Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Brum

Uczestnik
 • Posty

  149
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Reputacja

9 Neutralny

O Brum

 • Ranga
  Początkujący
 • Urodziny 17.07.1979

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  137
 1. Z drewna ponoć modrzew fajnie się sprawdza na zewnątrz, w tym i na tarasie. Do tego oczywiście egzotyki z teakiem na czele.
 2. Ta wnęka to pikuś. Siostra z polecenia kilku osób z rodziny zamówiła dwie szafy, jedną do garderoby, drugą do wiatrołapu. Szafa w wiatrołapie na przesuwanych okuciach Hettich TopLine L z lakierowanymi frontami i masą szufladek w środku. Spaprał chyba wszystko co mógł, od błędnego montażu okuć - za wysokie skrzydła drzwi przesuwnych, niezgodne z zaleceniami producenta, brakiem miejsca po bokach by nie waliły w ściany. Lakierowanie z jakimiś kropkami. Krzywo wszystko spasowane, że szuflady źle chodziły bo ścianki nie były równolegle do siebie. Poziome elementy na trójkątne łączniki plastikowe. Szczeliny w wielu miejscach ze względu na złe spasowanie elementów. Siostrę odwiedziła nawet przedstawicielka firmy Hettich i powiedziała, że tak spapranej szafy nigdy nie widziała. Szaf w garderobie była niższego standardu, zwykłe okucia i brak lakierowanych elementów. Dało się ją jeszcze odratować i została, ale szafa z wiatrołapu nie została przyjęta i stolarz musiał ją zabrać. Z polecenia i za rozsądne pieniądze
 3. Pod płytki to nawet tynk robi się "na ostro", bez zacierania
 4. Mały tip na okres zanim to naprawią, jak komuś zaznaczy cały tekst i z rozpędu go skasuje to może to cofnąć to naciskając na klawiaturze CTRL+Z
 5. Przyczyną jest najpewniej wilgoć, szeroki wachlarz temperatur. Ściana wilgotnieje, zamarza, odmarza i puszcza farba, kruszy się.
 6. W parametrach RCD są dwa prądy, jeden upływności przy którym zadziała (zazwyczaj 30 mA, selektywne mają więcej 100 - 300 mA). Drugi to taki, który można przez niego bezpiecznie przepuścić podczas normalnej pracy.
 7. Z hodowli nie zamierzam brać, Fiona też nie jest z hodowli. Znajomi koleżanki przygarnęli ciężarną i urodziło się stado niedźwiadków Fiona trochę kichała po wyjściu z budy i zadzwoniłem do weterynarz. Kichanie pojawiało się po zmianie temperatury z ciepłej budo do zimnego otoczenia, zaradziła rutonoskorbin i witaminę C. Miażdżyłem je w moździerzu i dodawałem do karmy. Jak miało być wyjątkowo zimno to miałem ją brać do domu i tam zrobiłem ostatniej nocy, została w chłodniejszym wiatrołapie.
 8. Racje, ale to raczej w przemyśle niż w budownictwie jednorodzinnym
 9. Może to pomoże http://www.mamkomputer.info/zamiana-na-klawiaturze-z-y-na-z/
 10. Zagrania marketingowe. Budownictwo idzie w kierunku energooszczędności a przy skrajnych przypadkach, czyli przy domach pasywnych okna połaciowe raczej nie występują.
 11. Jakim cudem żyła N jest najbardziej obciążona? Nie bardziej niż najbardziej obciążona żyła fazowa.
 12. U mnie jest podobny zapis, ale tam nie ma sprecyzowanego koloru a info o tym, by kolory dachów były zbliżone. W mojej najbliższej okolicy ja stawiałem dom pierwszy i mam brązową blachodachówkę. Sąsiedzi jakoś się nie przejęli tym zapisem bo teraz królują pokrycia szare/antracytowe.
 13. Gorąco polecam te elastyczne tworzywowe ukryte w stropie. Tylko, żeby nie dali Ci zamiast nich peszli Arot bo i o takich przekrętach słyszałem. Spiro na pierwszy rzut oka mogą wyjść taniej, ale jak doliczy się do tego kolanka, więcej pracy to te elastyczne tworzywowe wychodzą konkurencyjnie mimo, że trzeba doliczyć puszki sprężne i rozprężne. DO tego spiro nie schowasz w wylewce bo tam są średnice rzędu 125mm. Przy spiro możesz mieć efekt głuchego telefonu pomiędzy pomieszczeniami, przy elastycznych tego efektu nie ma albo jest dużo mniejszy. Co do wyboru centralki to polecam zainteresować się jeszcze marką Vallox.
 14. Odnosząc się do tematu tego wątku, o najtaniej wychodzi oświetlić żarówką LED. Okna to dziury w warstwie ocieplenia, mostki termiczne, świecenie energooszczędnym światłem wychodzi taniej niż dołożenie do ogrzewania, by zrekompensować straty a przez dach najwięcej ucieka. Inną sprawą jest to, że chodzi o fajne światło słonecznie, które jako ludziki lubimy je, do tego można łepek wychylić przez takie okno i popatrzyć na okolicę
 15. No co Ty, przecież są tam trzy przecinki