Skocz do zawartości

Draagon

Uczestnik
 • Posty

  3 021
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  24

Draagon last won the day on października 3 2021

Draagon had the most liked content!

O Draagon

 • Urodziny 18.09.1977

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  169

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Draagon's Achievements

Ostoja forum

Ostoja forum (4/4)

142

Reputacja

 1. Piec chlebowy ma to do siebie, że nie ma pokręteł. Nie ma górnej grzałki, dolnej, wymuszonego termoobiegu.. Co ważniejsze nie ma też jednolitej temperatury. To był pierwszy wypiek poza pizzą, na zasadzie badań organoleptycznych :). I tak już wiem, że żeby piec w piecu chlebowym należy zaopatrzyć się w butelkę wina, towarzystwo i przystąpić do działań piekarskich. To po pierwsze primo Drugie primo, jak przesuwasz żar to temperatura w miejscu palenia potrafi na dole mieć 380'C a u góry... więcej niż 540'C - na tyle dużą, że sadzę wypala. Ja na początku chciałem szybko... więc żar tylko przesunąłem głębiej. Efekt - pierwszy chleb, który był bliżej żaru został tak spalony, że nawet mak się stopił. Ten ze zdjęcia był drugi. Przy chlebie trzeba piec rozgrzewać - i żar wygarnąć.. jak długo tego jeszcze nie wiem. Wiem, że przy wygaszonym piecu spokojnie upiekłem jeszcze 2 ciasta drożdżowe, podobno mogłem jeszcze bezy zrobić. Ale nie miałem tyle jajek. Za to grzyby wsadzone od niechcenia rano były suche jak ta lala Krótko. Pieca trzeba nauczyć się obsługiwać i go poznać. Odrobinę łatwiej mam, bo zaopatrzyłem się w pirometr laserowy taki do 550'C. Co nie zmienia faktu, że najważniejsze jest to pierwsze primo. A no i łopata jest ważna, bez łopaty nie podchodź. Jedna niewiasta podeszła by się pizzy przyjrzeć i jej malowane rzęsy stopiło :). Jest moc
 2. Chleb pierwszy raz robiony w piecu chlebowym 😁 Przed pizzą 🥰
 3. Draagon

  Aranżacje wnętrza

  Moje pomysły na wykończenie domu
 4. Strona południowo zachodnia - ja bym wstrzymał konie z modernizacją. Po pierwsze: Słonie będzie naświetlać "przy zachodzie" - daszek nie powinnien przeszkadzać Po drugie: Jeżeli to drzewa liściaste to mamy tak: a) latem - mamy cień i pomieszczenie sie nie nagrzewa b) zimą - słońce obniża azymut, drzewa gubią liście i mamy prima sort oświetlone wnętrze - żaden daszek nie zasłoni światła A jeżeli "drzewa" to tuje... - kto lubi tuje pod oknami ? PS. Ja tam brzozy widze - lepiej być nie może
 5. Po ponad 2 latach starania się o dofinansowanie z programu "Czyste powietrze" i blisko 10 miesiącach od podpisania umowy od Prezesa WFOŚiGW otrzymaliśmy niniejsze pismo: WFOŚiGW w Łodzi na podstawie decyzji Zarzadu Uchwała nr 8299/2021 z dnia 20.07.2021r., postanowił wypowiedzieć umowę dotacji nr.XYZ. z dnia 20.10.2020r. zawartą z Panią Agnieszką S na realizację zadania w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Zgodnie z zapisami programu zakończenie przedsięwzięcia ( data wystawienia ostatniej faktury lub innego dokumentu potwierdzającego wykonanie prac) oznacza rzeczowe zakończenie wszystkich prac objętych umową o dofinansowanie pozwalające na prawidłową eksploatację zamontowanych urządzeń. Przedsięwzięcie nie może zostać zakończone przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie. Z przedstawionej dokumentacji wynika, że zakończenie zadania nastąpiło w dniu 29.11.2019 ( protokół odbioru i faktura) tj przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie w dniu 18.12.2019. z poważaniem prezes zarządu Wojciech M. Tylko że: 1) Protokół rejestracji zgłosiliśmy 8 sierpnia 2019 roku przez portal beneficjenta - fundusz nam odpisał, że wniosek zarejestrował musimy przesłać wersję papierową lub za pośrednictwem epuapu i to faktycznie miało miejsce 18.12.2019r. 2) Przez ten czas kazali nam przesłać z rygorem odstąpienia od czynności jeżeli nie otrzymają wymaganych pism w ciągu 7 dni a) 4x PIT 36 ( średnio co 5 miesięcy o to prosili) b) Zaświadczenia od naczelnika Urzedu Skarbowego ( w erze COVID-a to stanowiło spore wyzwanie) c) kazali nam zezłomować 4 letni piec UNI PRO 18kw - gdzie cena rynkowa nowego pieca 10kw to ok 3800 PLN d) masę innych papierków - sam koszt załatwiania ich to ok 200zł Za całość inwestycji zapłaciliśmy sami - bez kredytu bankowego. Wiem, że fundusz rządzi się własnymi prawami i np skarga na opieszałość urzędu go nie dotyczy, ale jak dla mnie to jest jakieś za przeproszeniem kuriozum po 2 latach zauważyć, że wniosek był złożony przed terminem i po 10 miesiącach od podpisania umowy jednak ją wypowiedzieć. Oczywiście nie ma w piśmie nawet grama wzmianki o odwołaniu od decyzji ( bo to fundusz a nie urząd), i chciałem się najpierw Was poradzić co można z tym "fantem" uczynić - ja mocno zastanawiam się o wystąpieniu o rekompensatę czy skierowaniu sprawy na drogę sądową., albo zrobić jakiś psikus np taki że jutro biorę jakiegoś speca od OZE i przedstawiam fakturę z dniem jutrzejszym, że "hola hola" ale inwestycja jeszcze się nie zakończyła - był protokół odbioru instalacji ale tu jest jeszcze jeden papierek.. Z drugiej strony cholernie się cieszę, że nie władowałem sie w program "moja woda". Możecie coś doradzić ?
 6. Rozwieję wasze wątpliwości - to był arbuz - w dodatku bardzo smaczny - a co ciekawe kozy go nie ruszają!
 7. Dawno mnie nie było ale... mam ogródek - w ogródku nic nie rośnie, ani marchew, ani pietruszka - turkuć podjadek sobie biegał.. I mam pole, a właściwie piach - 3 razy siana trawa dla kóz - nic nie wyrosło, dzika mięta rośnie - no i arbuz mi urósł, na piachu, na pustyni rzec można. Skąd się tam wziął - nie wiem - ale rośnie Zostały mi deski z podłogi - zrobiłem sobie drzwi do spiżarni. PS. ?Jak wstawić same zdjęcia bez "albumu" ?
 8. Draagon

  20190729_210244.jpg

  © Draagon1977@gmail.com

 9. Draagon

  20190729_171034.jpg

  © Draagon1977@gmail.com

 10. Jeżeli o ten dom chodzi Florida to minimum 1,2 mln zł w górę. Bardziej bym był skłonny obstawiać 1,5 mln bez przyłączy - stan średnio wysoki to średnio wysoka fantazja - czyli można rozumieć że zamiast złotych klamek będą co najwyżej srebne Edit: Sorry za wykopki ale dawno nie zaglądałem na forum.
 11. Dawno nie gościłem w dzienniku ale mam dylemat. Jak wykończyć ścianę ceglaną ? Mam doprowadzony kabel elektryczny - ale mam już 3 punkty świetlne w pokoju. Poza tym podświetlone tuż przy cegle ( planowałem dać halogeny ) daje koszmarny efekt niepełna fuga przy podświetleniu daje cień i wygląda bardzo mrocznie. Myślałem o tym by dać ekran opuszczany na wyświetlanie filmów i taśmę ledową - ale może ktoś ma inne pomysły ? Zdjęcie słabo wyszło ale jest klimatycznie i byłoby dobrze jakoś fajnie to wykończyć.
 12. Z gazem nie wyjdziesz - koszty instalacji cię zjedzą. Grzejnik akumulacyjny, ale z ceną za prąd.... przy grzejniku 1000W wychodzi 396 zł/m-c. Biorąc pod uwagę, że masz taki zawód a nie inny i często cię w domu nie będzie - ja bym prąd wybrał.
 13. Dobra się wyjaśniło: Cooliber ciągle miesza a ja niepotrzebnie problemy helpdeskowi playa robię
 14. Nie no serio - próbowałem oddzwonić do Coolibera i mam to samo: - przepraszamy abonent wybranego numeru nie przyjmuje połączeń przychodzących. Albo play albo lg x cam k580 jest temu winne - jak macie jakieś rady to chętnie posłucham. Wyjaśnienie: To najprawdopodobniej niepoprawna aktywacja numeru, albo numer utracił częściowo ważność. Niepoprawna aktywacja numeru: po przeniesieniu numeru, konieczne jest pierwsze zalogowanie do sieci. Tak długo jak tego abonent nie wykona, pojawia się ten komunikat. Numer utracił częściowo ważność: bodajże w ciągu miesiąca od utraty połączen przychodzących, numer można nadal odzyskać. W tym czasie zdaje się pojawia się ten komunikat. Również chyba wtedy, gdy abonent zlecił włączenie blokady połączeń przychodzących.
×
×
 • Utwórz nowe...