Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Jovi666

Uczestnik
 • Posty

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralny

O Jovi666

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry, jestem na etapie zakupu domu w rozbudowie. Mam pytanie odnośnie wpisów w księdze. Właściciel co prawda udostępnił księgę, ale nie miałam możliwości zweryfikować wszystkiego. Zastanawia mnie przede wszystkim wytyczenie budynku, czy wpis geodety może być na kolejnych stronach jeśli data jest przed rozbudowa? Czy jeśli kierownik nie podpisał się na stronie dot. Powierzenia obowiązków, ale są jego wpisy w księdze to będzie to stanowiło problem? Będę wdzięczna za pomoc.
 2. Mam jeszcze pytanie- czy w razie czego jest możliwość "pogłębić" kondygnację przyziemia. Mam na myśli fakt, że jak połowa znajduje się pod poziomem gruntu to nie będzie już kondygnacją nadziemną. To jest w ogóle realne? Wiem, że można dosypać ziemi, ale jakoś sobie nie wyobrażam ponad 1m po jednej ze stron budynku. Wtedy też moze można dodać izolację ponieważ przyziemie jej nie ma.
 3. Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że dadzą pozwolenie bez problemu.
 4. O matko. Ja chyba na ten odbiór przygotuję kilka wywrotek ziemi albo worków cementu. W razie czego się zrobi jedną kondygnację nadziemną mniej. Z drugiej strony jeśli nie ma na 100% jednoznacznej odpowiedzi to na jakiej podstawie ktoś to skutecznie zakwestionuje?
 5. o ile ustalenia szczegółowe nie stanowią inaczej, wysokość zabudowy nie może przekraczać, licząc od poziomu terenu do najwyższego elementu konstrukcyjnego budynku: a) 2,5 kondygnacji naziemnej wraz z poddaszem i nie więcej niż 11m: na terenach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej MN oraz mieszkaniowej jednorodzinnej intensywnej MNi i zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i mieszkaniowej jednorodzinnej intensywnej z dopuszczeniem funkcji usługowej MN/U, U/MN, U/MNi, Nie określają poziomu terenu w którym miejscu, tak czy inaczej to kryterium spełnione jak mniemam.
 6. Wysokość krokwii (miejsca na izolację) jeśli dobrze zrozumiałam poprzednie pytanie
 7. 25cm, podobno niedużo. Dach -blachodachówka. Stan póki co jak widać na załączonym obrazku. Czyli w zasadzie nic
 8. Myślę, że tak. W takim przypadku wszystkie po pół. A jeśli nie zamkniemy tego poddasza to a) będzie konieczność zmiany projektu? b) będzie to liczone inaczej? Zastanawiam się nad pozostawieniem dachu tak jak jest, tylko ocieplić i zostawić skosy.
 9. Takie było moje rozumowanie. Co do ocieplenia, nie wiem czy ktokolwiek mi udzieli takiej informacji. Ale podpytam. Właścicielka może mieć jakieś stare papiery.
 10. Ja dalej bym liczyła od tego co jest pierwsze na ziemi bo nadziemną kondygnacją jest wszystko co nie jest podziemna wg definicji. Czyli tak naprawdę 1 przyziemie, 2 poziom oznaczony jako 0 oraz 3,5 poddasze zakładając że ostatni poziom to poddasze użytkowe. Za to z drugiej strony 2,5 według tej logiki. W najgorszym wypadku zakopię przyziemie do wys 1,05 i już będzie kondygnacją podziemną ;D Ale to chyba jakieś moje opaczne rozumowanie skoro projekt został zaakceptowany. I tutaj też większość wypowiedziała się o zgodności z MPZP. Czytałam jeszcze, że jakoś w połowie roku wszystkie decyzje w tym pozwolenia na budowę po 5 latach od wydania będą już nie do ruszenia. W tym przypadku 2013 więc istnieje szansa, że po tym czasie nikt nie będzie mógł tego zakwestionować.
 11. Nadbudowa to górne piętro, więc to co było poprzednio po prostu było stanem faktycznym podczas zakupu przez obecnego właściciela. Raczej już się nie dowiem dlaczego tak a nie inaczej. Ale mimo wszystko, pomimo struktury półpięter i niskich stropów na dolnych kondygnacjach dom sprawia wrażenie nieźle zagospodarowanej przestrzeni i daje idealne warunki dla wielopokoleniowej rodziny. Co w zasadzie było celem nadrzędnym dla nas. Jedynie poddałam w wątpliwość ilość kondygnacji i już różne rzeczy w panice mi przychodziły do głowy.
 12. Sorry. Wygląda to jak na rysunku poniżej. Wejście tam gdzie strzałeczka. Nie mam wyraźnego zdjęcia przodu elewacji.
 13. To już słodka tajemnica. I to jest właśnie kwestia która mnie martwi. Teren jest na takim poziomie jak kondygnacja z lewej strony. Lekko unosi się w kierunku tylnej części domu. Po drugiej stronie jest wyżej, ale to "wzniesienie" jest na pewno poniżej metra, obstawiam jakieś 30-40cm. Główne wejście - schodami(8 stopni) z poziomu gruntu na poziom oznaczony jako 0( czerwony). Przed domem jest klatka schodowa.(widoczne na rzucie przyziemia). Do domu można wejść również od tyłu z tarasu. Około 6-7 schodków trochę płytsze niż te z przodu budynku. Garaż jeśli powstanie to raczej poza obrębem budynku. Domyślnie miał być w przyziemiu ale nie chcemy przywracać tej funkcji. Póki co stoi wiata z przodu działki. I tak chyba zostanie ze względu na minimalne odległości od drogi i sąsiadów ;( Byliśmy na miejscu kilka razy, w tym osoba 193, więc chyba jednak rysunek trochę odstaje jeśli chodzi o te schody.
×
×
 • Utwórz nowe...