Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Jurek_Jerzy

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Jurek_Jerzy

 • Ranga
  Początkujący
 1. Jak wykonać podłoże wapienne w ogrodzie?
 2. Widziałem ciekawe rozwiązanie jakim jest lukarna zrobiona w całości z okien. Czy jest to trudne do wykonania? Jak to się sprawdza i jak ze stratami ciepła? I co jest najważniejsze przy montażu?
 3. Wydajny sprzęt

  Mam do oheblowania i pomalowania 270 sztachet. Potrzebuję czegoś wydajnego i trwałego, bo w przyszłym roku czeka mnie drugie tyle. Doradźcie coś
 4. Planuję instalację odkurzacza centralnego w domu 73 m2. Dopiero zaczynamy budowę. Największy pokój ma 31 m2. Korytarzy właściwie nie ma. Czy wystarczą dwa gniazda ssące na całą tę powierzchnię? I jakiej mocy odkurzacz byłby najlepszy? Dodam, że kotłownia jest malutka, ma tylko 3,8 m2.
 5. Kto z Was mieszka w domu drewnianym? Jaka to technologia? Myślę o czymś alternatywnym dla ceramiki.
 6. Jaka technologia budowy jest lepsza? Murowana ze ścianami z pustaka ceramicznego czy drewniany szkielet wypełniony ociepleniem z wełny mineralnej, poszycie zewnętrzne z płyt OSB, z elewacją z wełny mineralnej z tynkiem mineralnym? Mam projekt domu i takie dwie możliwości budowy. Jakie wady i zalety ma każda z tych metod, co będzie tańsze, co trwalsze? Czy opłaca się stawiać dom w tej drugiej opcji?
 7. Wentylacja w piwnicy

  Nie ma drzwi między pomieszczeniem z trzonem kominowym, a piwnicą. Są tylko dwa malutkie okienka przy suficie. Duszno jest w samym remontowanym pomieszczeniu.
 8. Szykuję remont piwnicy, z której chcę zrobić duży pokój. Trzon kominowy jest w drugim pomieszczeniu, a tu nie ma drzwi, fakt, że jest tu trochę duszno. Skoro chcę zrobić z tego bardziej użytkową część domu, jak to dobrze wentylować?
 9. "jeśli jesteś świadom... możesz wejść w korę". Serdeczne dzięki za przyzwolenie Stach Masz gest
 10. Zastanawiam się nad ogrodzeniem gabionowym. Bardzo podoba mi się pomysł wypełnienia go korą, tylko zastanawiam się czy nie będzie problemu z utrzymaniem takiego ogrodzenia. Jak to wygląda w praktyce? Taką korę należy wymieniać? Czy ona przypadkiem nie gnije pod wpływem wilgoci? Jakie są koszty wykonania takiego ogrodzenia, czy taniej byłoby użyć zwykłego kamienia?
 11. Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe?

  Chodzi mi tylko o ciepłą podłogę. Powierzchnia do ułożenia to ok. 2 m2.