Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

demo

Uczestnik
 • Posty

  4 022
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  98

demo last won the day on sierpnia 29

demo had the most liked content!

Reputacja

908 Doskonały doradca

O demo

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  655

Ostatnio na profilu byli

20 181 wyświetleń profilu
 1. Takie instrukcje znajdziesz na YT, to trzeba widzieć, bo chyba nikt słowami nie będzie opisywał jak to wycinać. np.
 2. Może zostawmy lodówkę i telewizor w spokoju. Wybierając się po zakup kafli do tzw. salonu, wybieramy spośród dziesiątek firm, kafle jakiegoś producenta który ma w swojej ofercie dziesiątki wzorów, a sprzedawca w kasie podtyka nam pod nos do przeczytania karty techniczne każdego ze wzorów. A my stoimy pod kasą i zawzięcie studiujemy te dane, dobre co nie?. Jest natomiast tak że w najlepszym przypadku pytamy o klasę ścieralności i ewentualnie z czego zrobiona jest kafla, jeżeli się cokolwiek na tym znamy. No i tak jest w 99% , samo życie.
 3. Koszty eksploatacji będą pewnie takie same, więc po co dokładać koszty inwestycji PC ??? Do tego PV 5kW to mało, tak samo jak pojemność cieplna tego szamba. A choć podłogówkę masz?, żeby korzystać z nocnej taryfy przy jej pojemności.
 4. To mówisz że każdy nabywca kafelek czyta kartę techniczną produktu, a rekomendować to oni sobie mogą co chcą, ale nie jest to podstawą do odrzucenia reklamacji, najzwyczajniej w świecie źle wyprodukowanych kafli. A im więcej takich rekomendacji tym jaśniej powinno się zaświecić czerwone światło przestrzegające przed tym że produkt jest goowno wart i wykonany z byle czego. No niestety tak to już jest że dla celów reklamowych producent na swoich ekspozycjach umieszcza starannie dobrane kafle, więc tak naprawdę powinno się przed odbiorem kafli z magazynu dokładnie obejrzeć produ
 5. To są zalecenia dla kafelek wykonanych z byle czego, chyba jeszcze w czasach PRLu, a w nowoczesnych domach kafle ze spieków ceramicznych czy kwarcowych (jak zwał tak zwał, a to wszystko tzw. gres), kładzie się praktycznie bezfugowo i to olbrzymie płyty. No i tak to się dzieje że kafle mamy nowoczesne, a normy durnowate z PRLu
 6. No więc Twoje płytki nie trzymają tej porąbanej normy. Te durne normy są po to żeby chronić dupsko producenta i tyle w temacie, a porządna płytka ma być równa jak spod lasera.
 7. To możesz zawsze zrobić, pytanie tylko czy chcesz.
 8. No może nawet już teraz sąsiedzi coś czują z Twojej kuchni, no ale co możesz innego zrobić? Możesz przełączyć na inny wolny przedział kominowy, jeśli jest, albo ciągnąć osobny przwód. Albo wydmuchiwać gdzieś przez ścianę.
 9. No to właśnie dlatego wyciąg z okapu wdmuchuje zapachy z kuchni. Zabuduj klapę zwrotną w łazience ale z tych szczelnych i wentylatorek najlepiej załączalny na otwarcie drzwi i po sprawie. Z tych szczelnych to np. taki: https://www.lindab-polska.pl/pl/aktualnosci/informacje-i-nowosci/klapy-zwrotne-rsk-p-oraz-rsk-pm.html
 10. Rozwiązaniem tej sytuacji może być zabudowanie w łazience wywietrznika ze szczelną klapą zwrotną. Dobra, a w łazience jaka jest wentylacja?, grawitacyjna czy wymuszona na kręciołek?.
 11. To chyba ktoś tu na forum, albo w innym miejscu pisał że najbardziej ekologiczna jest energia ta niewyprodukowana.
 12. To zapewne taki balkon z wkładką termoizolacyjną albo i bez: Ma on choć od spodu jakiś rowek żeby woda nie podchodziła pod spód tej płyty? Według mnie takie coś wytrzyma wiele, tylko farba może z czasem odłazić, bo zapewne jest pomalowany od spodu.
 13. W balkonie naprzeciwko, chyba takim samym, tralka jest tak blisko płyty że nawet nie ma miejsca na jakieś izolacje, kapinosy, czy cokolwiek. Najlepiej zapytać samego dewelopera, albo ludzi z innych mieszkań, czy coś wiedzą w temacie izolacji tej płyty. Bo po samym widoku na zdjęciu nikt chyba nie będzie w stanie odpowiedzieć z czego jest ta płyta i czy wymaga jakiejś izolacji.
 14. A wrzucaj sobie człowieku co tylko chcesz, a na końcu Ci wyjdzie że najlepiej by było dla ziemi żeby ludzie mieszkali w jaskiniach i srali przez żerdkę.
×
×
 • Utwórz nowe...