Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
MariuszJ

Domy Hoger ze spienionego szkła proszę o opinie

Recommended Posts

Ok szukam i czytam i znalazłem, że jest to inaczej CemokrzemPor, technologia EDS ??
Ale żadnych opinii nigdzie. Co jest grane ?
Bo np. o kermazycie można dużo znaleźć.

Czy ktoś coś podpowie jak w rzeczywistości to wygląda ?

15 godzin temu, MariuszJ napisał:

Proszę o opinie .

Znalazłem firmę, która buduje domy z lekkiego betonu na bazie spienionego szkła.

Jak się ma ta technologia do tradycyjnej czy też do domów z prefabrykacji kermazytowej ?

Ma się strasznie drogo. Z tego co sprawdziłem taki Perinsul daje radę na ściskanie, ale tylko w budynku parterowym. W piętrowym już niekoniecznie albo z kłopotami.                                     

Metr bieżący to koszty prawie 40 euro ( bloczki 9x25x45 cm i u=0,5 )

Kurewsko drogo.

A jakiej konkretnie szukasz opinii? Czego ma dotyczyć?

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

Pierwszego postu. W tej firmie sprzedają domy pod klucz wykonane z prefabrykatów tej technologii. (w 3 miesiące)

Domy są tylko parterowe.

Cena bardzo przystępna porównując np z kermazytem.

Ale nie znam się na tym i chciałem się czegoś dowiedzieć .

7 godzin temu, MariuszJ napisał:

Nie znam się na tym i chciałem się czegoś dowiedzieć .

Ale czego?!

Czy to drogo czy tanio?

Czy to szybko czy wolno?

Czy to dobra firma czy niedobra?

Czy to najlepszy materiał do budowy czy najgorszy?

Czego chcesz się dowiedzieć?

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)

Czy ta technologia jest ok?

Czy jest porównywalna z technologią budowy z kermazytu ?.
Czy ktoś zna tą firmę, jak wykonuje dobrze czy źle ?

Witam,

przyłączam się do tematu - chodzi mi w szczególności o opinie osób które spotkały się z taką technologią (prefabrykacji, miały/mają kontakt z produktem wytworzonym ze szkła spienionego).

Byłbym wdzięczny za opinię osób które już są właścicielami takiego domu (wybudowanego przez firmę Hoger) w szczególności za poniższe informacje:

1. Czy faktycznie jest to ciepły dom - ile wyniosły opłaty za gaz.

2. Jaki wybrały dach - o jakim nachyleniu, czy blachodachówkę czy dachówkę ceramiczną. Jeżeli blachodachówkę to czy słychać jak pada deszcz, czy w lato jest przez to wyraźnie cieplej w domu? Jak wygląda kwestia utrzymania takiego dachu w przypadku blachodachówki - np. w przypadku śniegu czy wymaga on dodatkowych zabiegów?

3. Jaki rodzaj c.o. został zastosowany - piec dwufunkcyjny, ogrzewanie podłogowe - prośba o opinie czy zastosowane rozwiązanie się sprawdza.

4. Jakieś sugestie do ew. zmiany układu pomieszczeń?

5. Jak się trzyma elewacja - czy widać ewentualne rysy na ścianach, czy widać aby konstrukcja mocno pracowała?

Będę wdzięczny za wszelkie udzielone odpowiedzi :)

Dnia 13.01.2018 o 08:11, MariuszJ napisał:

Witam,

Proszę o opinie .

Znalazłem firmę Hoger, która buduje domy z lekkiego betonu na bazie spienionego szkła.

Jak się ma ta technologia do tradycyjnej czy też do domów z prefabrykacji kermazytowej ?

https://www.hogerdom.pl/opis-techniczny-r4.html

To raczej analogia do betonu komórkowego a nie do keramzytu.  A technologia tradycyjna to raczej ceramika pełna lub pustaki - UNI, MAX, POROTHERM i wariacje na temat pod inna marką etc.

Witam,

Zajechałem do tej firmy i sprawa wygląda następująco :

Ściany zewnętrzne prefabrykowane - trójwarstwowe o grubości 55 cm ( warstwa konstrukcyjna - żelbetonowa 10cm, warstwa druga - beton na bazie kruszywa ze spienionego szkła 20cm, warstwa styropianowa - izolacyjna 25cm).
Jestem pod wrażeniem dom 100m2 ogrzewany dosłownie jednym grzejnikiem na prąd w stołowym i na drugim końcu domu było +20 na termometrze (na zewnątrz -3).

Jestem zdecydowany raczej będziemy z tą firmą się budować  .
Czkam teraz na zaktualizowaną ofertę po naszych zmianach.

Dnia 9.02.2018 o 13:24, MariuszJ napisał:

Witam,

Zajechałem do tej firmy i sprawa wygląda następująco :

Ściany zewnętrzne prefabrykowane - trójwarstwowe o grubości 55 cm ( warstwa konstrukcyjna - żelbetonowa 10cm, warstwa druga - beton na bazie kruszywa ze spienionego szkła 20cm, warstwa styropianowa - izolacyjna 25cm).
Jestem pod wrażeniem dom 100m2 ogrzewany dosłownie jednym grzejnikiem na prąd w stołowym i na drugim końcu domu było +20 na termometrze (na zewnątrz -3).

Jestem zdecydowany raczej będziemy z tą firmą się budować  .
Czkam teraz na zaktualizowaną ofertę po naszych zmianach.

Hej,

czy możesz opowiedzieć coś więcej o tej firmie? 

Czy wiesz może co oni rozumieją poprzez "pod klucz"? Jest tu wliczony kierownik budowy, sprzęt itp.? Czy za to sobie osobno liczą?

Znalazłam fajny projekt na ich stronie dziś, odpowiadałby na moją działkę. Ale chciałabym parę rzeczy w nim zmienić, czy są otwarci na zmiany?

Mówili Ci coś o tej technologii? 

Dnia 10.02.2018 o 23:39, WhyBuba napisał:

Hej,

czy możesz opowiedzieć coś więcej o tej firmie? 

Czy wiesz może co oni rozumieją poprzez "pod klucz"? Jest tu wliczony kierownik budowy, sprzęt itp.? Czy za to sobie osobno liczą?

Znalazłam fajny projekt na ich stronie dziś, odpowiadałby na moją działkę. Ale chciałabym parę rzeczy w nim zmienić, czy są otwarci na zmiany?

Mówili Ci coś o tej technologii? 

Pod klucz czyli musisz tylko kupić meble i się wprowadzać.
Mają kierownika budowy w cenie.
Spokojnie można wprowadzić zmiany, ja zasugerowałem pewne modyfikację i czekam teraz na ostateczną wycenę.

Najlepiej się umówić na spotkanie i tam podjechać, wszystkiego się można dowiedzieć o tej technologii i fizycznie obejrzeć pokazowy dom na na miejscu.

Dnia ‎2018‎-‎02‎-‎12 o 04:02, MariuszJ napisał:

Pod klucz czyli musisz tylko kupić meble i się wprowadzać.
Mają kierownika budowy w cenie.
Spokojnie można wprowadzić zmiany, ja zasugerowałem pewne modyfikację i czekam teraz na ostateczną wycenę.

Najlepiej się umówić na spotkanie i tam podjechać, wszystkiego się można dowiedzieć o tej technologii i fizycznie obejrzeć pokazowy dom na na miejscu.

Witam,

MariuszJ - interesuje mnie jakich zmian dokonałeś, jeżeli możesz to napisz proszę na forum albo na maila: marek79@o2.pl

4 godziny temu, Marek_1979 napisał:

Witam,

MariuszJ - interesuje mnie jakich zmian dokonałeś, jeżeli możesz to napisz proszę na forum albo na maila: marek79@o2.pl

Witam,

Dołożyliśmy 2 okna, kuchnie umiejscowiliśmy w innym pomieszczeniu, odbicie lustrzane i podwyższenie budynku  + właz na poddasze.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się