Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

rstechnology

Uczestnik
 • Posty

  28
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O rstechnology

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Chodzi mi o wiedzę teoretyczną ,nie że chcę coś robić, chcę znać różnice tylko.
 2. Witam ,mam pytanie odnośnie zbrojenia kratownicy stropu,czy musi ona iść bezpośrednio jednym prętem przez szerokość stropu,czy na przykład jak jest ścianka pośrodku stropu ,to zbrojenie będzie szło do tej ścianki na której jest belka zbrojona i od niej następnym prętem w drugą stronę,czyli coś takiego jak zbrojenie według pomieszczeń,jaka jest różnica w takim zbrojeniu?
 3. Ściana goła będzie tynkowana,nie narazona na wilgoć, mówimy o ściance w środku domu,murowana na zaprawie cementowo wapiennej.
 4. Może być podany bezpieczny nacisk, przecież nikomu nie zależy że by coś się na łeb zawaliło tak jak pisałeś.takich rzeczy nie powinieneś wogule pisać
 5. Tak ale można podać wyliczenia orientacyjne od- do .
 6. Widzę że nikt nie posiada wiedzy, więc zaczerpne ją gdzieś indziej.
 7. Możecie konkretnie się do tego odnieść, chyba że nie posiadacie wiedzy na ten temat,chodzi mi o konkretną odpowiedź. A to co pisałem 10 ton to wytrzymałość ścianki z wieńcem żelbetowym. I to jest moje zdanie które chcę skonsultować z kimś kto posiada wiedzę na temat wytrzymałości ścian na obciążenie.
 8. Bloczek komórkowy 12 cm ma wytrzymałość 2 MPa. 1MPa = ; 10㎏/㎠ ; Czyli 5 metrów takiej scianki z dodatkowo wylanym na niej wieńcu żelbetowym który rozkłada siły równomiernie powinien spokojnie wytrzymać nacisk z 10 ton spokojnie ,czy dobrze to rozumiem?
 9. Ścianka wysokość 2.6 m, powiazana z ściankami 24 cm.wieniec wylany bezpośrednio na niej,nic domurowywane,ile ile kg wytrzyma taka ścianka dociazajac ją,taka wytrzymałość na ściskanie.
 10. Witam jaka jest nośność ścianki z bloczków komórkowych 12 cm sprzed 45 lat.scianka ma długość 5 m postawiona na fundamencie,u góry ma wylany wieniec zbrojony. Jaka jest wytrzymałość takiej scianki ?
 11. Witam planuję dostawić balkon 220x150 do domu.wyskokosc nad ziemią 90 cm.Planuje oprzeć go na 4 wylanych stopach i od nich belki okrągłe 20 cm do góry na których wesprze się płyta. Moje pytanie jak zabronić taką płytę ,czy są kratownica wystarczy i jaka grubość płyty trzeba by było wylać.?
 12. Witam mam nowo wiercona studnię głębinowa na 20 rura weszła na około 17, najprawdopodobniej trafiło na kurzawke,i teraz zabija filtry i kamień wkoło studni się zapada,woda pompuje się 2 minuty i się kończy trzeba czekać 6 minut i dalej to samo,woda słychać że aż syczy w studni.czy na takiej kurzawce da radę oczyścić jakoś ją.
×
×
 • Utwórz nowe...