Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
zenek

Jaki laser budowlany do pionowania i poziomowania polecacie?

Recommended Posts

Jaki polecacie LASER BUDOWLANY DO PIONOWANIA I POZIOMOWANIA ? 

1. Jednoosobowa obsługa pomiaru - żeby nie trzeba było pomocnika.

2. Dokładny.

3. Najlepiej "do wszystkiego" - uniwersalny. Do zewnątrz, do wnętrz - do poziomowania ogrodu też.

4. Wady i zalety danej opcji.

5. Cena ważna - ale użyteczność najpierw.

Wiem, że można waserwagą i szlaufwagą mierzyć - wiem jakie są ich wady i zalety. I UŻYWAM. :12_slight_smile:

Jednak proszę o konkretne modele LASERA BUDOWLANEGO.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecamy wielofunkcyjny laser liniowo - punktowy  BOSCH GCL 2-50 CG Professional z nową technologią GreenLaser Technology. Zielona linia jest lepiej widoczna dla ludzkiego oka, dzięki czemu wykonanie pomiaru staje się łatwiejsze i szybsze. GCL 2-50 CG z możliwością  pozycjonowania za pomocą aplikacji, pilota (dzięki wykorzystaniu RM 3 Professional) i ręcznie sprawdzi się w każdej sytuacji - nawet gdy pracuje tylko jedna osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eksperci Bosch - narzędzia napisał:

BOSCH GCL 2-50 CG

Jakie są różnice na plus i minus w stosunku do  Bosch GLL 3-80 P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2017 o 16:11, Eksperci Bosch - narzędzia napisał:

Polecamy wielofunkcyjny laser liniowo - punktowy  BOSCH GCL 2-50 CG Professional

Ponawiam pytanie:

Dnia 4.10.2017 o 20:23, zenek napisał:

Jakie są różnice na plus i minus w stosunku do  Bosch GLL 3-80 P ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plusy i minusy obu laserów są w zasadzie kwestią subiektywną, w związku z tym spójrzmy na specyfikacje techniczne: kompaktowy GLL 3-80 P umożliwia pomiar trzema liniami w zakresie 360°, a zasięg pracy dochodzi nawet do 80 m z odbiornikiem. Laser ten posiada najwyższą precyzję samopoziomowania ± 0,2 mm/m. Wiązki lasera są czerwone. Dla porównania GCL 2-50 CG daje możliwość mierzenia dwoma liniami, jednak wiązka lasera jest zielona. W związku z tym widoczność jej jest znacznie lepsza, nawet w jasnym otoczeniu. Dodatkowo możliwe jest ustawienie dwóch czerwonych punktów pionu. Dokładność pomiaru wynosi ± 0,3 mm/m. GCL 2-50 CG posiada podwójne źródło zasilania, jednak zasięg jego pracy jest niższy niż w przypadku GLL 3-80 P. Z odbiornikiem dochodzi bowiem do 50 m. GLL 3-80 P cechuje wysoka odporność na pył i wodę. Oba lasery można obsługiwać za pomocą aplikacji na smartfon dzięki wbudowanemu systemowi Bluetooth. Ostateczną decyzję, które cechy są na plus, a które na minus, pozostawiamy do oceny użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zastosowanie odpowiedniej warstwy styropianu w żadnym wypadku nie spowoduje zawilgocenia ściany. Z kolei przyklejanie bardzo cienkiej warstwy jest trudne w realizacji, dość pracochłonne  i przynosi małe korzyści z tytułu poprawy cieplnej ścian zewnętrznych. Jeżeli inwestor życzy sobie elewację bez dodatkowego ocieplenia wówczas  elewację można zrobić poprzez wyrównanie podłoża, następnie wykonanie warstwy zbrojonej (siatka zatopiona w warstwie kleju) następnie gruntowanie gruntem sczepnym, który poprawia  przyczepność tynku do podłoża i separuje ewentualne wzajemne oddziaływanie mineralnych podłoży na warstwę tynku. Drugi sposób może okazać się  bardziej racjonalny, ponieważ wykonując prace związane z elewacją, niewielkim nakładem finansowym można poprawić izolacyjność ścian zewnętrznych, co w perspektywie dalszej eksploatacji powinno przynieść korzyści z tytułu mniejszego zużycia energii na potrzeby grzewcze. W sytuacji kiedy już jesteśmy zdecydowani na zwiększenie ochrony cieplnej, najbardziej adekwatnym materiałem jaki powinien zostać użyty do ocieplenia jest styropian grafitowy Termo Organika z linii TERMONIUM, który ma znacznie lepsze właściwości izolacyjne niż zwykły biały styropian przy takiej samej grubości. W przypadku budynków docieplanych grubość stosowanej izolacji zazwyczaj jest kompromisem wynikającym z pewnych ograniczeń architektonicznych (zamontowane okna, obrys dachu, itp.) Na koniec warto podkreślić fakt, iż osiągniecie najwyższych jakościowo standardów będzie możliwe przy zastosowaniu kompletnego systemu, gdzie wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, co daje gwarancję kompatybilności danego rozwiązania i w połączeniu z odpowiednim wykonawstwem będą stanowić o trwałości elewacji.
  • Jak bardzo nietypowe są te otwory? jeśli można wiedzieć... I z grubsza gdzie są te otwory... tzn. w jakiej okolicy...
  • Pytanko do eksperta w sprawie domu, który został wybudowany w 2000r. Ma ściany trójwarstwowe od wewnątrz: beton belit 24cm, styropian miękki 8 cm, beton belit 12cm. W domu jest sucho i ciepło zimą a przyjemnie chłodno latem. W największe upały temperatura nie przekracza 22 stopni. Teraz przyszła planowana jest na zrobienie elewacji. Ekspert/wykonawca twierdzi, że należy dać jeszcze styropian, choćby cienki ale koniecznie pod tynk elewacyjny. Natomiast inny mędrzec:) uważa, że styropian wpłynie na zawilgocenie ścian. Kto ma rację?
  • Przeglądam oferty i zainteresowała mnie blachodachówka płaska. Co możecie polecić, jaka kolorystyka, gwarancja. Może jakieś zdjęcia z realizacji dałoby radę załączyć?
  • Poszukaj w swoich okolicach i popytaj znajomych Lepiej kogoś z okolicy zorganizować żeby spojrzał na wymiar. Chociaż pewnie niektóre z tych większych sieciówek budowlanych mają możliwość wykonania drzwi pod wymiar, posprawdzaj u nich na stronach.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...