraz wskaźniki zanieczyszczeń, - przekrój przydomowej oczyszczalni ścieków, poziom wód gruntowych jest na poziomie -1,8 p.p. t. Złożyłem wniosek o zgłoszenie przydomowej oczyszczalni jednak dostałem odpowiedź aby uzupełnić informacje o ww. tematach. Skąd mógłbym te informacje pozyskać skoro jeszcze nie wiem jaki konkretnie rodzaj oczyszczalni wybiore? Musze sie już konaktować z jakims wykonawcą aby takie informację pozyskac? Pozdrawiam.
 2. Przecież napisałem, ze sąsiadka obok ogarnęła przydomową oczyszczalnie na zgłoszenie Nie wiem jak to jest aktualnie, dlatego dopytuje.
 3. Złożyłem wniosek o pozwolenie budowlane. We wniosku został załączony projekt przydomowej oczyszczalni ścieków pomimo że MPZP jasno wskazuje na bezodpływowe zbiorniki. Dzisiaj dzwoniła do mnie architekt, że jednak pani ze starostwa sie nie godzi na przydomową oczyszczalnie ze wzgledu na zapisy w MPZP. Sąsiad który budował rok temu dom na tym samym obszarze powiedział, że na zgłoszenie mu przeszło i teraz ma przydomową oczyszczalnie. Słyszałem, że prawo troche uległo zmianie w przeciagu roku i że trzeba oprócz zgłoszenia zmiany systemu odprowadzenia ścieków, również trzeba jakies zgłoszenie wodnoprawne... Mogłby ktoś napisać jaka jest dokładnie aktualna procedura zgłoszenia zmiany?
 4. Chciałbym zapytać o charakterystykę energetyczną budynku. W projekcie mam podane że rozwiązaniem powinien byc kocioł na gaz lub na biomasę, jednak gazu u mnie w okolicy nie ma, a biomasy bym nie chciał. Chciałbym zastosować pompę ciepłą powietrzną + ogrzewanie podłogowe i pani architekt proponuje mi zlecić charakterystykę energetyczną juz teraz na etapie adaptacji(co wiązałoby sie z dodatkowymi kosztami przeliczania charakterystyki) lub w późniejszym czasie, a na ten moment wybrać biomasę. Jak to jest, moge to pominąc na etapie adaptacji i poźniej ta charakterystyka nie bedzie wymagana, czy prędzej czy później będe musiał ją wykonać przy zastosowaniu pompy ciepła?
 5. Dziękuje za propozycję, jednak projekt który pan proponuje również nie spełnia warunków bo kąt nachylenia dachu to 25stopni. W MPZP mam powiedziane ze dach powinien miec od 35 do 45 stopni stąd też mam problem ze znalezieniem odpowiedniego projektu. Co najlepiej w takim przypadku zrobic? Po rozmowach z architekt powiedziała zebym znalazł odpowiedni projekt ale tak naprawde prawie żaden nie odpowiada. Próbować konsultować z kims projekt indywidualny? Pozdrawiam.
 6. @Budujemy Dom - działka i dom Dziękuje za odpowiedź. Finalnie szukam projektu z dachem czterospadowym, jednak projekt nr. dwa(pierwszego nie biorę pod uwage bo jest dwuspadowy) który Pan zaproponował jest jak dobrze rozumiem niesymetryczny. Przesyłam rzut z góry
 7. Dobry wieczór. Mam pytanie odnośnie dachów które są zdefiniowane u mnie w MPZP jako "dachy dwu lub czterospadowe, symetryczne o nachyleniu połaci 35°- 45°". Jak powinienem rozumieć tą interpretacje? Rozumiem, że jak z dachu będzie wystawać jakis element np wykusz, badź dach będzie z jednej strony troche dłuższy niż z drugiej to wtedy nie spełnia warunków? Przeglądałem projekty z różnych stron i znalezienie domu parterowego z takimi parametrami(w tym garaż 2-stanowiskowy) jest niemożliwe, więc zastanawiam sie co jest tutaj nie tak... Prośba o pomoc w temacie. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...