Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zamek z gałką od wewnątrz, który pokazuje czy drzwi są zamknięte


Recommended Posts

Sprawa od dawna rozwiązana w łazienkach. Jak ktoś zamknie od wewnątrz to z zewnątrz widzę, czy zamknięte. Podobną sytuację mam z drzwiami zewnętrznymi, które mają zamek z gałką. Czyli jak przekręcę chciałbym optycznie sprawdzić czy drzwi są zamknięte. W przeciwnym razie (np. zapomniałem czy przekręcałem) muszę podejść i naciskać klamkę aby to sprawdzić. Niezbyt wygodne.

Reasumując szukam zamka (wkładki) z gałką, który z tej strony, z której jest gałka pokazuje czy jest zamknięty np. kolorem lub optycznie w inny sposób. Złodziej tego nie będzie wiedział bo widać tylko od środka więc nawet jak zostawię drzwi otwarte to trzeba to sprawdzić (nie widać tego z zewnątrz).

Czy są takie wkładki na rynku?

Szukałem, ale nic podobnego nie mogłem znaleźć np. Gerda czy Yale.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie temu...

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wkładka jaką masz np. w Wikędzie pod nazwą TapKey albo cały system WiKeys. Wszystko widać z poziomu aplikacji na smartfona / tablet. Rozwiązanie nie tanie ale skuteczne :).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię z zamkami sterowanymi smartfonem. Mnie chodzi o prostą mechaniczną sprawę typu kolor np. czerwony lub jakiś trzpień/gałka w określonym miejscu. Jeśli miałbym dla sprawdzenia czy zamknąłem używać smartfona to ... wolę nacisnąć klamkę. Zamek w końcu wysuwa zasuwkę czyli "wie", że drzwi są zamknięte. Podobnie jak w łazience od środka jak zamkniemy to na zewnątrz widać, że jest zamknięte. Tu chodzi o rozwiązanie z tej samej strony czyli od środka.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ja z takim rozwiązaniem się nie spotkałem. Jedyna opcja jaka przychodzi mi do głowy to właśnie smart-wkładki. Wszystkie nowoczesne wkładki trochę inaczej popychają mechanizm zamka. Nie jest to przekręcenie typu ON/OFF, tylko np 2,5 obrotu aby wysunąć na 1 raz bolce z zamka.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...