Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Systemy kominowe, kominki i piece

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Piece, kotły, kominki i systemy kominowe. Zadaj pytanie ekspertowi.

179 tematów w tym forum

• 35 odpowiedzi
    • 15762 wyświetleń
    • 34 odpowiedzi
    • 1730 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 4667 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 604 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 18007 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 17361 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 548 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1060 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 718 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1247 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 748 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1383 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 24108 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1326 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 29817 wyświetleń
    • 58 odpowiedzi
    • 49372 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 3521 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2707 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 3637 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 3299 wyświetleń
    • 55 odpowiedzi
    • 11585 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3688 wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 6386 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4834 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 4991 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 3677 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2804 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4433 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 4834 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3338 wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 17089 wyświetleń
    • 51 odpowiedzi
    • 17475 wyświetleń
    • 167 odpowiedzi
    • 72203 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6138 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 9530 wyświetleń
    • 89 odpowiedzi
    • 23263 wyświetleń
    • 147 odpowiedzi
    • 125474 wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 20761 wyświetleń
    • 33 odpowiedzi
    • 8038 wyświetleń
    • 63 odpowiedzi
    • 46948 wyświetleń
    • 74 odpowiedzi
    • 16821 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4913 wyświetleń
    • 39 odpowiedzi
    • 10346 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 7610 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 12667 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 5469 wyświetleń
    • 41 odpowiedzi
    • 19750 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 5264 wyświetleń
    • 101 odpowiedzi
    • 23302 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4372 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
  • FAQ, czyli jak poruszać się po Forum

• Najnowsze posty

• Zajmuje się tym zawodowo i nie ma takiego czegoś że coś odpadnie.Komin przed szlamowaniem czyli tynkowaniem od środka najpierw musi być porządnie wyczyścić mechanicznie,frezami potem można nakładać masę zrobiłem taki kominów tysiące i nigdy nic nie odpadło.Zazwyczaj mówią to ci co w życiu tego na oczy nie widzieli lub maja interes w wkładach kominowych.Moja firma robi wkłady i szlamowanie każda metoda jest dobra,dobieramy odpowiednią do klienta a konkretnie do pieca przekroju przewodu całej instalacji  itp.   Najcześciej robimy budynki z lat 60,70 bo tam zaprawa jak była do nich użyta już dawno straciła swoje wartości i tak samo jak kolega wyżej wspomniałem kwasy jakie tam wystąpiły zrobiły swoje.
    • Po pierwsze to chyba miałeś niezłą fazę jak te wypociny pisałeś. Miałeś zmienić styl pisania a ty dalej pier... trzy po trzy. Wcale nie jest dobrym sposobem wkładanie rury w kanał kominowy bo to wystarczy zaledwie na kilka lat. I jak czytam, że cegła była nierówna to już mi się nóż w kieszeni otwiera. Baranie, kanał dymny w środku może być nierówny ale nie z powodu nierównych cegieł tylko z powodu korozji, kwasy spalinowe są tak żrące że o nich nie słyszałeś bo gdybyś usłyszał to już dawno by twój mózg wyżarły bezprzewodowo. baran, dosłownie baran, jak baranie wejdziesz do kanału dymowego aby go rozkuć? No chyba że rozkuwasz go na szerokość metrXmetr. Gdybyś coś wiedział o kominach to byś takich bzdur nie wypisywał. Kanał spalinowy się frezuje aby powiększyć cały przekrój kanału spalinowego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a do uszczelniania kanału spalinowego  w kominie z cegły robi się taki zabieg jak szlamowanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • U Ciebie węgarki , u mnie glefy ...... , odkuć punktowo i zobaczyć czy jest możliwość większego kucia , tak aby przynajmniej wstawić 4cm styropianu jeśli wyjdzie że trzeba będzie ingerować w zbrojenie nadproża to nie zostaje nic innego jak opuszczenie okna .
    • jednak będzie  kostka,tylko jaką  wybrać 
    • Gość klient z Warszawy
      UWAGA OSTRZEŻENIE !!!! Kupiliśmy w tej firmie pustaki do budowy domu w bardzo dobrej cenie. Po 2 latach zostaliśmy pozwani do sądu za rzekomo niezapłacone jak się potem okazało fikcyjnie wystawione faktury na nieznane nam firmy pomimo, że za wszystkie dostawy musieliśmy robić przedpłatę. Synek właściciela urzędujący w oddziale warszawskim to niezły przekręt. Prawdopodobnie przywłaszczył sobie jedną z zaliczek gotówkowych i teraz udaje cwaniaka. Teraz już wiem skąd takie niskie ceny mają !!!! Dla zainteresowanych posiadam dokumenty potwierdzające ten fakt.
    • Hurtownia KENPOL MATERIAŁY BUDOWLANE Eugeniusz Krzywda

Województwo: łódzkie
      Miasto: Piotrków Trybunalski

Pełny opis hurtowni pod adresem:
      http://www.budujemydom.pl/hurtownie-budowlane/lodzkie/piotrkow-trybunalski/20154-kenpol-materialy-budowlane-eugeniusz-krzywda
    • chodzi ci o węgarki? to glify? A co proponujesz z 'węgarkiem' nadproża? Też ściąć? Jeśli idzie o futrynę okna (ościeżnicę) - to tynk ma być 3 cm od krawędzi wewn. (mniej widoczna by już źle wyglądała)
    • dokładnie nie wiem - ale w dobrym stanie - konserwowane regularnie - w każdym razie pozostaną, są osadzone na benkaizach, jakos tak sie to nazywało - takie kute trzpienie wbite w futrynę i zabetonowane w murze. Parapety do wymiany.Z płytek ceramicznych.
    • To dobry sposób i trwały z zastrzeżeniami podanymi w artykule. Jest jeszcze jeden kłopot - Kanał dymowy bywa w środku nierówny, niewyfazowany, szczególnie w starszych domach, bo i cegła była nierówna - a murarz zwykle murował do lica sciany. I te nierówności dodatkowo zwężają kanał. Można zaproponować jeszcze jeden sposób - poprostu rozkuć tak cały kanał, by zmieścić w nim odpowiedniej średnicy rury lub kształtki - to pracochlonne - ale kanał jest wtedy nowy - a przy wysokości paru metrów do wytrzymania  Kiedyś zrobiłem  tak, że wykułem cegłę od frontu kanału, wyfugowałem cały kanał (od piecyka chlebowego) od środka i zamurowałem (wszystko zaprawą cementową) - odcinek tylko na parterze był niestarannie wykonany - działa do dziś (15 lat), nic nie popękalo. Ale kanal był wcześniej nieużywany, nowy (dym się pojawił przy pierwszej rozpałce i przed tynkami) - więc fugi dobrze się lepiły.  Jednak teraz wolałbym rozwiązania z wstawieniem rury lub nowym kominem - pewniejsze!  Ciekawe, na ile efektywne jest to uszczelnianie od środka - szczególnie starego, zanieczyszczonego przewodu - i ile kosztuje?
  • Doradcy redakcyjni i firmowi