Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Draagon

Uczestnik
 • Posty

  3011
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  20

Draagon last won the day on stycznia 1

Draagon had the most liked content!

Reputacja

129 Dobry doradca

O Draagon

 • Ranga
  ....
 • Urodziny 18.09.1977

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  138
 1. Chata wujka Tomka ;)

  Nie stresuj się Ja z twoich wiadomości odnotowałem, że masz latarnię i drogę na mapie I tego się trzymaj ( U Mnie jak się okazało było zapalenie oskrzeli a przy -15 szedłem studnię farelką odmrażać, a na drugi dzień studnia znowu zamarzła + ON w samochodzie... - tak się spędzało 2 dni urlopu na odchorowanie )
 2. Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
 3. Ja u siebie pod stelaż dałem jeszcze taśmę uszczelniającą na łączeniu GK z podłogą A na płyty GK folię w płynie Ale tyczyło się to ścianki działowej z G-K dotyczącej kabiny prysznicowej. Pod stelaż W-C dałem tylko 20cm od podłogi i na łączeniach płyty i otworów pod rury i spust spłuczki
 4. Witam. Poniżej schemat zabudowy terenu. Krótko: Czy gmina przy takim usytuowaniu budynków i lokali usługowych na jakiej podstawie prawnej ma prawo odmówić wydania warunków zabudowy ( nie ma MPZP ) dla planowanej budowy lokalu usługowego ( gastronomia ) ? Czy gdyby dokupiony był teren przy drodze głównej to zmieniałoby to warunki zabudowy ? Jak się do tego odnieść bo jak dla mnie, to tam nie ma podstaw by gmina odmówiła WZ - sieci wod-kan i elektryczne są przy drodze głównej.
 5. 2017

  Prace wykonane w 2017
 6. Budowa domu - ile kasy potrzebuję?

  Słabo mi.... Dom max 120 powierzchni całkowitej a skłonny byłbym dać nawet 80m2. U Mnie można powiedzieć chałupa już stoi - i jest MEGA wielka - za wielka , za duża. A tu tylko parter użytkuję. Brakuje przestrzeni rodzinnej - teraz zrobiłbym większy salon z kuchnią a malutkie pokoje - max na łóżko i szafkę. Nie ma nic fajniejszego niż wspólne przesiadywanie a nie zamykanie się po pokojach. Oczywiście przekroczyłem koszty budowy - ale po pewnym etapie przestałem to liczyć. Bo i po co ? Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć Z ( ja teraz jestem gdzieś przy R )
 7. 2015

 8. Za plusa dziękuję. A jeszcze bardziej za podobne odczucia. Jak to szło w reklamie proszków ? "Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ? :)" 15cm styro to odpowiedni stosunek ceny do jakości. Najważniejsze to ściśle i dokładnie ułożyć ten styropian na ścianie. U Mnie pod tarasem widać mostek w narożniku. Sam tam kładłem - szczeliny to tam są maks 5mm - ciąłem piłką ręczną z dużym zębem - za to kontakt na styropianie - nie widać ubytków - montowany na styropianie 10cm
 9. Widzisz z GWC to jest ten problem, że wodę wypompowywałem już - duże prawdopodobieństwo, że walła rura w stawie przy zasypywaniu. Nie mam jak sprawdzić - poczekam na lepsze lata. O gzymsach już myślę. Remlublin - ktoś wiec coś więcej na temat tej firmy i jej produktów ? Na razie podłogę na poddaszu styropianem wyłożyłem z docinek. A co do reszty - chodziło mi o sprawdzenie klatki schodowej, a reszta wyszła przypadkiem, ważne, że na zewnątrz nie mam mostków termicznych. A tym rodzajem kamery to się nie stresuj - ona używana jest na inwestycjach gdzie są grube pieniądze - naprawdę grube. Pewnie, że mogłem instrukcję poczytać, ale nie to było moim zamiarem by wyniki co do 0,001'C uzyskać wyniki tylko po prostu zlokalizować i w tych kategoriach to traktuję. I wiem, że dobrze zrobię dając wełnę przy ścianach. A wyniki opublikowałem by inni przed budową wiedzieli na co zwracać uwagę, że np lepiej kupić droższy profil okienny niż szybę 3 warstwową, że tam gdzie beton i cegła pełna tam mostki termiczne, że beton komórkowy na klej to fantastyczna sprawa etc.. Niech każdy wyciągnie wnioski sam. Ja np teraz zamiast 20cm styropianu dał max 15cm - różnicy nie widać ( może w manualu jakbym kamerę ustawił... ) i nie kupował litych drzwi drewnianych mimo, że szalenie mi się podobały wizualnie.
 10. Ale przynajmniej kominek mi działa jak należy
 11. Prosicie a będzie Wam dane Nawet widać konwenter
 12. Zrobiłem zdjęcie "tego czegoś" - siatka w tym miejscu nie pękła - ale coś jest na rzeczy bo paseczek widać - może pianką było uzupełniane ? Pezecik pożyczyć Ci ?:) Musielibyśmy wtedy kega bimbru obalić Wiesz pezet że to nie o to chodzi - wkurw bierze, że robisz doskonale, a tu nagle taki jeb. Ja mam 3,5 wkurwu. 1) Max wkurw - nie działa odpływ liniowy w kabinie prysznicowej - nie dopilnowałem i jest jak jest 2) Rura GWC - nie działa - zalana wodą - może by dało zlokalizować gdzie - ale musiałbym staw wypompować 2a ) prawdopodobnie od wkopu tej rury poruszyłem grunt pod ścianką działową - pękła - naprawiłem, a moze to nacisk od stropu ?? 3) Zajebista "oszczędność" mojego ojca co siatkę na styk zakładał - teraz z 1000 zł muszę na nowo wyłożyć - ta ściana powyżej właśnie. + wkurw o te mostki termiczne - paradoksalnie obstawiałem klatkę schodową ( i dalej obstawiam bo nie zrobiłem podbitki jeszcze ) ale okna Druteksu sa do Bani, lite drzwi wejściowe jeszcze bardziej do bani ( ale tu mam wiatrołap ) no i ta cegła na murkach - już położyłem ścinki styropianu na poddaszu. A najlepsze, że to tutaj to jakieś 1- 1,5cm słomy rozsypanej z kostek dla kóz - jakby było 3cm to bym mostków nie zauważył Tu jest na łączeniu płyt styropianowych - ale jak na wiosnę ( albo jesień) będę tynkował to ścianę to przetnę w tym miejscu i sprawdzę - ściana pęknięta nie jest - nie jest tynkowana od środka więc bym coś zobaczył.
 13. termowizja 2018

 14. A to już prędzej - jest taka możliwość bo ta ściana jest spierd.. do poprawki klejenie siatki bo nie było tam zakładu 10 cm robionego. Aż sprawdzę.
×