Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Elektronika w domu

Audio-wideo, kino domowe, internet.

99 tematów w tym forum

• 0 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
  1. kamera, monitoring

• 27 odpowiedzi
    • 18,1k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 37,7k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 12,9k wyświetleń
  2. Włącznik schodowy

• 2 odpowiedzi
    • 2,5k wyświetleń
  3. Gazowa Suszarka do ubran

• 22 odpowiedzi
    • 28,9k wyświetleń
  4. Drukarka 3d

• 47 odpowiedzi
    • 26,3k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 5,8k wyświetleń
  5. Inteligentne domy

• 26 odpowiedzi
    • 14,5k wyświetleń
  6. tablet dla dzieciaka ...

• 36 odpowiedzi
    • 26,8k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4,9k wyświetleń
  7. Sciemnianie led

• 8 odpowiedzi
    • 6,4k wyświetleń
  8. Montaż telewizora na ścianie

• 19 odpowiedzi
    • 6,5k wyświetleń
  9. Internet w Warszawie?

• 4 odpowiedzi
    • 7,8k wyświetleń
  10. Projektor zamiast telewizora 1 2

• 82 odpowiedzi
    • 77,2k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 9,2k wyświetleń
  11. Maszt antenowy

• 10 odpowiedzi
    • 10,2k wyświetleń
  12. uchwyt do tv zasłania gniazda

• 9 odpowiedzi
    • 16,4k wyświetleń
  13. Jaki router 1 2

• 51 odpowiedzi
    • 40,2k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 27,4k wyświetleń
  14. Słuchawki

• 48 odpowiedzi
    • 43k wyświetleń
    • 34 odpowiedzi
    • 20,8k wyświetleń
  15. Zamek z alkomatem

• 24 odpowiedzi
    • 35k wyświetleń
  16. jaki telewizor 1 2

• 52 odpowiedzi
    • 53,3k wyświetleń
  17. Który kabel wybrać???

• 5 odpowiedzi
    • 9,7k wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 15,1k wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 23,8k wyświetleń
  18. dwa telewizory

• 31 odpowiedzi
    • 23,1k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 11,8k wyświetleń
  19. Linux na laptopie 1 2

• 50 odpowiedzi
    • 54,9k wyświetleń
    • 24 odpowiedzi
    • 14,9k wyświetleń
  20. Kino domowe do salonu

• 30 odpowiedzi
    • 22,8k wyświetleń
  21. Internet bezprzewodowy jak to u Was jest? 1 2

• 89 odpowiedzi
    • 66,3k wyświetleń
  22. pomalować telewizor

• 46 odpowiedzi
    • 45,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 11,1k wyświetleń
  23. Drewniana listwa zasilająca

• 4 odpowiedzi
    • 25,4k wyświetleń
  24. Drukarka Hp, jaka

• 13 odpowiedzi
    • 13,7k wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 18,2k wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 19,9k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 17,8k wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 26,3k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 12,9k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 15,5k wyświetleń
  25. Instalacja kina domowego

• 23 odpowiedzi
    • 36,5k wyświetleń
    • 39 odpowiedzi
    • 26,6k wyświetleń
  26. Głośniki w podbitce

• 13 odpowiedzi
    • 25,6k wyświetleń
    • 34 odpowiedzi
    • 33,2k wyświetleń
  27. Oświetlenie LED

• 48 odpowiedzi
    • 45,4k wyświetleń
  28. Netbook czy notebook? 1 2

• 73 odpowiedzi
    • 67,5k wyświetleń
    • 43 odpowiedzi
    • 36,8k wyświetleń
  • Kto jest dostępny   0 użytkowników, 1 anonimowy, 377 gości (Zobacz pełną listę)

Brak zalogowanych użytkowników

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Stefan_monter
      Szef666 ty chyba opisujesz oczyszczalnie ekologiczną czyli zwykły plastikowy zbiornik, osadnik gnilny, gdzie ścieki nie są oczyszczane tylko to co cięższe opada na dno a reszta syfu leci do ziemi i śmierdzi jak z szamba bo to takie jakby szambo. Oni tutaj piszą o oczyszczalniach z napowietrzaniem, to coś zupełnie innego, z tego wychodzi prawie czysta woda, nie śmierdząca i bezbarwna.
    • Nie jestem przekonana. To ma być rozwiązanie, które będzie można wykorzystać wtedy, kiedy nie ma nas na miejscu. W większości czasu będziemy jednak śmigać po okolicy, wędrując pomiędzy dwiema scenami tudzież moczyć się w basenie oddalonym o jakieś 100 metrów. Na miejscu będziemy tylko do południa, albo i wcale. Bus a'la kamper jest w zasadzie tylko do nocowania.
    • Po co w ogóle ta mata lub koc? Przecież to tylko utrudnia oddawanie ciepła. Panel lepiej podeprzeć, tak aby umożliwić ruch powietrza wokół niego. To minimum chłodzenia. Skoro to wszystko do kampera, to może warto ponieść wydatek na panel przynajmniej 20 W i regulator (jakieś 200 zł) i na miejscu podpiąć to do akumulatora samochodowego. 
    • Z busem to nieco inna historia... Taka mata rozłożona na dachu nie będzie zwracała uwagi, dobrze zamocowana przed wiatrem i przewodami podłączona do regulatora, może sobie i cały dzień ładować cokolwiek... Kampery i przyczepy mają teraz prawie standardowo montowane na dachach panele... Z resztą ten bus ma akumulator pewnie z 80 Ah, więc ładowanie dwóch telefonów też przez ten czas i bez jeżdżenia ogarnie bezboleśnie... tym bardziej, że - jak napisałaś - żadna inna instalacja nie będzie z tego akumulatora zasilana... co innego byłoby w zimie...   Tym niemniej, uważam, ze jest to przerost formy nad treścią...   Nie wiem ale uważam, że wokół "pracującego" panela musi być jakiś ruch powietrza, coby tenże się nie przegrzał... a sama wiesz, jak nagrzewa się wnętrze samochodu na słońcu...   Może jeden na milion dach się zapala od przegrzewających się miejscowo paneli, aleeeee...   Tu i ówdzie potrafi się zapalić bateria w smerfonie...  ale faktem jest również to, że w stu milionach INNYCH się NIE ZAPALA...
    • Gość wyzel007
      Moja działała 16 lat i tylko bakterie w podwójnej dawce niz w instrukcji raz na tydzień. Robiłem ją sam według informacji z internetu. Drenażu nie żałowałem i jako drenaż zwykły kamyk że zwitowni. Szambo 2 komory. Dziś mam dylemat czy czyścić jakoś drenaż za pomocą chemii bo wymiana nie wchodzi w grę lub czy podłączyć się do kanalizy bo od roku jest dostępna w mojej miejscowości. Jak słyszę ze komuś działała przez 7 lat lub 10 to masakra. Ludzie myślą że jak zabulą kasę firmie to będą mieli gwarancję długiego działania. A ja się przekonałem że jak coś zrobisz sam z głową to masz gwarancję że Ci pochodzi. Ja swoje wywozilem co kilka lat bo szambiatka miała trudny dostęp. Jeżeli bym wywozil co roku lub co dwa to pewnie do tej pory by chodziła. A te pakiety drenażowe to naciąganie ludzi na pieniądze a nie najnowsza technologia
    • Praca dla budowlańca!  Obecnie szukam Brygadzisty budowlanego dla firmy z Świętochłowic. Zachęcam do kontaktu: 500630028
    • No ok. To nie na kocu ... na macie chroniącej w zimnych czasach szybę przed zalodzeniem Tak lepiej?     No dobra. Uściślę. Przede mną przygoda życia - przerabiam tymczasowo busa na kampera i jedziemy na początku lipca na boski 6-dniowy festiwal muzyczny. Stacjonować będziemy na polu namiotowo-kempingowym, gdzie co prawda jest prąd, ale nie uśmiecha mi się stać przy gniazdku z telefonem w łapie przez 2 godziny Bus będzie do zajechania, przeżycia i powrotu. W środku pełnowymiarowe łóżko, szafa, stolik, wieszaki, kuchenka gazowa żeby rano wypić kawę itepe. Nie będzie uruchamiany przez 6 dni, więc nie ma opcji korzystania z akumulatora, bo potem nie odpalimy. Wszystkie sprzęty będą na baterie - wentylator, bros na komary, lampki ledowe itepe. Tylko telefon nie jest na baterie I tylko do codziennego (conocnego bardziej) naładowania dwóch telefonów potrzebuję rozwiązania.   Jest opcja, że podczas kiedy będziemy moczyć się w wielkim basenie na polu, mata z podpiętym powerbankiem może leżeć na dachu busa (pod naszym okiem). Jest też opcja, że ustawimy busa odpowiednio i będzie leżeć w środku na podszybiu, kiedy my będziemy na koncertach.   To nada się ta mata do takiego celu?  Czy może faktycznie coś się w środku od niej zapalić?     No właśnie jechać to my będziemy tylko w te i wewte, a przecież wcześniej powerbank o pojemności 10 000 mah naładuję jeszcze w domu
    • Ja malowałem farbą do metalu bezpośrednio na rdzę, nie szlifowałem całego ogrodzenia, tylko szpachelką zeskrobałem łuszczącą się starą powłokę. Farba równo pokryła, ma ładny kolor i dobrze przykryła rdzę.
    • Na dobrą sprawę niekoniecznie w trakcie jazdy... przy dobrym stanie akumulatora i sprawnym układzie ładowania w samochodzie, ładować można i na postoju... Na pewno kilka razy ruszysz samochód w czasie tego wypadu i akumulator się doładuje... Tak że moim zdaniem - w Twoim przypadku - wydawanie kasy na ten cel nie bardzo ma sens... Gdzieś będziecie spać - gniazdko elektryczne się znajdzie... często w knajpach są dostępne gniazdka USB, wystarczy mieć w kieszeni przewód, czy wręcz ładowarkę...   Co innego w przypadku ludzików wtedy taka instalacyjka z akumulatorem - w sumie za jakieś 1,5 k PLN - może mieć sens... nawet do zasilania monitoringu...
    • Podepnę się pod temat, ale chodzi o malowanie ogrodzenia metalowego. Kupiliśmy dom z rynku wtórnego, póki co mamy sporo innych wydatków, więc wymiana ogrodzenia musi poczekać, póki co chciałbym tylko przemalować z prl-owskiego zielonego na czarny mat. Podpowiecie, jak dobrze przygotować takie stare ogrodzenie do malowania, żeby starczyło na lata?
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...