Skocz do zawartości

BohaterDomu

Uczestnik
  • Posty

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

BohaterDomu's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Witam. Planuję ocieplić wełną (15+15cm) skosy dachu i poddasze i teraz mam dylemat. Poszycie dachu idąc od strony wewnętrznej wygląda następująco - deskowanie na to przyklejona papa no i blachodachówka. Deski położone są z przerwami między nimi około 5mm, ale chyba nie ma to wiekszego znaczenia bo i tak są zakryte papą. Papa rzecz jasna przyklejona jest bezpośrednio na deskowanie. Z tego co mi wiadomo papa jest super jeśli chodzi o trwałość i ochronę od zewnatrz bo nie przepuści wody i wilgoci, identyczne właściwości ma również od wewnatrz co już nie jest takie super bo nie jest paroprzepuszczalna więc zatrzymuję w znacznym stopniu wilgoć powstałą w domu. Teraz mam takie opcje ocieplenia wełną: 1. Membrana przylegająca do deskowania, wełna przylegająca do membrany. 2. Membrana przylegająca do deskowania, szczelina między membraną a wełną. 3. Szczelina między membraną a deskowaniem, wełna przylegająca do membrany. 4. Szczelina między membraną a deskowaniem, szczelina między membraną a wełną. 5. Bez membrany, wełna przylegająca do deskowania. 6. Bez membrany, szczelina między deskowaniem a wełną. Która opcja będzie prawidłowo wykonana???
  2. Dziękuję Wam za zainteresowanie. Prawdopodobnie będzie tam sypialnia więc będzie stało łóżko i kilka mebli. Jest to piętro, nie strych. Będzie ogrzewane. Podłoga z płyt OSB, podkład pod panele i panele. Tak też właśnie będą położone legary poprzecznie do belek stropowych i będą wypoziomowane klinami. A legary które mają być pod spodem w tych zagłębieniach są po to aby ciężar rozkładał się po całości bo odległości między belkami stropowymi mają w jednym miejscu 60cm a w innym nawet 70cm Ale podkreślam że te legary w zagłębieniach nie będą aż tak bardzo obciążone bo dopiero cała podłoga ma się opierać na łatach (legarach) gęsto położonych co około 20cm poprzecznie ułożonych na belkach stropowych, a legary dolne będą tylko takim dodatkowym unieruchomieniem konstrukcji. Czy to nadal zły pomysł?
  3. Niestety ale ciężarówki się u mnie złamią tak aby wjechać na posesję bo za wąsko na ulicy i brama zbyt wąska. Samochód straży pożarnej również nie będzie mógł wjechać i gasić No chyba że panowie strażacy rozwiną sobie wąż na ulicy i się przejdą z buta kilka czy kilkanaście metrów, a mają taką możliwość bo węże strażackie są dosyć długie
  4. Ponawiam pytanie 1 i 2 Witam. Na piętrze (parter zamieszkały i ogrzewany) planuję wykonać podłogę z płyt OSB na posadzce betonowej. Oczywiście konstrukcja z legarów plus taśmy wygłuszające, a pomiędzy wełna mineralna z rolki. 1) Czy muszę dawać jakieś membrany lub folie paroprzepuszczalne albo paroizolacyjne jeśli na dole są ogrzewane pomieszczenia? 2) Czy przed rozpoczęciem prac mogę spryskać gruntem do betonu posadzkę aby się nie kurzyło?
  5. Vlad u mnie są te nieszczęsne wgłębienia i tam chcę dać legary które w dużym stopniu opierałyby się na "wieszakach belkowych" przytwierdzonych do ścian i w taki sposób chciałbym wyrównać "dołki z górkami", żeby była w miarę równa powierzchnia do położenia łat, które z kolei bardziej opierałyby się na tregrach niż na tych legarach pod spodem (zdjęcie poniżej). Łat dałbym gęsto np co 20-30cm. Co do keramzytu czy cementu to nie chciałbym dodatkowo obciążać stropu między tregrami bo boję że sufit mi popęka albo że nie wytrzyma. Gdybym miał sytuację taką jak u Ciebie że jest na płasko to normalnie bym w poprzek połozył legary, które przecież bez problemu będą się opierały na tregrach, między legary wełnę dla wygłuszenia i na to osb.
  6. Witam. Na piętrze (parter zamieszkały i ogrzewany) planuję wykonać podłogę z płyt OSB na posadzce betonowej. Oczywiście konstrukcja z legarów plus taśmy wygłuszające, a pomiędzy wełna mineralna z rolki. 1) Czy muszę dawać jakieś membrany lub folie paroprzepuszczalne albo paroizolacyjne jeśli na dole są ogrzewane pomieszczenia? Jeśli tak to dlaczego i czy mam je wywijać aż na ściany? 2) Czy przed rozpoczęciem prac mogę spryskać gruntem do betonu posadzkę aby się nie kurzyło? 3) Czy mogę położyć legary na wcześniej wypoziomowanych i przymocowanych do ścian/murów "metalowych wieszakach belkowych" - przykład pokazany na zdjęciu jak miałoby to wyglądać. Wiem, że nie powinno się przytwierdzać legarów do ścian, ale legary tylko by się luźno opierały na wieszakach umiejscowionych po przeciwnych stronach, a pod legary dałbym jakieś podkłady, następnie drugie belki ułożyłbym już w poprzek na tych wypoziomowanych legarach. Wtedy belki opierały by się na tregrach - czyli na tych górkach zalanych betonem W posadzce nie mogę nic wiercić bo jest tylko spodnia warstwa to znaczy zalane są tregry i coś pomiędzy nimi więc podłoga jest pofalowana jak pokazane na zdjęciu. Co jest pomiędzy tregrami nie mam zielonego pojęcia ale normalnie chodzi się po tym. A nie chcę wiercić nic w tej posadzce bo pewnie sufit na dole by popękał. Proszę o opinie, pomysły i błyskotliwe porady
  7. Witam. Chciałbym zrobić zadaszenie/wiatę na auto. Problem jest taki że mam bardzo małe podwórko (około 300m2) i odległość między budynkiem (mieszkalnym jednorodzinnym), a ogrodzeniem między mną a sąsiadem wynosi około 380cm. U sąsiada podobna odległość budynku do ogrodzenia jak u mnie. Zadaszenie ma być jednospadowe bezpośrednio od ściany budynku ze spadkiem w stronę sąsiada, oczywiście zakończone rynną aby zbierała wody opadowe, które będą lądować u mnie na działce. Aktualnie właśnie w tym miejscu parkuję samochód, sąsiad po swojej stronie również parkuję swój. Nigdzie nie znalazłem informacji odnośnie takiej sytuacji jak u mnie.. W załączniku wysyłam zdjęcie jak to ma wyglądać.
×
×
  • Utwórz nowe...