Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
takeo

Jaki sekator?

Recommended Posts

Witam
Potrzebuję w tym sezonie jakiegoś dobrego sekatora. W zeszłym roku tak się męczyłem z tym moim, już nie pamiętam nazwy, bo go wywaliłem, kupiłem w Castoramie. W każdym razie po jednym użyciu był tak tępy, że musiałem pomagać sobie piłkami przy gałązkach. Chciałbym jeszcze zapytać jaki sekator wybrać, dwuręczny, pneumatyczny, nożycowy? Na co zwracać uwagę przy kupnie i jaką markę polecacie. Dzięki

Cytat

Witam
Potrzebuję w tym sezonie jakiegoś dobrego sekatora. W zeszłym roku tak się męczyłem z tym moim, już nie pamiętam nazwy, bo go wywaliłem, kupiłem w Castoramie. W każdym razie po jednym użyciu był tak tępy, że musiałem pomagać sobie piłkami przy gałązkach. Chciałbym jeszcze zapytać jaki sekator wybrać, dwuręczny, pneumatyczny, nożycowy? Na co zwracać uwagę przy kupnie i jaką markę polecacie. Dzięki

http://www.szarotka.com.pl/Narzedzia-reczn...gniowy-Fiskarts
http://www.coval.com.pl/index.php?route=pr...keyword=sekator Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Aby nie męczyć się zbytnio radzę kupić sekator z dźwignią, która ułatwia cięcie.Dobrze tez jak ostrza są pokryte specjalną teflonowa powłoką, która minimalizuje tarcie dzięki czemu cięcie jest łatwiejsze i bardziej precyzyjne.Zdecydowanie lepiej jest dołożyć parę groszy i kupić coś praktycznego co długo posłuży niż zaoszczędzić parę groszy a potem się męczyć.A drzewek owocowych radze nie przycinać zwykłymi ręcznymi piłkami bo to je niszczy.

Ja na twoim miejscu przede wszystkim polecałbym kierować się tym, żeby wygodnie się go trzymało, żeby dłoń się nie męczyła trzymając go. Warto wybrać sekator pneumatyczny gdyż używanie go nie wymaga dużego nakładu siły.
I co jest bardzo ważne! Nie kieruj się ceną i nie kupuj czegoś co 'wygląda porządnie' i jest stosunkowo tanie, przykładowo dużo razy tak udało mi się naciąć w sklepach typu OBI czy Castorama.
Polecam wybrać jakąś sprawdzoną markę, ja swoje narzędzia mam z wielu firm także trudno mi polecić jedną konkretną. Edytowano przez wuzet5 (zobacz historię edycji)

Jeśli mowa o pneumatycznych to mogę polecić z firmy Bahco. Są bardzo lekkie i wykonane z hartowanej stali. Dobrze się je trzyma bo maja ergonomiczna rękojeść. Nie pamiętam ile płaciłam niestety.

Według ceneo Bahco kosztuje kilka stówek, ale wygląda na coś solidnego. Ja ten ogród będę miał latami wiec mogę sobie pozwolić na większe zakupy. Ale generalnie te pneumatyczne działają na zasadzie, że przy użyciu mniejszej siły można ścinać grube gałęzie tak?

Cytat

Według ceneo Bahco kosztuje kilka stówek, ale wygląda na coś solidnego. Ja ten ogród będę miał latami wiec mogę sobie pozwolić na większe zakupy. Ale generalnie te pneumatyczne działają na zasadzie, że przy użyciu mniejszej siły można ścinać grube gałęzie tak?

Dokładnie tak. A co do ceny to chyba lepiej wydać więcej kasy i mieć spokój na długie lata niż zaoszczędzić parę groszy a potem męczyć się z jakimś chińskim badziewiem .Czyż nie?

Cytat

Do grubych gałęzi używa się innego narzędzia. Jak chcesz wydać parę stówek za narzędzie które będziesz używał raz do roku to Twoja sprawa ale narzędzia kupuje się przede wszystkim ze względu na ilość wykonywanej nim pracy bo dziwne by było aby murarz mający firmę kupował narzędzia made in china, oczywiście ,że może nikt mu tego nie zabroni ale jaki będzie jego komfort pracy.

A ja myślę, że nawet jeśli nie ma dużo pracy to i tak bez sensu jest kupować jakieś tanie wynalazki, bo z doświadczenia wiem, że one czasem nie nadają się nawet na "jeden raz". Porządniejszy sprzęt, o ile będzie odpowiednio konserwowany (czyszczony, oliwiony o ile jest taka potrzeba) może nam służyć bardzo, bardzo długo.

Cytat

Do grubych gałęzi używa się innego narzędzia. Jak chcesz wydać parę stówek za narzędzie które będziesz używał raz do roku to Twoja sprawa ale narzędzia kupuje się przede wszystkim ze względu na ilość wykonywanej nim pracy bo dziwne by było aby murarz mający firmę kupował narzędzia made in china, oczywiście ,że może nikt mu tego nie zabroni ale jaki będzie jego komfort pracy.

czyli taki pneumatyczny w jakich sytuacjach się przyda najbardziej? najtańszy to on nie jest, zatem podejrzewam że i z grubymi da sobie spokojnie rade. mylę sie?

Cytat

czyli taki pneumatyczny w jakich sytuacjach się przyda najbardziej? najtańszy to on nie jest, zatem podejrzewam że i z grubymi da sobie spokojnie rade. mylę sie?

Jak ten pneumatyczny kosztuje kilka stówek to za tą cenę możesz kupić elektryczny na baterię tylko po co wydawać tyle kasy na coś co będziesz używał sporadycznie.Grube?zależy co masz na myśli grube icon_biggrin.gif bo dla jednego jest grube a dla drugiego to samo będzie cienkie. Sekatory Fiskartsa maja podane do jakiej grubości możesz ciąć.Używam tych narzędzi od kilku lat i nie mogę na nie narzekać, mam siekierę, tasak,piłę do gałęzi oraz sekator nożycowy. Jeżeli się upierasz na grube gałęzie to kup sekator i sekator nożycowy dwuręczny.

Cytat

Witam

Polecam sprzęt firmy FISKARS http://pol-pl.fiskars.com/Produkty/Pielegnacja-roslin.
Używam osobiście ich szpadla, jest super, prawie sam kopie

Szkoda, że na tej stronce nie ma nic o cenach. Przynajmniej nie znalazłem :(

Cytat

Szkoda, że na tej stronce nie ma nic o cenach. Przynajmniej nie znalazłem :(

Zawsze można zadać pytanie, albo pojechać do najbliższego sklepu (jest lokalizator!)

Cytat

Jak dla mnie... skomplikowane. Idę do sklepu i kupuję - to prostsze!

I dlatego jesteś pokoleniem przemijającym icon_smile.gif e-handel rozwija się prężnie i szybko. Chyba już wszystko można kupić w sieci.

Cytat

Ja uzywam tego niejako uniwersalnego sekatora Teleskopowego - mam troche roznogatunkowej flory w moim ogrodzie i po co mi kilka sekatorow, jak wystarczy ten? Niedlugo kupie sobie elektryczny, jak zajade ten icon_biggrin.gif

Ciekawy wynalazek (i prosty!)

Fakt ciekawa konstrukcja icon_biggrin.gif jeśli już jesteśmy przy sekatorach to też coś interesującego znalazłem:

Brak obrazka

Witam Wszystkich na forum. Jeżeli chodzi o zakup dobrego sękatora,to u mnie sprawdza się model Boscha AHS 48 LI jestem z niego bardzo zadowolony,już drugi sezon nie zawodzi.

Tnę rocznie kilkanaście tysięcy drzewek i żadnych wynalazków nie używam.
Dotychczas sprawdzały się zwykłe sekatorki kowadełkowe Fiskars'a.
Ostatnio zauważyłem, że wycofali je z produkcji zastępując nową linią z przekładnią zwiększającą siłę cięcia,
ale wolę na Alledrogo poszukać starego rozwiązania - jest de best!

Cytat

Ja używam sekator SHP 60 Stiga i muszę przyznać, że daje radę. Nie muszę się męczyć przynajmniej. Jest niezastąpiony do prac w ogrodzie, bardzo cichy i lekki.

Jeżeli coś waży prawie 6 kg to nie wiem czy to można nazwać,że jest lekkie a ciche to chyba jak w ochronnikach słuchu sie pracuje bo dla nie wtajemniczonych są to nożyce do żywopłotu spalinowe a nie sekator.

Dlatego do żywopłotu ja wolałem elektryczne bo ciche i lekkie (SHT 600 waży 3,5kg także wygodnie się operuje), minus to mniejsza moc i jednak cieńsze gałązki można ciąć.

Cytat

jeśli już jesteśmy przy sekatorach to też coś interesującego znalazłem:

wygląda jak narzędzie do wyrywania zębów icon_smile.gif

Cytat

Fakt ciekawa konstrukcja icon_biggrin.gif jeśli już jesteśmy przy sekatorach to też coś interesującego znalazłem:

mnie wygląda jak transformers krokodyla ...

Cytat

mnie wygląda jak transformers krokodyla ...

Pomyślałem podobnie. Aczkolwiek wygląda na taki, który będzie sprawował się przez długie lata.

No ja szczerze mówiąc używam takiego kupionego w ogrodniczym no name, ważne żeby nie miał plastykowych części, bo w poprzednim bardzo firmowym właśnie to mi popękało po tygodniu icon_smile.gif

Mógłby ktoś coś więcej powiedzieć na temat sekatora spalinowego SHP 60 od Stigi? Widziałem go ostatnio w jakimś sklepie ogrodniczym w przyzwoitej cenie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Działka rodziców ma ok 15 arów powierzchni, więc na pewno da się ją podzielić. A wjazd możliwy będzie do wykonania bliżej piekarni. Z zapewnieniem dostawy mediów nie powinno być kłopotów - wszak to prawie środek wielkiego osiedla w Twoim mieście...
    • Ma zakopane 3 kręgi betonowe. Do środka kręgów dochodzi rura PE które ma w przyszłości zasilać automatyczne nawodnienie.  Teraz z tego miejsca mają się rozchodzić rury do zasilenia nawodnienia. Na zdjęciu jest widoczna druga rura PE ale ta ma służyć do zasilenia w wodę budynku gospodarczego.  Czy to jest dobry pomysł żeby w tym miejscu zainstalować elektrozawory do automatycznego podlewania. Z tego miejsca ma wychodzić rura do zasilenia automatycznych zraszaczy oraz udzielna sekcja do podlewania kropelkowego.  Rury wprowadzone będą nisko w kręgach i będzie można z nich spuszczać na zimę wodę.  Czy jest gdzieś w necie dostępny schemat budowy automatycznego nawadnia ogrodu. Czy takie rozwiązanie ma szanse się sprawdzić?  
    • Gość
      Z chęcią zapłacę 100 zł za metr kwadratowy . Ale niestety dziś Pan dał mi ofertę aż mnie z nóg zniosło . Nie potrafił się określić w jaki sposób mi koszt obliczył .
    • A u mnie wujek Google jest innego zdania     Zresztą tak mnie kiedyś uczyli...   Ja zwykle montowałem sedes śrubami do posadzki, a silikonu używałem do przyklejenia sedesu do podłoża i - tak jak pisze mhtyl - i uważam na 99,9%, że a właściwie nie trzyma  uszczelka na złączu rury wylotowej z sedesu z rurą kanalizacyjną. Zdarza się to wtedy, gdy w trakcie korzystania z kibelka porusza się on, gdyż jest źle przymocowany. Trzeba zdemontować kibelek, wymyć dokładnie podłogę i sedes od dołu, kupić nowy zestaw do mocowania sedesu (w skład zestawu wchodzą po dwie sztuki: kołki rozporowe, długie wkręty, tulejki odpowiednio wyprofilowane i zaślepki), usunąć - jeśli były użyte - stare śruby i kołki, albo nawiercić nowe otwory w posadzce i od nowa zamontować sedes i ozdobić białym silikonem             Ooooo...    W linkowanym temacie czytam:   To chyba z rozpędu...
    • A podzielisz się, tak w skrócie, czym uzasadnia to że te szmaragdy tańsze? Bardzo mnie to zaintrygowalo. Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...