Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Draagon

Uczestnik
 • Posty

  3034
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  21

Draagon last won the day on czerwca 8

Draagon had the most liked content!

Reputacja

133 Dobry doradca

O Draagon

 • Ranga
  ....
 • Urodziny 18.09.1977

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  163

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Draagon

  Dziennik PeZeta

  PEZET ODKRYŁ W sobie Zduńskie powołanie A wiesz Pezet ża ja robię teraz takie większe kominki
 2. Pamiętacie może jak GWC Rurowe robiłem ? I jeszcze na zewnątrz Mogę teraz powiedzieć bardzo dyplomatycznie - NIE WYSZŁO - kupię dwie laski dynamitu raczej klimatyzator. NIE WYSZŁO bo woda... najpierw wyszło, że rura zasypana była gruzem budowlanym. Nie dopilnowałem zasypywania ostatnich 8mb rury i wyszło, że gruz tam został ulokowany. Nie pytajcie w jaki sposób bo mnie trzęsie jeszcze - ale pomysłodawca idei sypania gruzu na rurę PCV pokrył koszty odkopu GWC na tym odcinku i co... i nico. Rura nie była uszkodzona. Więc spirala kanalizacyjna 15m w budynku i nic - zwijała się w rurze o tej średnicy - max 6m weszła. Więc z drugiej strony po kolana w szlamie i glinie... to samo się zwijała na prostym odcinku. Więc wlałem 12 wiader wody w budynku - a wcześniej wrzuciłem piłeczkę plasitkową - nie wypłynęło z drugiej strony nic. kompletnie nic - nawet fala się nie zrobiła. Kamery inspekcyjnej w mojej okolicy nie mają. Więc jedyne co zrobię jeszcze to za fundamentem odkopię rurę - postaram się dać trójnik by zrobić inspekcję. Albo zasypię rurę piaskiem by lejek się nie pogłębiał - bo obstawiam, że albo rura pękła, albo uszczelka się podwinęła i woda z mułem się przedostała do rury - co zatkała to zatkała - lejek większy nie będzie. Ale mam obawy czy się pod fundamentem nie zrobił by nie pogłębiało się to - więc zapełnię piaskiem. A jeszcze ten artykuł dopełnił kielich goryczy... Największa porażka jaką popełniłem na budowie.
 3. A jakie gmina dała uzasadnienie ?
 4. Draagon

  mój wymarzony domek

  Wypiłem Cydr 1 litr - zgadzam się z mhtylem co do fachowców - właź do studni ! I nie wygrażaj tak bo i tak słodka jesteś
 5. Draagon

  mój wymarzony domek

  Przecież ci napisałem. do małej niebieskiej rury jako "przedłużenie/łącznik" dajesz to Do tej większej niebieskiej - kołnierz (mufa) jeżeli chcesz przedłużyć ( na fotce akurat 150mm) a jak nie to głowicę studni - masz tu schemat jak to zamontować. A tak to u mnie jest rozwiązane - jak widać też kręgi
 6. Draagon

  mój wymarzony domek

  To się nazywa głowica studni - kurde ja nie wiem z jakiej planety masz fachowców A gaweł ma rację - omnigena jest do luftu - u mnie się rozsypała po 25 miesiącach.
 7. Draagon

  Pompa głębinowa - czarny szlam :(

  Brudny rdzawy szlam - to przekroczone żelazo. To czarne to faktycznie wygląda jak ropa - może w okolicy jakiś zakład przemysłowy lub nieczynna stacja benzynowa ? Proponowałbym wlać wodę bezpośrednio ze studni do 10 litrowego wiadra - i niech postoi z 3 dni. Ale woda niech będzie zasysana z powierzchni lustra wody. Jak to ropa to będzie pływała na wierzchu. I wodę nabierz inną pompą podłączoną do węża ogrodowego - żebyś sobie instalacji nie zanieczyścił. Bo ropę masz na wierzchu i osadza ci się na pompie jak wyciągasz ją ze studni.
 8. Mi wszyscy powtarzali: 1) Po opuszczeniu i obsypaniu - pompuj wodę "szarpnięciami" przez 24h by się otoczaki ułożyły. Bo jak się nie ułożą to zajdą mułem i nici z filtracji. 2) kolejne 48h - pompuj wodę na zewnątrz 3) Hydrofor i podłączenie + badanie wody do sanepidu - nie wcześniej niż 1,5- 2 miesiące od uruchomienia.
 9. No super - już ustaliłem - jest jeszcze mapa bezpieczeństwa ale zgłoszenia pewnie będą PO fakcie a nie PRZED
 10. Witam. Nawiązując do naszych rozmów na zlocie w Poraju chciałbym rozszerzyć zagadnienie. Mianowicie mam odebrany budynek. Obecnie gmina remontowała drogę ( wymiana nawierzchni, utwardzenie poboczy, pogłębienie rowów, utwardzenie podjazdów ) przy mojej nieruchomości z budżetem ok 1,5mln zł. W związku z powyższym, napisałem do gminy "Uwagi do projektu" by uwzględnili: a) chodnik b) oświetlenie c) nieprzekraczalną linię zabudowy (NLZ) dla mojej nieruchomości. Odpowiedzi jakie dostałem: a) chodnik - nie w chodzi w grę, bo muszą wykupić teren, a na to nie mają pieniędzy... nawet jak zaoferowałem, że ode mnie działkę za 1zł odsprzedam pod chodnik ( chodzi mi o kwestię przepisania córki do szkoły na wsi - ale przy takim natężeniu ruchu nie puszczę jej samej po tej drodze ) b) oświetlenie - trzeba zrobić osobny projekt ( istnieje kabel ziemny YAKY 5x120mm w pasie drogowym ) nie mają pieniędzy na 3 latarnie... c) zgodnie z ustawą jest 15m dla terenu poza obszarem zabudowanym - odpowiedzi jeszcze nie dostałem, ale sąsiad na sąsiedniej działce niezabudowanej postawił 2m od drogi płot z paneli betonowych i mówił że taką zgodę ma z UG. Obecnie robią już oznaczenie pionowe i poziome drogi a trzeba dodać, że gmina się postarała i dała progi "zwalniające" oraz z drugiej strony wsi "Znak A-18A Zwierzęta gospodarskie". I tu moje dodatkowe pytanie co mam zrobić by takie same oznaczenie powstało przy mojej posesji - kozy kilkakrotnie na drogę wbiegały, potrąceń nie było ale strzeżonego wiadomo co albo chociaż niech przesuną "teren zabudowany". ZPodgląd sytuacji Więc moje pytania są takie: 1) Oświetlenie - co odpisać na "brak pieniędzy" i "projektu" ?? 2) Co trzeba zrobić by przesunąć teren zabudowany wsi i dołożenie znaku "Zwierzęta gospodarskie" ? Mam już wykształcenie rolnicze i stado też jest zarejestrowane a zwierzęta zakolczykowane. W obydwu przypadkach chodzi mi tylko o realne zwiększenie bezpieczeństwa by po zmroku było widać pieszych i zwierzęta i by była szansa na wyhamowanie w razie czegoś - poperniczają tą drogą nawet 120km/h bo odcinek ma ok 3km długości w linii prostej i w dodatku z "górki". A chciałbym by córka poszła już tutaj do lokalnej szkoły i miała towarzystwo szkolne anie żebym ja miał duszę na ramieniu czy jakiś król szos jej nie trafi.
 11. Draagon

  2015

 12. Draagon

  rzut

 13. Draagon

  Powroty niedzielne...

  Ja także dziękuję, że udało się Mnie wcisnąć No i za towarzystwo też dziękuję, mam nadzieję, że na przyszły rok też się uda. A w drodze powrotnej nie kupiłem truskawek tylko czereśnie po 5 zł/kg
 14. Draagon

  Problem z granicą działek

  To niech nie mówią - tylko napiszą. Sam się niestety przekonałem, że z gminą można tylko na piśmie "rozmawiać". I niech ci te rozmowy "napiszą". Starostwo nie jest nieomylne - a od tego co jest prawilne to jest w pierwszej kolejności SKO I tak oto stałem się pieniaczem . ( Ale dzięki pisemnym odpowiedziom z gminy JA mam d..pę krytą - i tu niech się martwi już gmina a nie ja. A wszystko przez fakt dzięki któremu sam bardzo szybko zmądrzałem, jak pewnego razu zapukała do mych drzwi Policja i to JA musiałem udowadniać, że nie jestem garbaty, bo gmina moje ustne prośby miała w ... wiadomo gdzie.)
×