Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Marcin123

Uczestnik
 • Posty

  612
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralny

O Marcin123

 • Ranga
  Pod ochroną

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  166
 1. Ciekawa teoria - odkąd to aluminium jest izolatorem ciepła? Efekt odbicia promieniowania przez błyszczące powłoki powstaje w ośrodkach gazowych a nie przy przewodnictwie ciepła.
 2. Przypominam temat, bo chciałem się pochwalić moją nowo zakupioną deszczownią http://www.ferro.pl/produkt-zestaw-natrysk...6-SET06020.html Jak na razie jestem zachwycony, co dzień ciepły deszcz na głowę. Dodatkowo kupiłem baterię termostatyczną i razem z deszczownicą to naprawdę rewelacyjny wynalazek. Trochę się obawiałem czy odpływ da radę, ale jest bardzo dobrze. Za to nie wiem gdzie sprawdzić, ile deszczownia daje wody na minutę przed jej kupieniem. Dodatkowo, skąd wiedzieć, ile odpływ przyjmie? Mimo, że te problemy już mnie nie dotyczą to i tak z chęcią bym się dowiedział.
 3. Tak, to tynk nakładany natryskowo. Trzyma się bardzo dobrze, bo ma już z rok, może więcej. Mnie tylko dziwi bezmyślność wykonawców, zakładam, że chcieli, aby było "ładnie" ale o obniżeniu sprawności grzejników nie pomyśleli.
 4. A co powiedzie na to? Zdjęcie zrobiłem na basenie. Grzejniki zostały pokryte tym samym tynkiem, co ściany. Zastanawiam się po co?
 5. Nowy sezon nowe dane . Kupiłem węgiel ekogroszek po 750 zł za tonę. Jak u Was?
 6. Szukam, szukam i znalazłem niezły patent dla posiadaczy stołu bilardowego - nakładkę http://www.sportbody.pl/m-19/p-864/nakladk...wego-q8-ft.html
 7. Chciałbym kupić stół do ping ponga. rozglądałem się na Allegro i ceny zaczynają się od 600 zł do 3000 zł. Może ktoś z was kupował, zna się, wie, co jest istotne w takim sprzęcie? Stół będzie użytkowany hobbystycznie, przy okazji odwiedzin gości (tańsza wersja stołu do bilarda). Nie znalazłem działu do zadania tego pytania, ewentualnie proszę admina o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
 8. W zasadzie wszystko wiem, to znaczy będę wiedział jak pomierzę i obliczam. Mimo wszystko ciekaw jestem, jak robicie w praktyce? W jaki sposób podgrzewacie wodę do kąpania i ile za to płacicie?
 9. Heh, dwóch ekspertów, dwa zdania Do zmywania mam zmywarkę, więc rzadko korzystam z tej wody w ciągu dnia do innych celów jak kąpanie. Jeszcze jakieś rady?
 10. Mam bojler 120 l i zastanawiam się na najrozsądniejszym ekonomicznie korzystaniem z wody. Mogę podłączać grzałkę do prądu wieczorami, jakieś dwie godziny przed kąpaniem, co mi wystarcza, aby się wykąpać. Mogę mieć włączoną cały czas. Mogę zamontować czasowe uruchamianie podłączenia grzałki w bolerze. Jedna logika mi mówi, że jak włączę raz dziennie to zużyję dużo prądu, bo jednorazowo będzie grzała przez dwie godziny. Druga, że jak cały czas jest podłączona to zużywa prąd cały czas, bo musi dogrzewać jak woda się wychładza. Jak ewentualnie rozsądnie stosować trzecie rozwiązanie nie wiem. Jak rozwiązaliście ten dylemat u siebie?
 11. W ciągu 21 dni od złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy powinni ci przysłać papier z wydziału architektury, że nie wyrażają sprzeciwu. Jeśli takiego dokumentu nie otrzymałaś po tym czasie radzę odwiedziny w urzędzie, może gość jeszcze nic nie złożył.
 12. To chyba antyprzymrozkowy system, a w środku papryki. Czy się duszą to nie wiem, bo nie mój system więc trudno powiedzieć.
 13. Pole uprawne wody Żywiec Zdrój... jak urośnie, trafia do domów
 14. Pewnie też nie mógł ich wyłapać i ukatrupić
 15. Eeee... to znaczy nie rozumiem odpowiedzi pana TB. To ja może powtórzę, chodzi mi o prarmetry solarów, na jakie trzeba zwrócic uwagę?