Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

JacekW81

Uczestnik
 • Posty

  210
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

JacekW81 last won the day on listopada 23 2010

JacekW81 had the most liked content!

Reputacja

3 Neutralny

O JacekW81

 • Ranga
  Bywa
 1. Zastanawiam się nad kotłem Vitopend 100:) Czym się różni sterowanie stało-temperaturowe od pogodowego?
 2. Witam. Uprzejmie proszę o pomoc, bo się na tym nie znam. Szperam po internecie aby "dobrze wybrać" - mam wątpliwości. Przyszedł mi czas na kupno nowego kotła z zamkniętą komorą spalania, 2 funkcyjny, bez zasobnika c.w.u.. Do tej pory używałem starego (rok prod 1991). Okropna rakieta! :( Zastanawiam się czy kondensacyjny czy konwencjonalny. Szukałem w internecie i trafiłem na stronkę Ades http://www.tanie-ogrzewanie.pl/poradniki-a...tujesz-098.html Piszą tam że kondensacyjny powyżej 100m2 mieszkania, ja mam tylko 86m2. Nowe budownictwo, dom ocieplony 12cm styropianu, jedno piętr
 3. Witam. Przyszedł mi czas na kupno nowego kotła z zamkniętą komorą spalania, 2 funkcyjny. Do tej pory używałem starego (rok prod 1991). Okropna rakieta! :( Zastanawiam się czy kondensacyjny czy konwencjonalny. Szukałem w internecie i trafiłem na stronkę http://www.tanie-ogrzewanie.pl/poradniki-a...tujesz-098.html Co o tym sądzicie? Prawdę piszą? Interesuje mnie ten temat ponieważ mam do ogrzania 86m2 w nowym budownictwie (dom ocieplony 12cm styropianu), jedno piętro. Instalacja przygotowana do niskotemp. ogrzewania (powiększona ilość grzejników).
 4. Witam. Chcę kupić płytę gazową do kuchni, dlatego też muszę wykonać wentylację. Mam do dyspozycji 2 kominy, jeden o średnicy 100mm a drugi o średnicy fi 120mm. Który wykonać jako wywiew od okapu kuchennego a który jako wentylację? Pamiętam także że wentylacja powinna być max 15cm od sufitu - prawda? Czy są jakieś wymagania co do wymiarów samego wywietrznika (przekrój lub inne)?
 5. Witam. Jakie są zasady układania parkietu? Mam klepki 6x30 dębowe I klasa. Chcemy je ułożyć w cegiełkę niesymetryczną. Pytam ponieważ przyjdzie do mnie fachowiec i będzie układał prostopadle do okna (czerwona linia). A ja nie jestem pewien czy to dobrze ponieważ boję się że wchodząc do pokoju będę miał przed oczyma drabinkę. Może równolegle (zielona linia). Zamieszczam szkic jednego pomieszczenia, wymiary 4x5m. Pozostałe 2 są też prostokątami przyległymi do rysunku od prawej strony ale mniejsze (dłuższa ściana także pionowo-jak na rys), wejścia także od dołu. Jak jest lepiej układać klepki pr
 6. Witam po długiej przerwie. Mam takie pytanie: czy parkiet układa, cyklinuje i maluje się przed czy po malowaniu ścian? Pytam bo jedni mi mówią że przed inni po i nie wiem:( Dzięki za odpowiedzi.
 7. Tak jak sobie czytam. Przyszła mi taka myśl, budowanie własnego domu jest piękne - pod warunkiem że ktoś to kocha!! A jeszcze bardziej cieszy jak się coś samemu wykona (oczywiście nie wszystko można samemu!)
 8. Czyli jak rozumuję, membranę mam wypuścić na zewnątrz? (poza styropian)? Drugie pytanie czy powinna być szczelina pomiędzy tynkiem akrylowym a podbitkami? Z góry dziękuję.
 9. Dziękuję bardzo za odpowiedz. Jeszcze jedno pytanie. Mam już dom ocieplony z zewnątrz styropianem, z nałożonym tynkiem. W którym miejscu skończyć membranę przed ścianą?. Tak aby ewentualnie woda wlewała się do środka domu(to jest nie logiczne), czy może membranę trzeba wypuścić na zewnątrz budynku?. Na koniec dodam że będę musiał położyć membranę pasami między krokwiami, tak jak Pan pisał.
 10. Witam. Mam taki problem, jak można przeczytać niżej nie mam właściwej kolejności warstw na dachu. Wynika to z tego że dom budowali jeszcze rodzice, a ja go staram się własnymi środkami wykończyć. Przekrój przez dach wygląda następująco: Pomiędzy blachą trapezową a deskami do której przykręcona jest ta blacha nie ma paroizolacji. Innymi słowy, krokwie są, na krokwiach są deski do których przykręcona jest blacha, i sama blacha. Pod blachą nie ma pełnego deskowania. Moje pytanie jest takie jak to ocieplić? Odkręcać blachę (- aż się boję!!) żeby położyć paroizolację?
 11. Witam. Jak w temacie. Mam w mieszkaniu położoną gładź gipsową na tynk cementowo-wapienny. Szukałem już na forum podobnego pytania, ale nie mogłem znaleźć. Czy i jaki jest sens gruntowania ścian np. unigruntem na gładź?
 12. Z podkreślonego wynika, że na papę dałeś styrodur - ciekawy jestem czy nic się styropianowi nie stanie. Pozatym kafelki bezpośrednio na styropian to chyba niezbyt dobra praktyka - mam wątpliwości co do tego. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
×
×
 • Utwórz nowe...