Skocz do zawartości

88kameleon

Uczestnik
  • Posty

    19
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

88kameleon's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Mogę dokupić uszczelkę to nie problem. Ale mam wrażenie, że przez taką uszczelkę może przedostać się woda. A blat mam z płyty wiórowej. Po prostu chciałbym zrobić tak żeby nie przejmować się, że jakaś woda mi tam podejdzie.
  2. Zrobiłem podłączenie i mam kolejny problem. Przy włączonym okapie, powietrze odbija się w kominie i powoduje, że nieczystości wlatują przez kratkę wentylacyjną. Podłączenie zrealizowane jest jak na zdjęciu: - po lewej kratka wentylacyjna której używam - na dole kratka wentylacyjna, u góry - wlot z okapu - po prawej widok z boku. Przewód wentylacyjny z okapu nachodzi na górną część kratki (czarna linia pionowa to ściana) Pewnie pasowałoby zrobić wylot z kratki do góry w kominie, ale nie wiem jak to zrobić. Kratka wentylacyjna po stronie wewnętrzenej nie ma żadnej tulei żeby można było coś nałożyć. Jakieś podpowiedzi?
  3. Witam, Chcę zamontować używany zlewozmywak stalowy. Wycięcie w blacie jest. Pod zlewozmywakiem jest uszczelka, która jest już jednak mocno wysłużona. I teraz moje pytanie. Jak ten zlew zamontować? Myślałem żeby usunąć starą uszczelkę i po prostu zasilikonować go na około silikonem sanitarnym i pod spodem dociągnąć "łapkami" które były w komplecie. Czy jest jakaś inna koncepcja? Co z uszczelką pod spodem? Myślę ją usunąć - powoduje, że zlew lekko (milimetr) się ugina, więc myślę żeby zasilikonować bez niej. Czy słusznie?
  4. A co tutaj nie jest poprawne? Dziekuje. Przy tym rozwiazaniu zastanawiam sie, czy nie bedzie zbyt duzego huku podczas pracy. Lacznie to okolo 80-90cm przewodu wentylacyjnego. Domyslam sie, ze bedzie sie troche ruszal?
  5. Kazde mieszkanie ma swoj komin, takze spoldzielnia pozwala sie podlaczyc. Pytanie ktora z opcji podlaczenia, "calosc gietka rura" czy "czesciowo gietka/czesciowo plastik", jest najlepsza
  6. Witam, Z okapu w kuchni podłączam się bezpośrednio do komina. Od wylotu okapu (strzałka na rysunku) do wejścia kominowego jest ok 80 cm. Okap dodatkowo wyposażony jest w "tubę" do góry (czarny prostokąt na rysunku). I teraz moje pytanie, - czy na cały fragment kupić rurę wentylacyjną gietką, którą połączę wylot okapu z kominem? - czy kupić plastikową rurę wentylacyjną i do niej, dopiero na końcu (przerywana linia) dołączyć rurę giętką żeby powykręcać?
  7. Problem w tym, ze Castorama czy inne, są zamknięte ;-) Znalazłem już taki nakręcany na syfon. Wydają się być niezłe bo mają zawory zwrotne, więc przelewanie się nie powinno być problemem. Dzięki, pozdrawiam
  8. Witam, Mam zainstalowany syfon do pralki podtynkowy. Cos jak to: https://syfonik.pl/pl/p/SYFON-DO-PRALKI-PODTYNKOWY-BIALY-4202S/31 Jednak oprócz pralki, chciałbym podłączyć jeszcze odpływ suszarki. I teraz pojawia się problem z trójnikiem. Kupiłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/przylacze-do-pralki-zmywarki-dn40-32-alcaplast-9141782492, ale nie mam możliwości wkręcenia go na istniejący syfon. Jakiś pomysł, jakiego trójnika mogę użyć, ewentualnie jak mógłbym połączyć istniejące elementy?
  9. To skrót myślowy. Mam pralke zabudowana. Pralka, blat, a na blacie planuje suszarke.
  10. Witam, Mam pytanie. W łazience mam jeden zawór odpływowy do kanalizacji pod pralkę. Chciałbym dokupić suszarkę. Widzę, że suszarki albo gormadzą wodę z suszenia w zbiorniku, który ręcznie się opróżnia, albo można podłączyć je do odpływu. Szczerze, to wolałbym suszarkę podłączoną do odpływu. Moje pytanie jest czy do jednego odpływu mogę podłączyć te dwa urządzenia? Jeżeli tak to jak? - jakimś rozdzielnikiem czy czymś podobnym? Suszarka będzie stać na pralce, nie będzie sytuacji, że woda z suszarki będzie po prostu "wpływać" do pralki?
  11. Na razie kombinuję, ale tylko na "papierze" ;-) Dziekuje za odpowiedzi. Nie znam się, ale wydaje mi się ze rura o takim przekroju może powodowac problemy, tzn zatory. Przekroj ma 66cm2, podczas gdy wyjscie z okapu z fi12 - 113cm2 wiec 2x wiecej. Wiec pewnie najbardziej sensowne jest zastosowanie nastepnego mozliwego wymiaru, czyli 20x6. Mam racje, czy niepotrzebnie sie tutaj martwie?
  12. Rozwiązanie 2: Podłączenie okapu do kratki wentylacyjnej w kuchni (u góry po lewej stronie). Przejście z rurą wentylacyjną z okapu przez szafki na całej długości. - kolor fioletowy Rozwiązanie 3: Podłączenie okapu do kanału wentylacyjnego łazienki, ktory jest mniej wiecej za okapem. Czyli wyklucie dziury do tego kanalu lazienkowego od strony kuchni - kolor zielony Tak rozumiem, ze zarowno do rozwiazania 2, jak i 3 potrzebuje nawiewnikow w oknach. Ok. Czyli w rozwianiu nr "2", w pewnym sensie masz na mysli zastosowanie tej kratki jako pewnego rodzaju rozdzielnika (bo bede musal ta kratke, jak slusznie zauwazyles, zmodyfikowac). Dalej jednak nie rozumiem jednej rzeczy. W czym to rozwiazanie jest lepsze od rozwiazania "3", czyli wbicia sie z okapem do lazienkowego kanalu wentylacyjnego? (rysunek w zalaczniku). Dla mnie, "na chłopski" rozum to jest dokładnie to samo. A nie muszę ciągnąć rur przez wszystkie szafki, tylko wbiję się w kanał na wysokości okapu.
  13. Tak jeszcze się zastanawiam. Czym różni się rozwiązanie numer 2 i numer 3 zakładając, że użyje klapy zwrotnej (i zamontuję nawiewniki w oknach w kuchni)?
  14. Dzięki za odpowiedzi. Tak, nie mam wolnego kanału wentylacyjnego i tego nie przeskoczę. W rozwiązaniu numer 2 (które jest nieco rozwinięciem tego co wyżej napisał podczytywacz), myslałem o trójniku, który wsadzę jednym końcem w obecną kratkę: https://archiwum.allegro.pl/oferta/trojnik-wentylacyjny-pcv-x-100-mm-orlowy-i8089422961.html Drugi koniec "wyprowadzę" na front mebli jako kratkę wentylacyjną A trzeci koniec użyję to okapu. I zamontuje tam klapę zwrotną żeby w momencie kiedy okap nie jest używany, działała po prostu wentylacja grawitacyjna. Rozumiem, że pewnie przy takim rozwiązaniu potrzebowałbym jeszcze zamonotwać nawiewniki w oknach. Zawaliłem w czasie "projektowania". Nie przejdę teraz z rurą kanalizacyjną, bo po drodze jest zmywarka, która dochodzi do końca. Musiałbym kłuć w ścianie żeby to osiągnąć. A to zostało już zatynkowane i zagipsowane. Ekipa się już wyniosła. Plus nie wiem czy "wyrobiłbym się" z odpowiednim spadkiem kanalizacji.
×
×
  • Utwórz nowe...