Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

MariuszJ

Uczestnik
 • Posty

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O MariuszJ

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, Firma, która nam budowała coś schrzaniła i płyta stropu się ugięła. Dom budowany z prefabrykatów betonowych, na zdjęciu widać ile ta płyta stropowa siadła i jak to wygląda. Oni obecnie w ramach reklamacji zaczęli mi robić sufit podwieszany w salonie aby tego nie było widać. W innych pomieszczeniach jest wszystko ok, na poddaszu jest wylewka zrobiona i nic nie widać. Czy to się po kilku latach nie zawali i komuś coś się nie stanie ?
 2. Witam, Właśnie ja budowałem z Nimi pod klucz - odradzam ! Jak już to tylko pod stan surowy zamknięty i bez dachu resztę z fachową jakąś ekipą wykańczać. Mi robili wszystko pod klucz z podwykonawcą i jest jedna wielka katastrofa. Hoger tylko postawił fundamenty, ściany, strop, ociepleni i tynki. Reszta wszystko razem z dachem to firmy zewnętrzne od Hogera. Kolega właśnie tak się obok buduje, całkiem inaczej to wygląda i jest zadowolony, głównie cenowo taniej to wychodzi nawet niż szkielet. My się będziemy niestety sądzić, bo właściciel firmy nie poczuwa się do odpowiedzialnośc
 3. U mnie wykańczali dom pod klucz jacyś podwykonawcy, nie byli to pracownicy Hogera. Dawali taśmy zwykłe takie jak do malowania się daje i pod to nic nie dawali.Mieszkam w tym domu od sierpnia. Na dodatek płyta stropowa siadła i jest na suficie pomiędzy jedną płytą a drugą ponad 1 cm różnicy. Chcieli zwalić winę na mnie, że niepotrzebnie robiłem wylwekę na poddaszu. Okazało się , że wg projektu płyta miała być 30 a jest 12. Masakra. Podobno wszystkie pęknięcia mają naprawiać w przyszłym roku zobaczymy, odnośnie budowy niezgodnie z projektem będzie odszkodowanie. Tak rzeczywiście ciepło
 4. Spartolił coś podwykonawca. Kleił na łączeniach zwykłą taśmę i od razu ją gipsem traktował. Po 2 miesiącach pojawiły się pęknięcia, najgorzej jest w salonie uskok ponad 1 cm, podobno nie ustabilizowali jednej płyty, one od początku sobie chodziła.Po zrobieniu wylewki siadła i tak zostało. Nie wiem jak mają zamiar to naprawić.
 5. No chciałem tanio i mam. Ściany szczytowe miały być prefabrykowane - są z płyty OSB. Wszystkie łączenia płyt na ścianach i suficie pękają masakra. Miejscami jest 1 cm buła na łączeniach. Drzwi zewnętrzne uszkodzone, zarysowane - zgłosiłem to pomalowali farbą innego koloru niby ten sam kolor. Masakra, sprawą zajął się już prawnik. Jak tak dalej pójdzie to będę się sądził z nimi.
 6. Tak tylko, że transzę wypłaca bank na mój wniosek firmie, która buduje dom. Nie mogą mi przelać tej transzy. Więc nie rozumiem w czym problem ma ta firma. Tutaj jest umowa : https://forum.budujemydom.pl/topic/32013-umowa-z-wykonawcą-proszę-o-opinie/?tab=comments#comment-577002
 7. Jest zapis : "20% po odbiorze z terminem płatności 14 dni od dnia wystawienia FV.'' Tylko, że Oni twierdzą że chodzi o odbiór między nimi a mną.
 8. Witam, Mam pytanie, czy firma budująca nam dom pod klucz może nie wydać dokumentacji potrzebnej do odbioru budynku w PINB. Twierdzą, że wydadzą jak zapłacimy ostatnia transzę. Ja wolałbym mieć najpierw odebrany dom a potem im przelać ostatnią transzę. Bo po co mi dom jak będzie nie do zamieszkania. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.
 9. He mój stan : sierpień pozwolenie na budowę, październik uruchomiona pierwsza transz, domek się produkuje .... Najdłużej zajęła biurokracja od lutego pozwolenia decyzje itp.... przyłącza ..... masakra...... Współpraca z firmą jest jak na razie godna polecenia. (domek budujemy pod klucz, projekt zmieniony pod nas) \Zobaczymy jak z terminami bo jak kolega napisał to mają poślizg. Zresztą sami już mnie informowali.
 10. No i sprawa rozwiązana, firma dogadała się z bankiem i bank zmienił treść pisma. Firma to podpisała i po sprawie 🙂
 11. Witam, Proszę o pomoc, podpisałem umowę na budowę domu, uzyskałem pozwolenie na budowę, uzyskaliśmy kredyt. (trwało to 7 miesięcy) Bank wysłał takie pismo do firmy, która ma nam budować dom. "Potwierdzenie przelewu wierzytelności z umowy o roboty budowlane" Firma powiedziała , że tego nie podpisze. Ja w tym momencie nie mam uruchomionego kredytu. Co ja mam robić ??
 12. Radzionków, ul. Księżogórska. - tam budują. A tu jest dom pokazowy i biuro : Hoger Sp. z. o. o. ul. Strzelców Bytomskich 100 41-922 Radzionków
 13. Witam, Ja pisałem tylko to co zobaczyłem, jeździłem pytałem. Teraz jestem w trakcie załatwiania formalności i podpisywania umowy. Macie jakieś pytania to przecież na stronie jest i numer telefonu i adres. Jak ktoś jest zainteresowany to ma namiary. Obecnie budują dom w Radzionkowie - też tam byłem zobaczyć. Jak będą budować u mnie, to dam znać.
 14. https://www.hogerdom.pl/opis-techniczny-r4.html Jest to izolacja cieplna wyprodukowana ze stuprocentowo szkła recyklingowego. Szkło piankowe to bardzo nośny, nie nasiąkliwy, nie zamarzający, nie palny, odporny na zewnętrzne warunki atmosferyczne materiał budowlany. Szkło piankowe w porównaniu z innymi materiałami staje w szeregu z innymi nowoczesnymi materiałami budowlanymi izolacyjnymi. Jest ekologiczne i ponownie można poddać go recyklingowi. W sobotę byłem odwiedzić te osiedle w Lublińcu wybudowane w tej technologii, złożyło się, że zagadałem z Panem na p
 15. Witam, Dostałem od wykonawcy (budowa domu pod klucz) wstępnie umowę do przeczytania, proszę o informację czy wszystko jest w porządku . UMOWA NR............/2017 zawarta w ............................................... w dniu ................................................. pomiędzy: ............................................................................. ............................................................................. ............................................................................. reprezentowany przez ..
×
×
 • Utwórz nowe...