Skocz do zawartości

karoool20

Uczestnik
  • Posty

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

karoool20's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. No właśnie, do tego zmierzałem. Na moją logikę nie specjalisty, a laika to powietrze na miejsce wypompowywanego nie weźmie się przecież z kosmosu. To samo w sytuacji wpompowywania powietrza z zewnątrz do środka pomieszczenia - czy tam go wcześniej brakowało? Ja "logiki" działania takiego "rekuperatora" totalnie nie ogarniam. Normalne urządzenia mają wlot i wylot z dwóch stron i na bieżąco wpompowywują i wypompowywują powietrze z pomieszczenia, jednocześnie, tą samą ilość. I to ma sens, bo różnicy ciśnienia nie będzie. Załóżmy że jednak będzie szczelnie, okna plastiki bez nawiewników i listwa pod drzwiami. Rozumiem że zalanie maty/kabli w podłodze i podgrzewanie tylko w taniej strefie jest nie opłacalne względem grzejnika elektrycznego wiszącego na ścianie czy pieca akumulacyjnego. Jak czytam w internecie opinie że ktoś zamienił piec akumulacyjny na ogrzewanie gazowe i ma połowę taniej w eksploatacji, mamy 7 miesięcy w roku i zakładam że całe życie na emigracji nie będę, tylko kilka "niezbędnych" lat...miało być żyć taniej niż w obecnym 150 metrowym domu rodziców gdzie w przyszłości trzeba mi będzie ogrzewać 3 poziomy po 50m2 za min. 3000-4000zł rocznie węglem (zasyp)
  2. Rozumiem że w trakcie "wywiewu" w pomieszczeniu robi się próżnia, a "nawiewu" - nadciśnienie? Czy źle tą zasadę działania rozumiem? 70 sekund nawiewu? A ileż tego powietrza taki wentylatorek łazienkowy w tym czasie wyprowadzi? Bo to coś chyba nie ma tam niczego innego. Gdzieś znalazłem że to kosztuje nawet 1700zł. Trzeba by kogoś żeby zdał tu relację jak to się sprawuje w praktyce. Zupełnie przyjemniej odczuwam ciepło z podłogówki wodnej niż z samego grzejnika wodnego w pomieszczeniu w którym nie ma podłogówki.
  3. Co sądzicie o elektrycznej podłogówce z akumulacją w podłodze albo klimatyzatorze przypodłogowym z funkcją grzania w zimie?
  4. Całoroczny, jakby można bez kozy jakoś i ogólnie spalania czegokolwiek, kopcenia dymienia i kurzenia to byłoby super. No i żeby to było opłacalne i niedrogie w eksploatacji. W obecnym domu rodzinnym gdzie mieszkam kotłownia zajmuje jedno pomieszczenie, ale syf jest w całej piwnicy, nawet za zamkniętymi drzwiami kurz i pył, dym niesie sie do reszty domu. Kocioł zasypowy, palenie węglem. Nie wyobrażam sobie mieć tego w strefie mieszkalnej, a w tym projekcie nie ma przecież osobnego pomieszczenia. Pytałem o to w biurze, pani konsultant stwierdziła że można jeszcze grzać gazem lub prądem. Tylko czy jest sens prowadzić gaz do tak małej inwestycji? Druga sprawa to bezpieczeństwo pożarowe, jak mnie często nie będzie bo będę np. za granicą? A prąd jest przecież bardzo drogi. Niestety jestem z wykształcenia tylko hotelarzem i nie znam się na budownictwie, tyle co doedukuję się na forach czy w magazynach branżowych.
  5. Wskazałem który, podałem jego nazwę oraz link do strony na której sie znajduje. Tylko system zlecony, nie mam zielonego praktycznego ani teoretycznego pojęcia o budowie - plan jest taki: ja zasuwam za granicą na domek w Polsce, domek w Polsce budują mi wykonawcy. Domek ten, a własciwie "budynek gospodarczy/rekreacji indywidualnej" jest wielkości garażu, ciężko mi uwierzyć że budowa garażu to dziś koszt nie zamykajacy się w kwocie 100tyś zł. Na działkę myślałem wydać nie wiecej niz 20-30tyś.zł PeZet rozumiem orientujesz się w cenach działek w okolicy która mnie interesuje. To co ja bym chciał ma 1/4 powierzchni Twojego. Serio wydałeś 400-500tyś. na budowę z działką? Gratuluje luksusu możliwości grzebania przy tym, ja muszę jeszcze ciężko fizycznie pracować zawodowo.
  6. PeZet, dzięki wielkie o takie coś mi chodziło! Jeszcze "tylko" zapomniałeś o działce...gdzieś pod lasem Na stronie tego projektu podali kwotę tylko do SSZ: 42 840zł, jak zapytałem o resztę to ni ma, rysunków szczegółowych też nie ma, bo "projektant nie zezwolił na publikację".
  7. ja jak skopiuję cały link i wkleję do wyszukiwarki to mi otwiera bez problemu chodzi o projekt KR DOMEK 10 CE (DOM KR5-86) ze strony https://pracownia-projekty.dom.pl chodzi mi o stan deweloperski i pod klucz
  8. Witajcie, jestem nowy na forum. Chciałem się Was zapytać czy jest realna szansa zmieścić się w budżecie 100tyś z tym projektem https://pracownia-projekty.dom.pl/kr_domek_10_ce.htm
×
×
  • Utwórz nowe...