Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Systemy kominowe, kominki i piece

Zaloguj się, aby obserwować  
Piece, kotły, kominki i systemy kominowe. Zadaj pytanie ekspertowi.

203 tematów w tym forum

• 17 odpowiedzi
    • 781 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 1947 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1529 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1360 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 2705 wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 2265 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1998 wyświetleń
  1. Komin - strażak

• 3 odpowiedzi
    • 2388 wyświetleń
  2. Nasiąkający Komin

• 57 odpowiedzi
    • 9150 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2861 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 2872 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 10582 wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 3673 wyświetleń
  3. Komin jaki najlepszy

• 66 odpowiedzi
    • 59578 wyświetleń
  4. Czyszczenie komina.

• 32 odpowiedzi
    • 25728 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3478 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 2674 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 3246 wyświetleń
  5. Czy to zależne od komina ?

• 11 odpowiedzi
    • 3118 wyświetleń
  6. Komin z płyty OSB

• 6 odpowiedzi
    • 4047 wyświetleń
    • 138 odpowiedzi
    • 15998 wyświetleń
  7. Wysokość komina

• 23 odpowiedzi
    • 4285 wyświetleń
  8. Budowa kominka

• 3 odpowiedzi
    • 3103 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 3643 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 3304 wyświetleń
  9. jaki kominek wybrać

• 168 odpowiedzi
    • 83648 wyświetleń
    • 63 odpowiedzi
    • 14444 wyświetleń
    • 56 odpowiedzi
    • 10524 wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 20631 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 7332 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 6745 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4244 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 7770 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3513 wyświetleń
  10. Kominki elektryczne

• 23 odpowiedzi
    • 21155 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 21866 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 5214 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4715 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3677 wyświetleń
  11. Cieknący komin

• 5 odpowiedzi
    • 6074 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 28217 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4188 wyświetleń
  12. Obudowa kominka

• 23 odpowiedzi
    • 34338 wyświetleń
    • 58 odpowiedzi
    • 56828 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5685 wyświetleń
  13. kominek na gaz

• 7 odpowiedzi
    • 6799 wyświetleń
  14. Problem z kominem

• 10 odpowiedzi
    • 6288 wyświetleń
    • 55 odpowiedzi
    • 18130 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 8168 wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 11642 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzisiaj ju wymurowalem polowe paleniska.    Jak dlugo musi to wszystko schnac nim bede mogl rozpalic w piecu?   Papier ceramiczny, ktory obtaczalem w zaprawie wchlonal pewnie duzo wody
    • https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klienta/Procedury-przylaczeniowe/Procedura-przylaczania-Odbiorcow/Zasady-przylaczania-Odbiorcow-do-sieci-elektroenergetycznej/Zlozenie-wniosku-o-warunki-przylaczenia
    • Mr Tomo, chyba dawno tu nie zaglądałeś : ). Jak mistrzowie osadzili bramę, nie było tej wstawki, tylko dziura ohydna. Brama też mi się podoba, z osadzeniem gorzej. Zrobili ławę płytką, niecałe 60 cm. Irytuje mnie natomiast ta podkładka przymocowana  do ażuru  w dwóch miejscach. O to mi chodzi, nie o tę wstawkę. Decydując się na nią wiedziałam, że będzie dokręcona, nie dospawana, bo i jak.   Kolejny temat ocieplenie studni. Jak kiedyś pisałam planuję zrobić kołderkę ze styropianu ( Retro, bez jasieczka  ). Pokruszę styro, wpakuję do worka. Ktoś mi zasugerował, że powinnam ten styropian sklejać pianką montażową. Niby w celu zabezpieczenia przed wilgocią. Jest to dobry pomysł?   Męczy mnie też taras. Heniu onegdaj zwrócił uwagę na jego kolor i radził pomalować. To jedno, ale jest jeszcze coś. Tarasowiec przykręcał deski takimi cieniutkimi torksami. Skutek jest taki , że zaczęły łódkować. Zastanawiam się, czy odkręcenie ich i przykręcenie na nowo większymi grubalkami coś by dało, czy już nie ma to sensu? Na zdjęciach dalsze ciekawostki przyrodnicze. 
    • Gość Kornel
      Poważnie zastanawiam sie nad zamontowaniem zabezpieczenia do domu, niestety podczas wakacji mieliśmy niemiłą sytuację z włamywaczem, na szczęście sąsiad w porę go odstraszył. Co powiecie na inteligentne czujniki ruchu lub kamerami od Keemple. Czy ktoś z Was możę doradzić, czy w przypadku "kradzieży/ włamań" moze to skutecznie odstraszyć takiego jegomościa?
    • Tak, ale to jest raczej alternatywa do szufelki, niż węża chowanego w ścianie, niestety nie unikniemy konieczności schylania się w celu posprzątania. Podobne rozwiązanie to Vroom. http://www.aerovac.pl/product/vroom/ Są to raczej podręczne akcesoria, wykorzystują raczej delikatne węże. Cały dom ciężko byłoby tym posprzątać.  Czy sytem chowanego węża, np. Flexin, jest drogi ? Tak jest droższy niż standardowe gniazda, ale ponieważ można zastosować dużo mniej gniazd, bo racjonalne jest wykorzystanie dłuższych węży, to nie jest to już różnica zaporowa. W większości domów wystarczy 1 gniazdo na kondygnację. Natomiast wygoda użytkowania jest zauważalna. Warto rozważyć. Ciekawe są realizacje systemu węża chowanego w apartamentach, gdzie nie ma miejsca na przechowywanie węża giętkiego ani odkurzacza przenośnego. W takim przypadku schowanie wszystkiego w ścianie daje naprawdę zauważalne korzyści. Specjalny model jednostki centralnej może być zamontowany na balkonie lub nawet w ścianie.  http://www.aerovac.pl/product/wolly-2/  
    • Mam do wykonania warstwę spadkowa na tarasie gdzie najdłuższa odległość spadku to 8,5 m. Z czego najlepiej wykonąć taki spadek ? Dodam, że na warstwie spadkowej chciałem ułożyć hydroizolację, potem XPSa i tłuczeń (stropodach odwrócony), ale na tą chwilę szukam najlepszego materiału do wykonania spadku.   
    • Najciekawsze jest to, że w programie Czyste Powietrze inwestycje w solary lub PV są finansowane jedynie w formie kredytu. Fakt, że oprocentowanie kredytu jest kilka razy niższe niż standardowe oferty banków (na poziomie zakładowej kasy zapomogowej).
    • Zależy co jest określone w WZ - np. zapewnienie przez wodociągi o możliwości podłączenia wystarczy. Bez zapoznania się dokumentami i przepisami lokalnymi  trudno określić tok dalszego postępowania
    • Gość Tobiasz R
      Często ludzie zastanawiają się, czy ich zadaszenie wytrzyma ciężar paneli. Montaż instalacji nie wymaga na ogół wzmacniania dachów, standardowo projektowanych na obciążenia dużo wyższe niż te, które pochodzą od paneli. Jedynym wymogiem jest zapewnienie panelom wymaganej niezacienionej powierzchni dachu i tyle. Ogólnie jestem zdania, że trzeba inwestować w OZE, bo to przyszłość naszej ziemi. Mamy instalację od OZE-biomar od 2 lat i na prawdę jest to opłacalne.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi