Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

vip42

Uczestnik
 • Posty

  1748
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  10

vip42 last won the day on marca 27 2015

vip42 had the most liked content!

Reputacja

68 Neutralny

O vip42

 • Ranga
  Członek Rzeczywisty WybieramyDom.pl

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  -21
 1. Jutro mam się spotkać ze swoim architektem... i po przeczytaniu tego tematu zacząłem się bać.
 2. Ktoś coś pozytywnego lub negatywnego na temat tej pracowni ze Żnina wie lub słyszał?
 3. szukając na necie natknąłem się na dość tanie reku polskiej produkcji z filtrami wycinanymi z tkaniny fitracyjnej... Czy możecie powiedzieć jakieś opinie o rekuperatorach O3OZON?
 4. to nie wygląda ładnie... to wygląda ZAJE...ŚCIE!!!! Szacun i wielkie BRAWO!!!!!!!!
 5. ładnie :D, a wybrałeś Acryl-putza czy śmiga?
 6. PYTANIE, ile za geodetę?

  Jaki cennik? "Ceny ustalamy indywidualnie" Mi firma z Torunia zaproponowała cenę 400 zł za mapkę.
 7. a nie lepiej zamiast halogenów mieć ledy? nie grzeją sie tak i pobieraja mnie prądu
 8. Oczywiście ze nie chce się mocowac... pragnę wytoczyć artylerię i uderzyć mocno aby oszolomiony skapitulował i zgodził sie na "łaskawa" propozycję. Dlatego szukam pomocy w zbieraniu arsenału do rozmowy. Bo w tej chwili wygląda to tak, ze cwaniak sprzedał mi bezużyteczna ziemie i chce dodatkowych bonusów.
 9. Odnośnie utwardzenia drogi... A gdzieś czytałem że służebność gruntowa to zapewnienie dostępu do dzialki każdemu kto tam chce dojechać, a nie tylko wlascicielowi. A odnośnie zgody na media... czy zapis w akcie notarialnym nie jest taka zgodą? Ponieważ bez tej zgody nie kupiłbym działki, wiec wlasciciel dzialki nr 13 musial mi ja udzielić przy zbyciu ziemi.
 10. Bo często przy nadmiarze zbędnych informacji ludzie skupiają się na nieistotnych rzeczach zamiast na meritum problemu. Zapis w akcie notarialnym: Zapis w KW: Z kolei sąsiad spod nr 11 ma wpisana szerokość 10m (ale brak mu wpisu o mediach). Razem mamy wiec wpisy o mediach (moja KW) i bezplatnej sluzebnosci gruntowej (moja KW i sąsiada) o szerokosci 10 m (KW sąsiada). Teraz chcemy to wyegzekwować... czyli wiosna polozyc wodę i kanalize (moja KW) oraz zrobić drogę (nasze KW)... ale wlasciciel dzialki obciążonej (nr 13) robi problemy i zapowiada ze nie da zgody na zadne prace na swojej ziemi. I jak to na nim wymusić? Jakich argumentów użyc?
 11. Mam zapis o nieodpłatnym korzystaniu z pasu o szer. 10 m przy granicy. To co to jest ta służebnośc dojazdu?
 12. Mam w KW zapis o służebności przejazdu przez działkę nr 13. Dotychczas rosły tam ziemniaki, ale na wiosnę chciałbym na swojej działce zacząć budowę i będę potrzebował dojazdu przez działkę nr 13. Właściciel tej działki twierdzi że mogę sobie jeździć inną drogą a nie przez jego uprawę (mimo służebności). Chyba że odkupie ten pas ziemi. Pytanie brzmi: czy mimo protestów wlasciciela mogę wjechać spychaczem na ten teren i zgodnie z zapisem w KW zrobić sobie drogę dojazdową? Czy mogę tą drogę utwardzic tłuczniem lub gruzem gdyż jest to niezbędne do normalnego korzystania z drogi dojazdowej? Czy właściciel działki nr 13 ma prawo mi w tym przeszkodzić? Mam również zapis o dostępności do mediów i muszę w tej przyszlej drodze położyć rury do wody i kanalizacji... Skoro mam taki zapis o dostępności do mediów przez działkę nr 13 to czy muszę jeszcze pytać jej właściciela o pozwolenie? Dodam, że swoją działkę kupowałem od właściciela działki nr 13 i zapisy o służebności przejazdu i dostępu do mediów są w akcie notarialnym.
 13. kredyt hipoteczny

  Czyli muszę zdobyć PnB i wtedy mogę działać z bankiem? Dzięki... jest to jakieś światełko nadziei w czarnej dziurze rozpaczy...
 14. kredyt hipoteczny

  Kredytu jest jeszcze ok 200 tys zł, ziemia jest warta ok 100 tys zł. Bank liczy 50% ziemi... ale jeśli zmieni się klasyfikacja z "ziemia" na "nieruchomość" to policzy więcej... Chodzi o niemiecki bank na R..., który przejął grecki bank ma P...
 15. kredyt hipoteczny

  Chcę przenieść hipotekę z mieszkania (które chcę sprzedać) na działkę, na której chcę się wybudować za kase z mieszkania... W banku mi powiedzieli, że z działki to mogą wziąć 50% wartości, a że to za mało to nie mogę przepisać hipoteki chyba, że znajdę w swoich zasobach inną nieruchomość pod zastaw, która wyrówna wartość do kwoty pozostałego do spłaty kredytu. I tak teraz się zastanawiam czy zaczęta budowa (czyli projekt, zgłoszenie, wykopy, może nawet fundament) zmienia klasyfikację z działki na nieruchomość i czy podwyższa wartość na tyle by można było przenieść hipotekę...
×