Skocz do zawartości

swiss

Uczestnik
  • Posty

    15
  • Dołączył

  • Ostatnio

swiss's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Cześć, Pytam czysto teoretycznie wiec proszę wybaczcie mi brak mojej wiedzy budowlanej. Zastanawiam sie nad zrobieniem dolnego zrodla ciepla. Moj plan to zrobienie kilku odwiertow na glebokosc 15m i srednicy fi240. Myslalem o uzyciu rurek PE100 fi25 ulozonych spiralnie w otworze. ale chyba tych rurek nie uda mi sie umiescic spiralnie w takim otworze? podpowiedzi?
  2. Czesc, Moje zapotrzebowanie z obliczen OZC: 8000 kWh/rok Strata ciepla: 4407W Poszukuje caly czas optymalnego zrodla energii. Chce wydac na sam kociol do 11K zl. Trudno znalesc PC w tej cenie. Wszystkie chodza po 19-25K. Caly czas sie zastanawiam czy nie wziasc takiego Meetinga z allegro za 5K, i najwyzej wymienic go 5-10 razy w przeciagu zycia. Na to samo wyjdzie co markowa pompa a prawdopodobienstwo ze cala pompe sie wymieni do 10 razy w przeciagu 40 lat malo prawdopodobne. Co o tym sadzicie?
  3. Czesc, planuje budowe domu podpiwniczonego z garazem. jak sadzicie jaka opcja jest lepsza na umiejscowienie domu na dzialce?
  4. nie, powietrze - woda
  5. Witam, Nistety projekt ktory znalazlem jest nie na sprzedaz. Poszukuje podobnego do dalszej adaptacji. Zna ktos moze cos podobnego?
  6. chodzi o takie polaczenie?
  7. masz moze jakas strone ktora wyjasnia zasade tego? z tego co widze na rysunku: http://www.hewalex.pl/porady-i-wiedza/pomp...cwu-38h-a3.html to jest podlaczenie jeszcze do kotla.
  8. nie znam sie na PC wiec prepraszam jesli glupie pytanie zadam czy taka pompe mozna rowniez uzywac do CO i CWU bo z tego co widze to w ofertach sklepow jest ona uzywana jedynie do CWU?
  9. Witam, Witam potrzebuje micro pompe ciepla powietrze-woda ktora wygeneruje okolo 3kW mocy. I bedzie mozna ja uzywac do CO + CWU. jakie sa mozliwe rozwiazania? jakie sa koszta?
  10. Z tym nie problem. Raczej jakie jest najlepsze wyjscie z tych 3?
  11. Witam, Jaka jest alternatywa dla pradu do dogrzewania domu 1.5 litrowego? (w przybliżonych kosztach inwestycji również) Oczywiście 1.5 litra w praktyce jest trudne do osiągnięcia, zatem przyjmijmy 2 litry. Od strony zachodnio/wschodniej - około 12 mb przeszklenia. Izolacja według standardów NF15.
  12. Perlit na wieksze U niz pianka. Sciany piwnicy beda tez izolowane do 1m, ale mniejsza warstwa styropianu
  13. Pustak do wypelnienia tylko pomiedzy fundamentem a silikatami. Jedna warstwa w sumie (cos ala isomuru). Pianka poliuretanowa w sprayu. + dodatkowa warstwa papy na pustak. Na to silikaty.
  14. Witam Po stronie zachodniej działki mam spadek 1.5m, na 40metrow szerokosci. Chce wyrównać caly teran dzialki (1200m2) Ziemie bede mial piaszczysta z wykopow. czy powinienem 1. ściągnąć humus i wysypać piach i znów zaciągnąć humusem? 2. po prostu wysypać piach i uklepać? 3. zamówić czarnoziem? co wychodzi najekonomiczniej?
  15. Witam, Mam w planach budowę domu podpiwniczonego (brak ocieplania piwnicy). Sciana SILKA N15 lub N18. Dom będzie wysoce izolowany od zewnątrz. Novomur i isomur produkują pustaki styropianowe eliminujące mostek cieplny ściana-fundament. Niestety cena jest za wysoka. Jaka jest tańsza alternatywa? Moj pomysl to thermopor + pianka, czy takie cos zalatwi mostek cieplny?
×
×
  • Utwórz nowe...