Skocz do zawartości

Jaki dalmierz laserowy?


zenek

Recommended Posts

Napisano

Jaki polecacie DALMIERZ LASEROWY NA BUDOWĘ?

Taśmy i metra używam  :12_slight_smile: - jednak proszę o ewentualne porady dot. dalmierza!

Proszę o konkretne modele - jeśli można - i  ewentualne pozytywy i negatywy opcji.

  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Polecamy nowoczesny i łatwy w obsłudze dalmierz  BOSCH GLM 50 C z wbudowanym czujnikiem nachylenia 360°. Dalmierz ten zapisuje 50 ostatnich wyników w pamięci urządzenia, a transfer danych ułatwia system Bluetooth. Wyższym modelem byłby  BOSCH GLM 80, którego zakres pracy dochodzi do 80 m.

Napisano
3 godziny temu, Eksperci Bosch - narzędzia napisał:

Polecamy nowoczesny i łatwy w obsłudze dalmierz  BOSCH GLM 50 C

No dzięki - taki kupiłem miesiąc temu - rzeczywiście super. Kilka przydatnych funkcji i kilka ułatwień. Mierzenie ką jest super. I nawet dobrą promocje znalazłem. 

Ale ma błąd - oprogramowania. Program do przesyłania danych przez bluetooth dziala tylko na smartfon - na laptopie nie. Nie  jest to najważniejsze - ale ze taka firma jak Bosch skasowala z użycia np do inwentaryzacji laptopa na rzecz komorki lub tableta - to mnie zadziwia. Chodzi chociażby o wielkosć ekranu. A program nie działa na Windows. Dziwne.   

  • 2 miesiące temu...
Napisano

Bardzo dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że dalmierz sprawdza się i udało się go dostać w dobrej cenie. Jeśli chodzi o sposób przesyłania danych, to faktycznie Funkcja Bluetooth dedykowana jest dla urządzeń mobilnych. Dalmierz GLM 50 C wyposażony jest dodatkowo w port micro-USB, który wraz z oprogramowaniem GLM Transfer Software pozwala na przesłanie danych również na komputer.

Napisano
35 minut temu, Eksperci Bosch - narzędzia napisał:

Dalmierz GLM 50 C wyposażony jest dodatkowo w port micro-USB, który wraz z oprogramowaniem GLM Transfer Software pozwala na przesłanie danych również na komputer.

Chyba że mi się wzrok popsuł :yahoo: ale portu USB nie dostrzegłem w modelu GLM 50 C.

Ale chętnie się dowiem od Szanownego przedstawiciela, gdzie jest to gniazdo USB, chociażby najbardziej micro.

 

 

Napisano

Do przesyłania danych na komputer używamy programu GLM Software Transfer - dostępny jest na naszej stronie, na samym dole wraz z aplikacjami mobilnymi http://www.bosch-professional.com/pl/pl/laser-measure-glm-50-c-131500-0601072c00.html. Faktycznie w przypadku GLM 50 C z programem można się połączyć wyłącznie przez Bluetooth, port micro-USB znajduje się w dalmierzach GLM 100 C. Warto wypróbować oprogramowanie GLM Software Transfer, ponieważ dane przesyłane są zarówno bezpośrednio do programu, jak i do arkusza w Excelu, tak więc łatwiej się na nich pracuje i obróbka ich jest szybsza.

Napisano

Jeszcze przydałby się GPS i automatyczne pokazywanie miejsc pomiarów na googlowej mapie :icon_rolleyes:, oczywiście z równoczesnym zapisywaniem w Excelu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...