Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

demo

Uczestnik
 • Zawartość

  1959
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  29

Reputacja

191 Dobry doradca

1 obserwujący

O demo

 • Ranga
  Obserwator WybieramyDom.pl

Ostatnio na profilu byli

13202 wyświetleń profilu
 1. To oczywiste że nie zassie, bo niby jakim cudem przy ciśnieniu w układzie zazwyczaj powyżej 2 Bar. A wydajność maksymalna to okolo 20m3/h Wilo TWU 4 ma max 6m3/h a nie 20.
 2. To niedobrze, ale ostatecznie można pobrać ze strony producenta i druknąć żeby miec na papierze. Ktoś pisał że to Brotje, wiec tu: http://www.broetje.pl/instrukcje/
 3. No proszę jak takie małe pysio o wyglądzie liska przeistoczyło się niemal w nidźwiedźia. Piękna jest.
 4. Czy to znaczy że nie masz instrukcji obsługi kotła ?. Myślę też że rola tego sprzęgła w układzie jest mocno przeceniona i chyba lepiej sobie to odpuścić. I jak to się zwykło mówić "wężykiem" to co powyżej napisał Bajbaga.
 5. Też nie mam większej wiedzy w tym temacie, ale chyba większej pojemności zbiornik widziałem w domku letniskowym u śwagra na działce. Do tego trzeba wiedzieć że połowa objętości tego zbiornika to przepona czyli powietrze. Być może jest jeszcze jakiś inny, większy zbiornik a my tego nie wiemy. Być może nie ma z tą wodą większego problemu przy normalnym użytkowaniu w domu, a jedynie przy podlewaniu z węża o dużym wydatku wody. Być może przepona nie jest napompowana wcale albo za słabo i pompa przy poborze szybko się załącza i jeszcze szybciej wyłącza, bo nie działa przepona. Być może pompa jak napisałeś właśnie taktuje, a wszyscy mają to gdzieś natomiast reszta się na tym nie zna. Takich gdybań może być jeszcze więcej i trudno dociec o co chodzi, tym bardziej nie mając pełnej informacji.
 6. Bardzo dziękuję, robiłem to jednak źle, bo po każdym zaznaczeniu plusa klikałem też "cytuj post" i działa to ale na jednej i tej samej stronie, po przejściu na inną już czyści poprzednie cytaty.
 7. Kolego jak mnie cytujesz to Ci odpowiem że w życiu nie przyszło by mi do głowy spierać się o to, ale chyba umknęło Ci to że tylko odpowiadam na durną zaczepkę nie zaczepianego. Więc proszę nie stawiać sprawy na głowie. Wracając jednak do przyczyn tej słabej pracy tego hydroforu, górne C itd. to znalazłem taki fajny instruktaż regulacji ciśnienia tego ustrojstwa: bo myślę że to może być przyczyną całego nieszczęścia. Dodam jeszcze że w innym filmiku o kryteriach doboru tego zbiornika przeponowego, zaleca się pojemność dla domu około 150 l . Ten Baszki ma chyba nie więcej niż 25 l , więc jest raczej za mały i to też może być przyczyną mało komfortowej podaży wody. Pewnie Baszka nie odważy się na regulację tego wyłącznika ciśnieniowego, ale gdyby chciała, Tu wspomniany materiał o doborze:
 8. To znaczy że tracą się inne wcześniej zacytowane posty z innej strony.
 9. Multicytowanie działa ale z jednej strony, przy cytowaniu z różnych stron zeruje. Czy coś źle robię, czy też tak to działa ?.
 10. ale to było po moim cytowanym wyżej wpisie. (wyżej znaczy w poście wyżej) bo rozdzieliło. Jednak nic to nie wniosło więcej, bo znaczyło w zasadzie to samo co napisałem wcześniej.
 11. Po pierwsze to bardzo proszę nie używać takich knajacki zwrotów, bo to nie jest jakiś chlew. Po drugie jak chcesz wiedzieć to już przed Tobą pisałem że prawdopodobnie nie działa ten hydrofor: Po trzecie to nie Ty pierwszy zobaczyłeś że wyłącznik jest w pozycji "zero" bo zobaczył to pierwszy tak jak pisałem wcześniej właśnie Janusz13. Ty tylko napisałeś pierwszy że ma go nacisnąć, co było chyba oczywistą oczywistością. Tak, napisałeś coś takiego:
 12. Byłem pewny że z tą wodą będzie jakaś fajna, poważna awaria którą w końcu zjednoczone mózgi forumowe rozwikłają, a tu nic z tych rzeczy, zwykły knefel trza było załączyć. Baszka go nie wyłączyła ani pancio od instalacji, to kto ?, chyba dzieci księdza. A teraz mam takie ambiwalentne odczucia bo i śmiesznie jest i smutno. Ale wszystko dobre co dobrze się kończy i należą się reputacje dla Janusza13 i mhtyl, którzy dostrzegli przyczynę tej ""awarii"".
 13. Opis mówi że to kwiaty gruszy i chyba nimi są.
 14. Może prąd ma też z własnego ujęcia. ?
 15. Wężykiem ! Do tego dojdzie jeszcze jeden element, bo inwestorka zwróci się do wykonawcy z sugestią wykonania poprawek, bo podstawą do tego będą uwagi kolegów z forum, hy , hy. Już widzę minę tego pana. Dojdzie tylko do kolejnego konfliktu, więc po co. Jak zrobił tak zrobił, pal go licho, lepiej niech się skoncentruje na dopilnowaniu dokończenia całego majdanu i solidnym sprawdzeniu poprawności działania całej instalacji. Techniczna czy nie, ale trzeba też nauczyć się działania całej instalacji i co do czego, bo na drapane nie ma co liczyć. Mnie jednak zastanawia, ale to tak na marginesie, po co tam są trzy pompki a w sumie to chyba cztery, bo w piecu też pewnie jest jedna.