Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam, 

poszukuję opinii na temat dachówki ceramicznej Roben Monza Plus. 

Dach około 260 m2, dom położony blisko lasu ( około 80-100 metrów od lasu).

Zastanawiamy się pomiędzy Roben Monza Plus grafitowa angobowana połysk, Roben Piemont Titan szara glazurowana lub Creaton Titania czarna glazurowana. Dostaliśmy dobre oferty na te dachówki. Nie ukrywam, że kolorystycznie wolelibyśmy coś zbliżonego do antracytu. Pierwotnie zastanawialiśmy się pomiędzy blachodachówką lepszej jakości, a dachówką ceramiczną, ale wszyscy radzą żeby lepiej iść  w dachówkę.

Proszę nie polecajcie mi dachówek 80 zł/m2,bo wiadomo że jest to inna jakość dachówek niż takich w granicach 30 kilku złotych. Poszukuję dachówki w przystępnej cenie i jednocześnie dobrej jakości.

Piszcie jakie macie zdanie, czy nic się nie dzieje z dachówkami np. po zimie, itd. Poczytam wszelkie opinie , sugestie.

Zastanawia mnie jeszcze czy jest duża różnica pomiędzy angobą w połysku, a glazurą ( w sensie czy np. angoba nie schodzi, nie pęka itd.).

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi. 

• 4 tygodnie później...

U nas decyzja została podjęta.  Na szczęście w porę się ogarnęliśmy i nie padło na Robena. 

Z tego co się dowiedzieliśmy to Roben pomimo tego, że się poprawił ( kiedyś po zimie na dachówce Robena potrafiła robić się 'pajęczynka", teraz ponoć ten problem wyeliminowano....). Widzieliśmy kilkuletniego Robena na dachu i po prostu tragedia...od zacienionej strony wszedł mech, średnio to wyglądało.

U nas wybór padł na niemiecką dachówkę firmy Nelskamp. Wybraliśmy Nelskamp Nibra f 8,5.

Wszyscy sprzedawcy zachwalają dachówkę Nelskampa, oglądaliśmy kilkuletni dach z Nelskampem i wygląda jakby wczoraj była położona dachówka... Poza tym znajomy doradził nam, żeby brać lepiej Nelskampa, bo w porównaniu do Robena to zdecydowanie o wiele lepsza jakość dachówek. 

• 3 months later...

Moim zdaniem lepiej wygląda glazurowana dachówka niż angobowana. Jaką wybraliście? Ten model jest dostępny w obu wariantach jak widzę. Wzór podobny do Titania od Creatona która też nam sie podoba. Też mają wesję angobowaną i glazurowaną, ale jednak glazura u nas wygrywa.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Chyba tak...   Jaką farbą malowałeś? Co było pod spodem? myta ściana? Gruntowane?   żeby się nie skończyło na zeskrobaniu na całej ścianie
    • No, pojawia się... Ale przecież LPG jest użytkowany przy niższych temperaturach... wprawdzie skład zimowego gazu jest nieco inny, ale dalej jest w nim i butan i propan... Letni LPG bez problemu pracuje i do -15 stopni... Sam butan ma temperaturę wrzenia -0,5 stopnia, ale w mieszance, zależnie od składu zachowuje się nieco inaczej...    A szronienie butli następuje ZAWSZE przy intensywnym odparowywaniu z ciekłej fazy gazu {np. CO2), czy mieszanki - tak jak LPG, czy tutaj propan-butan...   W pomysł z zanurzeniem butli w wodzie (nawet podgrzewanej -  ABY TUTAJ NIE NA OGNISKU) jest bardzo dobrym pomysłem!!!
    • Zerwij to co odpadło , przy okazji zahacz o to co zostało ....zlezie dużo więcej na moje oko...
    • Nie zgadzam się z przedmówcą...ja zawsze uważalem - że zamiast zapraszać specjalistów (chyba, że jest to sprawdzona ekipa, która robiła instalacje u kogoś bliskiego) - to lepiej jest samemu zainteresować się tematem. Nabyć wiedzę, dopiero potem można rozesłąć (sporo) zapytań oferowych, kilka najlepszych(cenowo) firm zaprosić na wizję lokalna i dopiero potem wybierać finalnie instalatora. Sposób praktykowany przeze mnie przez wiele lat, sprawdza się znakomiecie - czy to dotyczy Pomp ciepła, wentylacji mechanicznej, czy PV - zawsze się u mnie sprawdził...
    • A co ma wentylowanie podłogi do "oddychania ścian"? Wracając do podłogi drewnianej - być może pod spodem są jakieś pomieszczenia produkujące nadmiar wilgoci: kuchnia, łazienka. Wentylacja podłogi widać skutecznie ta wilgoc usuwała. Do dobrze że znowu działa.   To są wentylacje pomieszczenia - nie ściany - kratki wentylacyjne chyba wychodzą na pokoje. Powinny być otwarte. Ewentualnie okresowo można je przymknać w razie dużych meozów- ale zasadniczo powinny wentylować pomieszczenia.  Jeśli masz stare okna, to one są na tyle nieszczelne, że zapewniają nawiew świeżego powietrza, które potem "użyte" przez domowników, wychodzi tymi wentylacjami w ścianach (tzw cyrkulacja, wymiana powietrza). Jesli masz nowe okna, powinny mieć nawietrzniki, albo możliwość rozstrzelnienia. Ta cyrkulacja usunie nadmierną wilgoć z domu i wysuszy nastepstwa zawilgocenia ścian.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...