Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

demo

Uczestnik
 • Posty

  2 598
 • Dołączył

 • Dni najlepszy

  53

Wszystko napisane przez demo

 1. Wymyśliłeś nowy powód - zazdrość. Tylko czego mam zazdrościć ?, też mam dom. Więc chyba kulą w płot trafiłeś mądralo. Gnój, gnój brachu, musisz zasłużyć na miano forumowego gnojownika.
 2. Pogodówka to raczej komfort cieplny ale i oszczędności wynikające z szybszej reakcji na zapotrzebowanie ciepła.
 3. Takie jest u nas i pewnie nie tylko, postrzeganie starszych ludzi, powiedzmy emerytów, że taki to ma starodawny gust i nawet budując współcześnie dom, wybierze coś bardziej retro. Wnętrze urządzi w stylu retro i nie inaczej tylko w ciemnych brązach wpadających w kolor trumny, bo do tego mu już najbliżej, bo takiemu to nie wypada się wygłupiać i otaczać nowoczesnymi sprzętami. Można i tak, ale nie musi. Ja zaczekam na lepszy przykład inwestora emeryta, preferującego bardziej ambitne projekty. Bo co to za przykład i co pokazuje ?, czego nas uczy ? , standardowej przeciętności ?.
 4. Przytulne według ciebie to jak jest banalnie standardowe, bez pomysłu i wyglądające stosownie jak dla ludzi w tym wieku, jak się to u nas przyjęło uważać. Takie też jest to wnętrze, może tak właśnie powinno być. Ale nie musi, sam znam ludzi mających większe ambicje estetyczne i nie obnoszą się z nimi po mediach.
 5. Napisałem "z wykształceniem w tym zakresie" a nie z wykształceniem.😎 Dawne klimaty mogę zrozumieć, ale tak naprawdę ten domek to zły sen architekta, a nie żadne tam klimaty.😋 Czego pewnie nie będziesz w stanie zrozumieć, przy Twoim wykształceniu w tym zakresie.😁
 6. A w jakiej intencji to stwierdzenie w odniesieniu do mnie ?.
 7. No dobra, tylko jaki sens ma budowanie domu tu i teraz, który wygląda na przedwojenną budowlę. Czyż ludzie w tamtym czasie budowali kurne chaty, bo mieli sentyment do minionej epoki.
 8. Nie dam rady cię oświecić brachu, bo jesteś pancerne odporny na wiedzę, nawet tę prostą i najbardziej oczywistą.
 9. Mniej więcej to napisałem że to może sentyment do starej architektury lub brak edukacji. Więc nie czepiaj się tylko braku edukacji panie czepialski. W sprawie cytatu. Nic koledze nie powiem, ale jak będzie publikował jej wizerunek na publicznych środkach masowego przekazu, to musi liczyć się z tym że nie wszystkim będzie ona pasić. Czujesz tego blusa ?, czy dalej będziesz pierniczyć jak potłuczony, w swoim stylu, o kompleksach lub fobiach.
 10. No widzisz baranku i sam do tego doszedłeś. A ci ludzie jak widzisz uważają inaczej i postanowili pochwalić się swoim domem na łamach tego pisma i publicznym forum. Dlatego też muszą liczyć się z krytyką i nie tobie baranku oceniać jaka ona jest.
 11. Ludzie mają to co chcieli mieć, ich sprawa. Domek wygląda jak jakiś zabytek ładnie odrestaurowany. Mnie tylko zastanawia dlaczego ludzie decydują się na takie "zabytkowe" budowle, bo koszty nowoczesnego domu i takiego są porównywalne. Może to sentyment do starej architektury, a może tylko braki edukacyjne w tym zakresie.
 12. Pani kształci sobie tego wnusia i miejmy nadzieję że nie poda się na babcię. Może wnusio jednak po tym wykształceniu będzie rozróżniał szpaler od szpanera.
 13. Jest na rynku ładnych parę lat i w zasadzie brak wiarygodnych pozytywnych opinii. Niby 40% oszczędności i nikt nie chwali. To coś chyba działa jak miarkownik ciągu. Myślę że to taki drogi daszek nic więcej.
 14. Artykuł ładnie opisuje warunki bezpieczeństwa jakie powinny być zachowane przy wykonywaniu takich prac i mam nadzieję że tak się robi. Bo sam byłem świadkiem kiedy dostawiano do istniejącego starego budynku nowy i wykopano obok ściany fundament pod nowy głębszy niż miał stary na całej długości. Do tego ten stary nie miał żadnego fundamentu zbrojonego bo były to tylko jakieś kamienie. Strach było patrzeć, ale jakoś się udało i wszystko to było robione pod okiem inspektora nadzoru, nie jakaś samowolka czy dzika budowa. Fakt było to dawno, jakieś 30 lat temu, dzisiaj pewnie by to nie przeszło.
 15. Blacha przybita gwoździami nie jest OK bo dostaje się pod nią woda i będzie gnić to do czego jest przybita. Do takich celów służą wkręty farmery, ocynkowane i z podkładką uszczelniającą gumową.
 16. Ano leci. Popraw zamocowanie tej blachy i osłoń go daszkiem. Pewnie służy do wentylacji bo widzę że wychodzi z niego prawdopodobnie odpowietrzenie do kanalizacji.
 17. Ależ Ci ten daszek osłonowy zrobili na odpiernicz. Przybity chyba gwoździami bez żadnego uszczelnienia, więc woda włazi pod blachę. Do czego służy ten kanał kominowy ?.
 18. Z tych wszystkich pokazanych układów ten wygląda najlepiej. Ta cegła jest dość jasna i taka powinna być, bo do takiej ładnie pasuje ciemniejsza fuga.
 19. Byłem, widziałem, jestem na NIE. Jeden rodzaj z fugą wyglądał sztucznie, drugi wisiał dość wysoko i wyglądał lepiej - może właśnie dlatego tak wyglądał. Ale generalnie oba wyglądają sztucznie. Cegła to jednak będzie najlepszy kierunek, chyba że ta którą pokazał Heniuś. Ale też bym chyba nie kupił bez wizji lokalnej.
 20. Podobno wyziewy tego cholerstwa są silnie rakotwórcze. Ale gdyby tak było to pracownicy kolei powinni zapadać ponadprzeciętnie na raka, tymczasem najczęściej zapadają ale na alkoholizm. Może z tego smrodu nie da się nie pić, bo to faktycznie wredny zapaszek.
 21. Z przyczyn obiektywnych wyjazd do Castoramy został odłożony na jutro, jak nie zapomnę to obadam jakie tam są. Czy aż tak się różnią ?. Różnią kolorem który nie pasuje do koloru żadnych ze znanych mi cegieł. Z daleka widać i czuć że to oszustwo, a kolor mocno odbiega od tych ze zdjęcia. Jest taki cieplutko różowy, za cieplutko. Pstrykłem moją cegiełkę w całości, chyba nie jest tak źle ?, a może się już do niej przyzwyczaiłem.
 22. Byłem dzisiaj w OBI w innej sprawie ale z ciekawości luknąłem na te gipsowe. Nie idź tą drogą Tomo. Będę z wieczora w Castoramie, też zerknę.
 23. Jak w takim szyku to chyba lepiej by wyglądały gładkie, które będą udawać cegłę klinkierową.
 24. Też nie jestem zachwycony wyglądem tej cegły, bo już dawno miała być wymieniona na beton architektoniczny, ale po spoinowaniu tym gipsem Knaufa który popękał, uznałem że może tak zostać. Mr Tomo chciał to wkleiłem. Jakoś teraz nie chce mi się tego ruszać i pewnie będzie to już taki stan trwały.
 25. Ta gipsowa którą wkleiłeś wygląda kiczowato i będzie to widać i czuć na odległość. Ale ta betonowa którą pokazał Heniu wygląda naprawdę dobrze i jestem ZA. Pod warunkiem że fugi zrobisz tym gipsowym Knaufem.
×
×
 • Utwórz nowe...