Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Leszek4

Uczestnik
 • Posty

  2604
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  44

Leszek4 last won the day on listopada 28

Leszek4 had the most liked content!

Reputacja

264 Dobry doradca

O Leszek4

 • Ranga
  Ostoja forum
 • Urodziny grudnia 8

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  1131

Ostatnio na profilu byli

1672 wyświetleń profilu
 1. Winda na poddasze.

  Wyprodukuj takie urządzenie i pokaż faktyczną wartość. Cenę robi jakość, produkcja na niedużą skalę i... dotacje PFRON! Szukanie gotowego wyrobu używanego jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Chcesz większą wysokość podnoszenia? Proszę bardzo. Tanio - 2000 zł. Do budynku gospodarczego, jak ulał. Chcesz coś ekstra? Proszę bardzo.
 2. Winda na poddasze.

  Nikt Ci nie każe obliczać już teraz konstrukcji. Naszkicuj te trzy pomysły. Już w trakcie tej czynności zaczną Ci wychodzić problemy i wtedy pytaj na forum. Nie baw się w rzeczy, na których się nie znasz - skoro na 1 miejscu stawiasz bezpieczeństwo. Upoluj jakąś używkę na olx (inwalidzi też umierają, a potem rodzina chce się pozbyć). Przykładowo (trzeba tylko sprawdzić wysokość podnoszenia) W tym podlinkowanym podnośniku masz też rysunek, który pokazuje ideę napędu.
 3. Winda na poddasze.

  Przedstaw projekt swojego urządzenia i opisz. Bo - jak na razie - to nic nie robisz poza mądrowaniem się i skakaniem z pomysłu na pomysł. Ja mam ciekawsze zajęcia, niż bieganie za Twoimi pomysłami.
 4. Winda na poddasze.

  Tego się nie liczy, bo rodzaje i zastosowanie kontaktów bezpieczeństwa są określone w przepisach, a wyłącznik krańcowy jest tylko jednym z nich. Kolejnym będzie kontakt otwarcia barierki, byś się nie zapomniał i nie chciał jej chwycić, kiedy będzie otwarta. Albo byś nie pojechał z wystającymi drzwiczkami barierki, które pod drodze zahaczą o podłogę poziomu "góra". I jeszcze kontakt przeciążenia, byś nie wybrał się w podróż z twardym lądowaniem. W zależności od przyjętych rozwiązań mogą być konieczne kolejne. Naszkicuj to pogadamy dalej. Teraz to jest bicie piany. Zdecyduj się, bo wcześniej pisałeś o prądach zwarcia. Mam wrażenie, że dyskutuję z Tobą, a Ty ze mną i z Googlarką. Na razie. Czekam na konkrety. Teraz to jest beletrystyka.
 5. Winda na poddasze.

  No i napisał to człowiek, który w kontaktach bezpieczeństwa chce zastosować napięcie 230V. Proszę jeszcze tylko, abyś obliczył mi, jakie kontakty bezpieczeństwa będą Ci potrzebne i jak należy je stosować.
 6. Winda na poddasze.

  Wygląda na to, że kontakty bezpieczeństwa chcesz obsłużyć napięciem 230V... Z poziomu "0", czy raczej "0+10 cm"? I to wszystko będzie jeździło razem z platformą? Możesz naszkicować?
 7. Winda na poddasze.

  Zasilanie 1 czy 3-fazowe? Nic tu nie jest banalnie proste. Silniki dwubiegowe (stosowane w trochę droższych elektrowciągach) mają mikroprędkość dojazdową. Choćbyś zabudował 100 wył. krańcowych bęben nadal będzie nawijał linę przy sklejonym styczniku. Dlatego ten drugi musi być wyłącznikiem końcowym, działającym na stycznik liniowy. Do tego niezbędny jest wyłącznik awaryjny (ręczny przycisk), działający na stycznik główny. Jaka jest wielkość otworu na poddasze? To jedyne wejście, czy jest jeszcze inne? Napęd zębatkowy? A zespół napędowy to gdzie miałby być zamontowany? Będzie na tej platformie jeździł razem z nią? Piszesz, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jednocześnie masz gdzieś przepisy. Nielogiczne, bo one wynikają z tragedii, które się wydarzyły. Narysuj swój pomysł, bo nie da rozmawiać jedynie w sferach wyobraźni.
 8. Winda na poddasze.

  No ale na co w końcu się zdecydowałeś? Bo rozważania wszystkich po kolei możliwości nie przewiduję. Zaznaczę tylko, że wciągarki mają jedną zaletę: hamulec. W pozostałych potrzebny będzie dodatkowy hamulec z luzownikiem (by zatrzymywało silnik także przy zaniku napięcia).
 9. Winda na poddasze.

  Nim ci kolego cokolwiek podpowiem, chciałbym abyś się w końcu zdecydował na czym oparta będzie budowa tego dźwigu osobowego, bo aż do powyższego wpisu było o wciągarce linowej.
 10. Winda na poddasze.

  To, czy konstrukcja jest bezpieczna, nie określasz Ty, choć mniemanie masz wyższe niż wysokość podnoszenia tego wciągnika. Przepisy bezpieczeństwa nie uchwala się, jak obecnie robi się to np. z KRS i SN, lecz ustala się je – w tym przypadku – z Urzędem Dozoru Technicznego, który analizuje wypadki i opracowuje sposoby zapobiegania. One są po to, by ktoś, kto myśli, że zjadł już wszystkie rozumy, nie skrzywdził swoimi wynalazkami innych. Także rodziny. Nie zamierzam cię jednak zatrzymywać w chwaleniu się tą konstrukcją. Pierwsze pytania, które od razu mi się nasunęły (dźwig osobowy, który planujesz, będzie oparty na wciągarce linowej. Dojazd do przystanków i zatrzymanie odbywać się będzie na zasadzie przerwania obwodu elektrycznego wyłącznikami krańcowymi): 1. Zatrzymanie będzie następowało na pełnej prędkości? Co z dojazdem do przystanku „dół”? Platforma będzie uderzała o podłogę? (w zależności od odpowiedzi czeka kolejny pakiet pytań). 2. Kabina dojeżdża do przystanku „góra”. Nie zadziałał wył. krańcowy lub skleiły się styki stycznika kierunkowego. Wciągarka ciągle nawija linę. Opowiadaj, co dalej? 3. Kabina dojeżdża do przystanku „dół”. Nie zadziałał wył. krańcowy lub skleiły się styki stycznika kierunkowego. Wciągarka ciągle odwija linę. UWAGA: skończył się zapas liny na bębnie i teraz lina –zamiast odwijać się- zaczyna się nawijać – kabina jedzie w górę. Górna krańcówka też nie zadziała, bo wciągarka „myśli”, że jedzie w dół. Opowiadaj, co dalej? 4. Platforma będzie wyposażona w barierki? I jeszcze jedno: opisz mi działanie mechanizmu zapadkowego podczas jazdy w dół.
 11. Temat obnażających "fahofców"

  To z pewnością ten sam, który wcześniej obwód gniazd "obsłużył" przekrojem 3x1,5 mm2...
 12. Natynkowa instalacja elektryczna

  Słusznie. I to jest nawet gorsze od remontu łazienki bez wymiany starych, stalowych rurek. Jak zrobi w stylu a'la industrialny (z przewodami i uchwytami na wierzchu), to po pół roku będzie miał wszędzie "industrialny" brud, którego nie usunie. A jak da w korytkach, no to kurz i "wiocha". To, że teraz instalacja jest w aluminium, jeszcze jej nie przekreśla. Może jeszcze hulać przez wiele lat. Moim zdaniem, skoro główną bolączką jest zbyt mała ilość gniazd 230V i brak funduszy, najlepszą koncepcją jest dyskretne ułożenie zwykłego przedłużacza/y wzdłuż listwy przyściennej. Najtaniej i najlepiej.
 13. Natynkowa instalacja elektryczna

  Styl industrialny z tym umeblowaniem? Nie masz pieniędzy, nie kombinuj.
 14. Jestem po rozmowie z szefem działu technicznego mojego rejonu PGNiG. Do napełnienia sieci gazem nie potrzebujesz protokołu kominiarskiego. W formularzu jedynie zaznaczasz, że jesteś w jego posiadaniu (protokół jest potrzebny dopiero przy odbiorze całego domu). Potwierdza problemy z kominiarzami "starej daty". U mnie on mi załatwiał kominiarza, z którego usług korzystają, a który rozumie przepisy. Dlatego nie miałem problemów. Po niedzieli może przesłać mi opinię, z której jednoznacznie wynika to, co pisze Rysiek (pod wentylację mechaniczną). Mało tego - załatwi w Twoim rejonie kominiarza, który wypisze Ci protokół. W cenie zwykłej wódki. No, takiej 0,7 l. To tak na szybko, bo butelkujemy z młodym piwo w garażu, a to jest ważniejsze od Twojego gazu.
×