Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

demo

Uczestnik
 • Posty

  3 622
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  92

demo last won the day on stycznia 11

demo had the most liked content!

Reputacja

884 Doskonały doradca

1 obserwujący

O demo

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  641

Ostatnio na profilu byli

18 186 wyświetleń profilu
 1. To by mogło być, ale temu Funthomasowi chyba już w trakcie budowy porozrywało i nie widać żeby to była zima bo trawę tam widzę zieloną, więc raczej jakaś inna przyczyna. Dla mnie to jak pisałem firma powinna dokładniej rozeznać okoliczności w jakich może wystąpić takie zjawisko i w prostych słowach informować ludzi co robić a czego nie żeby nie dochodziło do takich sytuacji. A nie pierdzielić o klasach ekspozycji.
 2. No właśnie, jak czytam takie mądrości o głupim betonie, to zastanawiam się ile to ja błędów narobiłem przy budowie mego domu, a dom jak stał tak stoi i nic nie pęka. Klasa betonu to może mieć takie znaczenie że ogrodzenie nie przetrwa wybuchu bomby atomowej, lub innych żywiołów na które może być wystawiony, ale co to ma do rzeczy w takich prostych konstrukcjach, narażonych chyba tylko na podciąganie wilgoci. A w sumie to jaka klasa jest dobra?. Chyba słaba, bo jak dobra to za dobra, czy jak.
 3. Wydaje mi się że słabo macie rozeznaną sprawę przyczyn powodujących takie pękania, no i dlatego zasłaniacie się niewiele mówiącymi dla przeciętnego wykonawcy, parametrami wytrzymałości czy też jeszcze lepiej - klasą ekspozycji. Bo co tu ma do rzeczy przy takich spękaniach klasa ekspozycji?. To parametry które określają oddziaływanie środowiska fizyczne i chemiczne na konstrukcję, ale w czasie użytkowania wykonanych konstrukcji. A im to pęka zaraz po wypełnieniu tych profili betonem, a nie w czasie późniejszego użytkowania i o to ludzie mają pretensję. Więc może warto by zbadać
 4. Daga weź że no se ulżyj sobie, niech ma jak nie rozumie po naszemu.
 5. Gdzieś wsiąkł, pewnie Animus przez pomyłkę, coś pokasował.
 6. To szlifierka do gipsu, piszą że oscylacyjna, ale chyba to obrotowa a nie oscylacyjna.
 7. Żeby ktoś zadecydował za niego jaki wariant pozbycia się problemu wybrać. Moja decyzja by była taka że bym przykleił ten pasek xps o którym pisałem i zobaczył co będzie się dalej działo. Koszty niewielkie, tylko trochę wkładu np. własnej robocizny.
 8. Wszystkie możliwe rozwiązania zostały Ci przedstawione i omówione, więc co jeszcze byś oczekiwał?.
 9. Ściana jak widzę zdaje się z pojedynczego gazobetonu, lub raczej pyłobetonu wytwarzanego w dawnych czasach z pyłów dymnicowych, których izolacyjność jest bardzo słaba w porównaniu ze współcześnie produkowanymi gazobetonami.
 10. Kolego przecież konstrukcje takich dachów nigdy nie są oparte na samych krokwiach i murłatach, więc Twoje obliczenia możesz sobie wsadzić wiesz gdzie.
 11. No właśnie tak. Trochę dużo roboty z takim ociepleniem, a nie wolisz zrobić to klejonym multiporem, albo knauf też chyba coś tam ma do klejenia, lub MTM system, albo ewentualnie styropianem. Tak robią wełną:
 12. Ale ja się nie oburzam. Nie widzę różnicy między unosem wtórnym i pierwotnym. To jakieś bzdury.
 13. No i co z tego?, ten pył jest wszędzie na drogach po których chodzimy i jeździmy. Bo jadąc hamujemy a klocki się ścierają i pył się sypie. Nie trzeba go wymywać, on i tak wszędzie jest.
 14. Nie będzie, daje się folię ale paroizolacyjną.
×
×
 • Utwórz nowe...