Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Papito

Uczestnik
 • Posty

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Papito

 • Ranga
  Początkujący
 1. Akurat słyszałem, że kleje budowlane (do glazury czy do styropianu) wręcz przyśpieszają korozję a tu okazuje się że odwrotnie?
 2. Z elementów żelbetowych fragmentami widać mi zbrojenie, np. - pręty na stylu ściany i stropu - końcówki zbrojenia (tj. fajek) brak gdzie niegdzie podkładek i widoczny przekrój pręta Jak i czym to zabezpieczyć przed tynkami (najprawdopodobniej cem-wap)? Bo rozumiem, że zabezpieczyć trzeba z uwagi na niebezpieczny styk stali z tynkiem, czy tak?
 3. Kolego Podczytywacz, doceniam każdą poradę, tą też. Jednak w mojej sytuacji jest ona nie do końca adekwatna. To co mam to - już pisałem - projekt budowlany nie projekt wykonawczy (jak chyba 9X% inwestorów w naszej ojczyźnie). Obliczenia KONSTRUKCJI tam są ale już obliczeń czy styro pofrunie nie znalazłem. Styro na elewacji też może pofrunąć (widziałem na YT) ale - o ile jestem zorientowany - nikt w projekcie budowalnym nie opisuje, że styro kołkować tak czy gęściej. Zakładałem, że to już jest działka fachowca wykonawcy. I właśnie kwestii fachowego, zgodnego ze sztuką wykonania dotyczy pytanie.
 4. Co jest napisane w projekcie już zacytowałem. Na samiutkiej górze w projekcie są deski na legarach i kropka. Ponieważ ten taras jest trochę z konieczności a nie z bezwzględnej potrzeby zapytałem projektanta (w trosce o koszty) czy może być coś innego na części lub całej powierzchni; padła odpowiedź, że "może, np. żwir".
 5. Dobre uwagi. Na etapie projektu była mowa, że mogę na nim zrobić zwir, taras (jak w projekcie) lub coś innego. Jest nawet koncepcja żeby zrobić zielony. Odnośnie zielonego (ekstensywnego) mam potwierdzenie od konstruktora, że strop wytrzyma spokojnie dodatkowe 140kg/m2 - to było przeliczane. Kwestia warstw to w projekcie była robota architekta. Z pewnością liczył pod kątem wód opadowych i ich odprowadzania ale klejenie warstw to jak wspomniałem wcześniej to dla niego "kwestie wykonawcze" - przypomnę, że projektu wykonawczego nie mam. Wiec tu muszę się zdawać na łaskę lub niełaskę (
 6. O ile dobrze pamiętam rozmowę z projektantem chodziło o wsporniki systemowe "wolnoleżące". Taki taras to się chyba pływający nazywa. Nawierzchnia otoczona attykami więc czy rzeczywiście jest taka siła podrywająca?
 7. Mocować nie chce. Jak zrozumiałem ma się to trzymać pod ciężarem własnym warstw. W części opisowej o stropodachu opisano: „W budynku nad częścią parterową zaprojektowano stropodach w formie stropu żelbetowego gr. 20cm wg. projektu konstrukcji. Strop międzykondygnacyjny w formie stropu żelbetowego gr. 20cm wg. projektu konstrukcji. Strop oparty na zewnetrznych oraz wewnętrznych ścianach konstrukcyjnych oraz podciągach i elementach żelbetowych trzpieniach i słupach - według części konstrukcyjnej projektu. Wykończenie stropodachu nad parterową częścią budynku: izolacja przeci
 8. Mam tylko projekt budowlany nie wykonawczy. Więc siłą rzeczy w takich kwestiach muszę polegać na wykonawcach. Stąd pytanie do szacownego grona tutaj:)
 9. Tak, wiem, że jest taki sposób (znajomy tak miał). Też ten projektowany układ mnie zastanawiał (tym bardziej, że na górze jeszcze mają być legary i deski tarasowe). Ale na etapie projektu robiłem rozeznanie wśród przemysłowych, renomowanych firm dekarskich i dowiedziałem się taka technologia nie jest czymś niezwyczajnym. Oczywiście jest kwestia staranności wykonania - ale to przecież przy każdej technologii. Skoro tak zaprojektował projektant i to już nie będę starał się być mądrzejszym. Pozostaje kwestia wykonawcza czyli wspomniana "niecuszka" na stropie i jej ew. wyrównanie piask
 10. Tu akurat nie mam dylematów. Powierzchnia 6m x 8m. Spadki są skierowane tak aby spływały do dwóch wypustów w attykach, na dwóch ścianach do rynien 80x80. Wg koncepcji dekarza na strop wyrównany piaskiem miałby iść paroizolacja (folia). Jeżeli paroizolacją jest folia to zdaje się i tak się jej nie klei.
 11. OK. Dzięki. A co powiecie na to, jeden z dekarzy zalecił wyrównanie tej niecki zwykłym czystym piaskiem.
 12. No dobrze... Czyli należy to jakoś wyrównać przed papą/folią? Proszę o odpowiedź jak lajekowi:)
 13. Nie od spodu jest równiutko. Tak jak powiedziałem, niecka była widoczna już następnego dnia przy podlewaniu a przecież pod spodem był szalunek. Nie, ale pokorą przyznaję że mało widziałem dlatego pytam:)
 14. Tak, tzn. jakoś tak się stało od samego wylania (maj2020). Czyli już podczas pielęgnacji po wylaniu kałuża się robiła.
×
×
 • Utwórz nowe...