Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

rupp

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez rupp

 1. Ubezpieczenie powinno być w razie W. Zapytaj tutaj: http://adgor.pl/portfolio-view/alpinistyczna-wycinka-drzew/ A tutaj http://www.wykop.pl/link/1605651/ekstremalna-wycinka-drzew/ Masz wykop o tym, jak to się robi w praktyce.
 2. Rolety mamy wszędzie. Firanki mamy jedynie w sypialni i w telewizorni.
 3. W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć auto do zimy? Ktoś już może przerabiał ten temat? Zastanawiam się w sumie nad wiata, tylko czy będzie to dostatecznie dobra ochrona? Auto będzie stało pod chmurką w zamierzeniu.
 4. A możecie mi jeszcze powiedzieć, jakimi cechami powinny się charakteryzować okna, aby były jak najbardziej odporne akustycznie i termicznie? Okna z wyjściem na ruchliwą ulicę. Chodzi o Bulwarową w Krakowie. Kto tamtędy jeździł lub bywał - ten wie.
 5. Koszta mogą dojść nawet do 50 zł za 1 m kw. Zależy od specyfikacji terenu. Bo jak jest podmokły, to należałoby więcej zastosować. Coś takiego jak na zdjęciu też będzie okey - ale i tak należałoby przygotować podłoże.
 6. Płyty betonowe to średni pomysł. One wybrzuszają się w miejscach łączeń. Jazda po nich autem, to karkołomna sprawa. Ich jedyną zaletą jest to, że są stosunkowo tanie. Podjazdy pod rampy robi się z podłoża, kruszywa na kilkadziesiąt cm w głąb. Zależy jeszcze od gruntu. Co do podsypki, to możesz zastosować takie kruszywo http://cemexbeton.pl/produkty-standardowe/...acje-i-podsypki Jest ono stosowane zarówno pod kostkę czy asfalt. Gdybym miał coś sugerować, to 0-31 jest lepszą opcją, bo drobna frakcja i dobrze klinuje. Robi się niemal beton z tego (prawie beton). .
 7. Żwir to kiepskie rozwiązanie. Po pierwszym deszczu przy jakimś cięższym aucie, będziesz potrzebował koparki do wyrównania terenu. Lekkie jak lekkie, ale duże i ciężkie auta, gdy zaczną kręcic po takim terenie, to szybko porobią się "góry i doliny". Musiałbyś wybrać dobrych kilkadziesiąt cm ziemi, w to miejsce odpowiedni podkład - kruszywa i podsypki. I dopiero na to kostka lub asfat. Wtedy będzie się to dobrze trzymało. I niech to zrobi jakaś firma, aby gwarancja była przez minimum 2 lata.
 8. Kamienica powinna to wytrzymać. Konstrukcyjnie jest przystowana do lekkich wstrząsów. Jedynie pod względem komfrotu jest lipa.
 9. Niby fajny, ale czy nie wydaje Ci się trochę kiczowaty?
 10. Domek 1-rodzinny. W marcu lub w kwietniu chciałbym zacząć kłaść instalację elektryczną. Domek na przedmieściach Krakowa, 140 m kw. parterowy, 5 pomieszczeń + garaż. Jaki może być orientacyjny koszt położenia instalacji elektrycznej.
×
×
 • Utwórz nowe...