Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

NOTO

Uczestnik
 • Posty

  1 040
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  5

NOTO last won the day on lutego 24 2019

NOTO had the most liked content!

Reputacja

19 Neutralny

O NOTO

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  847

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. To jeszcze diorzucę pewną wątpliwość .... Prosze spojrzeć na jaką kwotę macie ubezpieczony dom i co ta kwota oznacza. Czasami jest to wartość nieruchomości. Jeśli macie ubezpieczenie na 500 tys a dom jest warty 1 mln bo jest w dobrej okolicy .... to okazuje się gdy się spali ... to dostaniecie tylko połowę kwoty .... z 500 tys zł. Bo ubezpieczyliście "tylko połowę wartości domu". Sam ubezpieczam bo mam kredyt A komin na paliwa stałe to musi być "dozorowany" chyba więcej niż raz w roku....
 2. Dla mnie szok. Jesteś pewien że wcześniej działało to w automacie ? Widocznie inne żródła prądu mocno obciążały Ci I taryfę.
 3. Sprzedawca zawsze będzie chciał sprzedać więcej czasami 1-2 panele to konieczność większego inwertera itp. Ale zawsze lepiej na koniec okresu rozliczeniowego lepiej dokupić trochę prądu niż (nadwyżkę) go odsprzedać za grosze. Przewymiarowana instalacja kusi do większego zużycia prądu. Przy mniejszej jest większa sama na większe (procentowo) zużycie energii od razu ... bez magazynowania jej w sieci (z kosztem 20%).
 4. Czy coś się stało z tabelą ... czy to mój komp już nie wuświetla takich rzeczy ?
 5. Mam karchera od dobrych kilku lat. 2 razy do roku uruchamiany. Spełnia swe zadanie - czasami komuś pożyczę dla odpicowania samochodu - wtedy fajnie widać efekt jego działania
 6. Fajne są takie tematy ... ktoś pyta, dostaje odpowiedź (zapewne dobrą) ... i nie podzieli się z innymi jak rozwiązał problem
 7. NOTO

  Piec ekogroszek

  Jaka jest potrzebna maksymalna moc kotła ... w tych okolicach szukać. Nie przewymiarowywać !!! (-20 nie było już od kilku zim :)) Ale ciekawe co jest w projekcie ... bo różne cuda mogą być.
 8. Koszty paliwa mniejsze (ekogroszek -> gaz) ? Czy jakieś cyfry da się przytoczyć ?
 9. Co masz na myśli panele PV czy kolektory do CWU ? Jeśli PV to warto moim zdaniem - ale rozsądnie nie za dużo. Jak zamierzasz grzać dom ? Jakie ma zapotrzebowanie cieplne ? Ile osób ? - to jest podstawa do (wyliczeń) decyzji.
 10. Czy po ociepleniu od środka nawet niefachowo mostek może przenosić więcej ciepła niż przed ? Lub tworzy się jakiś nowy ? ... proszę o przykład.
 11. Ale dalej brak cyfr, modeli uzasadniających prawdziwość powyższych stwierdzeń (że rzeczywiście tak dużo tracimy np. dla ściany U 0.6) Czy ktoś może takie podrzucić ?
 12. I dobrze. To drogie rozwiązanie i zapewne będzie omijane.
 13. Moc instalacji dobiera się do żużycia prądu a nie do wielkości domu. Stąd wynikają nieporozumienia i niepotrzebne koszty. Instalacja ma być lekko niedowymiarowana.
×
×
 • Utwórz nowe...