Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Papito

Uczestnik
 • Posty

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Papito

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dlaczego wełna be? (mam wąski pas p.poż z wełny). Dlaczego mówisz o styro EPS 100 przecież on nie będzie zgniatany - jeżeli już o odrywany ze ściany. Zwiększyć ilość kołków czyli do jakiego zagęszczenia?
 2. Okładzina raczej cienka (jeszcze nie wybrana). Kamień ok. 2 cm grubości. Do położenia na parterowych elementach elewacji do ok 250 cm nad ziemią. Ocieplenie styropian (wełna). Jak to powinno być przygotowane żeby elewacja uniosła ciężar okładziny?
 3. (Przepust jest ze stropodachu otoczonego attykami, nie ma rynien. Pod stropodachem salon.) Brzmi sensownie. Taka błachostka ale gdzie taki włącznik umieścić? W salonie może być pstrykany przez pomyłkę... W garażu przy rozdzielni?
 4. Nie, w tym temacie nigdzie nie zakładałem. Znam FM ale proszę o link w miarę możliwości bo sam nie wiem, o który chodzi..
 5. Czy po tym co odpowiedziałem ma to ręce i nogi? Naprawdę to aż taki plus? Nie o to pytałem ale skoro takie reakcje pro-reku to możecie rozwinąć? Pytam bo nie mam porównania?
 6. Tak, te kominki mają być wylotami kanałów. Kanały w pustakach wentylacyjnych: otwór 11x16cm. Jeden kanał mam - z kuchni od okapu (ponieważ tu będzie i tak wywiew mechaniczny sprawa jest rozstrzygnięta). Tak naprawdę brakuje mi trzech przewodów kominowych kuchnia na parterze, spiżarka (obok kuchni), łazienka na parterze. Kuchnia i spiżarka - musiałbym przekuć strop i przez wysokość piętra wymurować kanały (1 dla kuchni i 1 dla spiżarki. Powyżej sufitu piętra rura spiro. I tu jest właśnie pytanie jeżeli kominek może być przy okapie dachu to cały kanał wychodzi prawie pion
 7. Jestem namawiany na zmianę wentylacji z rekuperacji na grawitacyjną – dom przed wykończeniem. Wygląda na to, że jest to możliwe. Dach nad piętrem pełnym jest dwuspadowy, 20 stopni. Czy są jakieś szczególne wymogi usytuowania kominków wentylacyjnych? Np. odległość od kalenicy? Inne?
 8. Tak, przewiduję że oba auta będą parkować. Jakie? Taki standard rodzinny: segment A (np. Toyota Yaris) + segment B/C (np. Toyota Corolla). Tak dł. większa od dł. większego auta. Szerokość garażu wew. 560 cm.
 9. Garaż na 2 samochody. Czy 5-metrowa brama to minimum wygodnego wjeżdżania? W świetle muru mam właśnie 5 metrów. Pytanie czy odjąć trochę szerokości wjazdu na ocieplenie ościeży? (Garaż w bryle budynku, pomieszczenia mieszkalne nad garażem)
 10. W projekcie bud. mam przepust attykowy podgrzewany. Chciałbym zapytać o praktykę instalacji i użytkowania… Czy standardowo instaluje się jakąś prostą automatykę temperaturową (nie planuję w domu jakiejś wyszukanej automatyki domowej)? Czy może powinienem przewidzieć dodatkowy włącznik w pomieszczeniu i samemu włączać?
 11. Kwestia "dlaczego" i "po co" jest dość wrażliwa. Pewnie możesz się domyślać o co i jak w temacie "rodzina-budowa-..." itp.:) Wierzcie mi sam mam dość tego tematu ale muszem przynajmniej rozpoznać O to też chciałem zapytać. Przyznaję, że miałem taką wizję. Wokół salonu planuje obniżony nieco sufit chociażby na instalację wentylacji mechanicznej. Oczami wyobraźni widziałem tam rurę gazową (na wierzchu ściany ale w zabudowie). Domyślam się, że chodzi o niebezpieczeństwo gromadzenia się gazu w zamkniętej przestrzeni. Wiec co jeżeli taka zabudowa g-k wzdłuż rury mia
 12. Ale jak to rozumieć? Jak są odcinki instalacji dłuższe niż rury w handlu to jakie rozwiązania się stosuje?
 13. Cel kominka: nastrojowy. W żadnym wypadku grzewczy. Dlaczego, po co i tak dalej w tym dlaczego nie bio - błagam nie w tym temacie... Jak dla mnie to ten cały kominek... ehh. Na dziś próbuję rozkminić kwestie techniczno-formalne. PS. Tak, oczywiście miałem na myśli rurę koncentryczną i kominek z zamkniętą komorą spalania. Zaraz, zaraz... dlaczego nie? Właśnie miałem na myśli taki gazowy z szybą. U dystrybutora/instalatora dowiedziałem się, że temat odprowadzenia spalin i doprowadzenia powietrza załatwia się rurą koncentryczną.
 14. OK. Dzięki. To żeby podsumować ten podwątek. Temat spalin z kominka gazowego i doprowadzania powietrza do niego załatwia podwójna rura wstawiona do komina. Dobrze rozumiem?
×
×
 • Utwórz nowe...