Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

vip42

Uczestnik
 • Posty

  1755
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  10

vip42 last won the day on marca 27 2015

vip42 had the most liked content!

Reputacja

68 Neutralny

O vip42

 • Ranga
  Członek Rzeczywisty WybieramyDom.pl

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  -16
 1. Odmowna decyzja PNB

  czyli mam 3 lata na zdobycie odpowiednich papierów lub wykombinowanie co dalej... chyba że za te 3 lata napisze wniosek o wznowienie postępowania, a na drugi dzień znów zawieszę
 2. Odmowna decyzja PNB

  Jeszcze jedno pytanie: na jaki maksymalny czas można zawiesić postępowanie w sprawie PnB?
 3. Odmowna decyzja PNB

  Tego się obawiałem... Czy mam wycofać wniosek o PnB? A wszystko przez to, że nie zgodziłem się na złodziejskie odszkodowanie za ziemie pod drogę, które zaproponował wójt... Zapowiedział, że nie da mi w takim razie warunków dostępu do sieci... Może po wyborach się coś zmieni...
 4. Odmowna decyzja PNB

  W MPZP moja działka jest oznaczona jako MN (par 5 ust 2 pkt 3a teren przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną). Uważasz, że mimo poniższych zapisów jest szansa na pozytywny koniec (PnB)?
 5. Odmowna decyzja PNB

  Nawet gdy w MPZP jest zakaz stosowania własnych ujęć wody? znalazłem takie orzeczenie ale nie mam pojęcia czy to powszechne w sądach
 6. Mam działkę przeznaczoną na cele budowlane jednorodzinne objętą MPZP, w którym warunkiem koniecznym uzyskania PnB jest możliwość podłączenia do sieci wod-kan. Niestety sieci tych nie ma, a MPZP zabrania studni, szamb i przydomowych oczyszczalni. Mój projektant mówił, ze to nie jest przeszkoda ponieważ dostęp do mediów potrzebny będzie dopiero do zamieszkania (chcę budować systemem gospodarczym i potrwa to kilka lat). Złożyliśmy wniosek w starostwie o PnB i dostaliśmy do uzupełnienia go m.in. o dostęp do sieci wod-kan. Gmina, która uchwaliła MPZP, odmówiła wydania warunków podłączenia z powodu braku w/w sieci, stwierdzając że nie ma zamiaru ich teraz budować - może za 3 lata, a moze jeszcze później. Teraz nie wiem co mam zrobić... Chciałbym zacząć budowę ze zbiornikiem na wodę i za parę lat jak już podłączą sieci to dokończyć budowę i zamieszkać, ale pewnie dostanę odmowną decyzję o PnB. Jak zacząłem czytać to: z jednej strony niby sądy unieważniają taką odmowę z powodu wewnętrznych sprzeczności w MPZP (należy się podłączyć pod sieć której nie ma), ale z drugiej strony decyzja odmowna może stać się ostateczna i nie być zmieniona nawet gdy sieci te powstaną. Czy mam anulować wniosek i czekać bezczynnie kolejne lata czy może jest jakaś droga na przód?
 7. Jutro mam się spotkać ze swoim architektem... i po przeczytaniu tego tematu zacząłem się bać.
 8. szukając na necie natknąłem się na dość tanie reku polskiej produkcji z filtrami wycinanymi z tkaniny fitracyjnej... Czy możecie powiedzieć jakieś opinie o rekuperatorach O3OZON?
 9. to nie wygląda ładnie... to wygląda ZAJE...ŚCIE!!!! Szacun i wielkie BRAWO!!!!!!!!
 10. ładnie :D, a wybrałeś Acryl-putza czy śmiga?
 11. PYTANIE, ile za geodetę?

  Jaki cennik? "Ceny ustalamy indywidualnie" Mi firma z Torunia zaproponowała cenę 400 zł za mapkę.
 12. a nie lepiej zamiast halogenów mieć ledy? nie grzeją sie tak i pobieraja mnie prądu
 13. Oczywiście ze nie chce się mocowac... pragnę wytoczyć artylerię i uderzyć mocno aby oszolomiony skapitulował i zgodził sie na "łaskawa" propozycję. Dlatego szukam pomocy w zbieraniu arsenału do rozmowy. Bo w tej chwili wygląda to tak, ze cwaniak sprzedał mi bezużyteczna ziemie i chce dodatkowych bonusów.
 14. Odnośnie utwardzenia drogi... A gdzieś czytałem że służebność gruntowa to zapewnienie dostępu do dzialki każdemu kto tam chce dojechać, a nie tylko wlascicielowi. A odnośnie zgody na media... czy zapis w akcie notarialnym nie jest taka zgodą? Ponieważ bez tej zgody nie kupiłbym działki, wiec wlasciciel dzialki nr 13 musial mi ja udzielić przy zbyciu ziemi.
 15. Bo często przy nadmiarze zbędnych informacji ludzie skupiają się na nieistotnych rzeczach zamiast na meritum problemu. Zapis w akcie notarialnym: Zapis w KW: Z kolei sąsiad spod nr 11 ma wpisana szerokość 10m (ale brak mu wpisu o mediach). Razem mamy wiec wpisy o mediach (moja KW) i bezplatnej sluzebnosci gruntowej (moja KW i sąsiada) o szerokosci 10 m (KW sąsiada). Teraz chcemy to wyegzekwować... czyli wiosna polozyc wodę i kanalize (moja KW) oraz zrobić drogę (nasze KW)... ale wlasciciel dzialki obciążonej (nr 13) robi problemy i zapowiada ze nie da zgody na zadne prace na swojej ziemi. I jak to na nim wymusić? Jakich argumentów użyc?
×