Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Maciek8080

Uczestnik
 • Posty

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Maciek8080

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry, Skonsultowałem sprawę jeszcze raz z moim kierownikiem budowy i dowiedziałem się, że w tym przypadku wywinięcie folii budowlanej na ściany w zupełności wystarczy. Dziękuję za trafną podpowiedź. Nie mniej jednak cały czas martwiłem się podciąganiem kapilarnym na styku ściana/podłoga. dlatego sprawa po konsultacji z kierownikiem została załatwiona w następujący sposób: Na styku ściana-podłoga użyłem zaprawy uszczelniającej Ceresit CR90. Pierwsza warstwa zaprawy położona pędzlem , druga warstwa zaprawy położona szpachelką budowlaną (masa była bardziej plastyczna), trzecia
 2. Dziękuję za informację.
 3. Cześć, Mam pytanie odnośnie izolacji po ścianami nośnymi betonu komórkowego. Bloczki pierwsza warstwa na zaprawie murarskiej, kolejne warstwy na zaprawie do cienkich spoin Mam izolację poziomą - papa szybki profil SBS 5,2 mm, natomiast budowlańcy nie zrobili zakładu ok. 15 cm i teraz nie mam jak tego połączyć z izolacją, która powinna być ułożona na chudym betonie (papa, ewentualnie folia). Poczytałem trochę o podciąganiu kapilarnym i sam nie wiem co o tym myśleć. Teren - jednorodny - piach. Wykonanie: Ława fundamentowa beton B-20, w wykopie położona folia - 0,02mm x 2. Na got
 4. Może się komuś przyda, po konsultacji z kierownikiem budowy - została złożona reklamacja. Na 36 dostarczonych krokiew - 18 było uszkodzonych. Ubytki w sęku miały głębokość od 3-5 cm, gdzie grubość krokwi wynosi 8 cm. Na krokwi, która miała 6,6m ilość jakich sęków 3-4. Na cztery zamówione murłaty - dwie były mocno uszkodzone - głębokość sęków to ok. 6 cm. Wszystkie sęki były miękkie z oznakami próchna. Po potwierdzeniu przez dekarza i kierownika budowy - drzewo nie spełnia swojej roli jako drzewo na więźbę dachową - po wyschnięciu wskazane sęki odpadły by od drzewa powodując jego nieodwracalne
 5. Dziękuję za odpowiedź... Znalazłem taką informację na internecie dotyczącą wad drewna odnośnie sęków: Sęk nadpsuty w nim zgnilizna zajmuje nie więcej niż 1/3 powierzchni jego przekroju. Sęk zepsuty w nim zgnilizna zajmuje więcej niż 1/3 powierzchni jego przekroju. Sęk w drewnie drzew iglastych ze zgnilizną miękką, w stadium rozkładu drewna ma proszkowatą lub włóknistą masę nosi nazwę sęka tabacznego. Czy te zdjęcia nie pokazują sęka nadpsutego i zepsutego?
 6. Dzień dobry, Zamówiłem drzewo na dach w tartaku, na które czekałem 3 tygodnie. Wczoraj przywieźli zostało złożone na placu budowy. Podczas układania drzewa zauważyłem takie coś na murłatach i na krokwiach - proszę o poradę, czy jest się czym martwić. Poczytałem trochę i zaczynam mieć ogromne wątpliwości w jakość przywiezionego mi drzewa.
 7. Cześć, Po ponownej wizycie kierownika na budowie ustalono - rozebranie komina (gdyż na tylko 1,5 m) i ponowne jego złożenie zgodnie ze sztuką budowlaną. Bardzo dziękuję za pomoc oraz uwagi. Temat uważam za zamknięty.
 8. Dziękuję za odpowiedź - ale chyba zostałem źle zrozumiany. Wydawało mi się, że opisałem to czytelnie. Z pustaka kominowego keramzytowego chce wyjąć ceramikę Fi140 - czyli w pustaku kominowym w ogóle nie będzie żadnej ceramiki. Zamiast ceramiki zastosuje wkład z kwasówki - firmy Jeremias - firma ta wykonuje, czy też współpracuje z producentem kotłów gazowych Viessmann - na swoje produkty daje aż 25 lat gwarancji. Czy takie rozwiązanie wchodzi w grę?
 9. Cześć, To co zamierzam zrobić - to wyjąć ceramikę i w pustak kominowy keramzytowy kW2 włożyć koncentryczny system kominowy - system TWIN marki Jeremias (wentylacja zostanie nieruszona, a tam gdzie miała być rura ceramiczna Fi140 byłaby rura z kwasówki - 125/80). Napiszcie mi czy tak może być zrobione - czy mogę włożyć kwasówkę tylko w pustak kominowy keramzytowy czy też prawnie są inne wymagania, które to wykluczają. Komin ma obecnie 1,5 metra wysokości, więc rozebranie też nie będzie problemem - ale wolałbym to uratować.
 10. Nie jestem mistrzem w tym temacie, ale sprawdziłem rury ceramiczne połączone na sucho - gdy stawiam jedną na drugiej to nie są idealnie spasowane - jakbym nie postawił rury, to jednego boku jest ok. 2-3mm rura wciśnięta do środka. Jak się przesuwa palcem po rurze, to czuć nierówność - wgłębienie, trudno aby w tym miejscu trzymał się kit. Można spróbować postawić rurę, ale trzeba nią kręcić na różne strony aby się wpasować. Chyba wtopiłem na materiale - zgłoszę na razie reklamację na stronie producenta - nie mniej stanie budowa na kilka dni - i to jest najgorsza rzecz - bo planowałem się przy
 11. Konekt Turbo - dziś sprawdzę połączenia rur ceramicznych na sucho, które są na budowie - możliwe, że jest problem również z wymiarem.
 12. Cześć, Problem rozwiązany. Po konsultacji z kierownikiem budowy oraz kominiarzem, komin albo: - zostanie rozebrany i zbudowany od nowa lub, - zostanie wyciągnięta ceramika, a w miejsce ceramiki zostanie zamontowana rura z kwasówki Fi130 lub Fi 150. Wszystko zależy od kosztów.
 13. Cześć, Jeszcze jedno pytanie - czy trzeba taką ceramikę rozebrać i budować jeszcze raz komin, czy też mogę uszczelnić to kitem kwasoodpornym - bo jeszcze mam do tego dostęp - rura jest widoczna od strony wewnętrznej. Wysokość komina ma na obecną chwilę ok. 2 metry. Ceramika niżej wygląda podobnie - jest prosta - więc jest ok, ale ma braki w kicie kwasoodpornym. Górną ceramikę kazałbym odkleić i poprawić ilość kitu, natomiast ceramikę poniżej, która ma tylko braki w kicie kwasoodpornym - ale jest równa kazałbym uzupełnić kit od strony wewnętrznej - proszę o informację czy tak będzie dobrze
 14. Dziękuję za odpowiedź, Mam nagrany film - załączam zdjęcia z tego filmu. Na połowie rury jest ładny kit, a na drugiej połowie mam coś takiego - w/g mnie jest to błąd. Jeszcze mogą to naprawić - niż później zostanę z wadliwym kominem.
 15. Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie budowy komina - komin systemowy ceramiczny do kotła kondensacyjnego. Rura ceramiczna jest krzywa - proszę o informację czy jest to błąd. Ponadto czy mogę jeszcze poinstruować majstra, że należy to poprawić. Czy rurę ceramiczną, która jest już w kicie mogę odkleić bez uszkodzenia ceramiki. Załączam zdjęcie.
×
×
 • Utwórz nowe...