Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Elektronika w domu

Audio-wideo, kino domowe, internet.

90 tematów w tym forum

• 58 odpowiedzi
    • 53990 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 5603 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 7527 wyświetleń
    • 51 odpowiedzi
    • 23046 wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 15813 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 6348 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 668 wyświetleń
    • 48 odpowiedzi
    • 33396 wyświetleń
    • 34 odpowiedzi
    • 11587 wyświetleń
    • 24 odpowiedzi
    • 25084 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1474 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 5134 wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 15201 wyświetleń
    • 31 odpowiedzi
    • 13814 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3180 wyświetleń
    • 50 odpowiedzi
    • 37987 wyświetleń
    • 24 odpowiedzi
    • 6125 wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 13851 wyświetleń
    • 89 odpowiedzi
    • 48637 wyświetleń
    • 46 odpowiedzi
    • 34607 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3317 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 17263 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 5333 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 9563 wyświetleń
    • 52 odpowiedzi
    • 36168 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 11043 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 5933 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 14836 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4990 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 6958 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 27367 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 25438 wyświetleń
    • 39 odpowiedzi
    • 15540 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 15350 wyświetleń
    • 34 odpowiedzi
    • 24833 wyświetleń
    • 48 odpowiedzi
    • 34656 wyświetleń
    • 73 odpowiedzi
    • 50663 wyświetleń
    • 43 odpowiedzi
    • 27708 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 17245 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 5833 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 21608 wyświetleń
    • 52 odpowiedzi
    • 132462 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 19228 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 23854 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 10719 wyświetleń
    • 69 odpowiedzi
    • 88810 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 17421 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 19890 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 11435 wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 21932 wyświetleń
  • Kto jest dostępny   0 użytkowników, 0 anonimowych, 22 gości (Zobacz pełną listę)

Brak zalogowanych użytkowników

• Najnowsze posty

• Gość Marcin
      U mnie sytuacja była nieciekawa. Kupiłem parcelę kilka lat temu. Wiedziałem, że wybuduję na niej dom, ale uzdatnianie wody w głowie mi nie było. Zakładałem, że wodę wezmę ze studni głębinowej. Plany na najbliższe lata zakładały podłączenie wodociągów. Jednak mając ogród nawadnianie go przy pomocy wody z wodociągów jest dość kosztowne. Pojawił się więc niedawno pomysł następujący - będę miał do domu wodę z wodociągów, ale do ogrodu będę brał wodę ze studni. Do ogrodu nie jest mi potrzebne uzdatnianie wody, no chyba, że okaże się, że woda ma bardzo dużo żelaza. Jeśli tak to żelazo może się osadzać na roślinach i kostce. W takim przypadku potrzebny byłby mi jakiś odżelaziacz albo ewentualnie odżelaziacz z odmanganiaczem. Jeszcze nie wiem sam, tematu nie ogarniam tak bardzo dopiero zgłębiam. Czy możecie mi polecić jakieś rozsądne rozwiązanie? Chodzi mi o to, by było dobrze jakościowo i ekonomicznie. Nie chodzi o najtańsze rozwiązanie, tylko rozsądne. Dziękuję z góry.
    • to szalunek rozporowy, tu leja nie trzeba robić, uwierz 5m to dużo
    • człowiek się zmieścił i łyżka koparki. W tym się kopie. Ale boczne ściany wykopu muszą być pochyłe/lejowate. Przed tym nie uciekniesz. Poza tym są przepisy. Kabel z rurą gazową zmiescisz na 20 centymetrach. Teoretycznie. W praktyce się nie da.
    • do 6m "w dół", a szerokość tyle coby człowiek się zmieścił, no i rzeczona rura na 5m szerokości można pomieścić wiele, bardzo wiele......
    • Tak, można powiedzieć ze jest to zawór 3-trójdrożny ale jak najbardziej termostatyczny z głównego powodu że precyzuje nastawę temperaturową. Poczytałem do czego służy: "...W instalacjach grzewczych, np. ogrzewania podłogowego zawory ATM mogą zastępować rozbudowane i kosztowne układy regulacji. Pod plastikową pokrywką, chroniącą przed przypadkową zmianą nastawy, znajduje się pokrętło do ustawienia temperatury wody zmieszanej...." Na filmie jednego z producentów nawet wskazują że, do wody użytkowej 35-60 a do podłogówki 20-43, jednak oni biorą teoretyczne idealne warunki pracy układu. Nie rozumiem jednak nadal, dlaczego nie mogę mieć na "jednym" rozdzielaczu podłogówki i grzejników? Może co innego rozumiemy poprzez określenie "jeden rozdzielacz". Element w szafce rozdzielacza: belka do grzejników -> element obniżający temperaturę wody zasilającej -> belka do podłogówki. Głowica termostatyczna przed zasilaniem podłogówki, kapilara na powrocie z podłogówki...- zgadza się? Coś na foto poniżej, u mnie jednak musi być jeden warunek zasilanie musi być na górze.   Nie rozumiem też w jakim celu ma być baypass, co ma na celu i co mam regulować jeśli go zastosuję wraz z tym zaworem grzybkowym? Ze schematu podanego widzę że ten baypass jest jeszcze przed rozdzielaczem?
    • Otóż to. I w dokumentacji powykonawczej masz wtedy szerszą strefę w której nie wolno Ci niczego kłaść. Bo ich maszyny muszą się zmieścić. Dlatego na inne rury robi się mniej miejsca. Jak robili u mnie wykopy to sprawdzali gdzie idzie woda i gdy się robiło głębiej to się odsuwali ze swoją rurą. Ale u mnie było podwórko nie droga. @aru, podobne, lecz pięć albo i dziesięć razy masywniejsze. Inaczej by się nie dało robić.
    • Do mieszkań dwupoziomowych świetnie pasują schody dywanowe takie jak te: Przestrzeń pod nimi można spokojnie zagospodarować na schowek, a prosta forma sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach.
    • Stasiu, ale przecież i tak to potem zostanie przysypane, a wiadomo że im głębiej tym szerszy musi być wykop. na tym etapie to możemy tylko gdybać, bo całą prawdę dopiero powie projekt kanalizacji i jej wykonanie. A i tak nawet zakładając, że jest duża różnica poziomów to są przecież studzienki przepompowne czy jakoś tak więc nie nam sie o to martwić
  • Doradcy redakcyjni i firmowi