Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jovi666

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralny

O Jovi666

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry, Czy wie ktoś może czym można polakierować ramę okna PCV- okno fabrycznie oklejane- złoty dąb. Chodzi mi o bezbarwny lakier, który by zabezpieczył powierzchnię ramy po agresywnym usuwaniu zwulkanizowanej 8letniej folii, w efekcie mamy trochę rys i gdzieniegdzie podlschodził lakier czy też inna substancja zabezpieczająca. Uprzedzam pytanie- kupiliśmy taki dom, ktoś był ewidentnie zwolennikiem trzymania folii na wszystkim żeby wyglądało jak nowe...i mamy efekty.
 2. Jeśli przy odbiorze im wystarczy, że mam podpisane umowy na ten adres to powinno zagrać.
 3. Nie wiem czy aż tak odważna jestem Jeszcze jedno pytanie- Dwulokalowy musi mieć osobne księgi? Bo problem bankowy przy dwulokalowym chyba tylko wtedy wystąpi jakby miałoby coś być kombinowane z księgami.
 4. Dziękuję za odpowiedź. Sytuacja jest taka, że ten "drugi lokal" to nadbudowa na starym domu. Nie mam projektów instalacji (starego lokalu). Ponadto projektant, nie ma czasu/nie chce się podjąć wykonania projektu zastępczego. Więc teraz szukanie kogoś kto to wszystko przerysuje, zrobi kolejną inwentaryzację i uzyskanie nowego pozwolenia. Projekt z roku 2013, więc ryzykuję jeszcze jakieś inne interpretacje przepisów i odrzucenie go. W projekcie nie mam sprecyzowane jasno, że przyłącza mają być oddzielne. Więc jeśli prawo tego nie zabrania, może można po prostu
 5. Do tej pory udało mi się ustalić, że zmienić na dom jednorodzinny nie możemy bez projektu zamiennego. To z kolei droga przez mękę. Być może ktoś się orientuje czy w przypadku domu dwulokalowego jest na pewno konieczność posiadania oddzielnych umów i przyłączy- energia, gaz? Być może zmiany w zakresie projektów instalacji nie będą skutkowały koniecznością projektu zamiennego? Docenię wszystkie wskazówki.
 6. Dziś wykonawca nam powiedział, że lepiej styropian jeśli chcemy mieć tynk, bo na wełnie bardzo często są "pajączki" po jakimś czasie. Podobno bardziej pracuje, a tynk nie zawsze jest w stanie podołać. Chcieliśmy wełnę ze względu na kwestie przeciwpożarowe. Czy ktoś może mógłby poradzić czy tak faktycznie jest?
 7. Witam wszystkich Odkupiłam dom w trakcie rozbudowy. Mamy projekt i pozwolenie, jednak chciałabym zmienić sposób użytkowania. To znaczy z 2-lokalowego na jeden lokal. Co wiąże się też z zastosowaniem ogrzewania z pieca w starej części na całość. Czy ktoś może miał podobną sytuację? Mam wątpliwości czy potrzeba mi ekspertyzy technicznej i czy będzie to zmiana wymagająca pozwolenia na budowę. Logicznie rzecz biorąc jedyne co trzeba będzie zrobić to pociągnąć rury z dołu i podłączyć je do istniejącej instalacji na górze, więc wydaje się, że samo zgłoszenie powinno wystarczyć?
 8. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. No więc wpis był jednak w dzienniku
 9. Dzień dobry, jestem na etapie zakupu domu w rozbudowie. Mam pytanie odnośnie wpisów w księdze. Właściciel co prawda udostępnił księgę, ale nie miałam możliwości zweryfikować wszystkiego. Zastanawia mnie przede wszystkim wytyczenie budynku, czy wpis geodety może być na kolejnych stronach jeśli data jest przed rozbudowa? Czy jeśli kierownik nie podpisał się na stronie dot. Powierzenia obowiązków, ale są jego wpisy w księdze to będzie to stanowiło problem? Będę wdzięczna za pomoc.
 10. Mam jeszcze pytanie- czy w razie czego jest możliwość "pogłębić" kondygnację przyziemia. Mam na myśli fakt, że jak połowa znajduje się pod poziomem gruntu to nie będzie już kondygnacją nadziemną. To jest w ogóle realne? Wiem, że można dosypać ziemi, ale jakoś sobie nie wyobrażam ponad 1m po jednej ze stron budynku. Wtedy też moze można dodać izolację ponieważ przyziemie jej nie ma.
 11. Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że dadzą pozwolenie bez problemu.
 12. O matko. Ja chyba na ten odbiór przygotuję kilka wywrotek ziemi albo worków cementu. W razie czego się zrobi jedną kondygnację nadziemną mniej. Z drugiej strony jeśli nie ma na 100% jednoznacznej odpowiedzi to na jakiej podstawie ktoś to skutecznie zakwestionuje?
 13. o ile ustalenia szczegółowe nie stanowią inaczej, wysokość zabudowy nie może przekraczać, licząc od poziomu terenu do najwyższego elementu konstrukcyjnego budynku: a) 2,5 kondygnacji naziemnej wraz z poddaszem i nie więcej niż 11m: na terenach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej MN oraz mieszkaniowej jednorodzinnej intensywnej MNi i zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i mieszkaniowej jednorodzinnej intensywnej z dopuszczeniem funkcji usługowej MN/U, U/MN, U/MNi, Nie określają poziomu terenu w którym miejscu, tak czy inaczej to kryterium spełnione jak mniemam.
×
×
 • Utwórz nowe...