Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Papito

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Papito

 • Ranga
  Początkujący
 1. W projekcie bud. mam przepust attykowy podgrzewany. Chciałbym zapytać o praktykę instalacji i użytkowania… Czy standardowo instaluje się jakąś prostą automatykę temperaturową (nie planuję w domu jakiejś wyszukanej automatyki domowej)? Czy może powinienem przewidzieć dodatkowy włącznik w pomieszczeniu i samemu włączać?
 2. Kwestia "dlaczego" i "po co" jest dość wrażliwa. Pewnie możesz się domyślać o co i jak w temacie "rodzina-budowa-..." itp.:) Wierzcie mi sam mam dość tego tematu ale muszem przynajmniej rozpoznać O to też chciałem zapytać. Przyznaję, że miałem taką wizję. Wokół salonu planuje obniżony nieco sufit chociażby na instalację wentylacji mechanicznej. Oczami wyobraźni widziałem tam rurę gazową (na wierzchu ściany ale w zabudowie). Domyślam się, że chodzi o niebezpieczeństwo gromadzenia się gazu w zamkniętej przestrzeni. Wiec co jeżeli taka zabudowa g-k wzdłuż rury mia
 3. Ale jak to rozumieć? Jak są odcinki instalacji dłuższe niż rury w handlu to jakie rozwiązania się stosuje?
 4. Cel kominka: nastrojowy. W żadnym wypadku grzewczy. Dlaczego, po co i tak dalej w tym dlaczego nie bio - błagam nie w tym temacie... Jak dla mnie to ten cały kominek... ehh. Na dziś próbuję rozkminić kwestie techniczno-formalne. PS. Tak, oczywiście miałem na myśli rurę koncentryczną i kominek z zamkniętą komorą spalania. Zaraz, zaraz... dlaczego nie? Właśnie miałem na myśli taki gazowy z szybą. U dystrybutora/instalatora dowiedziałem się, że temat odprowadzenia spalin i doprowadzenia powietrza załatwia się rurą koncentryczną.
 5. OK. Dzięki. To żeby podsumować ten podwątek. Temat spalin z kominka gazowego i doprowadzania powietrza do niego załatwia podwójna rura wstawiona do komina. Dobrze rozumiem?
 6. Nie bardzo rozumiem. W części dziennej aktualnie nie ma zaprojektowanej inst. gaz. bo kuchnia jest przewidziana elektryczna. W przypadku przeróbki kominka na gazowy zapewne zajdzie konieczność adaptacji istniejącego komina (wstawienie podwójnej rury). To chyba w pełni załatwia prawidłowe doprowadzenie powietrza i odprowadzenie spalin. Pozostaje kwestia doprowadzenia gazu we wskazane miejsce. Moje pytanie do kol. reaktora dotyczyło możliwości pogodzenia posiadania kuchenki gazowej w salono-kuchni z zakazem prowadzenia inst. gazowej przez tenże salon-kuchnię (pomieszczenie mieszkalne
 7. Bardzo ważny głos. Dziękuję. Ja widać z rzutu, salon (0.09) i kuchnia (0.08) to praktyce jedna przestrzeń. Kuchnia jest oddzielona od jadalni właściwie tylko niską wyspą a z prawej strony od salonu ścianką o charakterze tylko bariery optycznej. Akurat nie mam w kuchni gazu zaprojektowanego ale czy to oznacza, że w salono-kuchniach nie może być gazu?
 8. To znaczy, że są zasady/przepisy, którym powinna odpowiadać instalacja gazowa. Instalator (uprawniony), który będzie mi robił niedługo instalację zrobi mi tak jak w aktualnym projekcie (niebieska linia). Dodatkowo umówię się z nim że wstawi zamontuje mi dodatkowe 15 mb rury (zgodnie ze sztuką i przepisami prowadzenia instalacji). Obecnie nie będzie ona częścią instalacji więc formalnie będzie po prostu rurą (zaślepioną z obu końców). Potem przyjdzie wykończenie domu itd. Jak za 5 lat okaże się, że chcę mieć kominek gazowy to zlecam uprawnionej osobie pr
 9. Jestem przed wykonaniem instalacją gazowej. Chciałbym w przyszłości mieć możliwość zainstalowania kominka gazowego w miejsce tradycyjnego – nie mam pewności czy się zdecyduję. Na co zwrócić uwagę? W projekcie bud. instalacja gazowa kończy się w kotłowni przy piecu (niebieska linia). Na etapie wykonawczym robię dodatkową rurę (zaślepioną) z kotłowni w okolice kominka w salonie (ok. 15 mb – czerwona linia jak na rysunku). Gdybym za jakiś czas zdecydował się na kominek gazowy wiem, że potrzebuję pozwolenie na przebudowę instalacji gazowej i ok – będę m
 10. Myślałem jakimś kostkarzu co i tak chudziaki kładzie (no chyba że każdy brukarz ma własne źródła starego tj. tańszego cementu)... No niestety zupełnie nic nie mam do zrobienia u siebie na teraz.
 11. Wszystko wiem. Jesteście nieocenieni:) O ile dobrze zrozumiałem to na chudziak pod kostkę się nada. Ale u mnie to dopiero jesień albo następna wiosna. Ryzykować chomikowanie czy szukać kupca co potrzebuje pod nawierzchnię?
 12. Czy zbrylony nie wiem bo nie otwierałem. Konstrukcji już nie będzie. Zostawiłem na tynki ale realnie to jeszcze kilka miesięcy.
 13. Cement AS - Cement z Warty. Tajna data wydrukowana na workach to 2020.05.22. Dodatkowo napisano że: gwarancja 120 dni od daty na worku.
 14. Zostało mi kilkanaście worków cementu z zeszłego roku. Nie przejmowałem się tym bo zawsze się może przydać. Właśnie się dowiedziałem, że ten cement jest już za stary i w ogóle nie dobry:( Czy rzeczywiście tak jest? Cement jest w workach, leży pod dachem, przykryty cały czas folią. Nawet kropla opadu na niego nie spadła - wilgoć? jak to w stanie surowym otwartym...
 15. Akurat słyszałem, że kleje budowlane (do glazury czy do styropianu) wręcz przyśpieszają korozję a tu okazuje się że odwrotnie?
×
×
 • Utwórz nowe...