Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Draagon

Uczestnik
 • Posty

  3025
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  21

Draagon last won the day on czerwca 8

Draagon had the most liked content!

Reputacja

132 Dobry doradca

O Draagon

 • Ranga
  ....
 • Urodziny 18.09.1977

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  157

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam. Nawiązując do naszych rozmów na zlocie w Poraju chciałbym rozszerzyć zagadnienie. Mianowicie mam odebrany budynek. Obecnie gmina remontowała drogę ( wymiana nawierzchni, utwardzenie poboczy, pogłębienie rowów, utwardzenie podjazdów ) przy mojej nieruchomości z budżetem ok 1,5mln zł. W związku z powyższym, napisałem do gminy "Uwagi do projektu" by uwzględnili: a) chodnik b) oświetlenie c) nieprzekraczalną linię zabudowy (NLZ) dla mojej nieruchomości. Odpowiedzi jakie dostałem: a) chodnik - nie w chodzi w grę, bo muszą wykupić teren, a na to nie mają pieniędzy... nawet jak zaoferowałem, że ode mnie działkę za 1zł odsprzedam pod chodnik ( chodzi mi o kwestię przepisania córki do szkoły na wsi - ale przy takim natężeniu ruchu nie puszczę jej samej po tej drodze ) b) oświetlenie - trzeba zrobić osobny projekt ( istnieje kabel ziemny YAKY 5x120mm w pasie drogowym ) nie mają pieniędzy na 3 latarnie... c) zgodnie z ustawą jest 15m dla terenu poza obszarem zabudowanym - odpowiedzi jeszcze nie dostałem, ale sąsiad na sąsiedniej działce niezabudowanej postawił 2m od drogi płot z paneli betonowych i mówił że taką zgodę ma z UG. Obecnie robią już oznaczenie pionowe i poziome drogi a trzeba dodać, że gmina się postarała i dała progi "zwalniające" oraz z drugiej strony wsi "Znak A-18A Zwierzęta gospodarskie". I tu moje dodatkowe pytanie co mam zrobić by takie same oznaczenie powstało przy mojej posesji - kozy kilkakrotnie na drogę wbiegały, potrąceń nie było ale strzeżonego wiadomo co albo chociaż niech przesuną "teren zabudowany". ZPodgląd sytuacji Więc moje pytania są takie: 1) Oświetlenie - co odpisać na "brak pieniędzy" i "projektu" ?? 2) Co trzeba zrobić by przesunąć teren zabudowany wsi i dołożenie znaku "Zwierzęta gospodarskie" ? Mam już wykształcenie rolnicze i stado też jest zarejestrowane a zwierzęta zakolczykowane. W obydwu przypadkach chodzi mi tylko o realne zwiększenie bezpieczeństwa by po zmroku było widać pieszych i zwierzęta i by była szansa na wyhamowanie w razie czegoś - poperniczają tą drogą nawet 120km/h bo odcinek ma ok 3km długości w linii prostej i w dodatku z "górki". A chciałbym by córka poszła już tutaj do lokalnej szkoły i miała towarzystwo szkolne anie żebym ja miał duszę na ramieniu czy jakiś król szos jej nie trafi.
 2. Draagon

  2015

 3. Draagon

  rzut

 4. Draagon

  Powroty niedzielne...

  Ja także dziękuję, że udało się Mnie wcisnąć No i za towarzystwo też dziękuję, mam nadzieję, że na przyszły rok też się uda. A w drodze powrotnej nie kupiłem truskawek tylko czereśnie po 5 zł/kg
 5. Draagon

  Problem z granicą działek

  To niech nie mówią - tylko napiszą. Sam się niestety przekonałem, że z gminą można tylko na piśmie "rozmawiać". I niech ci te rozmowy "napiszą". Starostwo nie jest nieomylne - a od tego co jest prawilne to jest w pierwszej kolejności SKO I tak oto stałem się pieniaczem . ( Ale dzięki pisemnym odpowiedziom z gminy JA mam d..pę krytą - i tu niech się martwi już gmina a nie ja. A wszystko przez fakt dzięki któremu sam bardzo szybko zmądrzałem, jak pewnego razu zapukała do mych drzwi Policja i to JA musiałem udowadniać, że nie jestem garbaty, bo gmina moje ustne prośby miała w ... wiadomo gdzie.)
 6. Draagon

  Problem z granicą działek

  Czy legalizował przed 1 stycznia 1995 r ? Napisz do starostwa by się na piśmie ustosunkowało do sytuacji a nie na "gębę". Jakoś mi się nie widzi by "finansowo" zabulił za samowolę garażu.
 7. Odp 1) Wszystko zależy od tego jaką będziesz miał posadzkę. Z tego co widzę na zdjęciach to za nisko masz izolację poziomą w stosunku do poziomu gruntu - powinno być 15-30cm nad poziom gruntu - u ciebie planowany jest stopień więc dobrze by było dać tak na 17,5 cm. Albo dasz wysunięty okap dachu, albo ziemię wybierzesz - bo inaczej ściany będą ci nasiąkać podczas deszczu. A za 10 lat izolację poziomą będziesz miał po osadzaniu budynku równo z gruntem Odp 2) fundament pod komin dobrze zaizoluj - nie dawaj styropianu - co najwyżej możesz obłożyć te 5cm w koło fundamentu.
 8. Draagon

  Jak placic mniej za prad?

  Zmniejszyłem grzałkę w bojlerze z 70'C ( II taryfa i w automacie ) na 40'C non stop - rachunek 100zł mniejszy
 9. Co wy z tymi gitarami ?:) Od 4 dni u mnie jest hasło - kto ma gitarę ?? A i fajnie, że udało się mnie wcisnąć
 10. Z poślizgiem da radę jeszcze ? Jeżeli tak to Ja + 3 osoby
 11. Draagon

  Droga gminna przy domu

  Sami się ustosunkują - i wtedy zobaczysz co napiszą na temat drogi.
 12. Draagon

  Droga gminna przy domu

  Pismo do gminy o nie wywiązywanie się z odbioru śmieci w 2 kopiach - na 1 pieczątka z datą wpływu do Gminy jako potwierdzenie złożenia.
 13. Mogło się zmienić. Ja np mam NLZ ustaloną 6 lat temu na 15m od drogi i tak mniej więcej stoją 4 inne domy a pytałem się sąsiada, który właśnie kupił działkę obok i dla niego NLZ ustalone jest na ... 1m. . Jak żyć ?:) Nie stresuj się tylko rób odbiór.
 14. Draagon

  Chata wujka Tomka ;)

  Nie stresuj się Ja z twoich wiadomości odnotowałem, że masz latarnię i drogę na mapie I tego się trzymaj ( U Mnie jak się okazało było zapalenie oskrzeli a przy -15 szedłem studnię farelką odmrażać, a na drugi dzień studnia znowu zamarzła + ON w samochodzie... - tak się spędzało 2 dni urlopu na odchorowanie )
×