Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

rupp

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O rupp

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. rupp

  Wycięcie kilku wysokich drzew

  Ubezpieczenie powinno być w razie W. Zapytaj tutaj: http://adgor.pl/portfolio-view/alpinistyczna-wycinka-drzew/ A tutaj http://www.wykop.pl/link/1605651/ekstremalna-wycinka-drzew/ Masz wykop o tym, jak to się robi w praktyce.
 2. rupp

  Firanki czy rolety?

  Rolety mamy wszędzie. Firanki mamy jedynie w sypialni i w telewizorni.
 3. W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć auto do zimy? Ktoś już może przerabiał ten temat? Zastanawiam się w sumie nad wiata, tylko czy będzie to dostatecznie dobra ochrona? Auto będzie stało pod chmurką w zamierzeniu.
 4. A możecie mi jeszcze powiedzieć, jakimi cechami powinny się charakteryzować okna, aby były jak najbardziej odporne akustycznie i termicznie? Okna z wyjściem na ruchliwą ulicę. Chodzi o Bulwarową w Krakowie. Kto tamtędy jeździł lub bywał - ten wie.
 5. rupp

  Jaka podbudowa pod plac manewrowy

  Koszta mogą dojść nawet do 50 zł za 1 m kw. Zależy od specyfikacji terenu. Bo jak jest podmokły, to należałoby więcej zastosować. Coś takiego jak na zdjęciu też będzie okey - ale i tak należałoby przygotować podłoże.
 6. rupp

  Jaka podbudowa pod plac manewrowy

  Płyty betonowe to średni pomysł. One wybrzuszają się w miejscach łączeń. Jazda po nich autem, to karkołomna sprawa. Ich jedyną zaletą jest to, że są stosunkowo tanie. Podjazdy pod rampy robi się z podłoża, kruszywa na kilkadziesiąt cm w głąb. Zależy jeszcze od gruntu. Co do podsypki, to możesz zastosować takie kruszywo http://cemexbeton.pl/produkty-standardowe/...acje-i-podsypki Jest ono stosowane zarówno pod kostkę czy asfalt. Gdybym miał coś sugerować, to 0-31 jest lepszą opcją, bo drobna frakcja i dobrze klinuje. Robi się niemal beton z tego (prawie beton). .
 7. rupp

  Jaka podbudowa pod plac manewrowy

  Żwir to kiepskie rozwiązanie. Po pierwszym deszczu przy jakimś cięższym aucie, będziesz potrzebował koparki do wyrównania terenu. Lekkie jak lekkie, ale duże i ciężkie auta, gdy zaczną kręcic po takim terenie, to szybko porobią się "góry i doliny". Musiałbyś wybrać dobrych kilkadziesiąt cm ziemi, w to miejsce odpowiedni podkład - kruszywa i podsypki. I dopiero na to kostka lub asfat. Wtedy będzie się to dobrze trzymało. I niech to zrobi jakaś firma, aby gwarancja była przez minimum 2 lata.
 8. rupp

  Kamienica się trzęsie

  Kamienica powinna to wytrzymać. Konstrukcyjnie jest przystowana do lekkich wstrząsów. Jedynie pod względem komfrotu jest lipa.
 9. rupp

  Domek drewniany całoroczny

  Niby fajny, ale czy nie wydaje Ci się trochę kiczowaty?
 10. Domek 1-rodzinny. W marcu lub w kwietniu chciałbym zacząć kłaść instalację elektryczną. Domek na przedmieściach Krakowa, 140 m kw. parterowy, 5 pomieszczeń + garaż. Jaki może być orientacyjny koszt położenia instalacji elektrycznej.
×