Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

theme

Uczestnik
 • Posty

  127
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

theme last won the day on czerwca 6 2014

theme had the most liked content!

Reputacja

3 Neutralny

O theme

 • Ranga
  Początkujący
 1. Widzę, że kończyłeś polibudę - nie wpadłbym na to, że musi być nadproże i na to, że ościeżnica nie może podpierać muru. A zdziwię Cię pewnie niemiłosiernie, bo widziałem już takie ościeżnice, które były jednocześnie nadprożem w starym domu. Ja piszę o późniejszej pracy tego miejsca. Tak, musi być tam nadproże i tak, ze względu na swoją bardzo nietypową konstrukcję będzie pracować mocniej jak zwykłe nadproże o czym pisałem wyżej. Stąd sugestia aby dać ościeżnicę aluminiową, która jest znacznie sztywniejsza i nie podda się pracy muru. A to czy Inwestor kupi drzwi białe czy czarne mnie nie interesuje. Podpowiadam jedynie z własnego doświadczenia co można zrobić aby za 2 lata nie rzucać słów na "k" i innych przyjemności.
 2. Konstruktorem ani projektantem nie jestem. Podpowiem Ci jedynie z zakresu mojej dziedziny jaką są drzwi zewnętrzne. Jak już wszystko ustalisz z kimś mądrzejszym u Ciebie na miejscu i będziesz wiedział jak to zrobić, albo ktoś Ci to wykona to ode mnie taka mała porada. Uważam, że to miejsce będzie trochę bardziej pracował jak zwykłe nadproże nad otworem drzwiowym, stąd na Twoim miejscu pokusiłbym się o zakup drzwi z ościeżnicą z profilu aluminiowego. Nie mam tu na myśli drzwi aluminiowych, bo one są po prostu zbyt drogie dla większości ludzi. Tańszą wersję tego rozwiązania znajdziesz w KMT czy Wikędzie. Oni mają możliwość dokupienia ościeżnicy aluminiowo-kompozytowej. Jest ona znacznie sztywniejsza i o wieeeele mniej poddaje się pracy w murze. Cenowo około 600-700zł netto dopłaty. Pomijam już kwestie znacznie lepszej izolacji termicznej, bo nie w tym problem u Ciebie. Niestety nie jestem biegł z dziedziny Twojego problemu aby podpowiedzieć coś więcej. Na pewno wolę nie napisać nic, co mogłoby się przyczynić do katastrofy budowlanej. Także jak wyżej Kolega proponuję Ci zasięgnąć informacji u miejscowego specjalisty, który przyjedzie i to zobaczy na własne oczy a nie na rysunkach jak my na forum.
 3. żle zamontowane drzwi

  Ja tam widzę jeszcze jeden problem w braku okapnika, bo masz drzwi otwierane do wewnątrz. Źródło: wiked.pl (prawy dolny róg). Tak to wygląda jak jest zamontowane fabrycznie. Można też dokupić taką listwę i przykleić ją do drzwi. Nie wierć jej samodzielnie, bo możesz zrobić więcej szkód jak pożytku. A tak to powinno być zamontowane (zobacz na odstęp od progu). Źródło: http://www.piekne-wnetrza.com.pl Druga rzecz, to masz próg ale taki nie wiadomo jaki po tych zdjęciach, a przy drzwiach otwieranych do wewnątrz jest to bardzo ważne.
 4. Prawidłowy montaż jest bardzo istotnym elementem w drzwiach. Bez tego żadne drzwi nie będą dobrze działały co jest oczywiste. Są drzwi, które wręcz nie lubią niechlujnego montażu. Mam na myśli wszystkie drzwi z zasuwnicą takie jak Wikęd w Optimum i Prestige, KMT w plus 75 passive czy inne z zamkami listwowymi. Tam mimo możliwości regulacji wymagany jest precyzyjny montaż, bo po prostu później takie drzwi źle pracują i trzeba jeszcze raz wzywać montażystę na ponowną regulację. Foto zamka: https://www.google.pl/search?q=zamek+listwowy+zasuwnica&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJgo70xJrVAhUQZVAKHWc3D6UQ_AUICigB&biw=1366&bih=638 Oczywiście taki zamek nie niesie tylko ze sobą kłopotów w postaci wymogu precyzyjnego montażu drzwi. Ma on taką zaletę, że na całej wysokości skrzydła od strony zamka dociska skrzydło do ościeżnicy. Dzięki temu skrzydło bardzo szczelnie dolega do ościeżnicy co ma wpływ na izolację termiczną (w zasadzie na brak możliwości pogorszenia izolacji termicznej w drzwiach).
 5. Wszystko też zależy od firmy, która powinna poczuć się do odpowiedzialności i mieć po prostu ludzkie podejście. Swego czasu Wikęd wypuścił krótką serię drzwi Termo Prestige z zasuwnicą, która miała bardzo rozbudowaną konstrukcję. Po spłynięciu pierwszych reklamacji na ten element zmienili zasuwnice w drzwiach i wszystko wróciło do normy. Nawet ostatnio na forum M* gość zgłaszał do serwisu reklamacje na 1 zasuwnicę, a wymienili mu obydwie. Oczywiście nieodpłatnie to zrobili. To dla mnie takie ludzkie podejście zamiast trzymać się ostro procedur po to aby czekać aż druga się popsuje lub nie.
 6. Nawet na konkurencyjnym forum (M) pokazał się wątek ze źle zamontowanymi Wikędami Premium. Montaż pozostawia na prawdę wiele do życzenia. Podpisywać umowy trzeba koniecznie! Tak czy inaczej - temat stary ale uczulam na umowy z montażystą. W sieci jest kilka gotowców.
 7. Nie znam producenta, który miałby na tyle sprawny serwis aby załatwił takie uszkodzenie. Rozumiem co masz na myśli. Klient dostanie gwarancję na wykonaną usługę przez serwis producenta, a nie przez firmę X, której może za tydzień nie być na rynku już. Mimo wszystko takie odklejenie się laminatu jest praktycznie nienaprawialne w sposób niewidoczny i nie daje gwarancji, że dalej laminat nie odparzy się od blachy. Problem ten dotykał producentów, który mieli głębokie tłoczenia blachy. Wady produkcyjne blachy są na tyle duże, że nie da się tego nie zauważyć. Zazwyczaj spowodowane jest to skapnięciem smaru na powierzchnię gołej blachy tuż przed nałożeniem laminatu. Powstaje tam wielki purchel z powietrzem.
 8. Skoro robiłaś obliczenia, to wiesz, że Wikęd nie daje darmo ościeżnicy Termo do serii Premium. Jest ona dodatkowo płatna (680zł netto). Ościeżnica Termo wliczona w cenę jest tylko w serii Prestige (wcześniej Termo Prestige). Co do montażu to tak można byłoby przyjąć. Co do ościeżnic KMT. Wyglądają biernie jak w Wikędzie, bo Wikęd wprowadził ją pierwszy, a później to rozwiązanie miało też KMT w ofercie. Ościeżnice KMT energy 60 czy 90 to odpowiednik ościeżnicy Termo w Wikędzie (różnią się grubością pod konkretne modele). Ościeżnica KMT passive to ich wzór i tylko oni to mają. Składa się z aluminium, kompozytu i sklejki, która ma wszystko usztywniać. Tego patentu ja osobiście nie do końca rozumiem, bo ościeżnice energy 60 czy termo z Wikędu są dla mnie znacznie lepsze. Ościeżnica terma z KMT to taki odpowiednik Więdowej 11-ki tylko że ma dodaną przekładkę kompozytową w miejscu uszczelki. Ten wynalazek ma ręce i nogi moim zdaniem. A jak się ma Terma KMT do Termo z Wikędu - jak pisałem wyżej to dwie różne konstrukcje. Termo z Wikędu jest moim zdaniem lepszą opcją, bo to po prostu jest wyższa półka ościeżnic. Terma z KMT to coś pomiędzy 11ką Wikędu a ich ościeżnicą Termo (takie jakby brakujące ogniwo ewolucji wprowadzone już po samej rewolucji ościeżnicowej). A które drzwi wybrać to czytaj w sieci. Jest masa tematów na forach i ludzie piszą swoje opinie o tych modelach i ościeżnicach.
 9. Rzecz nie do naprawienia. Odparzył się laminat z blachy. Są spece co robią małą dziurkę i wpuszczają tam trochę kleju. Następnie dociskają laminat co jest oczywiste. Trzeba wiedzieć jaki klej można dać pod konkretne drzwi, bo można sobie tylko pogorszyć. Druga rzecz - jaki masz model? Może wystarczy zmienić panel?
 10. Problem na pewno już rozwiązany. Ja mimo wszystko dodam, że zgadzam się z Tobą Stachu. Niegdyś właśnie tak były konstruowane ościeżnice aby pełniły funkcję nadproża. Obecnie materiały budowlane wyglądają zgoła inaczej i Inwestorom zależy na czym innym. A co do belek - różne były ich losy. Dobrze zrobione mają się świetnie do dzisiaj. Partanina nie jednemu już na głowę się zawaliła.
 11. Jeśli drzwi były wstawiane ponownie to ciężko popełnić 2 razy ten sam błąd z rzędu. O ile montowała inna ekipa to wydaje się co raz bardziej niemożliwe. Przyczyn szukałbym raczej w konstrukcji ościeżnicy, skrzydła lub samego zamka. P.S. czy śruby od regulacji zostały dobrze dokręcone? Pytam bo miałem niedawno reklamacje, gdzie Klient sam regulował drzwi ale za słabo dokręcił skrzydło i wyszło mu z zawiasami na kostkę przed domem . Tyle mam pomysłów po tym skromnym opisie. Daj zdjęcia to pomyślimy.
 12. Do tego dochodzą same materiały nawet. Ja na jednym montażu z bardzo ciężkim klientem zużyłem prawie całą tubę na ościeżnicę. Uparł się co do montażu, choć najpierw lepiej byłoby wyburzyć to co on nazywał ścianą. Pytanie co dla montażystów znaczyły "nieznacznie krzywe ściany"?
 13. U mnie zwykło się mawiać na np otwór drzwiowy właśnie glif - w zasadzie na wnętrze (ściany) tego otworu. Oczywiście nie jest to poprawna nazwa, bo glif to rozszerzający się lub zwężający otwór drzwiowy czy okienny. U mnie tak się mawia i odruchowo dałem hasło "glif" Bądź co bądź - ja nadal nie wiem czy mowa o drzwiach wewnątrzklatkowych (maskownica / listwa to sugeruje), czy o drzwiach zewnętrznych - tu patrzę na zapis "Kilka dni temu miałem montaż drzwi w swoim domu". Patrząc po datach autor już się powinien śmiało uporać z problemem obróbki drzwi. P.S. montażyści mogli to estetyczniej wykończyć. Zacząć od sprawdzenia i poprawienia otworu, a skończyć na dopieszczeniu swojej pracy. Teraz możemy gdybać co i kto miał u tego dewelopera wykonać.
 14. A czy czasem nie będą robione jeszcze elewacje czy tynki na glifie? Z tego co sobie wyobrażam to glif miałeś czysty pod montaż drzwi. Dopiero po ich zamontowaniu będziesz tynkował glify - czytaj przysłonisz pianę. Jedynie możesz posprawdzać poziomicą. Resztę powiedzieli Koledzy wcześniej.
 15. Tak - sprzedaję poszerzenia, skrzydła drzwiowe, ościeżnice, klamki itd ... w skrócie mam salon z drzwiami. Co do poszerzeń - pytasz to odpowiadam. Na muratorze z resztą też masz odp więc możesz sobie tam zajrzeć. Poczytaj sobie po co się stosuje takie poszerzenia. W Twoim przypadku sprawdzi się to rozwiązanie. I nie traktuj tego jako reklamy tego czy innego poszerzenia. Wejdź na allegro czy popatrz w necie. Swoją drogą - sam montowałeś czy ktoś Ci to zrobił?
×