Skocz do zawartości

vip42

Uczestnik
 • Posty

  1 753
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  10

vip42 last won the day on marca 27 2015

vip42 had the most liked content!

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  33

vip42's Achievements

Ostoja forum

Ostoja forum (4/4)

69

Reputacja

 1. Nie mam obecnie dostępu do mediów, ale chciałbym się już budować aby zamieszkać za 3-4 lata gdy gmina dociągnie sieci wod-kan. Nie mogę uzyskać PnB właśnie przez brak mediów... I tak się zastanawiam czy mogę zacząć się budować na Zgłoszenie Budowy? Co muszę zrobić by zacząć budowę?
 2. czyli mam 3 lata na zdobycie odpowiednich papierów lub wykombinowanie co dalej... chyba że za te 3 lata napisze wniosek o wznowienie postępowania, a na drugi dzień znów zawieszę
 3. Jeszcze jedno pytanie: na jaki maksymalny czas można zawiesić postępowanie w sprawie PnB?
 4. Tego się obawiałem... Czy mam wycofać wniosek o PnB? A wszystko przez to, że nie zgodziłem się na złodziejskie odszkodowanie za ziemie pod drogę, które zaproponował wójt... Zapowiedział, że nie da mi w takim razie warunków dostępu do sieci... Może po wyborach się coś zmieni...
 5. W MPZP moja działka jest oznaczona jako MN (par 5 ust 2 pkt 3a teren przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną). Uważasz, że mimo poniższych zapisów jest szansa na pozytywny koniec (PnB)?
 6. Nawet gdy w MPZP jest zakaz stosowania własnych ujęć wody? znalazłem takie orzeczenie ale nie mam pojęcia czy to powszechne w sądach
 7. Mam działkę przeznaczoną na cele budowlane jednorodzinne objętą MPZP, w którym warunkiem koniecznym uzyskania PnB jest możliwość podłączenia do sieci wod-kan. Niestety sieci tych nie ma, a MPZP zabrania studni, szamb i przydomowych oczyszczalni. Mój projektant mówił, ze to nie jest przeszkoda ponieważ dostęp do mediów potrzebny będzie dopiero do zamieszkania (chcę budować systemem gospodarczym i potrwa to kilka lat). Złożyliśmy wniosek w starostwie o PnB i dostaliśmy do uzupełnienia go m.in. o dostęp do sieci wod-kan. Gmina, która uchwaliła MPZP, odmówiła wydania warunków podłączenia z powodu braku w/w sieci, stwierdzając że nie ma zamiaru ich teraz budować - może za 3 lata, a moze jeszcze później. Teraz nie wiem co mam zrobić... Chciałbym zacząć budowę ze zbiornikiem na wodę i za parę lat jak już podłączą sieci to dokończyć budowę i zamieszkać, ale pewnie dostanę odmowną decyzję o PnB. Jak zacząłem czytać to: z jednej strony niby sądy unieważniają taką odmowę z powodu wewnętrznych sprzeczności w MPZP (należy się podłączyć pod sieć której nie ma), ale z drugiej strony decyzja odmowna może stać się ostateczna i nie być zmieniona nawet gdy sieci te powstaną. Czy mam anulować wniosek i czekać bezczynnie kolejne lata czy może jest jakaś droga na przód?
 8. Jutro mam się spotkać ze swoim architektem... i po przeczytaniu tego tematu zacząłem się bać.
 9. szukając na necie natknąłem się na dość tanie reku polskiej produkcji z filtrami wycinanymi z tkaniny fitracyjnej... Czy możecie powiedzieć jakieś opinie o rekuperatorach O3OZON?
 10. to nie wygląda ładnie... to wygląda ZAJE...ŚCIE!!!! Szacun i wielkie BRAWO!!!!!!!!
 11. Jaki cennik? "Ceny ustalamy indywidualnie" Mi firma z Torunia zaproponowała cenę 400 zł za mapkę.
 12. a nie lepiej zamiast halogenów mieć ledy? nie grzeją sie tak i pobieraja mnie prądu
 13. Oczywiście ze nie chce się mocowac... pragnę wytoczyć artylerię i uderzyć mocno aby oszolomiony skapitulował i zgodził sie na "łaskawa" propozycję. Dlatego szukam pomocy w zbieraniu arsenału do rozmowy. Bo w tej chwili wygląda to tak, ze cwaniak sprzedał mi bezużyteczna ziemie i chce dodatkowych bonusów.
 14. Odnośnie utwardzenia drogi... A gdzieś czytałem że służebność gruntowa to zapewnienie dostępu do dzialki każdemu kto tam chce dojechać, a nie tylko wlascicielowi. A odnośnie zgody na media... czy zapis w akcie notarialnym nie jest taka zgodą? Ponieważ bez tej zgody nie kupiłbym działki, wiec wlasciciel dzialki nr 13 musial mi ja udzielić przy zbyciu ziemi.
×
×
 • Utwórz nowe...