Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Brum

Uczestnik
 • Posty

  151
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Reputacja

9 Neutralny

O Brum

 • Ranga
  Bywa
 • Urodziny 17.07.1979

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  135
 1. Pierw myślałem o peszlu, Arot albo podobnym, ale powiedziano mi, że przy takiej odległości są potem problemy i lepiej położyć rurociąg. Dzięki za utwierdzenie mnie w tym. Azotem wolę nabić, by w przyszłości być pewnym, że nie doszło do żadnego rozszczelnienia. Poza tym jak ew. przyszły wykonawca ma korzystać z tego, czego sam nie położył i potem dać na to gwarancje, to wolę zrobić takie coś niż nie zrobić. To jest frontowa strona, najbliżej kotłowni, są tam szerokie schody i kawałek trawnika na którym chcę ew. potem położyć symboliczny fundament na to. Rurociąg musiał bym przeciągnąć teraz przez te schody zanim je dokończę. Jest to południowa strona domu, więc więcej słońca i energii do zabrania. Najdalej od sypialni, więc akustycznie najlepiej. Dodatkowo schowana od strony ulicy za świerkiem, więc nie szpeci ani nie przyciąga niepotrzebnego wzroku Dzięki, właśnie obawiałem się wilgoci i warunków jakie panują w ziemi, w sumie jeszcze o tym nie doczytałem.
 2. Witam, ostatnio w mojej Gminie był program dofinansowanie na OZE, m.in. na powietrzne pompy ciepła. Niestety dla mojej Gminy zabrakło pieniędzy. W przyszłości, gdy pojawi się podobny program, planuję wziąć w nim udział. Montaż takiej pompy ciepła wymaga fizycznego połączenia jednostki zewnętrznej z wewnętrzną rurociągiem miedzianym i przewodami zasilająco-sterującym. Identycznie jak w klimatyzacji. W najbliższym czasie zamierzam wykończyć frontowe wejdzie ze schodami a w tej okolicy umieścił bym jednostkę zewnętrzną. Kotłownię mam przy samym wejściu. Jako, że mam w rodzinie montażystę klimatyzacji, to podsunął mi pomysł, by teraz wpuścić rurociągi o popularnych średnicach, nabić azotem, obok położyć przewody i niech to wszystko sobie czeka w ziemi. Długość tego wszystkiego to było by z 5m. Co o tym sądzicie?
 3. Z drewna ponoć modrzew fajnie się sprawdza na zewnątrz, w tym i na tarasie. Do tego oczywiście egzotyki z teakiem na czele.
 4. Ta wnęka to pikuś. Siostra z polecenia kilku osób z rodziny zamówiła dwie szafy, jedną do garderoby, drugą do wiatrołapu. Szafa w wiatrołapie na przesuwanych okuciach Hettich TopLine L z lakierowanymi frontami i masą szufladek w środku. Spaprał chyba wszystko co mógł, od błędnego montażu okuć - za wysokie skrzydła drzwi przesuwnych, niezgodne z zaleceniami producenta, brakiem miejsca po bokach by nie waliły w ściany. Lakierowanie z jakimiś kropkami. Krzywo wszystko spasowane, że szuflady źle chodziły bo ścianki nie były równolegle do siebie. Poziome elementy na trójkątne łączniki plastikowe. Szczeliny w wielu miejscach ze względu na złe spasowanie elementów. Siostrę odwiedziła nawet przedstawicielka firmy Hettich i powiedziała, że tak spapranej szafy nigdy nie widziała. Szaf w garderobie była niższego standardu, zwykłe okucia i brak lakierowanych elementów. Dało się ją jeszcze odratować i została, ale szafa z wiatrołapu nie została przyjęta i stolarz musiał ją zabrać. Z polecenia i za rozsądne pieniądze
 5. Pod płytki to nawet tynk robi się "na ostro", bez zacierania
 6. Mały tip na okres zanim to naprawią, jak komuś zaznaczy cały tekst i z rozpędu go skasuje to może to cofnąć to naciskając na klawiaturze CTRL+Z
 7. Przyczyną jest najpewniej wilgoć, szeroki wachlarz temperatur. Ściana wilgotnieje, zamarza, odmarza i puszcza farba, kruszy się.
 8. W parametrach RCD są dwa prądy, jeden upływności przy którym zadziała (zazwyczaj 30 mA, selektywne mają więcej 100 - 300 mA). Drugi to taki, który można przez niego bezpiecznie przepuścić podczas normalnej pracy.
 9. Z hodowli nie zamierzam brać, Fiona też nie jest z hodowli. Znajomi koleżanki przygarnęli ciężarną i urodziło się stado niedźwiadków Fiona trochę kichała po wyjściu z budy i zadzwoniłem do weterynarz. Kichanie pojawiało się po zmianie temperatury z ciepłej budo do zimnego otoczenia, zaradziła rutonoskorbin i witaminę C. Miażdżyłem je w moździerzu i dodawałem do karmy. Jak miało być wyjątkowo zimno to miałem ją brać do domu i tam zrobiłem ostatniej nocy, została w chłodniejszym wiatrołapie.
 10. Racje, ale to raczej w przemyśle niż w budownictwie jednorodzinnym
 11. Może to pomoże http://www.mamkomputer.info/zamiana-na-klawiaturze-z-y-na-z/
 12. Zagrania marketingowe. Budownictwo idzie w kierunku energooszczędności a przy skrajnych przypadkach, czyli przy domach pasywnych okna połaciowe raczej nie występują.
 13. Jakim cudem żyła N jest najbardziej obciążona? Nie bardziej niż najbardziej obciążona żyła fazowa.
 14. U mnie jest podobny zapis, ale tam nie ma sprecyzowanego koloru a info o tym, by kolory dachów były zbliżone. W mojej najbliższej okolicy ja stawiałem dom pierwszy i mam brązową blachodachówkę. Sąsiedzi jakoś się nie przejęli tym zapisem bo teraz królują pokrycia szare/antracytowe.
 15. Gorąco polecam te elastyczne tworzywowe ukryte w stropie. Tylko, żeby nie dali Ci zamiast nich peszli Arot bo i o takich przekrętach słyszałem. Spiro na pierwszy rzut oka mogą wyjść taniej, ale jak doliczy się do tego kolanka, więcej pracy to te elastyczne tworzywowe wychodzą konkurencyjnie mimo, że trzeba doliczyć puszki sprężne i rozprężne. DO tego spiro nie schowasz w wylewce bo tam są średnice rzędu 125mm. Przy spiro możesz mieć efekt głuchego telefonu pomiędzy pomieszczeniami, przy elastycznych tego efektu nie ma albo jest dużo mniejszy. Co do wyboru centralki to polecam zainteresować się jeszcze marką Vallox.