Skocz do zawartości

Pompa która pociągnie wodę poniżej jej poziomu


Recommended Posts

Montując studzienki rewizyjne drenażu wokół domu podpiwniczonego, wpadłem na pomysł by na dnie tych studni umieścić zabetonowana rurę 32mm by móc wyciągać szlam i nieczystości za pomocą pompy która nie będzie zanurzana w studzience tylko podpłączana to tej rury stałej od góry i będzie znajdować się ok 150cm powyżej lustra wody w studni. Pytanie tylko czy ten pomysł wypali bo nie wiem czy są pompy, które zassaja wodę poniżej poziomu pompy, bo wąż będzie przecież pusty na odcinku tych 150 cm. Więc na początku będzie zaciągać powietrze. Czy takie pompy hydroforowe się sprawdzą? Jak to rozwiązać.

Link do komentarza
24 minuty temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Musiałaby to być pompa, która może zasysać nieczystości stałe, w tym piasek. Wątpię czy uda się kupić coś takiego i to jeszcze w rozsądnej cenie.

Takie pompy od dawna istnieją i są bardzo popularne. To zwyczajne "szambowozy", gdzie nieczystości są "pompowane"  do beczki podciśnieniem, więc nie ma znaczenia co jest zasysane do jej wnętrza. 

Sprzęt ten jest niestety likwidowany po wykonaniu kanalizacji na danym terenie i coraz trudniej na niego się natknąć. 

Ale można znaleźć i odkupić.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 7.01.2020 o 21:36, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

W sumie to po co ten cały układ do odsysania wody/szlamu ze studzienek?

Właśnie

18 godzin temu, dedert napisał:

Żeby uprościć sobie sprawę z czyszczeniem studzienek być może niewielkimi nakładem pracy ale sam nie wiem czy będziemu się tam zbierać duże odmuliny. 

Przcież to sie robi rzadko, raz na rok, jeśli są dobrze wykonane dreny - to nawet rzadziej. A sprawdzać trzeba.

I moża wezwać samochód do fekaliów, wyciągna na czysto. Można kupić taką pompę na allegro. Można wyciągać narzędziem na tyczce  - ak dawniej kanalarze. Chyba że studzienka pozwala zejść na dół - to wtedy ręcznie - kubełek+ łopatka + szpachla :13_upside_down:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...