Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Systemy kominowe, kominki i piece

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Piece, kotły, kominki i systemy kominowe. Zadaj pytanie ekspertowi.

182 tematów w tym forum

• 26 odpowiedzi
    • 624 wyświetleń
    • 53 odpowiedzi
    • 1741 wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 16311 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 587 wyświetleń
    • 118 odpowiedzi
    • 2169 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 3635 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 976 wyświetleń
    • 34 odpowiedzi
    • 1936 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 4728 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 634 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 18081 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 17584 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 674 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1322 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 801 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1609 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 24343 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1354 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 30104 wyświetleń
    • 58 odpowiedzi
    • 49688 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2777 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 3687 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 3338 wyświetleń
    • 55 odpowiedzi
    • 11680 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3866 wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 6616 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4871 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 5040 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 3735 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2843 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4538 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 4993 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3391 wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 17481 wyświetleń
    • 51 odpowiedzi
    • 17772 wyświetleń
    • 167 odpowiedzi
    • 72734 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6175 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 9761 wyświetleń
    • 89 odpowiedzi
    • 23696 wyświetleń
    • 147 odpowiedzi
    • 126021 wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 21034 wyświetleń
    • 33 odpowiedzi
    • 8188 wyświetleń
    • 63 odpowiedzi
    • 47269 wyświetleń
    • 74 odpowiedzi
    • 17003 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4976 wyświetleń
    • 39 odpowiedzi
    • 10589 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 7940 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 12823 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 5540 wyświetleń
    • 41 odpowiedzi
    • 20204 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
  • Najnowsze posty

• Gość Gość PSR
      Naprawdę nie obawiamy się negatywnych opinii. Gdyby wszystkie z powyższych opisów były prawdziwe, to mielibyśmy już kilkanaście spraw w sądzie, a ich nie mamy. Niestety niektórzy ludzie nie mają kompletnie pojęcia technicznego o kupowanych towarach i ich montażu, a MY w 100% trzymamy się norm budowlanych. Jakoś do tej pory nie otrzymaliśmy od powyższych osób wezwania do sądu oraz listu od Rzecznika Praw Konsumentów, to świadczy o naszej niewinności. Powyżsi postowicze - najpierw zapoznajcie się z normami budowlanymi, a dopiero wtedy wpisujcie komentarze. Sprzedajemy produkty wysokiej klasy oraz oferujemy profesjonalny montaż i fachowe doradztwo.
    • Ale pająkom będzie łatwiej się zadomowić. No i tynkarz, albo monter g/k puści kilkanaście wiązanek więcej, musząc kombinować przy kilkunastu, zupełnie poronionych winklach na suficie. A jak coś skrzywi, to gospodyni nigdy nie  legnie na plecach, bo spoglądanie na taką fuszerkę zupełnie pozbawiłoby ją uciechy z pożycia małżeńskiego.
    • Ja widziałem jak poradził sobie przedwojenny majster, a strop był łukowy, murowany z cegieł, wspartych na dwuteownikach. A więc nierówności grzbietów i dolin sięgały kilkunastu centymetrów. Kazał włascicielowi przywieźć z tartaku przyczepę trocin i kupić kilka worków wapna hydratyzowanego. Następnie do wapna dodał wody tworząc mleczko wapienne i zmieszał je z trocinami. W ten sposób zabezpieczył się przed szkodnikami od robactwa po gryzonie włącznie. Następnie tę masę, czyli trociny z wapnem rozprowadził po strychu, wyrównując powierzchnię, a kiedy przeschła i nieco stwardniała, położył na to cienką szlichtę betonową. Strop był wyrównany. - A teraz ocieplajcie sobie czym chcecie! - rzucił do właściciela. I słusznie. Położenie styropianu i wylanie posadzki nie stanowiło już problemu.
    • pustaki to w zasadzie "szalunek tracony" (są przecież i wypełnienia choćby ze styro, a ten niby nie jejst nośny, ale tworzy strukturę czasami niezbędną dla choćby bepieczeństwa ustroju), ale czy można je wybić to kwestia indywidualna, dla konkretnego przypadku, nie ogólna zasada; akustyki i izolacji do tego bym nie mieszał, bo to trochę śmieszne; konstrukcja w gęstożebrowym to belka i nadbeton sam autor pytani napisał "podobnego jak na rysunku w artykule", więc niekoniecznie musi wiedzieć o czym pisze (ackeram to czy tlko podobny?), tu trzeba wiedzieć czemu służy strop, który chce burzyć niemniej wybijanie garów przy rozstawie osiowym belek 30cm i szerokości każdej belki 7cm (czy tam ile ma ackerman) to skrajna głupota, bo ile zostanie pomiędzy? łeb wlezie? może, ale obkręci go jak uszy obetnie
    • Gość stach
      Wydaje mi się że podany przykład podłogi drewnianej wygeneruje wiele mostków termicznych. I nie rozumiem tej skomplikowanej konstrukcji kratownic - po co takie komplikacje?

• Pełna treść artykułu pod adresem:
      http://www.budujemydom.pl/sciany-i-stropy/9152-jak-tanim-kosztem-ocieplic-strop-zelbetowy
    • Ja przygotowując się do budowy korzystałam z takiego kalkulatora - new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu i nie powychodziły mi takie wygórowane kwoty jak tu podajecie. Przy jakichś nietypowych budowach zawsze można się skontaktować z biurem i poprosić o wycenę, myślę, że to nie będzie żaden problem. Z tego co się dowiadywałam, to kwota podana przez kalkulator jest adekwatna do tych kosztów, które będę musiała ponieść.
    • A ty co masz, albo chcesz mieć? Bo ja mam na swoim podwórku 16 kominów....Różnych....kwadratowych i podłużnych...Na jednym to się nawet cały strop drewniany opiera.
    • Oczywiście, że instalację można rozbudować. Często inwestorzy proszą o wyprowadzenie dodatkowego zaślepionego pionu np. na nieużytkowe poddaszę, aby wykorzystać go w przyszłości, po jego zagospodarowaniu. Pozdr. www.aeroVac.pl  
    • Gość Gospodarz z Wielkopolski
      Dziękuję za fachowe doradztwo i konkretną obsługę przy zakupie Eurofali.Szybko ,konkretnie i pokrycie w dobrej cenie .Polecam wszystkim rolnikom.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi