Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiecie, jak uszczelnić drzwi przesuwne? U mnie w mieszkaniu są takie drewniane i bardzo bym tego drewna nie chciała zniszczyć. Może to być taka metoda,która powoduje, że nie bardzo da się tych drzwi otworzyć. Byleby było cicho i można było to uszczelnienie w razie potrzeby zdjąć. Macie jakieś pomysły?

Miłego dnia!

Edytowano przez ewka_pers (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 godzin temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

niezależnie od tego z czego jest zrobione skrzydło.

Mam przesuwne drzwi, chowane w kasecie wmontowanej w ścianę (nawiasem mówiąc - własnej roboty i według mojego pomysłu) i są nie gorzej izolujące akustycznie niż pozostałe drzwi w mieszkaniu... Skrzydło przesuwane jest zwykłym skrzydłem oszklonym i podwieszanym na prowadnicy.

Zdjęcie sprzed chwili, a drzwi mają ok 10 lat...

 

obraz.thumb.png.f9e8ea48969b4e6e34efc8066b0df714.png

Link do komentarza
18 godzin temu, daggulka napisał:

 

Zapodaj proszę zdjęcie tych drzwi, łatwiej będzie doradzić. 

w mieszkaniu z tymi drzwiami będę dopiero w przyszły piątek, ale wyglądają mniej więcej tak: Problem po prostu jest taki, że one oddzielają dwa pokojei jednak miłoby było nie słyszeć, co się dzieje w pokoju obok.... Dzięki za odpowiedź!

201405015803-system na sciane.jpg

Link do komentarza

Taki system przede wszystkim nie posiada progu - to jego jedna z większych wad odnośnie wygłuszenia. Do tego systemu będziesz miała ościeżnicę tunelową czy tylko samą kasetę i 2 skrzydła?
Jedyne co tak na prawdę w niewielkim stopniu możesz zrobić to dać uszczelki włosowe (są różnej długości te włoski). Ja poleciłbym Ci zobaczyć po zamontowaniu drzwi czy rzeczywiście będzie przeszkadzała Ci ich izolacja akustyczna, czy będzie to do zaakceptowania. Drzwi przesuwne z reguły nie są super izolowane ale też jakiegoś dramatu nie ma.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...