Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Marcin123

Uczestnik
 • Posty

  613
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Wszystko napisane przez Marcin123

 1. Witam po latach Kiedy zakładałem ten temat ponad 7 lat temu nie było smart telewizorów, ani Netfixa itd. Teraz, kiedy dostępne są telewizory 55 calowe w rozsądnych cenie poniżej 3 tyś zł pomysł z projektorem jest bez sensu.
 2. Ciekawa teoria - odkąd to aluminium jest izolatorem ciepła? Efekt odbicia promieniowania przez błyszczące powłoki powstaje w ośrodkach gazowych a nie przy przewodnictwie ciepła.
 3. Przypominam temat, bo chciałem się pochwalić moją nowo zakupioną deszczownią http://www.ferro.pl/produkt-zestaw-natrysk...6-SET06020.html Jak na razie jestem zachwycony, co dzień ciepły deszcz na głowę. Dodatkowo kupiłem baterię termostatyczną i razem z deszczownicą to naprawdę rewelacyjny wynalazek. Trochę się obawiałem czy odpływ da radę, ale jest bardzo dobrze. Za to nie wiem gdzie sprawdzić, ile deszczownia daje wody na minutę przed jej kupieniem. Dodatkowo, skąd wiedzieć, ile odpływ przyjmie? Mimo, że te problemy już mnie nie dotyczą to i tak z chęcią bym się dowiedział.
 4. Tak, to tynk nakładany natryskowo. Trzyma się bardzo dobrze, bo ma już z rok, może więcej. Mnie tylko dziwi bezmyślność wykonawców, zakładam, że chcieli, aby było "ładnie" ale o obniżeniu sprawności grzejników nie pomyśleli.
 5. A co powiedzie na to? Zdjęcie zrobiłem na basenie. Grzejniki zostały pokryte tym samym tynkiem, co ściany. Zastanawiam się po co?
 6. Nowy sezon nowe dane . Kupiłem węgiel ekogroszek po 750 zł za tonę. Jak u Was?
 7. Szukam, szukam i znalazłem niezły patent dla posiadaczy stołu bilardowego - nakładkę http://www.sportbody.pl/m-19/p-864/nakladk...wego-q8-ft.html
 8. Chciałbym kupić stół do ping ponga. rozglądałem się na Allegro i ceny zaczynają się od 600 zł do 3000 zł. Może ktoś z was kupował, zna się, wie, co jest istotne w takim sprzęcie? Stół będzie użytkowany hobbystycznie, przy okazji odwiedzin gości (tańsza wersja stołu do bilarda). Nie znalazłem działu do zadania tego pytania, ewentualnie proszę admina o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
 9. W zasadzie wszystko wiem, to znaczy będę wiedział jak pomierzę i obliczam. Mimo wszystko ciekaw jestem, jak robicie w praktyce? W jaki sposób podgrzewacie wodę do kąpania i ile za to płacicie?
 10. Heh, dwóch ekspertów, dwa zdania Do zmywania mam zmywarkę, więc rzadko korzystam z tej wody w ciągu dnia do innych celów jak kąpanie. Jeszcze jakieś rady?
 11. Mam bojler 120 l i zastanawiam się na najrozsądniejszym ekonomicznie korzystaniem z wody. Mogę podłączać grzałkę do prądu wieczorami, jakieś dwie godziny przed kąpaniem, co mi wystarcza, aby się wykąpać. Mogę mieć włączoną cały czas. Mogę zamontować czasowe uruchamianie podłączenia grzałki w bolerze. Jedna logika mi mówi, że jak włączę raz dziennie to zużyję dużo prądu, bo jednorazowo będzie grzała przez dwie godziny. Druga, że jak cały czas jest podłączona to zużywa prąd cały czas, bo musi dogrzewać jak woda się wychładza. Jak ewentualnie rozsądnie stosować trzecie rozwiązanie nie wiem.
 12. W ciągu 21 dni od złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy powinni ci przysłać papier z wydziału architektury, że nie wyrażają sprzeciwu. Jeśli takiego dokumentu nie otrzymałaś po tym czasie radzę odwiedziny w urzędzie, może gość jeszcze nic nie złożył.
 13. To chyba antyprzymrozkowy system, a w środku papryki. Czy się duszą to nie wiem, bo nie mój system więc trudno powiedzieć.
 14. Pole uprawne wody Żywiec Zdrój... jak urośnie, trafia do domów
 15. Pewnie też nie mógł ich wyłapać i ukatrupić
 16. Eeee... to znaczy nie rozumiem odpowiedzi pana TB. To ja może powtórzę, chodzi mi o prarmetry solarów, na jakie trzeba zwrócic uwagę?
 17. Solary słoneczne, wiem, że temat ten był na forum wielokrotnie poruszany. co jest najważniejsze przy wyborze solarów słonecznych? Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jakie parametry solarów sa najważniejsze przy ich wybieraniu? Na co zwórcić uwagę, żeby nie dac zrobić się w balona przez sprzedawcę?
 18. Tak, to ta sama łazienka Mieliście rację, nie warto było strzępić języka. Sprawa załatwiona przez zaprzyjaźnionego fachowca. Koszt z materiałem wyniósł 50 zł.
 19. A to już było omawiane https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/11999-dotacje-do-kredytow-na-kolektory-sloneczne
 20. Mam możliwość zamontowania czterech świetlówek. Obecnie mam 3x50W i jestem bardzo zadowolony z naswietlenia. Te trzy punkty wypełniłem zwykłymi halogenami o barwie ciepłej - świetlówki są zimne. Szczerze mówiąc to wole to zimne światło i trochę mi się przeszkadza jeśli włącze oba światła na raz, bo są w innej barwie.
 21. Łazienka juz wykonana. Niestety nie mam weny do wykonania zdjęć. Jarzeniówek nie słyszę, ale trochę mnie irytuje, że nie zapalają się od razu tylko migają na starcie. Czy te startery załatwiły by ten problem? Pleksa też już jest i jestem z niej bardzo zadowolony. Dwa kawałki 80,5x103 kosztowały 272 zł. CZy taniej bym kupił szkło?
 22. Piszę, bo złość okrutna codziennie mnie zalewa. Znaczy za każdym razem jak biorę prysznic i zalewa mi całą łazienkę. Sprawa poprawienia zabudowy wnęki prysznicowej, którą wykonał pan Piotr ciągnie się od ponad dwóch miesięcy. Wówczas słyszałem, że firma Glass... (to początek nazwy tej firmy) "stoi frontem do klienta" i jak będą jakieś problemy z wyciekającą wodą to temu zaradzimy. Miód malina, ale do zapłacenia całej umówionej kwoty. Jestem zażenowany, że muszę/musiałem się tak prosić o wykonanie tego progu w łazience. Teraz już nie mam z tym problemu, bo pan Piotr zrzuca moje telef
 23. Znajomy ma piec Klimosza Ling Duo i w święta deflektor, który rozprasza ogień pękł. Czy to częsta awaria? Czy można ten deflektor zespawać, bo chyba nie jest z żeliwa? Piec używa od roku.
 24. Schody są wykonane z buku, polakierowane i wykończone. Już wiem, że tańszego stolarza jak za 2 tyś to nie znajdę. Ładnie, ale ja mam trepy na schody betonowe, a to inna inszość.
×
×
 • Utwórz nowe...