Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Niestety nie jest to możliwe. Mur podlega działaniu wody atmosferycznej. Nawet najlepiej wymurowana ściana nie jest na całej powierzchni doskonale szczelna, ponieważ zarówno elementy murowe, jak i zaprawy zawsze są w pewnym stopniu nasiąkliwe.

Zaprawy będą zawierać pewne ilości cementu portlandzkiego, który jest źródłem soli rozpuszczalnych. Źródłem soli rozpuszczalnych mogą być także elementy murowe oraz piasek stosowany w zaprawach, chociaż jest to o wiele rzadsze zjawisko.

Działaniem racjonalnym i skutecznym jest takie projektowanie i wykonywanie murowanych obiektów, aby w maksymalnym stopniu unikać przyczyn powstawania wykwitów.

1. Należy stosować odpowiednie zaprawy zapewniające szczelność fug muru.
2. Elementy murowe np. cegły powinny mieć małą nasiąkliwość.
3. Dobór kolorystyczny elewacyjnych elementów murowych powinien stanowić podkład, na którym nieznaczne wykwity nie są ostro eksponowane. Widać to doskonale na zdjęciu. Piasek używany do wykonania zaprawy powinien być płukany.

lhoist_forumbudujemydompl_naloty_wapno.jpg

4. Wszelkie materiały budowlane przed wbudowaniem powinny być chronione przed zawilgoceniem np. po rozpakowaniu z foliowego opakowania palety, elementy murowe powinny być niezwłocznie wbudowane.
5. Hydroizolacje od strony podłoża powinny skutecznie zapobiegać wnikaniu do muru wody z gruntu.
6. Wszelkie obróbki blacharskie i inne zabezpieczenia przed wodą z atmosfery (włącznie z rozwiązaniem cokołów) powinny być przemyślane na etapie projektu i później konsekwentnie wykonane.
7. Jeżeli już pojawią się na elewacji wykwity należy usuwać je za pomocą miękkiej szczotki i pamiętać, że użycie środków chemicznych do czyszczenia wykwitów w rezultacie może doprowadzić do jeszcze większych przebarwień na elewacji.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• No i za waszą radą zwróciłem się do elektryka. Przyjechał pomierzył i podłączył. Instalację mam 5 przewodową. Podłączył dokładnie tak jak na moim rysunku (więc nieświadomie dobrze narysowałem). Twierdziliście że jak ma ta różnicówka działać dla tego obwodu..... po czym wezwany elektryk podłącza ją właśnie tak..... To ja już komentować nie będę. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam
    • witam, pare lat temu kupilem dom lecz pietro jest do remontu, chcialbym zapytac was o wycene kosztorysu oczywiscie +/-, metraż ok. 100m2 , dodam że potrafię sobie wszystko samemu zrobić prócz elektryki i hydrauliki. 1. Na górze bym chciał pociągnąć wodę z dołu i zrobić małą toaletę i pociągnąć centralne z dołu, 3-4 grzejniki + hydraulik? Na toalete hydraulik będzie miał troche kucia, reszte sam spowrotem zrobie jak było. 2. Pociągnąć prąd z dołu, ok. 6-8 gniazdek + wejscia na max 5-6 lamp gornych + elektryk (ciągnie z bezpieczników na dole tylko kable po całym piętrze. Ja sam wstawiam puchy, zakładam gniazdka i reszte sam robie, jednym slowem elektryk tylko ciągnie kable i nic wiecej) - koszt ? 3. Góra niby ocieplona, ale chciałbym jeszcze jakieś wygłuszenie, aby nie słyszeć deszczu. Co najlepsze i jak to zrobić + koszt ? 4. Podłogi ocieplone i wygłuszone wełną, co na nie położyć? Płyty osb i na nie panele? Nie mam pojęcia, chciałbym jakieś podpowiedzi. 5. Toaleta + 3 pokoje, skośny sufit - jaki koszt zrobienia z płyty gk, stelaże + ewentualne wzmocnienia?   To czego nie wiem o to zapytałem i czekam na odpowiedź.  Rzeczy typu tynki, gipsy, gładzie, farby, panele na podłogę i inne pierdoły jestem sobie w stanie sam wyliczyć + umeblowanie. Dodam jeszcze, że korzystał będę z materiałów raczej średnie/dobrej jakości, nie będę kupował jakichś słabych, z racji, że wiem ja wygląda na nich praca i dodatkowe wydatki, choć jeżeli uda się kupić coś taniego i dobrego to również proszę o propozycje. Myślę, że wszystko co chciałem napisać napisałem, jak wyceniacie koszt tego wszystkiego co wymieniłem? pozdrawiam !
    • Gość Bzdura
      Obliczenia kosztów są bez sensu i wprowadzają w błąd. Niestety nie płacimy tylko za zużyte kWh , sa jeszcze dodatkowe opłaty mnożone przez ilość kWh
    • Gość Autonagar.pl
      Od 5 lat obniżamy zadymienie silników spalinowych w kraju https://youtu.be/l3AUvlkTI6Q
    • Gość Marzena
      U nas był parkiet z lat 70. Zerwalismy go oczyscilismy sami. Pracochłonne ręce bolały ale się udało. Parkiet ponownie ułożony w drabinka gdyż wokół pokoju musieliśmy dołożyć nowy parkiet ze względu na zmianę wymiarów pokoju. Po wycyklinowaniu i lakierowanie wygląda idealnie a sporo pieniędzy zaoszczędzilismy. Pokój ma ponad 30 metrów dratowych
  • Popularne tematy