Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

demo

Uczestnik
 • Posty

  3 481
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  99

demo last won the day on kwietnia 14

demo had the most liked content!

Reputacja

915 Doskonały doradca

O demo

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  752

Ostatnio na profilu byli

21 267 wyświetleń profilu
 1. A jaka przyświeca Ci idea buforowania tak dużej ilości wody?. No i chodzi Ci o wodę cwu czy do ogrzewania domu?.
 2. Niby piwnica ma być tym buforem ciepła?.
 3. Popieram to jest dobra pomysła. Ale gdybyś koniecznie chciał kafle to tylko system wspornikowy bez klejenia: Osobiście bym tylko w takie coś wchodził, bo też zdaje się że klasyczne systemy klejenia płytek na otwartych tarasach, będa odchodzić do lamusa. Dlatego że nikt nie będzie co 10 wymieniał kafle na nowe, Widziałem takie wykonanie wspornikowe w apartamentowcu w Juracie. Apartamentowiec którego inwestorem jest niejaki Dubieniecki ( tak ten Dubieniecki), wykonany w najnowszych technologiach, bo i elewacje klejone ze spieków ceramicznych, coś niesamowiteg
 4. Chyba masz rację, ja swój taras wyłożyłem folią EPDM, a na to dałem sztuczną trawę. Wyszło dośc tanio i bez większej roboty.
 5. No pewnie że żywica nie jest zła, ale Ty cały czas chciałeś zdaje się kafle. Ja mam nawet na parkiecie położoną żywicę ale poliuretanową. Nierdzewki czyli z czego?. Bo wiesz wiele materiałów jest nierdzewnych.
 6. Że co?...ja brnę? To raczej wy nie jesteście w stanie wyjść ponad własne ograniczenia myślowe.
 7. No to patrząc na całość według Twojej definicji ten domek ma dach dwuspadowy bo spełnia kryteria odrębnych dwóch połaci, skierowanych w innych kierunkach, prawda?. A chcesz zobaczyć jak jest opisany w tym domku taki typ dachu?. Pewnie nie bardzo, ale może jednak zobacz: https://muratordom.pl/budowa/dach/dach-jednospadowy-pulpitowy-konstrukcja-wykonczenie-zastosowanie-aa-JBC3-z1ay-JNBx.html
 8. Nie takie to oczywiste. W jednym miejscu czytam że to dach typu pultowego. https://deltahaus.pl/oferta/blizniaki/item/7/duett-157 W innym miejscu czytam że to jednospadowy przesunięty w pionie. Ja słyszałem kiedyś że nazywa się przyszówka. Powinno się chyba nazywać jednospadowy kombinowany i tyle Ja bym nie miał - to jest dach półmansardowy.
 9. Być może że, pewnie tak, niemniej mały kątowy spadek. Nie wiem jak to jest z tym nazewnictwem, ale wiem że jak się nie łączą szczytowo to są dwie osobne połacie. Jak się łączą szczytem to jest jakby jedna połać zlamana, chyba tak to należy rozumieć czy tłumaczyć.
 10. Tak warto, bo czort wie czym oni łączyli kiedyś te krokwie. A w każdym razie na tych które nie będą mocowane ze stropem.
 11. Przy takim kącie pochylenia dachu jak na rysunku i konstrukcji dwuspadowej - miałoby to jakiś sens. Natomiast przy tym który ma bryan71 nie ma potrzeby, niewielkie parcie boczne i niewielkie siły rozpierające - raczej żadne. Konstrukcja tego dachu to jak widać ze zdjęcia dach jednospadowy dwupołaciowy, kiedyś popularnie zwany przyszówką. No nie koniecznie, do tych które nie będą mocowane dołożyć złącza ciesielskie.
×
×
 • Utwórz nowe...